Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-17, 04:28   #1801
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Niestety nie moglam juz edytowac,a nasunely mi sie kolejne pytania

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Ja używam kwasu salicylowego pod postacią toniku 2 %. Po 3 dniach używania tego toniku zaczyna się złuszczanie skóry dokładnie w taki sposób jak opisujecie złuszczanie po migdałku. Skoro takie złuszczanie występuje przy stężeniu 2 % to ja nie mam potrzeby na zwiększanie stężenia
Czy mozna uzywacten tonik rowniez teraz/latem?Oczywiscie tylko wieczorem i z filtrami

Czy tonik migdalowy/salicylowy moge polecic chrzesnicy,ktora ma ogromny wysyp krostek ropnych tradziku?Ma 14 lat

Czy tymi tonikami/ew.peelingiem migdalowym zlikwiduje blizny pooperacyjne?Sa wypukle i brzydkie.Jak sie nie myle ,to to nazywa sie bliznowce,ale ekspertem nie jestem Jakim stezeniem to potraktowac w takim przypadku?

czy po tym peelingu mozna uzywac bezposrednio oleju z orzecha wloskiego/niby dobry wg.opisu po kwasach/ lub olejku migdalowego w wersji takiej jak jest/bez mieszania z niczym?Jako tonik/mleczko lagodzace?
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Dziekuje za odpowiedzi i sorry za post pod postem.
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 15:53   #1802
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jaroslaw Juźwin, Make-Up Pokaż wiadomość
heja!

Zamówiłem sobie na allegro 2 ampółki 20% kwasu migdałowego ,myślicie że to był dobry pomysł? powiedzcie prosze czy mogę sie opalac podczas kuracji, bo słyszałem że przy tym jednym kwasie (migdałowym) opalanie jest dozwolone.

pozdro.
Moim zdaniem ampułki z Allegro to nie jest dobry pomysł. To raczej nie jest 'czysty' kwas migdałowy. Nawet nie wiadomo jakiego jest on pochodzenia?

A o opalaniu to już dziewczyny Cię pouczyły. Według mnie możesz się 'opalać', ale z wysokim filtrem nakładanym co jakiś czas Ale lepiej nie ryzykować.

Zajrzyj na wątek 'Opalamy się' Są inne sposoby, niż słońce czy solarium.

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
czytam ten watek z zapartym tchem i podziwiam Was za odwage.Szczegolnie te co uzywaja stezen 30-40 %.Naprawde dziewczyny macie odwageAle fakt..ja tez uwazam,ze rozsadek powinnien wziasc gore nad checia szybkiego efektu.

Mam takie pytania do Was ekspertki od kwasikow
No właśnie tutaj pielęgnacja przynosi efekty dopiero po jakimś czasie, dlatego wskazana jest cierpliwość.

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Czy zamiast lanoliny mozna uzyc Gemidermy?Uzywalam jej jak robilam makijaz permamentny i swetnie sie sprawdzala jesli chodzi o nawilzanie i regeneracje naskorka.Skorka tez odchodzila po nim na 2-3 dzien.
Czy w tym przypadku tez bedzie odpowiednia ta masc?
Niestety ja nie znam tej maści. Może ktoś inny odpowie?

Jaki ma ona skład? Prosty? Bo po migdałku najlepiej coś takiego nakładać.

Ja stosuję Ziaję oliwkową (50 ml kosztuje 3 zł). Mi akurat odpowiada, chociaż niektórych może zapychać. Musisz coś odpowiedniego znaleźć dla siebie



Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
2/Czy tym kwasem mozna usunac rowniez makijaz permamentny?Chce zlikwidowac lub rozjasnic to co zchrzanila Pani mi to robila by to poprawic?Jak myslicie ile zajmie usowanie czegos takiego mniej wiecej?Ktos z Was usowal tym kwasem taki makijaz?
3/Po jakim okresie mozna juz normalnie i bezpiecznie sie opalac? Oczywiscie filtrujac sie solidnie
4/zakupilam sobie taki kwas z ziaji Pro/patrz link/

http://allegro.pl/item361557786_ziaj..._25_250ml.html

Tylko czy on nie bedzie za mocny jak na pierwszy raz?Oczywiscie go zostawiam po lekturze tego watku na jesien,bo on chyba fotouczulajacy jednak jestUzywala go ktoras z Was? Dobry jest i czy nie za duze stezenie jak na pierwszy raz?
Niestety nie wiem czy migdał pomógł by przy makijażu permamentnym. Rozumiem, że chodzi o rozjaśnienie brwi?

