Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 18:49   #1051
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć wszystkim!

Przeczytałam ostatnie ok. 20 stron, ale dalej mam masę wątpliwości.

Potrzebuję filtra nie tylko do twarzy, jak większość osób tutaj, ale także do ciała, bo jestem po zabiegu laserowym i mam zalecenie używania filtra 50+, dość istotne, żeby nie był zbyt drogi, bo muszę go używać niezależnie od natężenia słońca, łącznie z tym, że przy cienkim ubraniu zakrywającym skórę po zabiegu też.
Czy może być ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html
lub ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-spf-60.html
ale, jak czytam, Soraya jest teraz w wersji 50, mnie wystarczy.
Czy może do ciała znalazłoby się coś tańszego i równie dobrego? Nie mam problemów na ciele z wrażliwą skórą, może to być najzwyklejszy filtr, nie wyskoczą mi chyba syfy. Tylko chciałabym mieć pewność ochrony przed promieniami zarówno UVA, jak i UVB.

Drugie moje pytanie dotyczy filtru do twarzy.
Czy jeśli nie używam żadnych kwasów, nic z tych rzeczy, ale pod żadnym pozorem nie chcę się opalić, wystarczy mi filtr 30 czy lepiej też 50? (nie wystawiam się celowo na słońce, tyle co po mieście i czasem jakiś mały wypad, ale no nie zdarza mi się leżeć plackiem)
I tu już mam problem, bo cerę mam mieszaną, tak sądzę, latem skłonną do świecenia, ale na ten moment lekko przesuszoną. Jest też skłonna do zapychania, ale chyba nie ma z tym wielkiej tragedii. Potrzebuję czegoś pod makijaż, nie stosuję minerałów, a drogeryjny podkład z L'oreala i puder w kamieniu z Astora.
Czytam tu cały czas o Sorayce, ale nie jestem do niej przekonana, bo boję się mimo wszystko świecenia. Wzięłam też pod uwagę ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-normalna.html ale on z kolei jest do cery suchej i normalnej, więc może będzie natłuszczał? (czego raczej nie chcę). Przyznam, że interesują mnie raczej filtry niezbyt drogie - do 35-40zł jestem skłonna wydać na ten do twarzy.

Wiem, że zadaję dużo pytań, może głupich, ale czuję się kompletnie zielona w tym temacie i mam mętlik w głowie po przeczytaniu tego wątku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 19:45   #1052
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Ja dziś miałam okazję przetestować ten nowy krem-żel z antheliosa i przyznam szczerze, że mnie nie powalił.
dlaczego? mogłabyś napisać coś więcej: jak się wchłania, czy rzeczywiście nie błyszczy, czy bieli, czy matuje, jaką masz cerę? Sorry za tę lawinę pytań ale strasznie się podjarałam tym filtrem
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 19:53   #1053
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
dlaczego? mogłabyś napisać coś więcej: jak się wchłania, czy rzeczywiście nie błyszczy, czy bieli, czy matuje, jaką masz cerę? Sorry za tę lawinę pytań ale strasznie się podjarałam tym filtrem
Cerę mam suchą, wrażliwą, naczynkową.
Wchłania się dobrze, matuje (przynajmniej od razu, nie wiem kiedy zaczełam się świecić, bo siedzę w domu i nie patrzę w lustro ), trochę bieli przy nakładaniu przepisowej ilości.
Mnie się nie podobało przede wszystkim to, że ma dość tępą konsystencję i ciężko go rozsmarować, trzeba naciągać skórę, co przy mojej wrażliwej i podrażnionej cerze jest niezbyt wskazane, bo od razu mnie piecze. No i miejscami było widać białą powłoczkę, szczególnie przy dobrym świetle.
Generalnie jakoś nie bardzo mi się podobała moja twarz po nim, mimo że fajne jest to, że nie trzeba nakładać pudru, przynajmniej od razu
Ogólnie rzecz biorąc, niezły filtr, szczególnie w porównaniu do większości dostępnych na naszym rynku, ale ja go nie kupię
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 20:07   #1054
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Cerę mam suchą, wrażliwą, naczynkową.
Wchłania się dobrze, matuje (przynajmniej od razu, nie wiem kiedy zaczełam się świecić, bo siedzę w domu i nie patrzę w lustro ), trochę bieli przy nakładaniu przepisowej ilości.
Mnie się nie podobało przede wszystkim to, że ma dość tępą konsystencję i ciężko go rozsmarować, trzeba naciągać skórę, co przy mojej wrażliwej i podrażnionej cerze jest niezbyt wskazane, bo od razu mnie piecze. No i miejscami było widać białą powłoczkę, szczególnie przy dobrym świetle.
Generalnie jakoś nie bardzo mi się podobała moja twarz po nim, mimo że fajne jest to, że nie trzeba nakładać pudru, przynajmniej od razu
Ogólnie rzecz biorąc, niezły filtr, szczególnie w porównaniu do większości dostępnych na naszym rynku, ale ja go nie kupię
ja mam cerę będącą przeciwieństwem Twojej, więc nadal mam nadzieję, że mi podpasuje dzięki za opinię
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 20:17   #1055
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Przeczytałam ostatnie ok. 20 stron, ale dalej mam masę wątpliwości.

