Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 17:52   #691
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
dziewczyny,moje drogie napiszcie mi czy to serum flavo c https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 można używać w ciąży czy lepiej nie???

A nie trzeba przy okazji używać filtrów przeciwsłonecznych jak się używa kosmetyków z WIt C ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 18:04   #692
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

joaa12 no powinno sie, bo plamy moga sie porobic, ale ogolnie w ciazy nalezy stosowac wysokie filtry, bo minimum slonka moze powodowac plamki, ja stosuje caly rok, latem na twarz filtr 50-60, w ogole buzi nie opalam, powiem Wam, ze slonce b.niszczy cere i zadne serum czy krem pozniej nie pomoga, a zostanie tylko lifting Mieszkajac we Wloszech naprawde powiem Wam, ze Wloszki ktore maja manie opalania sie "na zywca", az takie czarne chodza maja w wieku 25 lat bardzo poniszczone cery, a z kolei do kosemtyczki do ktorej chodze ona w ogole twarzy nie opala, ale malo jest takich osob, bo tu bardzo lubia byc przypieczeni
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 22:23   #693
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziewczyny, stosowanie witaminy c nie uwrazliwia cery na promienie sloneczne - wrecz przeciwnie, wspomaga dzialanie filtrow, sama wzmacnia skore. ALE: w czasie ciazy skora jest wrazliwsza i podatniejsza na poparzenia - czy to przez hormonalny nielad? nie wiem... ale dobrze buzke troche chronic, bo ani sie nie obejrzycie i beda plamy... lepiej podmuchac na zimne

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

a co do serum flavo c - nie podoba mi sie tam propylene glycol - moze podrazniac, i diazolidinyl urea - przeobrzydliwy konserwant.... nie lepiej sobie cos ukrecic samej?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:34   #694
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dziewczyny, stosowanie witaminy c nie uwrazliwia cery na promienie sloneczne - wrecz przeciwnie, wspomaga dzialanie filtrow, sama wzmacnia skore. ALE: w czasie ciazy skora jest wrazliwsza i podatniejsza na poparzenia - czy to przez hormonalny nielad? nie wiem... ale dobrze buzke troche chronic, bo ani sie nie obejrzycie i beda plamy... lepiej podmuchac na zimne

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

a co do serum flavo c - nie podoba mi sie tam propylene glycol - moze podrazniac, i diazolidinyl urea - przeobrzydliwy konserwant.... nie lepiej sobie cos ukrecic samej?
może i można, ale nie wiem co i nie mam z czego....no i ogólnei nie znam się...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:28   #695
agalaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale przeczytałam całe 23 strony o biochemii w ciąży. Po wizycie w aptece, kiedy to chciałam sobie kupić żel do mycia twarzy do skóry tłustej i trądzikowej i powiedziałam, ze jestem w 6 tyg. ciąży, panie farmaceutki spytały mnie czy konsultowałam się z ginekologiem??? Tak się zaczęła moja schiza.
Mam cerę mieszaną i raczej problematyczną. Do końca grudnia brałam Tetralysal i smarowałam się Atredemem, a na początku lutego zaszłam w ciążę. Stosowałam Skinoren, ale go odstwaiłam, chociaż moja dermatolog powiedziała, że ona nie widzi przeciwskazań, ale mam dodatkowo skonsultować się z ginekologiem. Idę do niego na pierwsze usg za 2 dni i on rozwieje moje wątpliwości.
Jak już wspomniałam, podczas tej wizyty w aptece nie kupiłam niczego, te kobiety mnie przeraziły, powiedziały, że wszysko przenika..., dopiero na drugi dzień zdecydowałam się piankę Iwostin do cery mieszanej i trądzikowej, wcześniej stosowałam Garnier Czysta Skóra. Dzwoniłam też do mojej dermatolog czy mogę stosować Sebostatic Prolongatum Pharmaceris i powiedziała, że tak. Nawet napisałam do Erisa i pani dermatolog z tej firmy również napisała, że nie widzi przeciwskazań. Uważam, że nieco sfikosowałam, bo czytałam wasze wypowiedzi brałam do ręki krem, czy balsam, którym się smaruję i w każdym kosmetyku było coś, do czego można się przyczepić.
Nie potępiam tego, co tu piszecie, super, że jest takie forum, ale nie ma chyba co przesadzać. Chemia jest wszędzie, w cieńkiej parówce, ogórku, czy mleku... i tu mamy pewność, że te konserwanty trafiają do naszego krwiobiegu.
Mam też niedoczynność tarczycy i codziennie rano biorę Euthyrox, Jod no i kwas foliowy oczywiście. I jeśli ma coś pójść nie tak, to raczej z powodu tych obciążeń niż z faktu, że myłam twarz Garnierem...
Takie są moje przemyślenia, bo akurat mam dobry nastrój ;-)
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy ;-)
agalaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:58   #696
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
może i można, ale nie wiem co i nie mam z czego....no i ogólnei nie znam się...
jak bym mieszkala w polsce, to bym zamawiala na BU - pewnie wyprobowalabym obydwa:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
i w formie olejku (uwielbiam olejki do twarzy - mimo tlustej cery):
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html
poczytaj tez opisy, przy okazji dowiesz sie, co ta witaminka potrafi wspaniala rzecz!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:12   #697
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak bym mieszkala w polsce, to bym zamawiala na BU - pewnie wyprobowalabym obydwa:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
i w formie olejku (uwielbiam olejki do twarzy - mimo tlustej cery):
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html
poczytaj tez opisy, przy okazji dowiesz sie, co ta witaminka potrafi wspaniala rzecz!
zastanawiam się właśnie dla siebie nad tym drugim...a dla mamy http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-renew.html

