Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 08:55   #31
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

jestem pod wrażeniem Twojego uporu w robieniu wrappków ! i jesteś najlepszym dowodem na to, że praktyka czyni mistrza ja tam na wrapach za bardzo się nie znam, widzę ze gdzieś tam jest krzywo ale wiem ile to ciężkiej pracy. Najbardziej chyba spodobał mi się wisior z labradorytem, połaczenie kolorystyczne miedzi z zielonkawą masą perłowa i nietoperze życzę dużo wytrwałości pozdrawiam
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:23   #32
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Owijanie jednym drutem c.d.

Dziekuje za dobre slowo! Wprawdzie do mistrza mi daleko, ale uparta jestem, to fakt. Niestety moje postepy sa bardzo powolne, ale widze, ze w stosunku do pierwszych prob jakies tam sa Wprawdzie nadal wszystko krzywo, ale mam juz troche wiedzy teoretycznej.

Tak wiec nadal pracuje nad praktyka. Ciag dalszy usilowan owijania jednym drucikiem, na co mi slusznie zwrocilyscie uwage.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1297.jpg (35,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1299.jpg (50,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1303.jpg (45,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1310.jpg (58,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1312.jpg (59,6 KB, 29 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:08   #33
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Krzywe listki

Witam. Popelnilam kolejnego wrapka, owijanego jednym drucikiem. Nie jest idealny.
Czy ktos ma patent na wykonywanie rownych, ksztaltnych baz do wisiorkow? Prosze o podzielenie sie ze mna. Poza kolkiem (owijanym na malym sloiczku lub markerze) nic mi nie wychodzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 009abf771be023e0med.jpg (55,3 KB, 55 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:40   #34
kinia3333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Jestem zachwyconą twoją biżu
kinia3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 18:39   #35
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Jest mi przeogromnie milo to przeczytac, bo przy wrapkach wielokrotnie miewam zalamki.

Dzis zrobilam taka oto prosta bransoletke z dwoma rodzajami lancuszka - zolty agat, cytryn i kwar kawowy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1353.jpg (54,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1352.jpg (49,7 KB, 18 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 19:17   #36
OxiGra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Masz bardzo różnorodne prace . Pewnie że są postępy! Teraz to już równiutko, zgrabnie owijasz Co do kształtnych baz... też robiłam tylko kółka i prostokąty Aaaa... i bardzo fajnie Ci wychodzą koralikowe biżutki, śliczne czarno-czerwone kolczyki
OxiGra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 20:48   #37
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Jesli przez "sliczne czerwono czarne" rozumiesz te indiance z fredzlami z drobnych szklanych koralikow , to wiedz, ze w kazdej chwili z rozkosza zrobie Ci podobne wzamian za Twe cudne blaszaki

Kolejny dzisiejszy zwyklak - kwiatowy... musze odpoczac od wrapkow, a chodzil za mna dosc dlugo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1361.jpg (60,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1359.jpg (57,7 KB, 16 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 18:48   #38
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Wrapek krzywy i strasznie... chcialam napisac "prosty", ale to oksymoron. Wiec: banalny we wzornictwie. Ale LABRADORYT... przepiekny!!!

A na dokladke - zwyklak wyludzony przez kolezanke. Tez Labradoryt...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1408.jpg (58,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1412.jpg (63,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1413.jpg (42,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1421.jpg (43,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1423.jpg (40,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1414.jpg (30,7 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez Calluna_Vulgaris
Czas edycji: 2011-03-21 o 18:50
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:46   #39
sahlma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 702
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

przepiękne są te kolczyki
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1297799235
__________________

sahlma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 11:00   #40
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

jak chodzi o labradoryt wrappowy to faktycznie kamyk piękny sam wisior również bardzo mi się podoba.Jedyne do czego mogłabym się trochę przyczepić, ze drucik przy kamieniu jest za długi .ale cała praca śliczna-chętnie bym taki wisior nosiła
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 21:00   #41
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Witam i dzieki za otuche. Wlasnie sie zdolowalam, gdyz Wylegarnia odrzucila moje prace, sugerujac, ze sa malo roznorodne, nie oryginalne, niestarannie wykonane, a zdjecia sa tragiczne
Jesli chodzi o wrapki, to sama widze, ze wiele sie jeszcze moge nauczyc, ale pozostale prace wydawaly mi sie dobre... ech.

