Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 20:34   #1
normaksiezyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2

Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?


Hej dziewczyny
Jestem tutaj nowa. Mam taki oto problem. Jestem na diecie 1200kcl i niby wszystko okej, ale myślę czasem , że za dużo jem. Podam mój przykładowy jadłospis i proszę o opinie czy mieszczę się w limicie Dodam, że ćwiczę conajmniej 5/6h godzin w tygodniu na siłowni jeśli mam więcej czasu jest to 9//10h. Oto mój przykładowy jadłospis z dzisiaj:
Ś: 30g płatków Vitalla, troszkę błonnika, 1/2 serka homo waniliowego, szklanka malin, wąski pasek świeżego ananasa, 1/2 filiżanki kawy z mlekiem
II Ś: szejk: 1/2 banana, garść malin, 50ml mleka (mleko mam bez laktozy 1.5%) ,50ml wody
O: ok.150g pieczonej piersi z kurczaka z papryką ostrą, filiżanka(mała) kaszy jęczmiennej, 3łyżki surówki z buraczków czerwonych (całość: 2 buraki czerwone, 1/2 cebuli, łyżka oleju, 1/2łyżeczki cukru, sól , pieprz) , 3 łyżki surówki z kwaszonej kapusty z marchewką
P: 1/2 filiżanki maślanki triskawkowej, 2 pieczywa chrupkie graham
K: 100g chudego sera białego z 1.5łyżki jogurtu natural, 3 pieczywa chrupkie (na każdym pół plastra pomidora) według moich obliczeń za ten dzień wyszło 1120kcl, ale nie jestem pewna czy dobrze liczę?
normaksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 12:51   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Zdecydowanie za dużo. Jedz 800.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 13:52   #3
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Kaguya, weź nie żartuj, bo dziewczyna gotowa uwierzyć.
Autorko, jesz za mało, a za dużo ćwiczysz. Pytanie jeszcze: co Ty ćwiczysz na tej siłowni? Ale mimo wszystko, moim zdaniem, poświęcasz za dużo czasu na ćwiczenia.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 17:22   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Jesz za mało i nie to, co trzeba - serki homo waniliowe, płatki vitella.
Do tego praktycznie brak warzyw - zaledwie 1.5 plastra pomidora (!) + 3 łyżki buraczków na cały dzień.
10h tygodniowo ćwiczeń na siłowni przy 1200 kcal, to chyba jakieś nieporozumienie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:11   #5
normaksiezyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Na siłowbi ćwiczę :BPU/PUMP/Body shape/TBC/ zumba, orbiter stepper i rowwer. Często ćwiczę 3 razy w tyg po 2h czasem mniej czaem właśnie więcej zależy jak mam czas. Jeśli chodzi o dietę nie popadajmy w paranoje ten serek waniliowy , płatki vitella, czasem jeszcze gorzka czekolada 90%(kostka) jem gdy mam ochotę na coś słodkiego wolę raz w tyg dodać łyżeczkę takiego serka p. do sałatki owocowej niż potem rzucać się na jedzennie. 90%mojej diety to mnóstwo warzyw, owoców, jogurty naturalne, sery białe, mięso z indyka i piersi z kurczaka, kasze, ryż brązowy, masło orzechowe bez cukru i soli.Opisałam wam dzień gdzie akurat miałam ochotę na słodkie wydaje mi się ze raz na jakiś czas lepiej tak niż potem wszystko lody, czekolada, chipsy itp. Dzięki temu nie mam w ogóle atakóww obżarstwa, nie ciągnie mnie do żadnych "zakazanych rzeczy". Nauczyłam się jeśli mój mózg i ciało się czegoś domaga m daje mu to. Np. kiedyś miałam niebywałą ochotę na sos majonezowy więc zrobiłam sobie pastę z avokado z łyżeczką majoezu na chleb. Wystarczyło, a do tego jeszcze mój chłopak był zachwycony i się nią zajadał. Wolę mniejsze zło niż teraz wszystkiego będę sobie odmawiać , a potem rzucać na jedzenie. Zapytałaam tylko czy mieszczę się w limicie, dziękuję za sugestie, że jest to za mało. Czy mogę prosić o radę ile powina jeść w dni treningowe? Wiem, co się je przed, po treningu, ale ile?
normaksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:14   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Napisz ile masz lat, ile ważysz i ile masz wzrostu.

