Kredyt w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-24, 13:47   #1
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145

Kredyt w UK


Hej. Chcemy wziac z mezem kredyt w Anglii na mieszkanie,ktore chcemy kupic w Polsce. Wysokosc kredytu jakies 30-40tys funtów na 5-6 lat. Za te pieniądze chcemy kupic mieszkanie w Polsce, a po spłacie kredytu wrocic na stałe do kraju. I moje pytanie brzmi, czy taki kredyt podlega pod mieszkaniowy i wymagany jest wkład własny? Czy powinnismy przyznać sie w banku ze chodzi o kupno mieszkania? Bede wdzięczna za wszelkie informacje.
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:26   #2
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt w UK

Aby wziąć kredyt mieszkaniowy na zakup mieszkania w Polsce musicie wziąć kredyt w Polsce. Wtedy będzie wymagany wkład własny na poziomie minimum 10% (oczywiście warto mieć większy). Dodatkowo kredyt hipoteczny w Polsce dostaniecie w walucie, w której zarabiacie.

Jeśli chcecie wziąć kredyt w UK na zakup mieszkania w Polsce to jest to kredyt gotówkowy, na dowolny cel, ma wyższe oprocentowanie niż kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy nie wymaga wkładu własnego i musicie pamiętać, że przy kredycie na X lat musicie mieć kartę pobytu na X lat lub kartę stałego pobytu.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 22:16   #3
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kredyt w UK

Wolelibysmy wziac w Polsce ,ale z tego co wiem nie mozemy wziac kredytu w Polsce bo zarabiamy w innej walucie. Taki przepis wszedł rok temu;(
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 05:25   #4
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt w UK

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Wolelibysmy wziac w Polsce ,ale z tego co wiem nie mozemy wziac kredytu w Polsce bo zarabiamy w innej walucie. Taki przepis wszedł rok temu;(
Możecie wziąć kredyt w Polsce, tylko będzie on udzielony w walucie, w której zarabiacie, a nie w PLN. Może dochodzić kwestia braku zdolności… ale przy dwóch osobach i zarobkach rzędu 10tys. PLN sądzę, że nie powinno być problemu z uzyskaniem takiej kwoty.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 11:17   #5
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kredyt w UK

Z tego co wiem jest niewiele banków które takiego kredytu udzielają , jesli natomiast chodzi o zdolność i zarobki to tez bedą one brane pod uwagę w funtach (bo tutaj żyjemy, a życie w UK za 2tys funtów nie mozna porównać do życia w Polsce za 10tys złotych na 2 osoby miesięcznie).
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 17:34   #6
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt w UK

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem jest niewiele banków które takiego kredytu udzielają , jesli natomiast chodzi o zdolność i zarobki to tez bedą one brane pod uwagę w funtach (bo tutaj żyjemy, a życie w UK za 2tys funtów nie mozna porównać do życia w Polsce za 10tys złotych na 2 osoby miesięcznie).
Tak, beda brane pod uwage dochody w funtach. Niewiele bankow udziela, ale jest taka mozliwosc. Przy dochodach 10tys po przeliczeniu na zlotowki mozna jak najbardziej uzyskac kredyt hipo w polsce na kwote 200-250tys.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 20:18   #7
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Kredyt w UK

A nie wolisz przez te 5-6lat odkładać 500-600funtów/mies. a potem kupić nowe mieszkanie (z ewentualnym dobraniem brakującej kwoty) a nie brać kredyt, kupić chatę, którą ktoś przez 5-6lat będzie zajeżdżał (zakładam, że nie będzie stała pusta i "marniała"). Zysk z wynajmu=odsetkom a to i tak będzie stratą przy mieszkaniu do remontu po 5-6latach wynajmu? Do tego za 5-6lat gusta lokacyjne mogą Ci się zmienić. Wiem, można sprzedać i kupić w innym miejscu, ale czy warto?
Nie odbieraj tego jako zaglądanie w kieszeń, ale wszyscy z UK twierdzą, że dobrze im się tam żyje, więc skąd konieczność brania kredytu w tak niewielkiej kwocie w zł w stosunku do zarobków w UK?
Nie wiem może ja jestem pokręcona, ale czuję, że konieczność posiadania kredytu w naszym kraju jest normą.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 20:36   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kredyt w UK

czemu nie chcecie odkładać tej kasy? przecież możecie kupić mieszkanie za gotówkę, zamiast dodatkowo spłacać odsetki. dodatkowo odejdzie wam utrzymanie mieszkania przez te kilka lat.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:09   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Kredyt w UK