Na oslode kolejny krzywy wisior. Jesli ktos zna tajemnice jak wykonac rowno ksztalt nie bedacy kolem ani niczym prostym, prosze, by mi ja zdradzil...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1439.jpg (51,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1440.jpg (58,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1442.jpg (78,4 KB, 12 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 21:25   #42
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Wisior bardzo ciekawy-może mi kamienie trochę nie pasują (tzn nie te) ale sam kształt bardzo fajny ja tam do wrappów talentu nie mam ,więc tym bardziej podziwiam
a galerią się nie przejmuj-napisali co trzeba poprawić to nad tym pracuj i za jakiś czas na pewno Cię przyjmą chociaż zdaje sobie sprawę , że taka odmowna odpowiedz to kubeł zimnej wody..może dlatego ja nawet zgłoszeń nie wysyłam
głowa do góry
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 22:06   #43
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Problem w tym, ze wlasnie nie napisali, co konkretnie mam poprawic, wiec wychodzi na to, ze wszystko...

Najzabawniejsze w calej tej historii jest to, ze probowalam sie tam dostac, gdyz wlasnie w tej galerii widzialam rozmazane zdjecia i niechlujne kolczyki oraz cale bandy "zwyklakow" na bialym tle z "brudami", mialam wiec nadzieje, ze nie beda zbyt surowi wobec artystow. Coz. Przeliczylam sie.

Trudno. Najwyzej odpuszcze sobie galerie internetowe. W koncu i tak tworze dla hobby, nie dla zarobku.

A poprawiac oczywiscie bede i mam nadzieje, ze kiedys w przyszlosci bede naprawde zadowolona ze swych prac...
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 07:37   #44
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Kolejne wersje liścia

Przedstawiam następne prosciutkie liscie, inne wersje pierwszego listka, tym razem w kolorze srebrnym, owiniete jednym drutem, troszeczke zmodyfikowany kształt, inne kamienie, a zawijaski we środku prawie identyczne...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1447.jpg (33,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1448.jpg (38,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1449.jpg (40,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1452.jpg (39,2 KB, 14 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 09:49   #45
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Kolejne wersje liścia

Mogę napisać, że mi np. nie podobają się ucięte nierówno końcówki drutu - albo je ładnie ucinasz i polerujesz, albo topisz na kulkę. Zdziwiłabym się, gdyby galeria takie przyjęła..

Robisz też bardzo grubym drutem i są ślady narzędzi na drucie. Pomyśl też nad innym wykańczaniem przy krawatkach, bo motanie drutu chaotycznie, a potem próbowanie tego zamaskować nie jest dobrym wyjściem... Na takie rzeczy trzeba zwracać uwagę.
Jak już piszę krytycznie, to jeszcze dodam, że na Twoim miejscu miałabym większe ambicje niż dostać się do galerii, bo: "probowalam sie tam dostac, gdyz wlasnie w tej galerii widzialam rozmazane zdjecia i niechlujne kolczyki oraz cale bandy "zwyklakow" na bialym tle z "brudami", mialam wiec nadzieje, ze nie beda zbyt surowi wobec artystów"..

Popracować nad starannością, techniką, dokładnością i zdjęciami też - robisz wieczorem, przy słabej jednej lampce, widać to i niestety odbija się na zdjęciach..

Wiem, nie lubisz mnie już
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana

Edytowane przez naila
Czas edycji: 2011-04-01 o 19:26 Powód: literówka
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 10:32   #46
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Czesc. Jeśli masz na myśli moje "wrapki" - wiem, ze wymagaja one jeszcze sporo pracy, wiec raczej nie planowalam na razie sprzedawac ich w galerii. Tym niemniej jednak z cala odpowiedzialnoscia pisze, ze widzialam w Wylegarni prace duzo gorsze od najgorszej z moich, lacznie z przedstawionymi w tym temacie "druciakami", pod kazdym wzgledem: jakosci wykonania, zdjec i oryginalnosci. Dostalam z powrotem taka malo konkretna formulke... Twoja uwaga krytyczna dala mi z pewnoscia duzo wiecej do myslenia, niz ich odpowiedz, ktora mi w niczym nie pomogla. Tak wiec, choc troszke smutno sie zrobilo - bardzo DZIEKUJE!

