Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-24, 10:30   #31
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

U mnie problem szybkiego wypłukiwania farb jest najprawdopodobniej spowodowany niską porowatością włosów farba zawsze w ekspresowym tempie wypłukuje się u góry, gdzie włosy są zdrowe, szczególnie na odrostach, natomiast im niżej, tym lepiej się trzyma.

Wydaje mi się, że moje włosy są zbyt śliskie i mają zamknięte łuski, być może farba nie "wchodzi do środka" tak jak powinna, tylko głównie osadza się na zewnątrz włosa i barwnik wchodzi bardzo płytko [to oczywiście moje przypuszczenia poparte wieloletnią obserwacją ]. U mnie kolor oczywiście nie wraca do naturalnego, bo nie jest to możliwe, skoro farby mają utleniacz. Zostaje mi brzydki ciepławy, lekko rozjaśniony kolor przy odrostach, jak po wodzie utlenionej. Niestety odrosty mam w zimnej tonacji

Po wielu latach poddałam się i postanowiłam przestać farbować włosy. Jak odrosną, to ewentualnie zrobię jakieś lekkie jaśniejsze refleksy
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 23:36   #32
Lizkaziska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 16
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Podaję przepis:
Przed farbowaniem włosów, umyć je szamponem głęboko oczyszczającym, który otwiera łuski włosa. Nie nakładać odżywki. Włosy stają się szorstkie i dość nieprzyjemne w dotyku, ale nie przejmować się, to chwilowe. Po wysuszeniu suszarką zafarbować. Na koniec nałożyć bardzo dobrą odżywkę odbudowującą, np. cement z kerastase. Żeby włosy dobrze złapały kolor, tak naprawdę trzeba je zafarbować 3-4 razy całe, w odstępie miesiąca.
Lizkaziska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 08:57   #33
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

U mnie niestety mycie przed farbowaniem odpada, bo mam wrażliwą skórę głowy i farba mi potem zrobi spustoszenie
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 09:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.