balejaz czy calosc ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-20, 20:25   #1
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14

balejaz czy calosc ?


hejka ;d
no wlasnie tak sie zastanawiam bo mam wlosy w kolorze ciemny blond i nie wiem czy lepiej zrobic sobie balejaz, czy pofarbowac calosc wlosow na blond. Wiem ze balejaz niszczy wlosy, bo jest robiony rozjasniaczem, ale za to nie trzeba tak czesto latac do fryzjera bo odrosty nie rzucaja sie w oczy tak jak przy farbowaniu na calosc, kiedy to juz po 2 tygodniach widac taki brzydki ciemny przedzialek ;< jak myslicie co byloby lepsze dla wlosow ?
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 20:51   #2
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: balejaz czy calosc ?

Dla wlosow nie ma raczej znaczenia, jak słusznie zauważyłaś balejaz robi sie raz na 2-3 mce a calosc nawet raz na 3 tygodnie - zalezy o jaki efekt Ci chodzi.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:39   #3
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: balejaz czy calosc ?

wlaasnie mi chodzi o to, czy wlosom da bardziej popalic jak bede je meczyla pasemkami, ale rzadziej, czy jak bym robila farba calosc, ale czesciej chcialabym uzyskac ogolnie taki efekt rozjasnienia, bo chce zejsc z ciemniejszych farbowanych wlosow na blond i jak najmniej je zniszczyc ; )
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:20   #4
loveangelmusicbaby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Paryz, Francja
Wiadomości: 137
Dot.: balejaz czy calosc ?

czesc w moim przypadku zeby uzyskac efekt blondu przez lata robilam balejarze i wlosy byly super zdrowe, prawie zadnej roznicy nie widzialam miedzy moimi wlosami przed i po (chodzilam do dobrych fryzjerow oczywiscie). odkiedy mam wlosy blond rozjasnione w calosci, uwielbiam efekt lecz musze przyznac ze to juz nie sa moje wlosy lecz takie... sztuczne?... mi to nie przeszkadza, bo te "nowe" wlosy swietnie nadaja sie do stylizacji (wczesniej byly za gladkie i za lsniace i zadnej objetosci...) ale nie moge sobie wyobrazic jakbym teraz przetrwala bez odzywki, podczas gdy wczesniej prawie nigdy z niej nie korzystalam. czyli zalezy co jest Twoim priorytetem...
loveangelmusicbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 08:57   #5
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 439
Dot.: balejaz czy calosc ?

1. niektorym osobom nie pasuja cale wlosy blond (mi np., a pasemka juz tak), wiec wszystko zalezy jakiego efektu oczekujesz i w czym bys sie dobrze prezentowala;
2. balejaz blond mozna juz zrobic na 3% wodzie (i wychodzi tak samo jak po silniejszych oksydantach), wiec zniszczenie bedzie mniejsze, niz w przypadku ich zafarbowania farba rozjasniajaca, ktore czesto maja 9%, 12%. (balejaz mozna zrobic tez sama farba, to zalezy jak latwo sie twoje wlosy rozjasniaja, czy chcesz wyrazisty blond, czy tylko promienne refleksy).
Wszystko jest uzaleznione od twojego obecnego koloru wlosow i twarzy (niektorym jasne wlosy nie pasuja-trudno stwierdzic bez zdjecia).
Pozdr.

Edytowane przez karojen24
Czas edycji: 2010-06-21 o 08:58
karojen24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 10:14   #6
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: balejaz czy calosc ?

Mialam kiedys juz i balejaz i cale wlosy blond ; ) tyle ze te cale wlosy to byly bardzo bardzo jasne i rzeczywiscie nie bylo mi do twarzy. Teraz juz bym ich az tak nie rozjasnila, troche ciemniejszy kolor bym chciala. A na glowie teraz mam taki ciemny blond/jasny braz (trudno powiedziec) tyle ze farbowany. Za niedlugo wstawie zdjecia moich naturalnych, potem balejazu, potem calosci blond i takich co mam teraz ;d haha

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

A poza tym nie wiem, czy mozna zejsc z farbowanego koloru balejazem, bo przeciez potem beda odrosty i beda mialy inny kolor niz ten (nie wiem jak to powiedziec) podklad (farbowany) pod balejazem? Jakie to skomplikowane ;d haha ;d
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 13:30   #7
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: balejaz czy calosc ?

Cytat:
Napisane przez Karolcix Pokaż wiadomość
hejka ;d
no wlasnie tak sie zastanawiam bo mam wlosy w kolorze ciemny blond i nie wiem czy lepiej zrobic sobie balejaz, czy pofarbowac calosc wlosow na blond. Wiem ze balejaz niszczy wlosy, bo jest robiony rozjasniaczem, ale za to nie trzeba tak czesto latac do fryzjera bo odrosty nie rzucaja sie w oczy tak jak przy farbowaniu na calosc, kiedy to juz po 2 tygodniach widac taki brzydki ciemny przedzialek ;< jak myslicie co byloby lepsze dla wlosow ?
moim zdaniem zdecydowanie bajejaz, przejscie na blond odrazu moze byc zbyt szokujce zrób sobie bajelaz na poczatek, nie bedziesz zalowac ponad to nie widac odrostów na tyle jak przy calej farbie... pozdrawiam
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 20:39   #8
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: balejaz czy calosc ?

od kilku lat robie tylko pasemka a raczej odrosty z pasemek (wczesniej mialam czarne farbowane) i jakos nie jestem lysa jednak nad caloscia farbowania grubo bym sie zastanowila
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:43   #9
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: balejaz czy calosc ?

W czwartek jestem umowiona na balejaz do fryzjerki : ) no wlasnie przerazaly mnie te odrosty przy calej glowie : ) wiem ile to paskudzenia jest a jak sie kiedys denerwowalam jak po 2 tyg mialam taki brzydki ciemny przedzialek ;< :P

a poza tym, mialam kiedys balejaz tez, ale strasznie niefachowo zrobiony, bo dziewczyna nie potrafila mi zrobic samych odrostow, tylko dorabiala nowe pasemka i po 4 farbowaniu bylam praktycznie biala ;D haha ; D

Edytowane przez Karolcix
Czas edycji: 2010-06-22 o 22:44
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:03   #10
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: balejaz czy calosc ?

Chetnie Ci zrobie, jestem na 3 roku w technikum fryzjerskim;p
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 16:25   #11
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: balejaz czy calosc ?

Aleeee ja jestem z Gdanska ;< A poza tym mam juz zrobiony dzisiaj bylam haa
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 17:52   #12
karojen24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 439
Dot.: balejaz czy calosc ?

Cytat:
Napisane przez Karolcix Pokaż wiadomość
Aleeee ja jestem z Gdanska ;< A poza tym mam juz zrobiony dzisiaj bylam haa
i jak? pochwal sie efektem...
karojen24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 09:34   #13
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: balejaz czy calosc ?

Balejagu nie trzeba robic rozjaśniaczem,ale zady faktycznie były bardzo jasne to nie ma innej rady..
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:06   #14
Karolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: balejaz czy calosc ?

ja jestem bardzo zadowolona ;D wiadomo ze nie bede odrazu blondynka, ale mam dosc duzo pasemek a jakosc wlosow sie nie pogorszyla ; ) chyba nawet polepszyla bo suche konce mi obcieli hii : )))))))
Karolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.