Jeśli już się opalać z filtrami to chyba najlepiej poczekać na koniec wylinki. Czyli po jakimś tygodniu.

Niestety też nie znam tego kwasy z Ziaji. Moim zdaniem stężenie jest ok. zastanawia mnie tylko jak procentowo są rozłożone te różne kwasy w tym jednym produkcie. Ale taką tajemnicę to chyba tylko producent posiada


Bo jest taka sprawa, czy Ty chcesz się opalać = leżeć plackiem na plaży, czy opalać poprzez przebywanie na dworze, jakieś spacery?

Bo w pierwszym przypadku darowałabym sobie ten kwas. A w drugim mogłabyś już teraz go zacząć robić.

A może teraz zrobisz sobie serię zabiegów migdałkiem, a potem po lecie efekt pociągniesz Ziają?


Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Ja na razie walcze z tym co narobil mi Effeklar K.Mialam wysyp,ktory za nic sie nie chowal a jak slonko przyswiecilo,to opalilo sie to cholerstwo i zostaly plamy.Chcialam wyrownac sobie cere i zlikwidowac zaskorniaki,blizny po wyciskaniu i nie liczne niespodzianki jakie czasem sie pojawiaja,a wygladam teraz jak bym sie przez sitko opalala.Troche to teraz zbladlo od kuracji tonikiem pichtowym na zmiane z tonikiem ogorkowo-cytrynowym/z dodatkowa dawka cytryny/ i kremikiem jaki dostalam w tutejszej aptece na plamki,ale mimo wszystko jeszcze sa jasne.Na razie unikam slonca i wygladam jak biala kropkowana smierc od wybielania.Dodam,ze w rejonie w ktorym przebywam/okolice Hiszpanii/nie da sie unikac slonca i nawet 10 min wyjscie po zakupy funduje juz opalenizne.
Nie moge tez tak do konca zycia wygladac..twarz biala w plamki,a cialo opalone...tak wlasnie wygladam teraz
No i jak w takim rejonie unikac slonca,ktore z reszta tak kocham?

Pozdrawiam Was
Oj, dopiero teraz doczytałam, że Ty jesteś w Hiszpanii I tam Cię opalenizna szybko dotyka.

W sumie jak już tyle Ci się udało uzyskać i trochę rozjaśnić skórę to pociągając kurację kwasami prawdopodobnie nadal Ci tak dobrze pójdzie.

Jaki stosujesz filtr?


Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Czy mozna uzywacten tonik rowniez teraz/latem?Oczywiscie tylko wieczorem i z filtrami
Tak, ja używałam.


Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Czy tonik migdalowy/salicylowy moge polecic chrzesnicy,ktora ma ogromny wysyp krostek ropnych tradziku?Ma 14 lat
Moim zdaniem może spróbować. Trzeba by obserwować reakcję skóry. Tylko czy 14-letniej pannicy będzie się chciało filtrować?

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Czy tymi tonikami/ew.peelingiem migdalowym zlikwiduje blizny pooperacyjne?Sa wypukle i brzydkie.Jak sie nie myle ,to to nazywa sie bliznowce,ale ekspertem nie jestem Jakim stezeniem to potraktowac w takim przypadku?
Moim zdaniem nie da się. Może się trochę rozjaśnią, spłycą, ale nie znikną.
Ten kwas to tylko rozjaśnia lekko skórę, odświeża ją, zwęża pory i minimalizuje przebarwienia.