Niestety, nie jestem w stanie stopic drutu miedzianego do formy kulki. Moze masz pomysl, jak w domowych warunkacj moglabym to zrobic? Trzymalam juz drut miedziany nad palnikiem przez dluzszy czas, niestety skonczylo sie to tylko rozgrzaniem szczypiec i lekkim poparzeniem. Temperatura topnienia miedzi to 1083 °C. Wydaje mi sie, ze latwiej tutaj zrobic kulki ze srebra, gdzy temperatura topienia lutu srebrnego to 600-700 °C.
Moze faktycznie dobrym pomyslem jest szlifowanie koncowek drutu papierem sciernym? Jednak raczej nie moge uczynic tego z drutem w kolorze srebra, gdyz tez jest miedziany we srodku. Ale obiecuje, ze pomysle

Co do zdjec, zalezy mi na tym, aby byly wyrazne i z wielka niecierpliwoscia czekam, czy dopatrzylyscie sie jakichs postepow. Jak mysle, widac na nich krytykowany przedmiot , wiec prosze o przezycie, ze sa tak malo artystyczne. Niestety na ogol nie mam dostepu do dobrego aparatu i mam czas na robienie zdjec tylko wieczorem, wiec tego problemu raczej nie obejde.

Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:25   #47
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Myślę, że sobie poradzisz Nie znam miedzi, może faktycznie ciężko jest ją stopić na palniku - dla mnie srebro też różnie się topiło, trzeba było wyczuć w którym miejscu płomienia najlepiej trzymać. Spróbuj może przypiłowywać końcówki, albo zakupić dobre szczypce tnące, takie, które tną równo. nie pamiętam, jak się nazywają, ale tną pionowo drut i nie robią poszarpanych końcówek, wtedy można dwa razy pociągnąć delikatnie pilnikiem i już

Widzisz, wiem, że tego typu uwagi mogą spowodować smutniejszą minę, ale jeśli ktoś chce robić coś lepiej i popracować nad techniką, to to zrobi. Ja swego czasu czytałam wiele wątków i słów naprowadzających (krytycznych) i z każdym takim komentarzem wiedziałam więcej i więcej. Co nie znaczy, że teraz sobie siadłam .. nadal się uczę wielu rzeczy Więc głowa do góry i próbuj.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 19:44   #48
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Probuje, probuje po raz kolejny walczylam z drutem, ale wciaz bez efektow, po 8 minutach trzymania nad koncem plomienia, pionowo (wyczytalam, ze tak najlepiej ), wciaz sie nie topil, ale zmienil kolor i grzal niemilosiernie. Kupie palnik, ale nie predko. Moze za 2 miesiace?

Tymczasem zrobilam komplet ametystowy, z ktorego jestem dumna. Przez dluzszy czas "chodzilo" za mna cos podobnego, ale dopiero teraz wzielam sie za przeksztalcenie pomyslu w cos bardziej materialnego. Niestety ciemne kamienie nie chca za nic pokazac sie z ladniejszej strony Widac cos tu w ogole?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1533.jpg (38,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1534.jpg (40,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1538.jpg (40,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1539.jpg (33,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1540.jpg (36,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1535.jpg (39,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1536.jpg (37,6 KB, 19 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 22:03   #49
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Pewnie nie komentujecie, bo sie nie poprawiam Nadal nie mam palnika, a w pociagu bylo troche niewygodnie i sila rzeczy nie moglam szlifowac drucika, wiec jego koncowki niegustowne bez zmian... i tak, wiem, kamienie powinny byc na gwozdzikach, nie na haczykach... ale nie mialam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1769.jpg (27,6 KB, 63 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 09:02   #50
kanioska
Raczkowanie
 