Odłożysz pieniądze w jakies 3-4 lata.... Moja koleżanka jest tu 2 i juz ma na mieszkanie nowe, tylko szuka odpowiedniego


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 14:11   #10
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kredyt w UK

Muszę przemyśleć ta kwestie z odkładaniem... Nie jestem w tym dobra niestety, dlatego pomyślałam ze kredyt musimy spłacić a odkładanie to juz ciężej . Myślałam zeby to mieszkanie wynajmować podczas gdy bedziemy jeszcze tu...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 21:46   #11
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt w UK

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Muszę przemyśleć ta kwestie z odkładaniem... Nie jestem w tym dobra niestety, dlatego pomyślałam ze kredyt musimy spłacić a odkładanie to juz ciężej . Myślałam zeby to mieszkanie wynajmować podczas gdy bedziemy jeszcze tu...
To jeśli kredyt to polecam hipotekę w Polsce, bo gotówkowy jest dużo droższy, a do tego musisz mieć kartę pobytu na okres trwania kredytu.
Albo pomyśl o wykupieniu planu systematycznego oszczędzania- musisz odkładać określoną kwotę, bo jeśli wycofasz środki wcześniej to stracisz część środków. Według mnie całkiem dobra opcja, która mobilizuje do oszczędzania
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 13:08   #12
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kredyt w UK

Problem taki ze ceny mieszkań idą w gore i za takie samo mieszkanie bede musiała zapłacić za 5 lat duzo wiecej, a tak myślałam zeby wynajmować i te pieniądze z wynajmu odkładać na poźniejszy remont...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 18:51   #13
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Kredyt w UK

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Problem taki ze ceny mieszkań idą w gore i za takie samo mieszkanie bede musiała zapłacić za 5 lat duzo wiecej, a tak myślałam zeby wynajmować i te pieniądze z wynajmu odkładać na poźniejszy remont...
a skąd ta teoria?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 04:22   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kredyt w UK

Widac, ze nie znasz sie na rynku nieruchomosci.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 10:44   #15
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kredyt w UK

Przyznaje nie znam sie na rynku nieruchomosci, gdybym sie znała nie pytalabym tutaj tylko sama działała. Wiec teoria ze mieszkania idą w gore w Polsce z roku na rok jest błędna tak? Mieszkam w Anglii i wiem,ze tutaj mieszkania idą w gore w ekspresowym tempie, takim ze mozna było by kupować i sprzedawać co kilka lat i miec dobra kasę z tego. Wiem bo moi znajomi kupili tu mieszkanie i za kilka miesiecy to samo było droższe juz o kilka tysięcy funtów.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Tzn. nie to samo,ale takie same jak oni kupili (nowe)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 12:22   #16
megabart
Przyczajenie
 
Avatar megabart
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kredyt w UK

Uh, w UK to jednak dość ciężka sprawa. Mam zamiar się starać o niego w najbliższym czasie, ale wygląda to śrdnio zachęcjąco...

Choć warto też poszukać czegoś tutaj http://www.lowcakredytow.pl/
__________________
Dopiero gdy coś się skończy albo ktoś umrze,gdy coś zgubimy ale jest już za późno- uświadamiamy sobie nagle,że prześlizgnęliśmy się przez życie i ludzi.tracąc z pola widzenia szczegóły.

Edytowane przez megabart
Czas edycji: 2018-04-16 o 13:10
megabart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 13:31   #17
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Kredyt w UK

Cytat:
Napisane przez megabart Pokaż wiadomość
Uh, w UK to jednak dość ciężka sprawa. Mam zamiar się starać o niego w najbliższym czasie, ale wygląda to śrdnio zachęcjąco...


Mogłabyś powiedzieć dlaczego?
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-12 14:31:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.