Może ktoś jeszcze Ci podpowie
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:13   #1803
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moja skóra na plecach jest dziwna. 40% jakby spaliło mi skórę, ale jednak nie. Po 6 dniach po aplikacji wszystko wróciło do normalności. Jedynie po migdałku wyskakują mi niespodzianki, ale byłam na nie przygotowana

Myślę, że wrócę do 20%, ale za to raz w tygodniu. A na jesień może coś z BHA

Elizz76 jak już to do polecenia chrześnicy migdałka, bo nawet jak zapomni filtra to zrobi mniej krzywdy niż salicyna. Co do blizn to nie wydaje mi się by je zlikwidował.
Co nie co o peelingach kwasowych
http://www.elite.waw.pl/medycyna-estetyczna/
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:55   #1804
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Elliz76 polecam Ci rozjaśnienie makijazu permamentnego przes serumC z biochemii urody.Rozjaśnia barwnik o kilka tonów( u mnie nawet za bardzo )
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 00:19   #1805
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Na wstepie ogromnie dziekuje za tak wielki odzew w moich wapliwosciach i zapytaniach
Dzieki dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Niestety ja nie znam tej maści. Może ktoś inny odpowie?

Jaki ma ona skład? Prosty?
GEMIDERMA
Skład:
100 g preparatu zawiera 20 g 3% roztworu wodnego kwasu bornego. (20 g Acidum boricum Solutio aquase 3%). W skład podłoża wchodzą: wazelina żółta, lanolina bezwodna, woda dejonizowana (Vaselinum flavum, lanolinum anhydricum, Aqua purificata).

Preparat zawiera wodny roztwór kwasu bornego. Wskazany w stanach zapalnych skóry do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, wysuszającym i odkażającym.
Mi jednak polecono to mimo tych wlasciwisci wlasnie na natluszczanie ust,oczu i brwi po zabieguSmarowalam jak glupia tak wysychaly i gdybym tego nie robila to by poprkaly chyba z suchosci Szczegolnie rano to czulam i pierwsze co to gruba warstewka tej masci szla najpierwPOzatym chyba dzieki niej tak szybko i ladnie sie wszystko zluszczalo.Tluscioch,ale przyjemny w uzyciu



Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem czy migdał pomógł by przy makijażu permamentnym. Rozumiem, że chodzi o rozjaśnienie brwi?

Tak i ust,bo krzywo to zrobila i za ciemne..choc juz tez troche rozjasnilam mlekiem i pozniej effeklarem KTak mi doradzila kosmetyczka z ktora rozmawialam na ten temat...z reszta sama mowila,ze albo kwasami musze to zlikwidowac,albo laserem,ale sie troche boje bo to przeciez taka delikatna skorka tam.No i jakie stezenie ewentualnie dobrac,by nie wypalilo na wylot
[quote=Izaluka;7594021]
Jeśli już się opalać z filtrami to chyba najlepiej poczekać na koniec wylinki. Czyli po jakimś tygodniu.

Tak,tak..wiem jak sie juz wszystko oczysci Z reszta nie wyobrazam sobie swierzo z platami/lub po ich odejsciu wyskoczyc na plaze

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Bo jest taka sprawa, czy Ty chcesz się opalać = leżeć plackiem na plaży, czy opalać poprzez przebywanie na dworze, jakieś spacery?

No wlasnie sek w tym,ze chcialabym jednak troche wygrzac swoje cialko po zimie..choc tu nie byla az taka mrozna..jakies min.6 stopni i to tylko jakis tydzien..pozniej to srednio 12-13 stopni
Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
A może teraz zrobisz sobie serię zabiegów migdałkiem, a potem po lecie efekt pociągniesz Ziają?

hmmm...szczerzePo zdjeciach jednej z migdolacych sie chyba jednak sobie odpuszcze az tak radykalne srodki Ja jednak bym chyba nie zniosla sie patrzac na siebie nawet te kilka dni.Z reszta az tak odwazna nie jestem.Chyba jednak kupie sobie Flavo z wit.C i tonik migalowy bede uzywac.Zobaczymy co to da...a na jesien Jakas Neostrate sobie zafunduje...bo choc producent pisze,ze mozna/nawet polecil mi cala serie ta bio...cos tam,to jednak nie bede ryzykowac.Po Effeklarze mam nauczke
Korci mnie emulsja Diora Snow
http://allegro.pl/item365142054_dior..._wygladza.html
i to:
http://allegro.pl/item361968621_siln...y_nowosc_.html
http://allegro.pl/item354583270_duze...iegi_leim.html
http://allegro.pl/item364469363_derm...m_okazja_.html
Ktos uzywal cos z tego? Warto woglesobie glowe tym zawracac?Prosze o opinie,bo zastanawiam sie na licytacja tej emulsji Diora lub zakupem ktoregos z tych cudow


Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Oj, dopiero teraz doczytałam, że Ty jesteś w Hiszpanii I tam Cię opalenizna szybko dotyka.
W sumie jak już tyle Ci się udało uzyskać i trochę rozjaśnić skórę to pociągając kurację kwasami prawdopodobnie nadal Ci tak dobrze pójdzie.