Nie chodzi o czekoladę, że jest zła, ja jestem na diecie i jem czasem ciasto,lody czy inne rzeczy. Po prostu płatki vitella to syf, wolę jeść owsiane, czy kaszę jaglaną z dodatkami (też jem na slodko).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 18:47   #7
oaleksandra
Raczkowanie
 
Avatar oaleksandra
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jesz za mało i nie to, co trzeba - serki homo waniliowe, płatki vitella.
Do tego praktycznie brak warzyw - zaledwie 1.5 plastra pomidora (!) + 3 łyżki buraczków na cały dzień.
10h tygodniowo ćwiczeń na siłowni przy 1200 kcal, to chyba jakieś nieporozumienie.
O wiele za mało przy takiej aktywności fizycznej. Spokojnie 1800-2000 kalorii możesz zjadać dziennie.
oaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 20:40   #8
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

jesz za mało.
ja przy dużej aktywności fizycznej zjadam 2500-2800kcal - wtedy mam super energie i mogę dawać czadu z ćwiczeniami
zresztą właśnie za to kocham sport - mogę dużo jeść a kcal spalam więc nie tyję

na dłuższa metę taka dieta 1200lcal + ćwiczenia nie sprawdzą się
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:27   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Cytat:
Napisane przez normaksiezyca Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jestem tutaj nowa. Mam taki oto problem. Jestem na diecie 1200kcl i niby wszystko okej, ale myślę czasem , że za dużo jem. Podam mój przykładowy jadłospis i proszę o opinie czy mieszczę się w limicie Dodam, że ćwiczę conajmniej 5/6h godzin w tygodniu na siłowni jeśli mam więcej czasu jest to 9//10h. Oto mój przykładowy jadłospis z dzisiaj:
Ś: 30g płatków Vitalla, troszkę błonnika, 1/2 serka homo waniliowego, szklanka malin, wąski pasek świeżego ananasa, 1/2 filiżanki kawy z mlekiem
II Ś: szejk: 1/2 banana, garść malin, 50ml mleka (mleko mam bez laktozy 1.5%) ,50ml wody
O: ok.150g pieczonej piersi z kurczaka z papryką ostrą, filiżanka(mała) kaszy jęczmiennej, 3łyżki surówki z buraczków czerwonych (całość: 2 buraki czerwone, 1/2 cebuli, łyżka oleju, 1/2łyżeczki cukru, sól , pieprz) , 3 łyżki surówki z kwaszonej kapusty z marchewką
P: 1/2 filiżanki maślanki triskawkowej, 2 pieczywa chrupkie graham
K: 100g chudego sera białego z 1.5łyżki jogurtu natural, 3 pieczywa chrupkie (na każdym pół plastra pomidora) według moich obliczeń za ten dzień wyszło 1120kcl, ale nie jestem pewna czy dobrze liczę?
Jak dla mnie - tragedia.
Przede wszystkim - prawie wcale nie ma tłuszczu z tego, co widzę, więc zaraz posypie Ci się skóra i oczka.
Jeżeli faktycznie spędzasz tyle czasu na siłowni (nie upieram się, ze za dużo, każdy niech ćwiczy to, co lubi i tyle, ile lubi, najważniejsze jest to, żeby ruszać zadkiem i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym powstałym "z zasiedzenia", chociaż ja osobiście uważam, że nic tak świetnie nie działa na wygląd kobiecego ciała, jak solidny trening z ciężarami - przy czym jest to jedynie moja osobista opinia i własne preferencje, nie oceniam cudzych).
Jest sezon na pomidory, jak wytłumaczysz trzy plasterki (a nie, przepraszam, półtora plasterka) pomidora dziennie? Ja dwa dni temu do samego śniadania zjadłam trzy pomidory, więcej nie zjadłam tylko dlatego, że a)pomidory mi się skończyły b)jadłam oprócz tego inne rzeczy i już bym ich nie zmieściła.
Dlaczego tak sobie dozujesz nieszczęsnego banana?