Potrzebuję filtra nie tylko do twarzy, jak większość osób tutaj, ale także do ciała, bo jestem po zabiegu laserowym i mam zalecenie używania filtra 50+, dość istotne, żeby nie był zbyt drogi, bo muszę go używać niezależnie od natężenia słońca, łącznie z tym, że przy cienkim ubraniu zakrywającym skórę po zabiegu też.
Czy może być ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html
lub ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-spf-60.html
ale, jak czytam, Soraya jest teraz w wersji 50, mnie wystarczy.
Czy może do ciała znalazłoby się coś tańszego i równie dobrego? Nie mam problemów na ciele z wrażliwą skórą, może to być najzwyklejszy filtr, nie wyskoczą mi chyba syfy. Tylko chciałabym mieć pewność ochrony przed promieniami zarówno UVA, jak i UVB.

Drugie moje pytanie dotyczy filtru do twarzy.
Czy jeśli nie używam żadnych kwasów, nic z tych rzeczy, ale pod żadnym pozorem nie chcę się opalić, wystarczy mi filtr 30 czy lepiej też 50? (nie wystawiam się celowo na słońce, tyle co po mieście i czasem jakiś mały wypad, ale no nie zdarza mi się leżeć plackiem)
I tu już mam problem, bo cerę mam mieszaną, tak sądzę, latem skłonną do świecenia, ale na ten moment lekko przesuszoną. Jest też skłonna do zapychania, ale chyba nie ma z tym wielkiej tragedii. Potrzebuję czegoś pod makijaż, nie stosuję minerałów, a drogeryjny podkład z L'oreala i puder w kamieniu z Astora.
Czytam tu cały czas o Sorayce, ale nie jestem do niej przekonana, bo boję się mimo wszystko świecenia. Wzięłam też pod uwagę ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-normalna.html ale on z kolei jest do cery suchej i normalnej, więc może będzie natłuszczał? (czego raczej nie chcę). Przyznam, że interesują mnie raczej filtry niezbyt drogie - do 35-40zł jestem skłonna wydać na ten do twarzy.

Wiem, że zadaję dużo pytań, może głupich, ale czuję się kompletnie zielona w tym temacie i mam mętlik w głowie po przeczytaniu tego wątku.
1. Lirene
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone , Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.

ochrona przed UVB (niektóre filtry przeciw UVA chronią także przed UVB)
ochrona przed UVA

2. Soraya
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

(mam nadzieję, że nie pominęłam jakiegoś filtra).
Jeśli miałabym wybierać z tych dwóch to Lirene.

Nie musisz używać 50spf. Dermedic jest też w wersji do skóry mieszanej. Teraz w SP jest promocja na filtry m.in vichy, dermedic, avene, pharmaceris, iwostin.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 20:35   #1056
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
1. Lirene
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone , Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.

ochrona przed UVB (niektóre filtry przeciw UVA chronią także przed UVB)
ochrona przed UVA

2. Soraya
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

(mam nadzieję, że nie pominęłam jakiegoś filtra).
Jeśli miałabym wybierać z tych dwóch to Lirene.