Jaki stosujesz filtr?

Na razie avene zone protection 50+ ...cos tam cos tam/dluga nazwa/,ale zamierzam sobie kupic inny teraz,ten za tlusty dla mnie i szybko sie swiece...choc fajnie maskuje niedoskonalosci i nadaje lekki odcien jaby opalenizny.Oscyluje pomiedzy Vichy lub wlasnie tez jakis Avene,ale zastanawiam sie ktory lepszy do mieszanej z tendencja do szybkiego swiecenia bedzie lepszy i to pod makijaz?Moze cos doradzicie?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem może spróbować. Trzeba by obserwować reakcję skóry. Tylko czy 14-letniej pannicy będzie się chciało filtrować?

No wlasnie czy sie bedzie chcialo jej tak restrykcyjnie tego przestrzegac


Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość

Elizz76 jak już to do polecenia chrześnicy migdałka, bo nawet jak zapomni filtra to zrobi mniej krzywdy niż salicyna. Co do blizn to nie wydaje mi się by je zlikwidował.
Co nie co o peelingach kwasowych
http://www.elite.waw.pl/medycyna-estetyczna/
tak..wlasnie chce jej polecic i moze sama ukrece ten tonik z migdalka..kwasu jej nie polece,bo by mnie siostra zabila jakby zobaczy potwora po nim Z reszta strach na tak mlodej cerze i wogle wole nie brac odpowiedzialnosci jak cos sie jej stanie po nim.
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76



Edytowane przez elliz76
Czas edycji: 2008-05-20 o 01:51
elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 00:34   #1806
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Elliz76 polecam Ci rozjaśnienie makijazu permamentnego przes serumC z biochemii urody.Rozjaśnia barwnik o kilka tonów( u mnie nawet za bardzo )
Mowisz o flavo C serum?TYlko ktore jesli tak? Jest ich kilka
Moge linka,bo nie za bardzo wiem czego szukac

Dzieki Angi za cynk co to rozjasni
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 00:42   #1807
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Mowisz o flavo C serum?TYlko ktore jesli tak? Jest ich kilka
Moge linka,bo nie za bardzo wiem czego szukac

Dzieki Angi za cynk co to rozjasni
Mam dokładnie to: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 10:13   #1808
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość

tak..wlasnie chce jej polecic i moze sama ukrece ten tonik z migdalka..kwasu jej nie polece,bo by mnie siostra zabila jakby zobaczy potwora po nim Z reszta strach na tak mlodej cerze i wogle wole nie brac odpowiedzialnosci jak cos sie jej stanie po nim.
To i kwas i to Z tym, że peeling z kwasu migdałowego jest bezpieczniejszy w lato, a salicyna bez filtrów może zrobić więcej szkody niż pożytku.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-19, 19:36   #1809
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Dziekuje
Wlasnie znalazlam watek o tym i sie zaczytuje

A mam pytanie:Robilas to samo moze z produktow zakupionych na mazidlach?Rozumiem,ze zakupilas ten zestaw kiedys
Moglabys wkleic jak sie co po kolei tam robi?Tam nigdzie nie ma na to przepisu,a pisze,ze instrukcja wykonania dolaczona do zestawu jest
Jakbys mogla,to wklej tu ten receptariusz z tego zestawu.Bardzo bede wdzieczna
Ja bym zrobila to z produktow zakupoinych na mazidachl,bo i tak wiekszosc z tych juz zamowic chce wlasnie i z reszta chyba bardziej sie oplaca z produktow na mazidlach,tam tak nie wielkie ilosci sa w tym zestawie

