Co nałożyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 10:34   #1
marcia1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1

Co nałożyć?


Witam drogie wizażystki. Mojemu synowi zbliża sie koniec roku szkolnego i matury i chciałabym się dowiedzieć czy lepsza jest na taką okazję koszula z mankietem na spinki, czy guziki? Koszula biała.
marcia1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 12:03   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co nałożyć?

ja bym sugerowała na guziki bo na spinki wydaje się zbyt elegancka na takie okazje, spinki w ogóle mi się kojarzą bardziej wieczorowo
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 13:31   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co nałożyć?

koszule na spinki są rownież sportowe, mój brat zawsze nosił tylko takie i nigdy nie był "zbyt" elegancki do okazji.

a na pytanie co wybrać - zapytaj zainteresowanego. jeśli nie nosi koszul ze spinkami (albo w ogóle koszul), bez sensu go uszczęśliwiać. no chyba że w zanadrzu są jeszcze inne okazje gdzie będzie mógł zalożyć ten ciuch nim z niego wyrośnie
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 14:14   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co nałożyć?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
koszule na spinki są rownież sportowe, mój brat zawsze nosił tylko takie i nigdy nie był "zbyt" elegancki do okazji.

a na pytanie co wybrać - zapytaj zainteresowanego. jeśli nie nosi koszul ze spinkami (albo w ogóle koszul), bez sensu go uszczęśliwiać. no chyba że w zanadrzu są jeszcze inne okazje gdzie będzie mógł zalożyć ten ciuch nim z niego wyrośnie
ponieważ "sportowy" gryzie mi się ze słowem koszula w każdym możliwym sensie to pozwolę sobie co najwyżej stwierdzić, że owszem - nieformalne - koszule na spinki występują i są popularne gdzieś tak w okolicach UK bo w PL to sobie można koszulę na spinki kupić białą lub kremową o stylu i kroju z reguły dalece wykraczającym poza dzienne okazje do ich noszenia - oczywiście w sklepach w których dobiorą Ci do tego "pasujący na wszystkie okazje" czarny garnitur

jak ktoś się uprze to pewnie i kupi ale skoro autorka się pyta co kupić na maturę dla syna to zapewne pasjonatką mody męskiej nie jest także staram się doradzić w oparciu o to co dostępne stacjonarnie, bezpieczne i przyda się na więcej okazji
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 15:55   #5
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Co nałożyć?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ponieważ "sportowy" gryzie mi się ze słowem koszula w każdym możliwym sensie to pozwolę sobie co najwyżej stwierdzić, że owszem - nieformalne - koszule na spinki występują i są popularne gdzieś tak w okolicach UK bo w PL to sobie można koszulę na spinki kupić białą lub kremową o stylu i kroju z reguły dalece wykraczającym poza dzienne okazje do ich noszenia - oczywiście w sklepach w których dobiorą Ci do tego "pasujący na wszystkie okazje" czarny garnitur

jak ktoś się uprze to pewnie i kupi ale skoro autorka się pyta co kupić na maturę dla syna to zapewne pasjonatką mody męskiej nie jest także staram się doradzić w oparciu o to co dostępne stacjonarnie, bezpieczne i przyda się na więcej okazji
Chyba dawno w sklepie męskim nie byłaś nie wiem, co rozumiesz pod hasłem "sportowa koszula" ale fachowo to jest po prostu koszula nie gładka, z szerszym kołnierzykiem lub takim zapinanym na guziki i kieszonką. Zazwyczaj nie ma też zaszewek typowych dla koszul klasycznych (choć i to nie jest regułą, bo coraz więcej sklepów ma opcję bez zaszewek do tych klasycznych też). Aktualnie znajdziesz masę takich w polskich sklepach, i na guziki i na spinki. Mało tego, znajdziesz takie, gdzie mankiet będzie miał obie opcje.

Na maturę i zakończenie roku polecam zwykłą, prostą białą koszulę. Czy na spinki czy na guzik, trzeba już zapytać zainteresowanego - w tych na spinki rękaw będzie trochę dłuższy i mankiet będzie wystawał spod marynarki.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 09:53   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co nałożyć?

Cytat:
Napisane przez marcia1212 Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażystki. Mojemu synowi zbliża sie koniec roku szkolnego i matury i chciałabym się dowiedzieć czy lepsza jest na taką okazję koszula z mankietem na spinki, czy guziki? Koszula biała.
Wszystko zależy - od syna i od koszuli. Niestosowne będzie założenie koszuli o wieczorowym kroju do stroju na maturę, na przykład.
Najlepiej weź syna do dobrego sklepu z koszulami i tam oddaj go w ręce ludzi, którzy dobieraniem koszul zarabiają na życie.

Jakiejkolwiek nie wybierzesz - BŁAGAM, nie kupuj mu czarnego garnituru.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 10:53:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.