Dziewczyno, teraz najlepsze rzeczy rosną po polach - zajadaj się nimi, bo zaraz będzie zima i wszystkie pyszności szlag trafi!

Pieczywo chrupkie jest bez sensu, chyba, że naprawdę strasznie je lubisz. Nie syci tak, jak zwykłe razowe, trzeba go znacznie więcej zjeść, żeby się najeść. Płatki vita-coś tam, homoserek, truskawkowe maślanki - nie komentuję, bo nadmieniłaś później, że miałaś ochotę na słodkie, a mało kto jest w stanie jeść w 100% zdrowo i popadanie w paranoję, że ktoś gdzieś zjadł jakiś wysokoptrzetworzony produkt i zaraz padnie trupem jest zasadniczo niezdrowe.

No i ostatnia rzecz - kaloryczność. Bezkaloryczność (pomijam fakt, że nie wierzę w jedzenie cyferek).
Katujesz swój organizm dietą, która w tym przypadku jest drakońska (ćwiczysz dużo). Wprowadzisz swój organizm w stan wycieńczenia, lada moment zacznie on dozować energię mózgowi (który potrzebuje jej bardzo dużo), będziesz rozdrażniona, rozkojarzona, zaczniesz mieć problem z koncentracją, łączeniem faktów, uczeniem się, słowem: zrobisz się zwyczajnie głupsza (nie próbuję Cię obrazić tylko ostrzec, biologia jest bezwzględna). Mało interesująca perspektywa.
Osłabną mięśnie, włosy, posypie się skóra. Tkanka tłuszczowa, której pewnie chcesz się pozbyć, idzie w takich sytuacjach na sam koniec, bo organizm stara się jak najdłużej posiadać zapasy.

Więc: jedz więcej, nie żałuj sobie owoców i warzyw, włącz tłuszcze. O ile aktualnie nie znajdujesz się w stanie wegetatywnym (to i tak nie byłby odpowiedni moment na odchudzanie) zwiększ ilość kalorii, wylicz sobie zapotrzebowanie i sprawdź, ile od tego możesz odciąć (jeżeli juz w ogóle musisz liczyć kalorie).
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:54   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Płatki vita-coś tam, homoserek, truskawkowe maślanki - nie komentuję, bo nadmieniłaś później, że miałaś ochotę na słodkie, a mało kto jest w stanie jeść w 100% zdrowo i popadanie w paranoję, że ktoś gdzieś zjadł jakiś wysokoptrzetworzony produkt i zaraz padnie trupem jest zasadniczo niezdrowe.
Zeby nie było, ja w paranoję nie popadam, bo jem różne rzeczy
Skomentowałam, bo napisała, że je takie płatki, a nie było nadmienione od razu, że zjadła je RAZ na ileś tam i że na co dzień takich rzeczy nie je.

Dla mnie logiczne, że jak podaję jadłospis przykładowy, to podaję to, co jem NAJCZĘŚCIEJ. Wiadomo, że raz na jakiś czas np. jem zapiekankę, pizzę, czy piję piwo. Ale gdybym podawała mój przykładowy jadłospis, to by się tam nie znalazło, bo jem to okazjonalnie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 10:01   #11
little_princess_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 30
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

Serio? 1200 kalorii? Hmmm... trochę za mało, nawet bardziej niż trochę. Ja zaczęłam najpierw od analizy składu ciała w rehabilis i dopiero później dieta, ale nie taka 1200 kalorii, bo schudniesz i zaczniesz jeść normalnei i znowu przytyjesz!
little_princess_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 09:44   #12
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Dieta 1200kcl dobrze, czy za dużo?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020 - tu znajdziesz kalkulatory zapotrzebowania kalorycznego. Przy uwzględnieniu Twojej wagi, wieku, wzrostu i stopnia aktywności fizycznej dowiesz się ile tak naprawdę kalorii potrzebujesz
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-14 10:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.