niestety nie potrafię sie jednak zdecydować które serum wybrać......???????
używając serum należy pamiętać o tym,że krem na dzień powinien być z filtrem-tak?

cloche-a czemu ktoś ze znajomych,rodziny nie zamówi dla Ciebei i nie prześle Ci za granicę (o ile sklep nie ma oferty wysyłki za granicę?)
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2011-03-19 o 18:13
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 22:09   #698
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

czytalam juz na ich stronach, nic nie ma o wysylaniu za granice. a fatygowanie rodziny w takich celach mnie malo bawi ale moze sprobuje cosik, jak sie wybiore w koncu na jakies swieta

serum to takie mazidelko - na dzien lub na noc - ze skoncentrowanymi skladnikami. czyli jak np. z witamina c, to powiedzmy 10%. a w normalnym kremie takiej witaminki bedzie duzo mniej. jesli serum jest z witamina a lub jej pochodnymi w duzej koncentracji, albo z kwasami, ktore dzialaja fotouczulajaco, to owszem - na dzien filtry. ale poczytaj opis tego serum z wit c - ta witamina i inne skladniki dzialaja same w sobie jak naturalne filtry. takie wspomagacze wiec po takim serum nie uwrazliwisz skory na promienie sloneczne - wrecz przeciwnie


---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

acha, moze pomozemy ci jeszcze wybrac cos dla ciebie - jaki masz problem ze skora? na cos na pewno sie zdecydujemy i warto poczytac tez opinie o danych produktach - jak co sie sprawuje na jakiej cerze
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:31   #699
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

nawet nie mam większych problmeów z cerą prócz tego,że jest mieszana w strefi T,ale potrafi się łuszczyć na policzkach bliżej nosa i między brwiami,ale od kiedy używam 3 kroków clinique to na czole już się nie łuszczy
zostało mi popracować nad policzkami...
no i mam sińce pod oczami...
ogólnie to serum chciałabym tak profilaktycznie,jakby nie było latka lecą i zmarszczki mogą zacząć pojawiać się lada dzień mimo nawilżania jakie staram się cerze dostarczyć...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 08:48   #700
kropeczka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 105
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie!
Czy w ciąży mogę używać kremu AVENE HYDRANCE OPTIMALE UV RICHE SPF20?
Niestety nigdzie nie mogę odszukać jaki ma skład. Wiem,że w ciąży nie można używać filtrów chemicznych tylko mineralne, tylko że to jest krem nawilżający z dodatkiem filtra, pewnie chemicznego....
kropeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:55   #701
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mysle, ze spokojnie mozesz uzywac tego kremu, firma Avene nie ma jakis groznych skladnikow w swoich produktach...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 22:16   #702
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