Nie musisz używać 50spf. Dermedic jest też w wersji do skóry mieszanej. Teraz w SP jest promocja na filtry m.in vichy, dermedic, avene, pharmaceris, iwostin.
Dziękuję za odpowiedź.

Przyznam, że jednak trochę mi namieszała, bo w sumie za namową jednej z Wizażanek zdecydowałam się już na Sorayę 50 w celu używania jej i do ciała, i do twarzy.

Czy tak mogłabym też? Czy np. ma za słabe filtry na skórę po laserze? (w lutym ostatni)

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2013-04-29 o 20:36
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 22:54   #1057
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.

Przyznam, że jednak trochę mi namieszała, bo w sumie za namową jednej z Wizażanek zdecydowałam się już na Sorayę 50 w celu używania jej i do ciała, i do twarzy.

Czy tak mogłabym też? Czy np. ma za słabe filtry na skórę po laserze? (w lutym ostatni)
zawsze możesz kupić tą sorayę do ciała i zobaczyć, jak się będzie zachowywała na twarzy, a w razie niezadowolenia kupić coś innego stricte do twarzy.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 06:13   #1058
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
zawsze możesz kupić tą sorayę do ciała i zobaczyć, jak się będzie zachowywała na twarzy, a w razie niezadowolenia kupić coś innego stricte do twarzy.
Tak zrobię.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 11:18   #1059
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź.

Przyznam, że jednak trochę mi namieszała, bo w sumie za namową jednej z Wizażanek zdecydowałam się już na Sorayę 50 w celu używania jej i do ciała, i do twarzy.

Czy tak mogłabym też? Czy np. ma za słabe filtry na skórę po laserze? (w lutym ostatni)
Jak dla mnie Lirene ma lepsze filtry, jednak Soraya nie jest zła (żeby nie było że ją cały czas krytykuję). Obydwa filtry możesz używać i na twarz i na ciało
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 17:30   #1060
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym wybierać z tych dwóch to Lirene.
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Przyznam, że jednak trochę mi namieszała, bo w sumie za namową jednej z Wizażanek zdecydowałam się już na Sorayę 50 w celu używania jej i do ciała, i do twarzy.

Czy tak mogłabym też? Czy np. ma za słabe filtry na skórę po laserze? (w lutym ostatni)
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Jak dla mnie Lirene ma lepsze filtry, jednak Soraya nie jest zła (żeby nie było że ją cały czas krytykuję). Obydwa filtry możesz używać i na twarz i na ciało
Możesz uzasadnić dlaczego ,,lepsze"?

Ja bym się skłaniała jednak ku Sorayi, która podaje przynajmniej wartość ochrony UVA i jest ona spora. Po laserze trzeba się chronić głównie przed UVA, więc pod tym kątem Soraya bezpieczniejsza wg mnie. Chyba, że ktoś ma wiedzę jakie PPD ma Lirene? Swoją drogą na stronie Lirene tej 50 już nie widzę - wycofana w tym roku?

Napisałam do Iwostinu jakiś czas temu z prośbą o info dot. PPD, ale nie odpisali
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 18:50   #1061
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ineso Przez Tinosorb, który nie dość że jest jednym z nowocześniejszych to jeszcze "zwiększa" ochronę parsolu.


Stworzono nowy filtr, który nie długo ma znaleźć się w kosmetykach: Tinosorb A2B, INCI: Tris-Biphenyl Triazine (TBPT)
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 19:54   #1062
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
1.Ineso Przez Tinosorb, który nie dość że jest jednym z nowocześniejszych to jeszcze "zwiększa" ochronę parsolu.


2.Stworzono nowy filtr, który nie długo ma znaleźć się w kosmetykach: Tinosorb A2B, INCI: Tris-Biphenyl Triazine (TBPT)
1.Uvinul A jest jeszcze nowszym filtrem.
A w Sorayi nie ma Parsolu, który trzeba stabilizować.

