Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-04, 21:22   #1561
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja wsypuje migdal najpierw , a potem wstawiam zlewke do kąpieli wodnej i mieszam do rozpuszczenia. Oczywiście tak zeby nie zaczęło wrzec bo wtedy produkt do kosza.
Ma się rozumieć.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:44   #1562
bezkituu
Raczkowanie
 
Avatar bezkituu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny!
Przepraszam, że tutaj, chciałam w wątku o składnikach, których nie można ze sobą łączyć, ale tamten wątek umarł już rok temu a zależy mi na odpowiedzi.

Tak, więc byłabym niesamowicie wdzięczna, gdyby któraś z Was wypowiedziała się na temat mojego pomysłu połączenia składników, powiedziały co wyrzucić, bo się gryzie z czymś i czy niczego nie brakuję. Nigdy nie robiłam jeszcze nic, ale mam chęci i ambicje, i dość drogeryjnych kosmetyków na które wydaję kupę forsy a poprawy ani ciut ciut.

Ale po kolei, moja cera, nie mam pojęcia, podejrzewam, że mieszana, bo niesamowicie dziwna jest. Generalnie na pewno naczynkowa, bo przy nosie popękane na maksa, na policzkach widoczne, ale jeszcze nie popękane.
Strefa T mocno przetłuszczająca się, wiecznie się tam świecę! Ale też łuszczy się w okolicach płatka nosa i brwi. Policzki generalnie normalne, czasem podsuszone. Zapchane pory na nosie lekko zachodząc na policzki, na brodzie, w okolicach brwi, tam też wyskakują mi od czasu do czasu drobne syfki, niekiedy też takie wrzodowate. Natomiast na ciele skórę mam na maksa przesuszoną! Sypie się wręcz po przejechaniu dłonią! Wrastające włoski po depilacji też moja katorga, mimo, że nie używam depilatora! No i na rękach takie drobne krostki, niby to zapalenie włosków, ale nie boli i ma je u mnie cała rodzina... Do zabawy dołącza głowa i włosy, która jest wiecznie przetłuszczona, więc nie ma przeproś, włosy muszę myć codziennie, mimo, że od uszu wysuszone od tego katowania

Tak więc pod wpływem impulsu (użycia dwa razy hydrolatu z róży) postawiłam, że zrobię sobie jeden uniwersalny krem do twarzy,balsam do ciała, (ale żeby jakoś za bardzo nie machać z balsamem to będzie w postaci olejku) no i peeling pod prysznic bym chciała. Padło na mazidla.com, po przewertowaniu wybrałam takie składniki:
1.Koenzym-q10
2. Peeling algowy
3. Active Aloe
4. Ekstensyna - kolagen roślinny
5. Jedwab - proszek
6. Jedwab hydrolizowany
7. Potrójny kwas hialuronowy 1,5%
8. Mocznik
9. Hydrolat z róży stulistnej
10. Kwas migdałowy
11. Glukonolakton
12. Macerat z alg
13. Macerat z kasztanowca
14. Wit. A - retinol (opcjonalnie, bo wydaje mi się, że nie mogę połączyć z wieloma tutaj występującymi)
15. Kompleks na naczynka
16. Polysorbate 85


Tak wiem, dużo tego. Ale jak mówiłam potrzebuję:
1) kremu, który zniweluje naczynka; usunie syfki i sprawi, że więcej nie będą się pojawiać; nawilży; zmatowi; zwęży pory; sprawi, że twarz nie będzie szara (bo oczywiście cera jasna jak diabli, więc teraz taka szara).
2) od balsamu (w formie olejku) oczekuję: nawilżenia; złuszczenia syfków; ujędrnienia; zapobiegnięcia cellulitu; zapobiegnięcia i wypłycenia rozstępów.
3) hydrolatu zamierzam używać samego jako tonika.
4) peeling pod prysznic też sam chyba, ten z alg.

I teraz pytanie, czy dobrze dobrałam składniki do oczekiwań? I czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć które pasują lepiej do którego produktu? Bo na razie pojawił mi się pomysł, żeby dodać wszystko do wszystkiego.

Z niecierpliwością obgryzam paznokcie i czekam na jakąś dobrą duszę, która pomoże!
__________________
high five!
bezkituu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 04:21   #1563
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ma się rozumieć.
I jak zrobiłas migdala? Moj chyba do bani jest. Chyba musze nowy zrobic

Ja miałam wczoraj owocna noc i zrobiłam sobie krem pod oczy. Jest genialny. Z masłem cupuacu , olejem avocado oraz dodalam płynny CoQ10 oraz extrakt z ginko biloba i kasztanow. Do tego dowalilam 3krople olejku rozanego i na hydrolacie z róży robiłam wiec kremik ma fajny zapach. Wsadzilam to w airlesa i zakonserwowalam, ale i tak trzymam w lodówce- takie zboczenie
No i znalazłam na necie fajny przepis na balsam do mycia twarzy cos ala OCM ,ale w formie balsamu.