Avatar kanioska
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 181
GG do kanioska
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Sama raz na jakiś czas popełniam jakiegoś wrapka, też w miedzi więc znam Twoje problemy Ostatni wisior ładny, ciekawa koncepcja, wykonanie oprócz tego co sama już napisałaś wydaję się być poprawne, zdjęcie nie do końca ostre, ale to co widać jest ładne, czekam na inne prace, pozdrawiam
__________________
Mój zakurzony wątek zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=potwory

Wymianka książki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691852
kanioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:19   #51
anek123456
Raczkowanie
 
Avatar anek123456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 128
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Też uważam że wisiorek jest bardzo ładny. Przytoczę też jako przykład (może lepiej bez zdjęcia bo nie wiem czy właścicielka by pozwoliła) że widziałam u wg mnie jednej z najlepszych biżuteryjek końcówki drutu specjalnie zostawione bez kuleczek. Ja się nie znam, dopiero się uczę, ale wg mnie dzięki temu całość nabrała swego rodzaju specyficznej lekkości. A do mnie też nikt nie zagląda, także się nie martw Aha, jeszcze jedno: chciałam zapytać, oksydowałaś go? Bo po zdjęciu nie jestem pewna...
__________________
Mój raczkujący blog biżuteryjny (WZNOWIONY!) :
http://artanki.blogspot.com

Mój biżuteryjny wątek:
Tak i owak, czyli moje początki w różnych technikach

Biorę udział w konkursie na facebook'u, lajki mile widziane
Link do wisiora
anek123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:37   #52
heurek
Wtajemniczenie
 
Avatar heurek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 648
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Ametystowy komplecik wyszedł ładnie, chociaż mnie osobiście drażnią kuleczki między gwoździkiem, a kamieniem. Nie lubię ich i już Zdjęcia kolczyków wyszły lepiej- wyglądają jak pyszne winogronka A miedziany naszyjnik jest ok. Końcówki drucików są równiutkie, więc nie koniecznie muszą być zakończone kuleczkami, nic na siłę A to, że kamyczki masz na szpilkach z loopikiem, nie przeszkadza mi specjalnie, tylko żeby one były ciut mniejsze
__________________
Biżuteria mojego pomysłu
Inne różności

Fikcja to prawda ukryta w jądrze kłamstwa, a prawdę tę można wyrazić bardzo prosto- magia istnieje



heurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:39   #53
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Dziekuje Wam, dziewczyny, za opinie.

Heurek, zagladam do Ciebie dosc czesto, bo jestes jedna z tych osob, ktorych prace diabelnie mi sie podobaja! Po prawdzie, koncowki drutu tak rowne nie byly, jak sie wydaja na zdjeciu

anek123456 - nie oksydowalam. Lancuszek jest ciemniejszy, bo chyba nie jest z miedzi tylko w miedzianym kolorze; to gotowiec. Myslisz, ze zaoksydowac? Troche sie boje, bo mam kiepskie wyczucie i moze wyjsc za czarny, ta oksyda na miedzi strasznie szybko lapie.

kanioska
- no to jestesmy dwie z problemami ;-) heheh. W tym miesiacu nie kupie palnika... kupilam ladny, prawdziwy, DROGI Turkus.
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:37   #54
anek123456
Raczkowanie
 
Avatar anek123456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 128
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Myślę, że oksyda jeszcze dodałaby mu urody. Do tego kamienia bym zaoksydowała nawet dość mocno, ale to już kwestia gustu. Ja wcześniej oksydowałam jajkiem zanim dostałam w swoje łapki coś lepszego Czyli konkretnie czarną patynę do cyny (mama robi witraże ) ze zdziwieniem odkryłam że działa ona również na miedź A gdyby się za mocno zaoksydowało to chyba można mocniej niż normalnie przepolerować, prawda? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że czernienie jest procesem odwracalnym... Ale lepiej żeby wypowiedziały się doświadczone biżuteryjki.
PS. Bardzo mi się podoba ten kamień
__________________
Mój raczkujący blog biżuteryjny (WZNOWIONY!) :
http://artanki.blogspot.com