Dzieki i pozdrawiam
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76



Edytowane przez elliz76
Czas edycji: 2008-05-20 o 02:07
elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 10:56   #1810
smulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny czy ktoras z was probowala zageszczac kwas migdalowy??bylby on w tym momencie znacznie latwiejszy w uzyciu nie splywal by z twarzy i nie bylo by takiego ryzyka ze dostanie sie do oczu. czy w ogole jest to mozliwe ?czy nie straci on swoich wlasciwosci prosze odpowiedzcie
na mazidlach jest wiele substancji zelujacych
smulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 10:58   #1811
paula1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam Was

jestem tu nowa.. mam kilka pytań do Was.. widze ze jestescie doswiadczone

mam wiele czerwonych plam po tradziku (dostalam wysypu po odstawieniu tabletek anty ) i czy ten peeling jest w stanie mi to usunac ?? poszukuje jakiegos peelingu ale nie chce zeby byl jakis drastyczny dla skory.. naczytalam sie kilku opini ze pozniej jest jakis wysyp ropnych syfkow po peelingach ( nie wiem jaki to byl peeling) czy po tym tez takie cos sie zdrarza?? chcialabym raz na zawsze pozbyc sie tego co mam na twarzy i zaczac normalnie zyc..

pozdrawiam
paula1212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 13:21   #1812
Nataniella
Raczkowanie
 
Avatar Nataniella
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 298
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez paula1212 Pokaż wiadomość
Witam Was

jestem tu nowa.. mam kilka pytań do Was.. widze ze jestescie doswiadczone

mam wiele czerwonych plam po tradziku (dostalam wysypu po odstawieniu tabletek anty ) i czy ten peeling jest w stanie mi to usunac ?? poszukuje jakiegos peelingu ale nie chce zeby byl jakis drastyczny dla skory.. naczytalam sie kilku opini ze pozniej jest jakis wysyp ropnych syfkow po peelingach ( nie wiem jaki to byl peeling) czy po tym tez takie cos sie zdrarza?? chcialabym raz na zawsze pozbyc sie tego co mam na twarzy i zaczac normalnie zyc..

pozdrawiam
mi plamy po trądziku rozjaśnił effaclar A. I. , a po peelingu migdałowym faktycznie wyskoczyło mi parę ropnych krostek, i jest to chyba u mnie efekt uboczny, ale za to skóra ma teraz ladny zdrowy kolor
Nataniella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 13:25   #1813
paula1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hmmm ..no wlasnie tego sie obawiam tych ropnych pryszczy.. ja mam przebarwien dosc sporo i mysle ze krem tego nie zniweluje nie sa to 3 albo 4 plamki ..

jak ktos jeszcze wie cos na ten temat prosze o odp
paula1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 14:19   #1814
smulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez paula1212 Pokaż wiadomość
hmmm ..no wlasnie tego sie obawiam tych ropnych pryszczy.. ja mam przebarwien dosc sporo i mysle ze krem tego nie zniweluje nie sa to 3 albo 4 plamki ..

jak ktos jeszcze wie cos na ten temat prosze o odp

hm widzisz to chyba zależy od cery moja swietnie reaguje na ten kwas .od jakiegos czasu rowniez zmagam sie z prebarwieniami, szczegolnie na brodzie. jestem po 2 aplikacji kwasu i musze ci napisac ze widze znaczna poprawe przebarwienia sa znacznie mniej widoczna. ale oczywiscie nie mozesz spodziewac sie natychmiastowych efektow ja zamierzam zrobic sobie jeszcze kilka takich zabiegow .i pamietaj ze konieczne jest stosowanie filtrow i zakaz opalania przez jakis czas dlatego ze moga powstac nowe przebarwienia.a co do pryszczykow to mnie nie wysypalo zadnymi ropniakami wrecz przeciwnie od czasu kiedy zrobilam sobie ostatni kwas jakies 5 dni temu nic mi nie wyskoczylo z moja cera to cud;p nie zrazaj sie tak odrazu .moze postosuj jakis czas tonik z kwasem.a pozniej sama zdecydujesz w zaleznmosci jaik twoja skora bedzie na niego reagowala
powodzenia)))

dziewczyny prosze napiszcie mi czy moge zagescic swoj kwas stosujac srodki dostepne na mazidlach
smulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 11:41   #1815
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Po miesiącu stosowania migdała widzę różnicę. Nie jest ona wielka, ale były to zaledwie 3 peelingi. Powyskakiwało mi parę niespodzianek na plecach, stąd dodatkowe plamki, ale te plamki, które były wcześniej wyraźnie zblakły.
Cieszę się bardzo, że coś idzie do przodu
Zaraz ukręcę sobie 15% tonik do dziennego przemywania pleców, a raz na dwa tygodnie zrobię peeling 25%.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 12:15   #1816
madzik100
Przyczajenie
 