Bezkitu- ja bym Tobie jeśli dopiero zaczynasz z kreceniem radziła zamówić ze zrób sobie krem gotowe cos i ukrecila zeby zobaczyć jak to jest. Maja tam krem z retinolem, na BU możesz kupić olejek do mycia twarzy juz odmierzone proporcje mieszasz wstrzasasz i juz. Na włosy znam tylko jedna odżywke samorobke,ale bez żadnych dodatków jakis typu jedwab itd.
Mysle, ze mogłabys se z jedwabiem i kwasem hialuronowym zrobic jakiegoś psikacza na włosy.
Peeling do ciała bardzo prosty i genialny to zwykły cukier brązowy i mieszanina roznych olei co masz w domu. Do tego jakieś maselko np.shea koniecznie,olej babasu jest dobry na włosy, olej kokosowy, olej brokulowy działa jak sylikony.
Kilka postów wyżej dziewczyny cos krecily z glukonolaktonem. Moze zamów sobie bazę kremowa i dodaj do tego kompleks na naczynka. Macerat z kasztanow jest dobry na naczynka.
Tyle moge doradzić

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Tu masz przepis na odżywke do włosów http://czarszka.blogspot.com/2013/06...-do-wosow.html
Sprawdź w czym ten jedwab sie rozpuszcza i ile max.mozesz go użyć i dodaj sobie do tego do którejś z faz. Obliczasz procentowo na ilośc gram tego produktu z przepisu
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 12:39   #1564
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
No i znalazłam na necie fajny przepis na balsam do mycia twarzy cos ala OCM ,ale w formie balsamu.
mogę prosić?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:15   #1565
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
mogę prosić?
Ja się też podepnę, bo jakoś olej z emulgatorem wg mojej psychiki nie zmywa wszystkiego, choć ręczniczek do twarzy czysty po wytarciu. Cóż począć, skoro cały czas zdaje mi się, że ten olej mi w pory włazi i po nim mam te zaskórniki .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 12:47   #1566
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Ja się też podepnę, bo jakoś olej z emulgatorem wg mojej psychiki nie zmywa wszystkiego, choć ręczniczek do twarzy czysty po wytarciu. Cóż począć, skoro cały czas zdaje mi się, że ten olej mi w pory włazi i po nim mam te zaskórniki .
może kwestia oleju bądź za małej ilości emulgatora?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:48   #1567
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
mogę prosić?
Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Ja się też podepnę, bo jakoś olej z emulgatorem wg mojej psychiki nie zmywa wszystkiego, choć ręczniczek do twarzy czysty po wytarciu. Cóż począć, skoro cały czas zdaje mi się, że ten olej mi w pory włazi i po nim mam te zaskórniki .
http://m.youtube.com/watch?v=HUgmJ5Dr9Zg link do video jak zrobic ten balsam. W moim zrobiły sie takie grudki jakbym miała milion rybich jajeczek,ale mysle, ze to kwestia mojego masła shea bo tylko masło mogło sie tak ściąć,ale po tym jak sie weźmie na ręce to sie wszystko rozpuszcza fajnie. Kładzie sie na sucha buzie. Ja potem zmywam żalem,ale teraz bede zmywac mikrofibra.nakladam sobie na buzie masuje normalnie jakbym myla buzie i oczy tez. Otwieram oczy i nic mi nie piecze, a mam bardzo wrażliwe oczy i niektore micele mi je podrazniaja. Mysle tez , ze sobie bede tym balsamem myć tez od czasu do czasu całe ciało bo potem skora jest taka fajna mieciutka i nawilzona
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 19:10   #1568
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
http://m.youtube.com/watch?v=HUgmJ5Dr9Zg link do video jak zrobic ten balsam. W moim zrobiły sie takie grudki jakbym miała milion rybich jajeczek,ale mysle, ze to kwestia mojego masła shea bo tylko masło mogło sie tak ściąć,ale po tym jak sie weźmie na ręce to sie wszystko rozpuszcza fajnie. Kładzie sie na sucha buzie. Ja potem zmywam żalem,ale teraz bede zmywac mikrofibra.nakladam sobie na buzie masuje normalnie jakbym myla buzie i oczy tez. Otwieram oczy i nic mi nie piecze, a mam bardzo wrażliwe oczy i niektore micele mi je podrazniaja. Mysle tez , ze sobie bede tym balsamem myć tez od czasu do czasu całe ciało bo potem skora jest taka fajna mieciutka i nawilzona
dzięki!

Kurde zrobiłabym coś takiego, ale wolałabym to zrobić z jakimś emulgatorem, bo inaczej mnie zapcha
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2014-05-06 o 21:55
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 01:24   #1569
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zwracam się jeszcze raz z prośbą o pomoc w ukręceniu jakiegoś smarowidła na rzęsy (porost, wzmocnienie), zupełnie nie mam pomysłu, co i w jakich proporcjach użyć Wynotowałam składniki, które mam na stanie, a które tym samym znajdują się w różnych sklepowych odżywkach do rzęs:

niacynamid, keratyna, aloes, d-pantenol, witamina E, HA, EDTA, gliceryna, kofeina? elastyna?

do tego oleje i tu mam na stanie pachnotkę, czarnuszkę, migdał, dynię, makadamia, kiełki pszenicy, kokos, lniany, oliwę z oliwek, pestki malin i masła shea i kakaowe.

