Pielęgnacja przy lekach na receptę... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 19:53   #31
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Dziękuję za wszelkie rady

a powiedzcie czy coś takiego moge używać
A-Derma, Epitheliale (Krem regenerujący), jak krem do nawilżania podczas terapii plus na wyjście filtr..? i czy ten filtr jest naprawdę konieczny?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 08:15   #32
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszelkie rady

a powiedzcie czy coś takiego moge używać
A-Derma, Epitheliale (Krem regenerujący), jak krem do nawilżania podczas terapii plus na wyjście filtr..? i czy ten filtr jest naprawdę konieczny?
Wszystkiego możesz używać, tylko są rzeczy które w składach mają zapychacze i czesto nie nadają się do skór skłonnych do wykwitów tradzikowych. Musiałabyś o tym pcozytać. Jesli Twoja skóra będzie fajnie na niego reagowała to super, jeśli nie, to zmienisz, prosta sprawa.

O filtrach jest osobny wątek. Są podzielone zdania, ale generalnie jest potrzebny.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 10:36   #33
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Dzięki
właśnie trochę poczytałam, a więc nie ma gwarancji, że jeśli coś kupię to mnie nie zapcha, więc motodą prób i błedów..eh szkoda, że to wszystko takie drogie
po przejrzeniu KWC postanowiłam kupić cetaphil dermoprotektor do twarzy i ciała, jak nie będzie się nadawał zawsze mogę zużyć go do ciała
A-derme kupię w następnej kolejności, bo to podobno dobry krem regenerujący, lecz nie do codziennego użytku
pozostaje mi jeszcze kwestia filtru, więc sporo czytania przede mna
choć przyznam, że chciałabym się trochę latem opalić..

Dziewczyny wy uważacie, że takich rzeczy typu atrederm, retin a czy zorac latem lepiej nie używać? można to czymś zastąpić? tak żeby skóra się pozłuszczała i żeby pozbyć się choć trochę zaskórników..
teraz i tak już dużo nakładam na ta twarz, więc traktowanie jej jeszcze kwasami to chyba za dużo.. dobrze mi się wydaje? a do wakacji to na pewno będe musiała tego differinu używać.. no chyba, że nie stosowałabym go codziennie, a np co 3 dzień a w miedzy czasie jakieś kwasy coby troche się pozłuszczać. Hmm?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 10:48   #34
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dzięki
właśnie trochę poczytałam, a więc nie ma gwarancji, że jeśli coś kupię to mnie nie zapcha, więc motodą prób i błedów..eh szkoda, że to wszystko takie drogie
po przejrzeniu KWC postanowiłam kupić cetaphil dermoprotektor do twarzy i ciała, jak nie będzie się nadawał zawsze mogę zużyć go do ciała
A-derme kupię w następnej kolejności, bo to podobno dobry krem regenerujący, lecz nie do codziennego użytku
pozostaje mi jeszcze kwestia filtru, więc sporo czytania przede mna
choć przyznam, że chciałabym się trochę latem opalić..

Dziewczyny wy uważacie, że takich rzeczy typu atrederm, retin a czy zorac latem lepiej nie używać? można to czymś zastąpić? tak żeby skóra się pozłuszczała i żeby pozbyć się choć trochę zaskórników..
teraz i tak już dużo nakładam na ta twarz, więc traktowanie jej jeszcze kwasami to chyba za dużo.. dobrze mi się wydaje? a do wakacji to na pewno będe musiała tego differinu używać.. no chyba, że nie stosowałabym go codziennie, a np co 3 dzień a w miedzy czasie jakieś kwasy coby troche się pozłuszczać. Hmm?
Moim zdaniem można stosowac kwasy latem, lepiej te słabsze czyli żaden z wymienionych wyżej, ale wtedy zero opalania plus 50tka filtr.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 13:07   #35
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

słabsze jak np. effaclar duo..? będę musiała się głęboko nad tym zastanowić, bo jednak lubię trochę słoneczka na ciele
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 19:00   #36
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

wydaje mi się, że lepiej przejść na słabsze, z drugiej jednak strony co za róznica skoroi tak nakładasz filtry na buzię... na innym wątku musiałabyś popytać
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 21:07   #37
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję za wszelkie rady naprawdę dużo mi wyjaśniłaś i za cierpliwość
co do tych kwasów to jeszcze się zastanowię, wpierw skonsultuję to z dermatologiem
póki co muszę poszukać odpowiedni filtr, ale to już chyba nie tu idę męczyć dziewczyny na forum o filtrach
oczywiście podstawową lekturę przerobiłam, więc coś nie bądź wiem, bo może tam się nie trafić ktoś tak cierpliwy jak Ty
jeszcze raz serdeczne dzięki
a przy okazji możesz powiedzieć jakiego Ty filtru używasz
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 07:43   #38
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Ja aktualnie nie używam filtrów. Uzywałam z avene spf50 to skórę różowił, ale pryszcze się goiły szybciej a wręcz nie wyskakiwały, uzywałam z Iwostinu 50 to dla mnie słaby, bo mocno bielił, nie pasował mi i używałam z babydream z rossmana też 50 to i cena niewysoka bo ok 20zł i całkiem przyjemny był, ale wiadomo - bielił.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:33   #39
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pielęgnacja przy lekach na receptę...

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ja aktualnie nie używam filtrów. Uzywałam z avene spf50 to skórę różowił, ale pryszcze się goiły szybciej a wręcz nie wyskakiwały, uzywałam z Iwostinu 50 to dla mnie słaby, bo mocno bielił, nie pasował mi i używałam z babydream z rossmana też 50 to i cena niewysoka bo ok 20zł i całkiem przyjemny był, ale wiadomo - bielił.
no i pogłupiałam..ciągle coś kupuję i ciągle nic
jestem już kompletnie załamana, codziennie jakis rem apteczki, cała wypłata prawie wydana, mąż sie denerwuje na mnie strasznie, a najgorsze w tym wszystkim, że nic mi nie pasuje..
zakupiłam kremik z lpr hydra.. z małym fitrem nawilżający do cery mieszanej, okazał sie porażką- buzia po nim jak latarnia, w dodatku swędzie, ciągle ją dotykam, mam wrażenie maski..
svr 50 duży filtr, na początku przyjemny mat, ale na chwilę, po paru minutach olej na buzi, zbyt cieżka konsystencja
vichy tri-active- super mat, ale zero filtra
i mogłabym wymieniać.. poprawy na twarzy żadnej, pryszcze jak były tak są, kompletnie się załamałam
wydaje mi się, że trochę pogubiłam się w tym wszystkim, ciągle coś kupuję, a zero efektów
muszę chyba zmienić kurację..

ciągle poszukuję tego filtra, przeczytałam cała bu, duzo tam tego wszystkiego, aż za dużo.. mózg się lasuje :/ i każdy pisze co innego ehh
cięzko coś dla siebie wybrać, a nie chcę kolejnych pieniędzy wyrzucać w błoto
eh
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.