Jak traktujecie korepetycje? To coś, czym się można chwalić czy wprost przeciwnie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 20:26   #31
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak traktujecie korepetycje?

Dziwne, że nikt nie chce pracować za darmo, skrupulatnie zapisuje sobie nadgodziny, za które potem pobiera wynagrodzenie albo dodatkowy urlop, większość te nadgodziny oburzają, ale nauczyciel powinien honorowo siedzieć z uczniami po lekcjach i tłumaczyć im materiał i nie oczekiwać za to niczego. Hmm.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:28   #32
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak traktujecie korepetycje?

prawda?

zasrańce :C nie dość że pracują to jeszcze nie chcą tego robić za darmo
bosz :C
jestem zdegustowana
zde-gus-to-wa-na :C
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:47   #33
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak traktujecie korepetycje?

A mnie ogólnie śmieszy, jak widzę te wymagania, że nauczyciel ma mieć misję, chcieć pomagać uczniom, uczyć ich, rozwijać, więc niech za darmochę siedzi po lekcjach i kształci młode umysły! Weźcie się cofnijcie pamięcią choćby do gimnazjum. Jak byłam w gimnazjum wielu nauczycieli zostawało po lekcjach na różnych kółkach i godzinach wyrównawczych (nie wiem, czy darmowych, czy nie, nie miało to dla nas znaczenia). I co? Mieliśmy to wszystko gdzieś. Wszyscy chcieli tylko skończyć lekcje możliwie szybko i wrócić do domu, chodziło się na to tylko, jak trzeba było poprawić kartkówkę czy sprawdzian. I jeszcze ten nauczyciel często dodatkową godzinę jeszcze zostawał, bo ktoś przylazł 10 minut przed końcem i chciał sprawdzian pisać. Ja w swojej pracy po godzinach za darmo nie zostanę, więc nie wiem, czemu nauczyciel miałby.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 22:51   #34
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Jak traktujecie korepetycje?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A mnie ogólnie śmieszy, jak widzę te wymagania, że nauczyciel ma mieć misję, chcieć pomagać uczniom, uczyć ich, rozwijać, więc niech za darmochę siedzi po lekcjach i kształci młode umysły! Weźcie się cofnijcie pamięcią choćby do gimnazjum. Jak byłam w gimnazjum wielu nauczycieli zostawało po lekcjach na różnych kółkach i godzinach wyrównawczych (nie wiem, czy darmowych, czy nie, nie miało to dla nas znaczenia). I co? Mieliśmy to wszystko gdzieś. Wszyscy chcieli tylko skończyć lekcje możliwie szybko i wrócić do domu, chodziło się na to tylko, jak trzeba było poprawić kartkówkę czy sprawdzian. I jeszcze ten nauczyciel często dodatkową godzinę jeszcze zostawał, bo ktoś przylazł 10 minut przed końcem i chciał sprawdzian pisać. Ja w swojej pracy po godzinach za darmo nie zostanę, więc nie wiem, czemu nauczyciel miałby.
U mnie sporo osób chodziło - zależy, jak były prowadzone te zajęcia
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 16:01   #35
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak traktujecie korepetycje?

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
U mnie sporo osób chodziło - zależy, jak były prowadzone te zajęcia
Nie jestem nauczycielem, ale w ramach hospitacji i praktyk spędziłam prawie 200 godz. w najróżniejszych szkołach. Godziny obserwacji robiłam też normalnie na tych zajęciach dodatkowych, bo miały wyglądać jak lekcja. Niestety nigdy nie pojawił się nikt łaknący wiedzy, zawsze przychodzili tylko ci, którzy mieli do napisania zaległe sprawdziany albo musieli je poprawić, albo odpowiadali, żeby wyjść z zagrożenia. Uczniowie nawet nie mieli okazji sprawdzić, jak działają te zajęcia, po prostu mieli je gdzieś. A był to język obcy, więc teoretycznie powinni być zainteresowani.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 16:01:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.