Dodam, że mam uczulenie na olej rycynowy stosowany w okolicach oczu, stąd chciałabym go uniknąć w tym kosmetyku. Macie jakieś pomysły?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 01:39   #1570
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
dzięki!

Kurde zrobiłabym coś takiego, ale wolałabym to zrobić z jakimś emulgatorem, bo inaczej mnie zapcha
Tez dumam zeby dodac następnym razem emulgatora. Najlepszy bedzie olivem1000 bo z nim zawsze mi sie udaje krem. Musze wyliczyć ile tego by dać i fazy wodnej ile
Jak byś cos pierwsza wydumala to daj znaka

Zapalka - ja nie mam pojęcia co byś mogła ukręcić z tego,ale ja bym sobie kupiła opakowanie takie puste na tusz do rzes przezroczyste i wymieszala trochę hydrolatu jakiegoś plus zel hialuronowy plus np.zel aloesowy . w hydrolacie rozpuscila B3 i keratyne jeśli jest w proszku (sorry nie stosowalam jeszcze) do tego dodalabym jeden jakis olej argan czy ten z przenicy i wszystko. Zrobilabym to tak zeby było w jak najbardziej zelowej formie i zeby mozna było wstrząsnąć przed użyciem bo oleje sie bez emulgatora oddziela od fazy wodnej czyli jakieś max.10ml czyli pewnie z 8g jakoś
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:36   #1571
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mam SLP i Polysorbate 80 (który do tego będzie lepszy?), więc chętnie bym sobie wszystko ładnie połączyła coby nie wstrząsać za każdym razem Do tego pewnie FEOG żeby zakonserwować, bo pudełeczka na tusz nie mam, a przy zamówieniu nie mieli na stanie, więc pozostaje mi wydłubywanie z 10 ml słoiczka
Keratyna jest płynna
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 15:57   #1572
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Przepraszam ze tak pozno ale pewnie ze mogę
na 10 ml (to to samo co 10 gram)wody (najlepiej do injekcji ) daje 20% wit C (kwas ascorbinowy).
I teraz- jesli nie stosowałas nigdy to zrob na poczatku 10 % bo moze (nie musi) ale moze uczulić.
10 % to bedzie 1 gram na 9 ml wody co w sumie da nam 10gram.

Jesli masz wit E to dodaj ciut bo utrwala niestabilna wit C, jesli nie to nic.
Mozesz dodać ciutke spirytusu dla konserwacji, parę kropelek dosłonie - ze 4, ale wiemy ze alkohol wysusza skórę.
Ja robie sote wit C i woda.
Wykorzystaj to przez tydzien, ja biorę na wacik, nie oszczedzam
po 15 min od nałozenia wit C dopiero nakładam druga warstwę kosmetyków.
I ostatnie juz - wit C kumuluje sie w skórze wiec ja uzywam 3-4 razy w tygodniu bo dłuzej nie ma sensu.
Przechowanie- w ciemnej aptecznej buteleczce (0,7 groszy ok w DOZ).
w lodówce.
Po tygodniu w zasadzie so wywalenia bo sie utlenia.


---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------



jak dla mnie za duzo niacynamidu - uwaga na niego, ja bym dała 3%.
No i wit E libi zapychac wiec nie dałabym 4 %.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------



Jeteś pewna ze to alantoina? Nie wiem jakie proporcje dałas do toniku?? Ile tego niacynamidu?
Na pH uważaj bo ja juz iałam przygodę z podraznieniem.
Podgrzej i przemieszaj.
A ph musisz uregulować koniecznie.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------



Przeliczyłam sobie - na 15 g dałaś 7% olivem.
to dałas bardzo dobrze...
Chodzi Ci o pianke w sensie ze krem jest napowietrzony?
Mi tez takie wychodza ale nie ma to wpływu na uzytkownie. To jest od mikserka.
Powinno sie go niby trzymac w jednej pozycji, a ja latam tym mikserkiem po bokach naczynka i od góry na dól. I dlatego ta pianka.
Ale konsystencja powinna byc ok..

Powinni sie jeszcze niby podawać 0,5% gumy ksantanowej dla lepszego poslizgu.

I jak ten krem Ci sie sprawdza???

