trądzik a alkohol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-16, 23:00   #1
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*

trądzik a alkohol


od wielu lat nie moge poradzic sobie z tradzikiem. Treaz mam 18lat, lecz tradzik zaczal pojawiac mi sie, gdy mialam juz 13 14lat. Nastepnie bardzo sie odchudzalam i w wieku 14 15 lat niewiele brakowalo mi do anoreksji, lecz wyleczylam sie z tego (choc dziwne odzywanie oraz strach przed przytyciem mam nadal)
Moje pierwsze pytanie wiec brzmi czy to mzoe byc tym spowodowane, iz dziwnie sie odzywaniam (choc wlansie nie jem wiele tlustego, zadnych olejow, masek itd. ani fast foodow...) jem natomiast mase weglowodanow i bialek.
Drugie pytanie to to, czy alkohol ma jakis zwiazek z pojawianiem sie tradzika? zaznaczam, ze nie pije codziennie;p lecz teraz w wakacje zdarza sie czesciej siegnac po piwko, na imprezie po inny alkohol...Chce tez powiedziec, ze biore tabletki na tradzik, Tetralysal...ale nie pomaga mi on wcale, od 2tyg. biore 2 tabletki dziennie plus jakies masci, zmywam makijaz, robie nowy, generalnie dbam o twarz-bez skutkow. Tradzika nie widac pod moim makijazem, nikt mi nie wierzy, ze mam sporo pryszczy i mase wagrow, gdyz mam bardzo dobry puder plus korektor...
Co moge zrobic jeszcze? Wiem, ze to pytanie miliona osob, ale to juz jest nie do wytrzymania...
No i coz tym alkoholem? Faktycznie moze on pogorsztc stan skory?
A co z innymi uzywkami? Tzn. np. papierosy, narkotyki...

?
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 23:36   #2
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: trądzik a alkohol

Z tego co wiem to alkohol,narkotyki,papiero sy,musztarda,czekolada,ke tchup mogą pogorszyć stan skóry.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:26   #3
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: trądzik a alkohol

Mam nadzieję że nie bierzesz narkotyków Papierosy FATALNIE wpływają na cerę, alkohol- to sprawa indywidualna- jednym szkodzi na cerę innym nie. Ale wiadomo że alkohol to jednak trucizna (nie to żebym demonizowała ) którą organizm może chcieć "wyrzucić" poprze trądzik (podobnie jak szkodliwe potrawy typu chipsy).
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 23:12   #4
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: trądzik a alkohol

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że nie bierzesz narkotyków Papierosy FATALNIE wpływają na cerę, alkohol- to sprawa indywidualna- jednym szkodzi na cerę innym nie. Ale wiadomo że alkohol to jednak trucizna (nie to żebym demonizowała ) którą organizm może chcieć "wyrzucić" poprze trądzik (podobnie jak szkodliwe potrawy typu chipsy).


no tak...ale tak sobie pomyslalam, ze nie tkne ani jednego piwka przez 2tyg. choc tak bardzo lubie piwo z sokiem...
chipsow nie jadam ani zadmych takich, w ogole nie jem tlustych rzeczy, jesli chcesz poznac np. moj dzisiejszy jadlospis to z mila checia podam;] wiele tego nie ma, tak jak mowilam, po wielu latach nic nie zmienilo sie...choc dziwne, bo to co co jem kazdy powienien byc juz chory na anoreksje...coz...przyzwy czajony zoladek...
heh nie biore, aczkolwiek moze i glupio przyznac od miesiaca za duzo razy pozwalalam sobie na chillout...wiadomo, iz chodzi jak to mowia lekki specyfik, ale czy a zna tyle duzo, bym teraz z twarza poradzic nie mogla sobie?;/
co do fajek nie pale, brzydze sie nimi...
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:52   #5
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: trądzik a alkohol

Nie sadze zeby piwo z sokiem moglo zaszkodzic cerze ale papierosy to napewno.Cera szarzeje ale czy ma to wplyw na tradzik nie wiem.Proponuje wizyte u dermatologa,jemu powiesz czego uzywasz i ze nie dziala...Testowanie na sobie roznych masci,kremow,tabletek itp.tylko jeszcze bardziej moze zaszkodzic.Na twoim miejscu naprawde mocno bym sie zastanowila nad wizyta u specjalisty,DOBREGO specjalisty
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.