Avatar madzik100
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,

czy moze ktoras z was jest z Krakowa i moze mi powedziec gdzie kupila (i to bez problemu) kwas migdalowy do domowej wersji peelingu?

Probowalam w kilku sklepach z kosmetykami profesjonalnymi ale zadaja okazania certyfikatu dotyczacego umiejetnosci stosowania lub tez maja kwas w "zestawach" za niebotyczna cene...

Prosze o informacje gdzie kupic w Krakowie taki kwas

Wielkie dzieki!!
madzik100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 13:32   #1817
anette84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 66
GG do anette84
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam
Wreszcie sie odważyłam i zadam kilka pytan, mam nadzieje ze nikogo nimi nie zamecze
Zamowilam dzis kwas migdałowy i hydromanil, mam zamiar smarowac tonikiem buzie przez kilka dni a potem zrobic peeling. To samo mam zamiar zrobic na lydkach bo mam na nich mnooooostwo przebarwien po wrastajacych wloskach, tylko sie zastanawiam czy jak teraz traktuje te moje nieszczesne nogi oxerilem30 to jest to wystarczajace przygotowanie pod peeling migdalowy???
No i teraz pytanie odnosnie stezen, rozumiem ze 1ml kwasu(krysztalkow) na 4ml wody to 5% stezenie i chcialam zapytac jak w takim razie zrobic stezenie 15-20%. Interseuje mnie jeszcze konsystencja takiego peelingu, to jest plynne i naklada sie wacikiem na twarz?? Jestem kompletnym laikiem i mimo tego ze przeczytalam caly watek mam jeszcze troche pytan. Aha a czy to koniecznie musi byc woda destylowana????
Pozdrawiam
anette84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 22:19   #1818
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny mam pytanie ....
czy moge zrobic peeling migdalo teraz w lecie , mowie tu o peelingu kupnym (juz gotowym nie z mazidel ani chemika), stosujac oczywiscie wysoki filtr ?
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-09, 22:26   #1819
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie ....
czy moge zrobic peeling migdalo teraz w lecie , mowie tu o peelingu kupnym (juz gotowym nie z mazidel ani chemika), stosujac oczywiscie wysoki filtr ?
Tak. Kwas migdałowy nie jest foto uczulający.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 22:29   #1820
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Tak. Kwas migdałowy nie jest foto uczulający.
Dziekuje Ci bardzo za szybka odpowiedz.
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 00:11   #1821
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej podgladam sobie wasz watek od czasu do czasu mam pytanie mocno sie luszczycie po tym migdalku??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 17:45   #1822
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hej podgladam sobie wasz watek od czasu do czasu mam pytanie mocno sie luszczycie po tym migdalku??
Ja w ogóle.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 18:19   #1823
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja różnie, zawsze na brodzie mi odchodzi skórka, a konkretnie to robi się taki meszek ze schodzącej skórki, na polikach słabo, ale gdzieniegdzie zdarza się..... hmmmm a dziwne, bo gdy mam peeling na twarzy ( zawsze u kosmetyczki, wiec nawet nie wiem ilu procentowy), to najbardziej piecze cała twarz oprócz brody Peeling miałam juz 4 razy na brodzie i 3 na twarzy....
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 20:07   #1824
gosiakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

proszę o poradę....zrobiłam sobie tonik migdałowy 5% z kwasem hialuronowym wszystko jak trzeba, przechowuję go w czyściutkiej butelce w lodówce....i chciałam się pozbyć czarnych kropek na nosie oraz drobnych pryszczy i trochę nawilżyć skórę, bo jest taka szara i nie mogę na siebie patrzeć...
Po 2-krotnym przetarciu twarzy tonikiem wyskoczyly mi na lini szczęki, skroniach i czole czerwone guły ze zbierającą się ropką......rozczarowana jestem, bo mialam nadzieje, ze ten tonik pomoże.....nie zraziłam się i stosuję dalej, ale ciągle to samo.....czarne kropki z nosa nie znikają a pojawiają się nowe czerwone gule.....