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------



TWIGGY podaj prosze przepis i procenty???
Mi nigdy lejacy krem na olivem nie wyszedł....
Zawsze tez dodaje masło shea i oleje w podobnych proporcjach.
Czy do tego nie potrzeba emulgatora? Bo z tego co widzę to ta wit E to jak olej...
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:35   #1573
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam SLP i Polysorbate 80 (który do tego będzie lepszy?), więc chętnie bym sobie wszystko ładnie połączyła coby nie wstrząsać za każdym razem Do tego pewnie FEOG żeby zakonserwować, bo pudełeczka na tusz nie mam, a przy zamówieniu nie mieli na stanie, więc pozostaje mi wydłubywanie z 10 ml słoiczka
Keratyna jest płynna
Nie mam pojęcia
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 18:30   #1574
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
I jak zrobiłas migdala? Moj chyba do bani jest. Chyba musze nowy zrobic

Ja miałam wczoraj owocna noc i zrobiłam sobie krem pod oczy. Jest genialny. Z masłem cupuacu , olejem avocado oraz dodalam płynny CoQ10 oraz extrakt z ginko biloba i kasztanow. Do tego dowalilam 3krople olejku rozanego i na hydrolacie z róży robiłam wiec kremik ma fajny zapach. Wsadzilam to w airlesa i zakonserwowalam, ale i tak trzymam w lodówce- takie zboczenie
No i znalazłam na necie fajny przepis na balsam do mycia twarzy cos ala OCM ,ale w formie balsamu.
Jeszcze nie robiłam. Będę składać w weekend zamówienie bo mam pustki w szufladach. A potem nie omieszkam się pochwalić co mi z tego kręcenia wyszło.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zwracam się jeszcze raz z prośbą o pomoc w ukręceniu jakiegoś smarowidła na rzęsy (porost, wzmocnienie), zupełnie nie mam pomysłu, co i w jakich proporcjach użyć Wynotowałam składniki, które mam na stanie, a które tym samym znajdują się w różnych sklepowych odżywkach do rzęs:

niacynamid, keratyna, aloes, d-pantenol, witamina E, HA, EDTA, gliceryna, kofeina? elastyna?

do tego oleje i tu mam na stanie pachnotkę, czarnuszkę, migdał, dynię, makadamia, kiełki pszenicy, kokos, lniany, oliwę z oliwek, pestki malin i masła shea i kakaowe.

Dodam, że mam uczulenie na olej rycynowy stosowany w okolicach oczu, stąd chciałabym go uniknąć w tym kosmetyku. Macie jakieś pomysły?
Wiem, że to nie ma nic wspólnego z własnym kręceniem, ale dużo dziewczyn poleca pomadkę Altery na rzęsy, może warto spróbować?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 19:53   #1575
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzisiaj dostałam paczke z beautyever, ukrecilam balsam z arnika na pajaczki na nodze na bazie msg, palmitynian, woda , olej kokosowy i gliceryna, po połączeniu wszystkiego a raczej niepolaczeniu wszystkiego bo 1/4na dnie to faza wodna została to zaczęłam na oko juz dodawac msg, lecytyne i gume ksantanowa. Druga rzecz to tonik z glukonolaktonem 15% i mocznik i niacynamid, podobno daje lepsze efekty gdy posmarujemy uda i na to krem antycellulitowy. Trzecie mazidlo które ukrecilam to serum z wit c i wit e i niacynamidem a czwarte to maseczka ze spiruliny. Już nie miałam czasu żeby zrobić coś z kwasem azelinowym bo prosilam o próbkę i dostałam
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:30   #1576
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie ma nic wspólnego z własnym kręceniem, ale dużo dziewczyn poleca pomadkę Altery na rzęsy, może warto spróbować?
Mam i Alterrę Ale chciałabym dorzucić jeszcze coś ekstra, umerdanego samodzielnie z większą ilością składników aktywnych
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 09:12   #1577
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
No i tu waśnie pojawia się problem, masła w kremach mi nie służą - zastanowię się nad awokado, on jest troszkę gęstszy i oczywiście dodam więcej olivem'u!

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------


Skwalan 3,00% 6,00
Oliwem 1000 6,00% 12,00
Frakcja sojowa 1,00% 2,00
Faza wodna B 0,00% 0,00
Biała herbata 56,80% 113,60
Faza C
Q10 Olej jojoba 3,00% 6,00
Wit C Tetraizopalmitynian 2,00% 4,00
Witamina E 1,00% 2,00
Koenzym Q10 0,70% 1,40
Olej z pestek malin 4,00% 8,00
Olej z wiesiołka 3,00% 6,00
Olej z granatu 2,00% 4,00
Vitasource 3,00% 6,00
Pseudo kolagen 1,50% 3,00
Żel hialuronowy 8,00% 16,00
Somcza krew 5,00% 10,00
Konserwant 9 kropli

Sory Lui za ten bałagan, ale nie wiem jak powstawiać te procenty czytelnie. Te kolejne numery to waga, nie przejmuj sie nią!
Twiggi- niby wszystko ok.... wciaz nie wiem jak wyszedł ci lejacy kremik? chcialabym taki lejący, moje sa ubite
Wazne jak działa a nie jak wyglada. A moze istnieje rózniaca między olivem 1000 a olivem 1000... moze zalezy od producenta?
Zaleca sie tez dodanie gumy ksantanowej 0,5%, ale ja osobiscie nie lubie gumy i wogole staram sie unikać dodawania zbędnych rzeczy do kosmetykow.

