LO Toruń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 14:09   #1
milotic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2

LO Toruń


Hej. Jestem z okolic Torunia i zastanawiam się nad wyborem LO. Osobiście chcę iść do III LO w Toruniu na profil humanistyczno społeczny i chciał bym się coś dowiedzieć czegoś o tej szkole. Jacy są nauczyciele, czy potrafią dobrze wytłumaczyć, oraz jaka jest atmosfera i czy są duże wymagania. Po tej szkole chciał bym iść na studia, Historię albo konserwację zabytków. Średnią ocen na koniec roku będę miał około 4,2 a testy nie poszły mi najgorzej. Bardzo lubię historię i WOS : > Z góry dziękuje za informacje o trójce i jestem otwarty na propozycje inny szkół.
milotic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:35   #2
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: LO Toruń

osobiście w tej szkole tylko śpiewałam, ale najprawdopodobniej będziesz miał taką babkę od histy co faworyzuje facetów - moja koleżanka z nią ma i ja ją znałam.. atmosfera generalnie w porządku, jakbyś się zastanawiał nad siódemką jeszcze to doradzić coś mogę

co do wymagań to na pewno są w miarę duże - tylko w tych gorszych szkołach nie wymagają, ale to już kwestia przyzwyczajenia i nauki
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:02   #3
milotic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: LO Toruń

Myślałem o VII, ale jest trochę za daleko, a nie chce mi się jeździe PKS i MZK : /
milotic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:02   #4
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: LO Toruń

u mnie w 35 osobowej klasie ok 20 osób dojeżdża właśnie w ten sposób
niektórzy z dworca pks chodzą pieszo (ok. 15 minut spacerkiem) lub tramwajem (3 przystanki), co do nauczycieli od historii to mamy pana bielickiego, pana gredinga i panią gapińską

bielicki zawsze zadaje scenki do wykonania w grupach na lekcji, często u niego można złapać plusy za aktywność i piątki, sprawdziany raczej opisowe

u gredinga zawsze jest cisza, ale to najzabawniejszy i najmilszy nauczyciel jakiego znam - cisza dlatego, że na wyrywki jednej gadającej osobie wstawia jedynkę - ja się zawsze spóźniam i co lekcję 1 u niego - i za spóźnienia bierze do odpowiedzi powiesz yy i jedynka, ale nauczyciel za☠☠☠isty ;d dużo gada, śmieje się, nie lubi klaskania i nie lubi tematów dyskusyjnych, zawsze podaje konkretne tematy i zagadnienia na sprawdzian, potrafi wstawić 6 za to, że powiesz coś dobrze

gapińska zadaje bardzo często referaty na plusy, łatwo z nich uzbierać piątkę, nie lubi jak ktoś się nie przygotuje na temat dyskusyjny (nie przeczyta tematu), generalnie łatwe sprawdziany (w formie testu otwartego, nieopisowe), jak się z nią umówicie to poda zagadnienia na sprawdzian, ale wtedy zaliczenie od 30%, generalnie miła babka, nie lubi jak ktoś się nie przygotuje na sprawdzian

ci sami nauczyciele uczą też wosu a i gapińska na wosie tworzy grupy gdzie trzeba rysować i przedstawiać daną rzecz w dowolny sposób - scenka/piosenka etc. np. o subkulturach

jak coś to zapraszam
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.