Proszę o info, czy to normalne i czy wam się to przydarzylo....mogę zaryzykować zrobienie peelingu migdałowego, czy lepiej nie próbować?

Jaki jeszcze tonik może ożywić skórę i pomóc pozbyć się zanieczyszczonych porów na nosie...
gosiakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 21:15   #1825
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jedni sądzą, że po migdale mogą występować pryszcze, że skóra musi się oczyścić.
Mi nic nie wyskoczyło po migdale. Na wągry mi migdał nie pomaga, ale mam ich niewiele i są prawie niewidoczne.

Poleciłabym hydrolat geraniowy, poniżej jego działanie:

Działanie hydrolatu geraniowego:
- Badania potwierdziły antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze działanie geranium.
- Reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum.
- Zmniejsza zaczerwienienie, wybroczyny, reguluje krążenie, dlatego polecany jest także do cery naczynkowej.
- Działa zabliźniająco, łagodząco, antyzapalnie, promuje gojenie, polecany przy drobnych skaleczeniach, ukąszeniach owadów, podrażnieniach, stanach zapalnych, egzemach.
- Potwierdzono działanie antyoksydacyjne hydrolatu i olejku geraniowego.
- Działa odświeżająco i aromatycznie.
- Nawilża i regeneruje, polecany dla cery suchej i dojrzałej.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 21:31   #1826
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No to fakt, mi po migdale z reguły coś wyskoczy, jakaś gula a nawet dwie, z czasem znikają, ale dziś w tym momencie coś zwątpiłam, gdyż przedwczoraj miałam migdała, dziś posmarowałam się skinorenem, i duaciem na jedna gulę, i teraz spuchło mi to miejsce, jakby mnie jakaś osa użądliła, a buzia piecze, hmmmmm wcześniej aż takich reakcji nie miałam.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 07:45   #1827
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Migdal i skinoren na raz to za dużo dla cery
Nawilżanie, nawilżanie i raz jeszcze nawilżanie, a nie doprawianie następnym kwasikiem
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:28   #1828
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tak tak, to prawda, co piszesz Nati, jednakże przy moim ciężkim stanie cery moja pani kosmetyczka uznała, żebym starała się przez pierwsze dni po peelingu nie nawilżała skóry, tylko pozwoliła jej swobodnie się łuszczyć, a dopiero potem kremik nawilżający. Mam skórę w sumie sama już nie wiem jaką, niby tłusta, czasem jednak przesuszona, i nawet nie mogę zdecydować się na odpowiedni krem dla mnie nawilżający. Skinoren łądnie rozjaśnia dodatkowo moje przebarwienia, ale fakt faktem no wczoraj to buzia zapiekła w bardzo nietypowy sposób
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 19:59   #1829
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mi skinorem nie pomagał. Nie wiem dlaczego. Po migdale też jeszcze nie widzę jakichś spektakularnych efektów, ale wiem, że trzeba czasu.

Mimo wszystko po migdale radziłabym nawilżyć- choćby kilka godzin po migdale, ale jednak
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 14:55   #1830
Izaabellla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam- Drogie Forumowiczki- chętnie odsprzedam dość pokaźne pudełeczko kwasu migdałowego-100g. Zakupiłam w oryginalnym sklepie chemicznym, zrobiłam peeling wg.Waszego przepisu...i niestety tak mnie uczuliło-ze nie mogłam sobie poradzic z wysypką.Dodam iz jestem straaaszna alergiczka-uczula mnie byle krem ,porwalam sie na ten peeling-moja wina. Tak wiec jeśli któraś z Was chcialaby odkupić-chetnie odsprzedam.-Kupiłam go za dokł.58,07zł.(cena wiec do dogadania Dodam,iż jestem z Krakowa.
Pozdrawiam
Izaabellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.