Co to jest ta SOMcza krew?))

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Mam o hydrolacie różanym:
"UWAGA - zastosowanie hydrolatu różanego pozwala uniknąć regulacji pH dzięki buforującym właściwościom, pH od razu ustala się na odpowiednie czyli 4. Przy zastosowaniu wody lub innych hydrolatów należy pH sprawdzić. "
Czyli wychodzi, że nie ma obowiązku sprawdzania PH.

Jeszcze jedno pytanko do Ciebie (albo właściwie do kogokolwiek ). No bo kwas migdałowy rozpuszcza się albo na gorąco, albo w alkoholu etylowym. Jak będę chciała zrobić tonik na bazie hydrolatu różanego, to mam hydrolat z nim podgrzać?
Ja nic nie podgrzewam, moze to i bład, wkładam do lodówki,nastepnego dnia wszystko jest jest juz do uzytku, a ph reguluje na oko. Rownież następnego dnia sprawdzam pH.

Jednak fachowo to powinno sie to podgrzać ale ph mierzymy po ostygnięciu, na zimno.

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez bezkituu Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Przepraszam, że tutaj, chciałam w wątku o składnikach, których nie można ze sobą łączyć, ale tamten wątek umarł już rok temu a zależy mi na odpowiedzi.

Tak, więc byłabym niesamowicie wdzięczna, gdyby któraś z Was wypowiedziała się na temat mojego pomysłu połączenia składników, powiedziały co wyrzucić, bo się gryzie z czymś i czy niczego nie brakuję. Nigdy nie robiłam jeszcze nic, ale mam chęci i ambicje, i dość drogeryjnych kosmetyków na które wydaję kupę forsy a poprawy ani ciut ciut.

Ale po kolei, moja cera, nie mam pojęcia, podejrzewam, że mieszana, bo niesamowicie dziwna jest. Generalnie na pewno naczynkowa, bo przy nosie popękane na maksa, na policzkach widoczne, ale jeszcze nie popękane.
Strefa T mocno przetłuszczająca się, wiecznie się tam świecę! Ale też łuszczy się w okolicach płatka nosa i brwi. Policzki generalnie normalne, czasem podsuszone. Zapchane pory na nosie lekko zachodząc na policzki, na brodzie, w okolicach brwi, tam też wyskakują mi od czasu do czasu drobne syfki, niekiedy też takie wrzodowate. Natomiast na ciele skórę mam na maksa przesuszoną! Sypie się wręcz po przejechaniu dłonią! Wrastające włoski po depilacji też moja katorga, mimo, że nie używam depilatora! No i na rękach takie drobne krostki, niby to zapalenie włosków, ale nie boli i ma je u mnie cała rodzina... Do zabawy dołącza głowa i włosy, która jest wiecznie przetłuszczona, więc nie ma przeproś, włosy muszę myć codziennie, mimo, że od uszu wysuszone od tego katowania

Tak więc pod wpływem impulsu (użycia dwa razy hydrolatu z róży) postawiłam, że zrobię sobie jeden uniwersalny krem do twarzy,balsam do ciała, (ale żeby jakoś za bardzo nie machać z balsamem to będzie w postaci olejku) no i peeling pod prysznic bym chciała. Padło na mazidla.com, po przewertowaniu wybrałam takie składniki:
1.Koenzym-q10
2. Peeling algowy
3. Active Aloe
4. Ekstensyna - kolagen roślinny
5. Jedwab - proszek
6. Jedwab hydrolizowany
7. Potrójny kwas hialuronowy 1,5%
8. Mocznik
9. Hydrolat z róży stulistnej
10. Kwas migdałowy
11. Glukonolakton
12. Macerat z alg
13. Macerat z kasztanowca
14. Wit. A - retinol (opcjonalnie, bo wydaje mi się, że nie mogę połączyć z wieloma tutaj występującymi)
15. Kompleks na naczynka
16. Polysorbate 85


Tak wiem, dużo tego. Ale jak mówiłam potrzebuję:
1) kremu, który zniweluje naczynka; usunie syfki i sprawi, że więcej nie będą się pojawiać; nawilży; zmatowi; zwęży pory; sprawi, że twarz nie będzie szara (bo oczywiście cera jasna jak diabli, więc teraz taka szara).
2) od balsamu (w formie olejku) oczekuję: nawilżenia; złuszczenia syfków; ujędrnienia; zapobiegnięcia cellulitu; zapobiegnięcia i wypłycenia rozstępów.
3) hydrolatu zamierzam używać samego jako tonika.
4) peeling pod prysznic też sam chyba, ten z alg.

I teraz pytanie, czy dobrze dobrałam składniki do oczekiwań? I czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć które pasują lepiej do którego produktu? Bo na razie pojawił mi się pomysł, żeby dodać wszystko do wszystkiego.