Mój biżuteryjny wątek:
Tak i owak, czyli moje początki w różnych technikach

Biorę udział w konkursie na facebook'u, lajki mile widziane
Link do wisiora
anek123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:33   #55
kanioska
Raczkowanie
 
Avatar kanioska
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 181
GG do kanioska
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

No to jak się tak z problemami spiknełyśmy to może i coś sobie pomożemy, hehe mnie na palnik nie stać to pewne, więc nawet na razie się nie rozglądam, zastanawiam się w ogóle czy spróbować zrobić coś wreszcie w srebrze, bo już zrobiłam raz ale o było nieporozumienie i nie ujrzało światła dziennego P.S. Czekam na zdjęcia z wykorzystanym turkusem
__________________
Mój zakurzony wątek zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=potwory

Wymianka książki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=691852
kanioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:28   #56
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Ja widzialam najtanszy palnik za 30 czy za 50zl, ale nie wiem, czy byl dobry. Przydalby mi sie uzywalny zarowno do AC jak i drucikow.

Szkoda, ze jestes z Wrocka, bo fajnie byloby czasem sie umowic, moze cos od siebie podpatrzec .

Turkusu predko nie uzyje, bo od dluzszego czasu stosuje materialy albo tansze, albo ktore mam w wiekszej ilosci. Poza tym jest nierowno szlifowany, nie mam jeszcze na niego pomyslu, ale urzekl mnie.

Za srebro sie nie biore. Jest drogie, to raz, dwa, tworze glownie dla siebie, a mi miedz i posrebrzaki nie przeszkadzaja. Byleby wykonanie bylo staranne.
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:56   #57
anek123456
Raczkowanie
 
Avatar anek123456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 128
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

Ja właśnie też jestem na etapie poszukiwania palniczka. Kiedyś widziałam na allegro jakieś po 10-15zł ale nie wiem czy to się do czegokolwiek nadaje Przydałaby się opinia jakiejś posiadaczki palnika, czytałam gdzieś na forum że komuś palnik wybuchł w rękach... Wolę więc coś sprawdzonego... O AC nie mam zielonego pojęcia, więc nie wiem w ogóle jaki jest potrzebny do AC. Raczej nie pomogę...
__________________
Mój raczkujący blog biżuteryjny (WZNOWIONY!) :
http://artanki.blogspot.com

Mój biżuteryjny wątek:
Tak i owak, czyli moje początki w różnych technikach

Biorę udział w konkursie na facebook'u, lajki mile widziane
Link do wisiora
anek123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:38   #58
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

W takim razie pozostaje miec nadzieje, ze zablaka sie tu jakis znawca palnikow.

A tym czasem wrzucam kolczyki zainspirowane kolczykami FKi - konkretnie uzytymi w nich hebanowymi prostokatami, ktorych jej natychmiast pozazdroscilam.
Tyle, ze FKi drewienka misternie oplecione zostaly drobnymi blekitnymi koralikami - u mnie forma o wiele prostsza. Zwykle... no wlasnie, co? Zwyklaki czy skladaki? Jakas dobra dusza wyjasni, czym sie jedne od drugich roznia?

Na razie zastanawiam sie, ktore sobie zostawic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1793.jpg (53,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1802.jpg (54,5 KB, 13 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:58   #59
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Wrzosowe wrapki, zwyklaki i sreberka

ja bym zostawiła drugie- fajne są
a zwyklaki-składaki to w zasadzie jedno i to samo
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 18:10   #60
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Duuuzo zwyklakow

Zostawilam te drugie

Dzis, z uwagi na to, ze Swieta sie zblizaja, a Mama ma urodziny, popelnilam duzo zwyklakow. Zdjecia, przepraszam, ale jeszcze gorsze niz zwykle...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1829.jpg (83,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1820b.jpg (92,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1818.jpg (35,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1811.jpg (68,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1809.jpg (72,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1804.jpg (76,7 KB, 16 załadowań)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.