w tej avence sa chemiczne filtry. ale nie przejmowalabym sie az tak - jak krem ci sluzy, to go uzywaj. w ciazy podobno latwo o plamy od slonca, wiec lepiej jakis tam filterek miec a czy one jakos tam przenikaja, w jakims stopniu i na ile szkodza - kto to wie... jak by tak czlowiek mial uwazac na wszystko, to by profilaktycznie sie zabil, bo strach sie bac a jak bys miala ochote przerzucic sie na naturalna pielegnacje, to popatrz na rossmanowe babydreamy i alterry na przyklad
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 20:25   #703
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
[
a co do serum flavo c - nie podoba mi sie tam propylene glycol - moze podrazniac, i diazolidinyl urea - przeobrzydliwy konserwant.... nie lepiej sobie cos ukrecic samej?
Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
może i można, ale nie wiem co i nie mam z czego....no i ogólnei nie znam się...
Kilka przepisów na serum z wit. C znajduje się na stronie mazidla.com - w receptariuszu jest też napisane, że glykol propylenowy można zastępować spirytusem.
Albo najprostsze domowe serum: http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...juvit,419.html
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 12:59   #704
aguita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Co to jest LPR?? La Roche Posay to byłoby LRP...
aguita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:50   #705
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

racja... tylko niektore dziewczyny za duzo wiadomosci ogladaly chyba
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 16:37   #706
aguita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: filtry na cerę naczynkową a karmienie piersią

Cytat:
Napisane przez aanulka111 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie stosowania kremów z filtrami na cerę naczynkową podczas karmienia piersią. Wiem że można stotować filtry mineralne. w jakich kremach one występują. czy Bioderma Photoderm AR creme SPF 50 to dobry wybór?
[SIZE=1]
[/SIZE]
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. Ethylparaben.


Ten krem stosuje się bezpośrednio na twarz czy należy wcześniej użyć innego kremu?
Czy może powinnam wybrać inny.

Z góry dziękuje za odpowiedź.


Ja mam to samo pytanie, a chyba nie było odpowiedzi ... Przejrzałam pod kątem filtrów przenikających i nie widzę, ale zauważyłam, że one moga różne warianty nazw i byc moze jednak tam są pod inna nazwa. Widze tez, ze sa wszystkie parabeny, wprawdzie na koncu, ale sa - czy to problem?

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Dziewczyny, czytam i czytam i coraz bardziej glupieje. Potrzebuje wysokiego filtru na okres ciąży i już wariuję, które można a które nie. Na początku wyczytałam, że CVR i Bioderma są ok, potem że nie, przeszukuje nazwy w składzie, ale okazuje sie, ze te nazwy moga miec rozna postac i nie jestem pewna, czy mi nie umykaja.
Chodzi mi o te kremy:
Bioderma Photoderm AR 50+
kład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

SVR 50+ LAIT - nie mam pełnego składu, ale widzę podejrzany ethylhexyl methoxycinnamate (na 2 miejscu).

Anthelios XL 50+
Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Pentylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Setraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Stearyl Alcohol, Talc, Drometrizole Trisiloxane, Nylon-12, Synthetic Wax, Aluminum Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Steareth - 8 Methacrylate Copolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te/ Ammonium Polyacryloyldimethyl taurate, Capryl Glycol, Cassia Alata Leaf Extract, Disodium EDTA, Glyceryl Isostearate, GLycine Soja / Soybean Oil, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Maltodextrin, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum

Ufff... mam nadzieje, ze dobrze przepisalam!

Pozdrawiam!

A.
aguita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 19:07   #707
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

aguita ja cala ciaze uzywalam SVR 50....