Z niecierpliwością obgryzam paznokcie i czekam na jakąś dobrą duszę, która pomoże!
Bezkituu Wg mnie nie ma jednego uniwersalnego kremu, bo inna jest skóra na twarzy i inna na ciele.
Jak dla mnie za duzo tego wszystkiego.
Nie wiem jakiego szampomu uzywasz skoro uszy ci "schną"?
Duzo osób codzien myje głowe i nic sie nie dzieje.
Do ciała bardzo fajny umerdłałam i bardzo prostu balsam z oleju kokosowego i masła shea i oleju z oliwek.
po 1/3 z kazdej częsci, podgrzałam, zmiksowałam i pieknie sie wchłania na wilgotną skorę.

Z buzką to Twoja cera naprawdę jest problematyczna - ja bym udała sie albo do dobrej kosmetyczki majacej pojecie o naturalnej pielęgnacji albo dermatologa.
Probowałas moze maseczek? z glinek i alg? Polecam ci bardzo.
I napewno wyprobowałabym toniku migdałowego 10%- na naczynka jest tez ok. Rownież serum z wit C. . Zamiast kremow to stosowałabym na Twoim miejscu sera- by zlikwidować pryszcze i nawilzyc skorę.
Zobacz sobie na mazidlach w receptariuszu- maja naprawdę rewelacyjne przepisy. Roznież na ZSK.
A gotowe mozna kupic na BU.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Czy do tego nie potrzeba emulgatora? Bo z tego co widzę to ta wit E to jak olej...
Nie, ja przed uzyciem wstrzasam.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Dziewczyny
1. gdzie kupujecie Olivem 1000 (moze jego konsystencja zalezy od dostawcy? bo proporcje wszystkie zachowujemy prawidłowe.

2. gdzie mozna dostać płynny koenzym Q10. ??

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-05-08 o 08:47
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:01   #1578
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Olivem1000 i Q10 w plynie z wit.E kupuje na Lotioncrafter , ale ja mieszkam w USA wiec wyboru nie mam. O ile sie nie myle to wysylaja za gramanice


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Moj olivem jest spoko. Wydaje mi sie ze to jest tylko sprawa ilosci wody i olejow. Ja ostatnio dodalam o 5ml za malo i krem byl glutem okropnym. Niby wszystko bylo obliczone, a jednak. To tez mysle ze zalezy od tego jakie mamy maslo. Ja czesto uzywam shea i cupuacu i raz shea z jedego zamowienia szybko sie rozpuszcza , a raz z innego jest strasznie metne po rozpuszczeniu.

A na skore ciala nie ma nic lepszego jak wlasnie taki miks masla z olejem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:48   #1579
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A co do tego serum z wit C, wit E i niacynamidem trzeba ustawiać PH? Wogole w tej buteleczce troche mi sie jakby ścięła wit E i wygląda jak jakiś glut co się przyczepił szyjki, dziwne.
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 21:51   #1580
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
... chcialabym taki lejący, moje sa ubite
Wazne jak działa a nie jak wyglada. A moze istnieje rózniaca między olivem 1000 a olivem 1000... moze zalezy od producenta?
Zaleca sie tez dodanie gumy ksantanowej 0,5%, ale ja osobiscie nie lubie gumy i wogole staram sie unikać dodawania zbędnych rzeczy do kosmetykow.
Sorry, bo pytanie nie do mnie ....
Jak dasz mniej oleju, max 10% i nie za duzo extraktow roslinnych w proszku albo glicerynowych to powinien wyjsc Ci lejacy z 3 % olivem 1000. Robie na tym emulgatorze prawie wszystko (ostatnio odkrylam kolejny fajny emulgator Bergamuls ET): lejace sera z 3 % olivem bez gumy i bez oleju albo tylko z 5 % oleju, fajne leciutkie musowe jakby kremy wychodza mi na 5 % olivemu, 15 % olei, 40 % hydrolatu i dodatkach. Gumy nie dodaje nigdy.

Tu jest fajnie pokazana konsystencja i rozpiska, co jak dodane przykladowo.

A, i ja dodaje olivem do hydrolatu i podgrzewam, potem miksuje, az sie schlodzi, do schlodzonego dodaje oleje i reszte.

Pozdrawiam.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2014-05-08 o 21:56
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 00:30   #1581
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam i Alterrę Ale chciałabym dorzucić jeszcze coś ekstra, umerdanego samodzielnie z większą ilością składników aktywnych
Ahhh rozumiem. No niestety ja nie bardzo pomogę, za mało jeszcze siedzę w tym 'biznesie'.


Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Olivem1000 i Q10 w plynie z wit.E kupuje na Lotioncrafter , ale ja mieszkam w USA wiec wyboru nie mam. O ile sie nie myle to wysylaja za gramanice
Kobieto! Haha było mówić od razu żeś Ty nie z Polski, wtedy co pytałaś, czy można płacić w Naturalnym Pięknie kartą kredytową, a ja Ci napisałam, że tylko dla zamówień zza granicy, no to przecież Ciebie to jak najbardziej urządza.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 01:37   #1582
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość


Kobieto! Haha było mówić od razu żeś Ty nie z Polski, wtedy co pytałaś, czy można płacić w Naturalnym Pięknie kartą kredytową, a ja Ci napisałam, że tylko dla zamówień zza granicy, no to przecież Ciebie to jak najbardziej urządza.
Luzik
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:24   #1583
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

witam, bardzo proszę o poradę; zamierzam zrobić tonik dla mojego syna, którego mógłby używać rano, przed wyjściem do szkoły; syn ma skórę młodzieńczą, trądzikową, łatwo ulegającą podrażnieniom, zwłaszcza po goleniu (zauważyłam, że golenie zawsze trochę pogorszy mu stan skóry na szczęscie nie musi golić się jeszcze codziennie)
mam hydrolaty: zielona herbata, rozmarynowy, neroli i aloes (z BU)
mam zestaw na tonik do cery przetłuszczającej się (BU) (ekstrakt z drożdży, rozmarynu i B3)
mam trochę wyciągu z lukrecji i w ogóle sporo półproduktów, które chętnie dosypuję/dolewam do moich gotowych kosmetyków (głównie naturalnych)

chciałabym osiągnąć efekt łagodzący i odkażający - stąd moje pytania:
co odkażającego można dodać do takiego toniku?
czy mieszanka hydrolatów: ziel.herbata+ aloes i rozmaryn+ aloes jest bezpieczna?


Mam takie pomysły:
50ml hydro rozmarynowego+ 30ml soku z aloesu + odpowiednia ilość (proporcje za strony BU) zestwawu na tonik do skóry tłustej (ekstr. z drożdży, rozmarynu i B3) + kilka kropel olejku rozmarynowego?
50 ml hydro ziel herb+ 30 ml soku aloesowego + zestaw na tonik + wyciąg z lukrecji?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2014-05-09 o 09:27
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:54   #1584
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Sorry, bo pytanie nie do mnie ....
Jak dasz mniej oleju, max 10% i nie za duzo extraktow roslinnych w proszku albo glicerynowych to powinien wyjsc Ci lejacy z 3 % olivem 1000. Robie na tym emulgatorze prawie wszystko (ostatnio odkrylam kolejny fajny emulgator Bergamuls ET): lejace sera z 3 % olivem bez gumy i bez oleju albo tylko z 5 % oleju, fajne leciutkie musowe jakby kremy wychodza mi na 5 % olivemu, 15 % olei, 40 % hydrolatu i dodatkach. Gumy nie dodaje nigdy.

Tu jest fajnie pokazana konsystencja i rozpiska, co jak dodane przykladowo.

A, i ja dodaje olivem do hydrolatu i podgrzewam, potem miksuje, az sie schlodzi, do schlodzonego dodaje oleje i reszte.

Pozdrawiam.

KASIAMAGDA Dziekuję!!!!
No własnie, zalezy wiec od proporcji, bo chyba te olivem 1000 mamy takie same...
Ja daje 30 % fazy olejowej i w tym czesc to masło shea. Nie próbowałam nigdy na samym oleju....
Czy to własnie wtedy wodnisty wychodzi kremik....
Musze spróbować tylko teraz zastanawiam sie gdzie zamówić ten cudny emulgator, skonczył mi sie juz.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-05-09 o 16:55
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:41   #1585
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ponudzę dalej

wybrałam do mojej odżywki do rzęs:
niacynamid 3%
keratynę 5%
aloes 5 % (a może 10%?)
d-pantenol 0,5%
oraz oleje (kokos i migdał) 86,5 %
(ewentualnie kropla wit E)

i tu mam 2 techniczne pytania:
- W czym rozpuścić/zmieszać niacynamid i resztę? Użyć wody destylowanej czy użyć dodatkowo HA? A może wystarczy aloes (mam wyciąg zatężony 10 krotnie)
- Czy wstrząśnięcie przed użyciem wystarczy, aby serum działało, czy jednak lepiej użyć emulgatora (czy SLP/Polysorbate 80 się do tego nadadzą?)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 22:16   #1586
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
KASIAMAGDA Dziekuję!!!!
No własnie, zalezy wiec od proporcji, bo chyba te olivem 1000 mamy takie same...
Ja daje 30 % fazy olejowej i w tym czesc to masło shea. Nie próbowałam nigdy na samym oleju....
Czy to własnie wtedy wodnisty wychodzi kremik....
Musze spróbować tylko teraz zastanawiam sie gdzie zamówić ten cudny emulgator, skonczył mi sie juz.
Olivem mozna kupić na naturalnym pieknie.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ponudzę dalej

wybrałam do mojej odżywki do rzęs:
niacynamid 3%
keratynę 5%
aloes 5 % (a może 10%?)
d-pantenol 0,5%
oraz oleje (kokos i migdał) 86,5 %
(ewentualnie kropla wit E)