2. Obawiam się, że zanim trafi w zwyklejsze kosmetyki minie jeszcze trochę czasu.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2013-04-30 o 19:55
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 20:57   #1063
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny mam w domu filtr o takim składzie :
AQUA, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, SORBITOL, DEHYDROXANTHAN GUM, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYALURONATE, UBIQUINONE, SODIUM HYDROXIDE

warto go wypróbować, czy coś go dyskwalifikuje ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 11:16   #1064
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam w domu filtr o takim składzie :
AQUA, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, SORBITOL, DEHYDROXANTHAN GUM, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYALURONATE, UBIQUINONE, SODIUM HYDROXIDE

warto go wypróbować, czy coś go dyskwalifikuje ?
Ma dwa stabilne filtry - jest ok.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 11:23   #1065
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja również jestem na etapie szukania filtra dla siebie i córci. Jej akuat dość szybko podpasowały kosmetyki cien sun z lidla a dla siebie jeszcze kombinuję. Dostałam dużo próbek a szczerze mówiąc, jeszcze żadna biodema czy avene mnie mnie powaliły i nie przekonały, żeby wybrać je a nie np. krem z lidla za 15 zł. Ale dzisiaj nałożyłam cudo Galenic spf 30 (szkoda, że tylko 30) i jeśli ktoś szuka czegoś o lejącej konsystencji, bez bielenia i wchłaniającego się niemal do matu to to jest dobre. Niestety ma alkohol w składzie. Ale na skórze bardzo przyjemny, dla mnie efekt nie jest taki, żeby bez niczego wyjść do ludzi, jednak ta odrobinka skrobii jest obowiązkowa ale po samym filtrze też się nie świecę jakoś szczególnie. Szczerze mówiąc to chciałabym właśnie taki efekt ale jednak bardziej koło 50 a póki co to nie mogę niczego znaleźć. Jak nałożyłam kilka dni temu antheliosa to się dziwiłam, jakim cudem ma tyle fanek ale jak wiadomo to każdemu co innego pasuje. Teraz postaram się jednak upolować próbkę tego nowego żelo-kemu czy kremo-żelu ale nie spodziewam się cudów.
Ale chciałabym znaleźć coś, co chociaż trochę się wchłonie, bo boję się trochę ciasta na twarzy przy upałach, skórę mam raczej normalną ale jeszcze, oprócz tego Galenica, nie znalazłam niczego, co chociaż trochę by się wchłonęło. Jakby ktoś miał jakieś pomysły to chętnie posłucham, budżetu nie mam specjalnie ograniczonego, innych preferencji też nie, filtr może bielić bo i tak biała jestem
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 12:52   #1066
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny jestem po 5 użyciu tego nowego filtra z LRP żel-krem suchy w dotyku i na mojej tłustej skórze ma się bardzo dobrze, nie zauważyłam, aby jakoś specjalnie ciężko się rozsmarowywał, nie tłuści!!! to jest jego mega plus, absolutnie nie bieli, makijaż się dobrze trzyma
kupię pełnowymiarowe opakowanie
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 13:04   #1067
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam w domu filtr o takim składzie :
AQUA, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, SORBITOL, DEHYDROXANTHAN GUM, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYALURONATE, UBIQUINONE, SODIUM HYDROXIDE

