Z humanisty na kierunek ścisły. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-03, 09:33   #1
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014

Z humanisty na kierunek ścisły.


Witam nie wiedziałam czy zakładać nowy wątek czy gdzieś się podpiąć, ale nic takiego nie znalazłam więc założyłam
Otóż jestem studentką Turystyki i Rekreacji ( 2 rok licencjat ).
Od 2 lat nie mogę znaleśź pracy. W hotelach gdy pojawi się nowe ogłoszenie o pracę, zgłasza się ok 50 osób na 1 miejsce, więc jest w czym wybierać. A dlaczego? Otóż dla właścicieli nie liczy się to że ktoś ma takie doświadczenie, zatrudniają nawet z innym dośw. Podobnie jest gdzie indziej w tej branży. Na przewodnika też nie musisz mieć takkich studiów. Więc w sumie studiuję niepotrzebnie jak się okazuje...
Do czego zmierzam, wiem że teraz liczą się na rynku głównie technicy, inżynierowie itp. A że ja nigdy nie miałam problemów z przedmiotami i humanistycznymi jak i ze ścisłymi, myślę że może bym się nadała. Ale nie mam pieniedzy i siły zeby zaczynać wszystko od początku.
Czy ktoś orientuje się czy jest szansa że po Kierunku Turystyka i Rekreacja dostanę się na jakiś techniczny kierunek jeśli chodzi o studia 2 stopnia ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 09:44   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Z humanisty na kierunek ścisły.

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-05-03 o 10:07
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:27   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Z humanisty na kierunek ścisły.

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Czy ktoś orientuje się czy jest szansa że po Kierunku Turystyka i Rekreacja dostanę się na jakiś techniczny kierunek jeśli chodzi o studia 2 stopnia ?
to nie jest odgórnie narzucone w całym kraju, każda uczelnia ma swoje zasady przyjmowania na II stopień - jedna przyjmuje po każdym kierunku, inna po wybranych. dlatego musisz wybrać na których uczelniach chciałabyś studiować i na ich stronach to posprawdzać.

i pamiętaj: to że są potrzebni inżynierowie, nie znaczy że są potrzebni wszyscy inżynierowie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:15   #4
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Z humanisty na kierunek ścisły.

Dzieki, posprawdzam jeszcze co i jak , mam nadzieję że coś się uda, bo mimo że Turystykę lubię to pracy na pewno po niej konkretnej nie znajdę..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 13:31   #5
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Z humanisty na kierunek ścisły.

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Witam nie wiedziałam czy zakładać nowy wątek czy gdzieś się podpiąć, ale nic takiego nie znalazłam więc założyłam
Otóż jestem studentką Turystyki i Rekreacji ( 2 rok licencjat ).
Od 2 lat nie mogę znaleśź pracy. W hotelach gdy pojawi się nowe ogłoszenie o pracę, zgłasza się ok 50 osób na 1 miejsce, więc jest w czym wybierać. A dlaczego? Otóż dla właścicieli nie liczy się to że ktoś ma takie doświadczenie, zatrudniają nawet z innym dośw. Podobnie jest gdzie indziej w tej branży. Na przewodnika też nie musisz mieć takkich studiów. Więc w sumie studiuję niepotrzebnie jak się okazuje...
Do czego zmierzam, wiem że teraz liczą się na rynku głównie technicy, inżynierowie itp. A że ja nigdy nie miałam problemów z przedmiotami i humanistycznymi jak i ze ścisłymi, myślę że może bym się nadała. Ale nie mam pieniedzy i siły zeby zaczynać wszystko od początku.
Czy ktoś orientuje się czy jest szansa że po Kierunku Turystyka i Rekreacja dostanę się na jakiś techniczny kierunek jeśli chodzi o studia 2 stopnia ?

Jeśli nie spróbujesz,nie przekonasz się o tym.Do odważnych i wytrwałych świat należy.Wiesz jest takie powiedzenie...jeśli chcesz coś osiągnąć w Polsce,musisz zbroić się jak czołg,mieć cel i nie zważać na przeciwności...Podejrzewa m,że wreszcie i Biurze Turystycznym uda Ci się znaleźć pracę.Jeśli nie w jednym to w drugim mieście.A na techniczny kierunek,zawsze możesz zdawać,jeśli tylko masz ochotę i wiesz,że prędzej znajdziesz pracę.Liczy się chęć,wytrwałość i mocne postanowienie,jeśli coś zacznę,skończę.Powodzenia .
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.