Dziewczyny ja z kolei mam pytanie czy podczas karmienia piersia mozna uzywac ampulek na wypadanie wlosow Seboradin??? odrazu po porodzie chcialabym zaczac uzywac, bo i tak prawie cala ciaze wypadaly mi wlosy, potem moze byc tragedia, chyba lysa zostane
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:20   #708
sirra1
Przyczajenie
 
Avatar sirra1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kamienna Góra
Wiadomości: 9
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam pytanie czy filtr z Biodermy Photoderm Max -Fluide można stosować w ciąży? Stosuje go już od kilku lat i sprawdza się. Teraz kiedy jestem w ciąży nie chciałabym zaszkodzić dzidziusiowi. Ostatnio nabyłam filtr mineralny SVR, ale po jednym dniu przebywania na słońcu mam wrażenie, że moje przebarwienia ściemniały (pomimo nałożenia naprawdę dużej ilości kremu. Czy filtry mineralne dają taką samą ochrone jak filtry chemiczne.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
__________________
sirra1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:59   #709
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

principessina, a co tam w tych ampulkach jest?

sirra, ja bym stosowala... mineralne nie uchronia tak dobrze przed UVA - dwutlenek tytanu i tlenek cynku nie chronia w pelnym spektrum - ktorys zakres UVA dochodzi bez problemu do skory i pewnie stad te przebarwienia. nie wiem jak to z tymi filtrami, ale podobno to ethylhexyl methoxycinnamate przenika, a jego w biodermach zdaje sie nie ma... moze dobrym rozwiazaniem bylby jakis filtr mineralno-chemiczny - glownie mineralny z dodatkiem dobrych filtrow chemicznych UVA... ale nie mam konkretnego na mysli, nie znam chyba...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 19:33   #710
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny witajcie!
Od kiedy weszłam na dział Biochemia w ciąży zaczęłam się nieco martwić.
Tak więc od początku ciąży stosowałam zwyczajnych balsamów do ciała. Sam początek ciąży to Dove ujędrniający, następnie balsam Bielendy przeciw starzeniu się skóry ( zastosowałam go ok. 10 razy i teraz dowiedziałam sie,że posiada w składzie witaminę A ), a przez kolejny czas uzywałam balsamów Gosh z serii Keep Young&Beatifull (ostatni z olejkami z róży oddalam przyjaciółce - więc zastosowałam go może 4-5 razy).
Jestem w 7 miesiącu ciąży i przez ten cały czas stosowałam dwa razy dziennie balsamy nawilżające plus czasami peelingi ujędrniające na całe ciało( tak od zawsze) - to dosć duża powierzchnia i tym samym wiele wchłonionego kosmetyku
Proszę osoby z większa wiedzą niż moją o odpowiedź czy są to szkodliwe kosmetyki, czy mogłam zaszkodzic ich stosowaniem dziecku? Sama juz sie pogubiłam.
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 20:33   #711
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