warto go wypróbować, czy coś go dyskwalifikuje ?
A tak z ciekawości co to?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 15:56   #1068
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości co to?
krem z oriflame
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 20:07   #1069
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Sprawdzałyście może czy gdzieś w aptekach (głównie internetowych) są już tegoroczne oferty filtrów?
Wydawało mi się, że na majówkę apteki są już super zaopatrzone, bo ludzie zaczynają kupować tego typu kosmetyki, ale po pobieżnym przejrzeniu oferty ulubionych aptek widzę, że pojawiają się dopiero pierwsze tegoroczne dostawy i szału jeszcze nie ma - dobrych promocji też jak na lekarstwo.
Z zakupem zapasów chyba muszę się chyba wstrzymać do czerwca i początku wakacji.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 21:30   #1070
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Sprawdzałyście może czy gdzieś w aptekach (głównie internetowych) są już tegoroczne oferty filtrów?
Wydawało mi się, że na majówkę apteki są już super zaopatrzone, bo ludzie zaczynają kupować tego typu kosmetyki, ale po pobieżnym przejrzeniu oferty ulubionych aptek widzę, że pojawiają się dopiero pierwsze tegoroczne dostawy i szału jeszcze nie ma - dobrych promocji też jak na lekarstwo.
Z zakupem zapasów chyba muszę się chyba wstrzymać do czerwca i początku wakacji.
W SuperPharmie jest teraz promocja na kilka różnych marek np. Vichy Capital Solei - 20%
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sp_gaz_082013gen_15.jpg (695,6 KB, 56 załadowań)
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2013-05-01 o 21:46
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 23:33   #1071
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/201...iwslonecznych/ --> co myślicie o tym?
__________________

Edytowane przez _moCCa_
Czas edycji: 2013-05-01 o 23:41
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 08:33   #1072
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _moCCa_ Pokaż wiadomość
Wiadomo, za wszystkim stoją reptilianie, którzy chca doprowadzić do depopulacji, a filtry są ich narzedziem


A tak na serio, były jakieś badania, australijskie lub amerykańskie, z których wynikalo, ze filtry nie chronia przed jedym z dwóch najczęstrzych rodzajów czerniaka. Tyle, ze używane wtedy filtry słabo chroniły przed UVA, w przeciwieństwie do najnowszych europejskich filtrów, a na dodatek ludzie nie uzywali filtrow prawidłowo, co razem z złudym przekonaniem o byciu chronionym, dokładało sie do ryzyka.


Nie wiem czy któś już wstawiał, ale jęsli nie to tutaj jest kalkulator do obliczenia ile czasu na słońcu potrzeba do syntezy niezbednej dawki wit. D
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2013-05-02 o 08:53
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 10:30   #1073
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _moCCa_ Pokaż wiadomość
Ja uważam, że do wszystkiego należy podchodzić z dystansem. Gdyby tak wszystko analizować, to wyszłoby na to, że wszystko nas niechybnie zabije, łacznie ze zwykłą wodą
Poza tym, czepili się filtrów, a nikt nie pisze o tym, ile chemikaliów jest w każdym innym kosmetyku, nie mówiąc o syfie, który jest w jedzeniu. Wszystko jest obecnie niezdrowe i rakotwórcze
Co do witaminy D - w ostatnich latach jest wielkie bum na witaminę D, stała się modna, nie wiedzieć czemu. Fakt, spora część naszego społeczeństwa ma jakiegoś stopnia niedobór, głównie w zimie, ale nie popadajmy w paranoje Latem nadrabiamy - nawet jeśli wysmarujemy twarz filtrem, to przecież reszta ciała jest odkryta, a poza tym promieniowanie przenika także przez ubranie. Więc produkcja działa na pełnych obrotach.

Dla mnie filtry są przede wszystkim elementem pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Staram się unikać większości filtrów przenikających, dokładnie analizuję składy, odrzucając te kremy, które mają parabeny, PEGi, pochodne ropy naftowej itp., czyli tak naprawdę to, co ma większość drogeryjnych kremów, balsamów, mleczek - bez filtrów, czy kosmetyki do makijażu. Jak nie potrzebuję wyglądać jak człowiek (np. siedzę na balkonie w domu i mogę się świecić i być wybielona), to używam filtrów mineralnych z naturalnym składem.
Ale też nie jest tak, że panicznie boję się wyjść z domu bez filtra - wychodzę czasami

We wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, ot co
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 10:41   #1074
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _moCCa_ Pokaż wiadomość
ja dopiero poznaje filtry i nie wiem za wiele na ten temat, ale jak czytam komentarze matek, które są dumne, że ich dzieci pomykają na słońcu bez okryć głowy to mi słabo
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 10:53   #1075
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A tak na serio, były jakieś badania, australijskie lub amerykańskie, z których wynikalo, ze filtry nie chronia przed jedym z dwóch najczęstrzych rodzajów czerniaka. Tyle, ze używane wtedy filtry słabo chroniły przed UVA, w przeciwieństwie do najnowszych europejskich filtrów, a na dodatek ludzie nie uzywali filtrow prawidłowo, co razem z złudym przekonaniem o byciu chronionym, dokładało sie do ryzyka.
Nie wiem czy wikipedia jest wystarczająco wiarygodnym źródłem ale:
Dzienna dawka witaminy D u osoby o jasnej karnacji powstaje w trakcie 5-15 minutowej ekspozycji między godziną 10 a 15.

