Studentki 2016/2017 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-28, 01:26   #871
Nanael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez Nanael
Czas edycji: 2017-04-29 o 23:27
Nanael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 09:44   #872
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Studentki 2016/2017

Zobacz regulamin swojej uczelni a najlepiej idź do dziekanatu.
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 14:16   #873
Nanael
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Studentki 2016/2017

.

Edytowane przez Nanael
Czas edycji: 2017-04-29 o 23:27
Nanael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 14:26   #874
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Studentki 2016/2017

Cytat:
Napisane przez Nanael Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy!
Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Jestem na I roku na kierunku filologicznym. Niestety zawaliłam naukę języka kierunkowego. Myślałam, że uda mi się nadrobić zaległości, ale nie wyszło. Mam kłopoty ze zdrowiem i problemy finansowe. Pierwszy semestr mam zaliczony, ale już od dłuższego czasu myślę o zrezygnowaniu z kierunku (chociaż z drugiej strony jest mi szkoda), bo nie radzę sobie.

Otóż chciałam wziąć sobie urlop dziekański, jednak nie mogę wziąć urlopu po semestrze, muszę mieć zaliczony cały rok. Myślałam też o zawieszeniu kierunku, ale tu znowu też potrzebne jest zaliczenie całego roku. Mam chwilowe załamanie nerwowe i wydaje mi się że mam stany depresyjne. Na ćwiczeniach z języka jestem najgorsza z grupy, nie ogarniam co się dzieje i wiem, że już nie dam rady tego nadrobić. Warunku wziąć nie mogę, bo nie można mieć warunku z przedmiotu kierunkowego, zostaje mi tylko powtarzanie roku za który płaci się cholernie dużo kasy Moje koleżanki doradzały mi, żebym wzięła jeszcze raz udział w rekrutacji, bo bez sensu jest płacić za powtarzanie roku. Niestety tu też pojawia się problem, bo nie zdawałam języka obcego na poziomie rozszerzonym i boję się że mogą mnie nie przyjąć, zwłaszcza że na ten kierunek jest coraz więcej chętnych. Już odechciewa mi się wszystkiego, jestem załamana.

Doradźcie mi coś dziewczyny Czy da się może powtarzać tylko semestr? Chodziłabym na inne zajęcia, z literatury i historii starałabym się zdać egzaminy w czerwcu, tylko zostałaby mi do powtórzenia praktyczna nauka języka. I czy w takim wypadku miałabym te przedmioty zaliczone i nie musiałbym ich powtarzać? I czy PNJ- gramatyka i PNJ- konwersacje są traktowane jako dwa oddzielne przedmioty? Nie chodziłabym już na ćwiczenia, przez co zyskałabym na tygodniu więcej czasu i mogłabym pójść do pracy (po wcześniejszym odwiedzeniu lekarza) i zbierała na powtarzanie tych 2 (?) przedmiotów.
Nie ma innego wyjścia jak urlop + opłata za powtarzanie przedmiotów albo ponowna rekrutacja.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 19:51   #875
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Studentki 2016/2017

Jak masz wszystko zaliczone to ja bym dalej próbowała. Studia filologiczne są trudne, ale zawsze można skorzystać z dobrego korepetytora albo po prostu dużo samemu ćwiczyć. Ja mam gorszą załamkę bo czeka mnie pierwszy w życiu warunek i to w dodatku z przedmiotu dość trudnego.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 19:51:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.