chomik, tylko nie panikuj bedzie dobrze, tyle kobiet stosuje rozne pascie w czasie ciazy i dzieci rodza sie zdrowe. to tak jak sie mowi, zeby 3 miesiace przed zajsciem w ciaze brac kwas foliowy. jak sie tak zrobi, to zmniejsza sie ryzyko, ze dziecko bedzie mialo jakies "niedociagniecia". ale ile kobiet zachodzi "z zaskoczenia" i rodzi potem zdrowe dzieciatka... te balsamy, glownie ten z witamina a zapewne (ale zalezy tez w jakiej formie i jakim stezeniu - przypuszczam, ze wcale nie jakies znaczace), moga cos tam zaszkodzic. ale to nie znaczy, ze zaszkodzily. nie wiem do konca, jak przeprowadzano badania... czy sprawdzali, czy substancja dana sie wchlania? czy - jak sie wchlonie - to faktycznie cos moze nabroic? czy tylko potraktowali krolika doswiadczalnego gigantyczna dawka danej substancji doustnie? kosmetyki bezpieczne nie powinny zawierac substancji chocby "podejrzanych" - tak, zeby dmuchac na zimne. twoje balsamy zawieraly, ale wiecej idzie zaszkodzic dzidziusiowi tym, co jesz, a nie tym, czym sie smarujesz, wiec odetchnij (chyba ze pijesz alkohol, palisz faje i jesz byle co )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 22:36   #712
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chomik_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny witajcie!
Od kiedy weszłam na dział Biochemia w ciąży zaczęłam się nieco martwić.
Tak więc od początku ciąży stosowałam zwyczajnych balsamów do ciała. Sam początek ciąży to Dove ujędrniający, następnie balsam Bielendy przeciw starzeniu się skóry ( zastosowałam go ok. 10 razy i teraz dowiedziałam sie,że posiada w składzie witaminę A ), a przez kolejny czas uzywałam balsamów Gosh z serii Keep Young&Beatifull (ostatni z olejkami z róży oddalam przyjaciółce - więc zastosowałam go może 4-5 razy).
Jestem w 7 miesiącu ciąży i przez ten cały czas stosowałam dwa razy dziennie balsamy nawilżające plus czasami peelingi ujędrniające na całe ciało( tak od zawsze) - to dosć duża powierzchnia i tym samym wiele wchłonionego kosmetyku
Proszę osoby z większa wiedzą niż moją o odpowiedź czy są to szkodliwe kosmetyki, czy mogłam zaszkodzic ich stosowaniem dziecku? Sama juz sie pogubiłam.
Ja podczas pierwszej ciąży stosowałam krem (jakiś L'oreala, już nie pamiętam dokładnie który) z retinolem i nie miałam nawet pojęcia, że jakiś krem może być w ogóle niewskazany... Krem używałam chyba z pół roku(!). Mała ma teraz 3 lata i oczywiście wszystko jest ok


A ja mam pytanie odnośnie rozjaśniania włosów. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy można go stosować w ciąży???

John Frieda, Sheer Blonde, Go Blonder Lightening Spray (Spray rozjaśniający włosy)
Skład: Water, Hydrogen Peroxide, Polysorbate 20, Disodium Phosphoric Acid, Vp/Va Copolymer, Fragrance, Polyquaternium 47, Polyquaternium 55, propylene Glycol, Ext. Violet 2, Vitis Vinifera Juice Extract, Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citrus MEdica Limonum Peel Extract, Glycerin, Helianthus Seed Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Tocopherol, Peg 40 Hydrogenated Casto Oil, Tocopherol, Vitis Vinifera Seed Extract, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:27   #713
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jagoda_81 Pokaż wiadomość
Ja podczas pierwszej ciąży stosowałam krem (jakiś L'oreala, już nie pamiętam dokładnie który) z retinolem i nie miałam nawet pojęcia, że jakiś krem może być w ogóle niewskazany... Krem używałam chyba z pół roku(!). Mała ma teraz 3 lata i oczywiście wszystko jest ok
Fakt, nie ma sensu popadać w paranoje.
Ale też jak jest możliwość można zrezygnować z kilku rzeczy (myślę, że warto). na przyklad bardzo dobrą alternatywą dla balsamów do ciała są - oleje, masło shea podobno dobrze działa na rozstępy. Jest duży wybór. O ile ciężej zastąpić podkład do twarzy - to już z balsamami jest łatwiej. Można sięgnąć po rossmanowskie oliwki, hipp itd.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 14:17   #714
wicca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Odświeżam wątek .
Pytanie do ekspertek - czy w ciąży dozwolone jest używanie poniższych preparatów?

The Body Shop, Blue Corn 3 in 1 Deep Cleansing Mask

Skład: Aqua, Kaolin, Zea mays, Glyceryl Stearate SE, Zea mays, Glycerin, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Zea mays, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Panthenol, Methylparaben, Bisabolol, Propylparaben, Citrus grandis, Cananga odorata, Pelargonium odoratissimum, Limonene, Achillea millefolium, Citrus aurantium bergamia, Linalool, Azadirachta indica, Ascorbic Acid, CI 77891, CI 42090, CI 17200.

Emu Oil - zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (skład podobny do płaszca hydrolipidowego skóry i chyba nie powinien szkodzić?)