Ogólnie trochę naciągany ten artykuł
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 11:12   #1076
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wikipedia jest wystarczająco wiarygodnym źródłem ale:
Dzienna dawka witaminy D u osoby o jasnej karnacji powstaje w trakcie 5-15 minutowej ekspozycji między godziną 10 a 15.

Ogólnie trochę naciągany ten artykuł
To zależy od wielu czynników, przede wszyskim stopnia zachmurzena i szer. geogr. Dlatego bardziej miarodajny czas dostaniesz uzywając kalkulatora, który zalinkowałam.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 11:56   #1077
sylwka2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

szukalam odpowiedzi na moje pytania na tym forum ale tak naprawde ich nie znalazlam. prosze o pomoc
robilam peelingi na bazie kwasu migdalowego, skonczylam ok 2miesiecy temu. uzywam caly czas kremu z filtrem 50+. na mojej buzi pozostaly jeszcze przebarwienia. czy moge opalac sie kiedy wreszcie bedzie ku temu pogoda?
chcialabym zeby moja cera nabrala troche koloru ale boje sie teraz wystawiac jej na slonce bez filtra, boje sie ze te plamy nie znikna juz a przez slonce poglebia sie. dodam jeszcze ze teraz uzywam tylko maseczki z alg, raz lub dwa razy w tygodniu.
sylwka2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 14:40   #1078
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sylwka2108 Pokaż wiadomość
szukalam odpowiedzi na moje pytania na tym forum ale tak naprawde ich nie znalazlam. prosze o pomoc
robilam peelingi na bazie kwasu migdalowego, skonczylam ok 2miesiecy temu. uzywam caly czas kremu z filtrem 50+. na mojej buzi pozostaly jeszcze przebarwienia. czy moge opalac sie kiedy wreszcie bedzie ku temu pogoda?
chcialabym zeby moja cera nabrala troche koloru ale boje sie teraz wystawiac jej na slonce bez filtra, boje sie ze te plamy nie znikna juz a przez slonce poglebia sie. dodam jeszcze ze teraz uzywam tylko maseczki z alg, raz lub dwa razy w tygodniu.
Chyba jasne, ze przebarwienia pogłębiają się przez słońce. Przebarwienia pojawiają się w jeden dzień,a znikają latami. Ja chodzę z filtrem 50+ cały rok i nie narzekam. Jeśli chcesz nabrać trochę koloru to z umiarem.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 18:55   #1079
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
1.Uvinul A jest jeszcze nowszym filtrem.
A w Sorayi nie ma Parsolu, który trzeba stabilizować.
Ale tu jest stabiliny. Poza tym nie raz słyszałam że Soraya mimo wszystko nie chroni a do tego jest nieprzyjemna w aplikacji. Dlatego doradzałam Lirene
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:55   #1080
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, co sądzicie o tym filtrze? To Vichy Capital Soleil spf 50 emulsion anti-brillance toucher sec. U mnie wchłonął się do matu (mam skórę normalną), o wiele lepiej niż niejeden zwykły krem chociaż nałożyłam go więcej, niż przepisowo.

Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15
Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole
Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium
Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl
Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark
Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate,
Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol,
Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol,
Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract

Chyba trzeba będzie kupić pełnowymiarowy Dobrze, że w SP jest promocja, to porównam ceny z innymi miejscami. W ulubionej 3-literowej aptece wizażanek jest za 50 zł, więc to całkiem niezły wynik jak na krem, który starczy mi na 2 miesiące lub trochę więcej.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.