i tu mam 2 techniczne pytania:
- W czym rozpuścić/zmieszać niacynamid i resztę? Użyć wody destylowanej czy użyć dodatkowo HA? A może wystarczy aloes (mam wyciąg zatężony 10 krotnie)
- Czy wstrząśnięcie przed użyciem wystarczy, aby serum działało, czy jednak lepiej użyć emulgatora (czy SLP/Polysorbate 80 się do tego nadadzą?)
B3 rozp.sie w wodzie. Nie mysle, ze w zelu by sie rozpuscil, balabym sie , ze zrobią mi sie grudki. Dlatego dodaj do tego jakis hydrolat.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Mysle,ze wystarczy wstrząsnąć
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 20:47   #1587
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Twiggi- niby wszystko ok.... wciaz nie wiem jak wyszedł ci lejacy kremik? chcialabym taki lejący, moje sa ubite
Wazne jak działa a nie jak wyglada. A moze istnieje rózniaca między olivem 1000 a olivem 1000... moze zalezy od producenta?
Zaleca sie tez dodanie gumy ksantanowej 0,5%, ale ja osobiscie nie lubie gumy i wogole staram sie unikać dodawania zbędnych rzeczy do kosmetykow.
Lui, tamten niestety wywaliłam, nie dość, że był lejący to jeszcze się rozwarstwił ALE dzisiaj własnie ukręciłam nowiutki i wyszedł jak ta lala! Jest cudny, ma idealna konsystencję i nie wiem jak to zrobiłam

Na zdjęciu w zlewce, widać, że nie spływa trzyma kształt, ma jasny kolor - no miodzio! I mój małżonek go kocha

A, mam pytanie do Was Kobietki, czy trafiłyście kiedyś na coś takiego jak wąziutka, silikonowa, miękka szpatułka? Mnie szlag jasny trafia jak widzę ile produktu zostaje na ściankach zlewek, szczególnie tych maleńkich 20 ml.... W TV widziałam w jakimś programie taką szpatułkę i zachorowałam na nią.... Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę dać znać!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photo123456.jpg (26,4 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2014-05-10 o 20:49
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:41   #1588
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Lui, tamten niestety wywaliłam, nie dość, że był lejący to jeszcze się rozwarstwił ALE dzisiaj własnie ukręciłam nowiutki i wyszedł jak ta lala! Jest cudny, ma idealna konsystencję i nie wiem jak to zrobiłam

Na zdjęciu w zlewce, widać, że nie spływa trzyma kształt, ma jasny kolor - no miodzio! I mój małżonek go kocha

A, mam pytanie do Was Kobietki, czy trafiłyście kiedyś na coś takiego jak wąziutka, silikonowa, miękka szpatułka? Mnie szlag jasny trafia jak widzę ile produktu zostaje na ściankach zlewek, szczególnie tych maleńkich 20 ml.... W TV widziałam w jakimś programie taką szpatułkę i zachorowałam na nią.... Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę dać znać!
Szaplułki nie widziałam takiej, ale moze nozem?? Czy patyczkiem do lodów.
Mi tez zawsze szkoda, biorę te resztki z naczynka i wsmarowywuje w nogi i ręce

Piekny kolor!!! Widać , ze konsystencja boska
Prosze napisz przepis co tam wrzuciłaś i proporcje tez jesli mozna

Az mnie skręca by cos ukręcić, bo ostatnio mam lenia Zmotywowałaś mnie
Muszę zamowić olivem z Ecospa, jest za 14 zł za 25 gram. To dość dobra cena.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:20   #1589
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mnie kusi baza kremowa 1-1-3 z ZSK, jeszcze nigdy nie robiłam kremu, a użycie takiej bazy zdaje się znacznie upraszczać procedurę. Kręciłyście coś na niej kiedyś?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:43   #1590
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Szaplułki nie widziałam takiej, ale moze nozem?? Czy patyczkiem do lodów.
Mi tez zawsze szkoda, biorę te resztki z naczynka i wsmarowywuje w nogi i ręce

Piekny kolor!!! Widać , ze konsystencja boska
Prosze napisz przepis co tam wrzuciłaś i proporcje tez jesli mozna

Az mnie skręca by cos ukręcić, bo ostatnio mam lenia Zmotywowałaś mnie
Muszę zamowić olivem z Ecospa, jest za 14 zł za 25 gram. To dość dobra cena.
Lui, to ten kremik, na który podawałam przepis wcześniej W końcu wyszedł jak trzeba! W poprzednich dwóch przypadkach do fazy tłuszczowej od razu wlałam całość gorącej herbaty - i nie wyszedł fajny, był lejący. Zdaje się, ze emulgator nie poradził sobie z taka ilością naraz. A teraz dodawałam w 4 porcjach i nie mieszałam mieszadełkiem do mleka tylko szklaną bagietką i wyszedł piękny
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.