Ostatnie pytanko: jak często można sięgać w tygodniu po Effaclar K?
wicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 17:55   #715
Mooshca
Raczkowanie
 
Avatar Mooshca
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 76
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kwasy AHA w trakcie ciąży i karmienia. Odpowiedź od ekspertki z BU:


Produkty z kwasami do zastosowania w warunkach domowych nie mają
dostępu do krwiobiegu.
Gdyby produkty z kwasami przenikały do krwi to nie ważne czy
zaaplikowałaby by taki produkt na dekolt czy na ramię, zawsze mógłby
dostać się do krwiobiegu i do mleka, ale taka sytuacja nie jest
możliwa w przypadku oferowanych produktów z kwasami AHA. Lekarze
zgadzają się, że kwasy AHA są bezpieczne do zastosowania podczas ciąży
i karmienia, wielu uważa, że również kwas BHA i retinol w typowych
produktach kosmetycznych również są bezpieczne, ale w tym względzie
profilaktycznei zaleca się ostrożność.

Aplikacja Serum migdałowego na dekolt jest bezpieczna pod warunkiem,
że ma Pani pewność, że dzieko przypadkiem nie poliże Pani skóry lub
dotknie ręką, którą następnie włoży do buzi, zwłaszcza tuż po użyciu
serum.

Dokładne informacje na temat naszych produktów i ich zastosowania
podczas ciąży i karmienia znajdzie Pani tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/faq.html

może to uspokoi którąś z Was
Mooshca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 17:45   #716
div58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 51
GG do div58
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej, jestem w 10 tc i jutro wybieram sie na mikrodermabrazje. Czy ktos moglby mi odpowiedziec na pytanie, czy maseczka algowa jest bezpieczna w czasie ciazy? Kosmetyczka, do ktorej ide, powiedziala mi, ze nie ma przeciwskazan, ale jak patrzylam wczesniej na necie to roznie o tym pisali, i sama nie wiem, czy nie poprosic jej jutro o zmiane na jakas inna maseczke po mikro?
div58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 17:39   #717
ap1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam pytanie, nie wiem co robić, chodziłam na zabiegi kwasem glykopeel, a teraz okazało się że jestem w ciąży, czy mogę to dalej kontynuować? Chciałabym skończyć całą serię, a zostały mi jeszcze 2 zabiegi.
Poradźcie coś.
ap1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:34   #718
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam pytanie - czy ten specyfik można bezpiecznie stosować będąc w ciąży? Wklejam skład:

Clinique Repairwear Laser Focus wrinkle & UV damage corrector:

Water, Dimethicone, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Methyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glycerin, Silica, Polymethylsilsesquioxiane , Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Polysilicone-11, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul’s Wort) Extract, Retinyl Palmitate, Plankton Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Sea Whip Extract, Whey Protein/Lactis Protein/Proteine Du Petit-Lait, Pinanediol, Camphanediol, Glycine Soja (Soybean) Protein, Ergothioneine, Acetyl Hexapeptide-8, Caffeine, Micrococcus Lysate, Palmitoyl Oligopeptide, Anthemis Nobilis (Chamomile), Linoleic Acid, Sodium Mannose Phosphate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Glyceryl Polymethacrylate, Cholesterol, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Sodium Carbomer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol.

z góry dziękuję za odpowiedź.
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:15   #719
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziewczyny jestem w ciąży i chciałbym jakoś poratować moja skore trądzikowa, a ponieważ nie mogę żadnych maści aptecznych znalazłam coś takiego
Jadwiga, Polska papka do cery trądzikowej



chciałabym stosować ja punktowo.


Skład: Aqua, Kaolin, Alcohol, Zinc Oxide, Talc, Camphor

zastanawia mnie kamfora, czy można ją w ciązy stosowac?
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:51   #720
mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 114
Jak usunąć przebawienia karmiąc piersią??? Proszę o pomoc :(

Drogie Wizażanki!
Jestem mamą pięciomiesięcznego brzdąca, którego karmię piersią. Niestety w ciąży nabawilam się przebarwień i bardzo chciałabym JUŻ z nimi walczyć ... I tutaj pytanie do Was- czy istnieją jakieś zabiegi dermtologiczne/kosmetyczne, kremy, peelingi i inne specyfiki, które można bezpiecznie stosować już podczas karmienia????
Pomóżcie proszę
mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.