Kosmetyki naturalne - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 17:09   #1291
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nic. Jestem w stanie zliczyć ile razy rzęsy malowałam, bo tylko to maluję i to zazwyczaj na wielkie święto czyli raz na kilka lat.
Należy się podziw Świetnie... ja postanawiam zmniejszyć ilość sarowania buzi podkładem. Jak na razie kupiony 30ml AA mialam mp. na pół roku więc nie jest źle Do tego niestety dochodzi jeszcze puderek - taki to mi wystarczy na rok ... z tego względu mam ochotę przerzucić się na naturę !!! Kobietki , kobietki ... pomóżcie mi wybrać jakiś pierwszy mineralny kosmetyk !
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:10   #1292
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
no ja też się nad tymi bluszczykami zastanawiam

ja niestety kolorówce będę wierna...

mozecie jakiś puder w kamieniu polecić i róż do policzków? myślę o Sante, Logona lub Anne Marie Borlind sama nie wiem jaki kupić
Ja mam słabość do róży.I też dzisiaj oglądałam Sante i Logona.Chcę zamówić,ale te kolory wydają się takie nijakie,a ja lubię sobie przed kupnem wymacać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:12   #1293
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja z malowania sie dlugo nie zrezygnuje :P po prostu nie lubie swjej buzi bez podkladu (tzn jak siedze w domu czy ide do lekarza, czy po bulki - to ok, jakos przejdzie) ale ogolnie zle sie czuje.. uzywam podkladu (dla wyrownania koloru) + roz, tusz i nic wiecej, ale lubie jak mam buzie pomalwana

choc gdybym miala ladny jednolity kolorek to mysle ze zrezygnowalabym z niego
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:29   #1294
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja z malowania sie dlugo nie zrezygnuje :P po prostu nie lubie swjej buzi bez podkladu (tzn jak siedze w domu czy ide do lekarza, czy po bulki - to ok, jakos przejdzie) ale ogolnie zle sie czuje.. uzywam podkladu (dla wyrownania koloru) + roz, tusz i nic wiecej, ale lubie jak mam buzie pomalwana

choc gdybym miala ladny jednolity kolorek to mysle ze zrezygnowalabym z niego
Ja mam tak samo.Tusz,koniecznie różi podkład dla wyrównania koloru,aaa i ja muszę korektor pod oczy,bo dostałam od mamy piękne fiolety pod oczami
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:38   #1295
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Rzecz w tym, żeby nie kłaść na twarz grubej tapety. Ja bardzo lubię makeup-no-makeup, czyli coś tam nakładam, ale że niby właśnie wstałam i tak mam w standardzie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-14 o 17:41
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:22   #1296
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

najlepszy jest efekt naturalny <mmmm> moj ulubiony makijaz!
chociaz na wieczor czarnoniebieskie wykredkowane oczy - to wrecz ubostwiam...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:27   #1297
fas Olka
Przyczajenie
 
Avatar fas Olka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, doradźcie...

Chcę sobie wieczorkiem zrobić oczyszczanie, a nie dorobiłam się jeszcze zbyt wielu dobrych kosmetyków...
Za to moja buzia domaga się pomocy. Świeci się, mam zaskórniki, rozszerzone pory, blizny i trądzik (tak jak pisałam głównie na policzkach).
Myślałm nad parówką ziołową (mam w domu miętę, rumianek, liść pokrzywy, melisę, liść szałwii... które wybrać???)
Mam polecaną tu szczoteczkę z Rossmana, ale nie wiem, czy nie omijać trądziku, bo boje się roznieść bakterie, jak myślicie?
A później wyciskać czy nie wyciskać? Słyszałam różne opinie na ten temat.
Mam też od koleżanki trochę glinki zielonej Ardmadill Naturalne Kosmetyki, więc myślałam o maseczce. Myłabym nią twarz, tak jak ktoś tu z Was polecał, ale mam tylko żel Nivea Visage Young Wash off i nie wiem, czy pomieszane z taką chemią coś da... Najchętniej bym tę całą chemię wyrzuciła na śmietnik, ale boję się, że się mama wścieknie, tyle wydała na moje leki od dermatologa i na moje kosmetyki... Wątpię, żeby uwierzyła, że to to mi szkodzi... a to niestety z nią muszę ciągle ustalać takie zakupy...
Aha, od mojej kumepli dostałam też trochę olejku jojoba i zastanawiam sobie, czy na koniec nałożyć ją na buzie. Chce ją czymś nawilżyć, ale boję się, że od czegoś tak tłustego jeszcze bardziej się będzie świecić, no i że mi zatka pory.

Czekam na Wasze rady
Pozdrawiam
fas Olka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 18:28   #1298
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie wiem, co jest gorsze: to że do tej pory nie znałam tego wątku, czy to że go właśnie znalazłam
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:33   #1299
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

hehe tez o tym myslalam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:35   #1300
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie wiem, co jest gorsze: to że do tej pory nie znałam tego wątku, czy to że go właśnie znalazłam

kotwilka, ale pomyśl ile dobroci dla urody będziesz miała w domu
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:37   #1301
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie wiem, co jest gorsze: to że do tej pory nie znałam tego wątku, czy to że go właśnie znalazłam
To, że nie znałaś, zdecydowanie.

Ja mam brzydką cerę, bardzo. Wągry, blizny, dołki po pryszczach i ospie, pryszcze, pierwsze zmarszczki (głównie mimiczne), w jednym miejscu twarz blada w innym różowa, a i tak nic nie nakładam i przy okazji straszę ludzi i ciągle słyszę: pomaluj się, trochę makijażu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Myślę, że moja mama to, że wygląda na wiele lat młodszą zawdzięcza temu, że zaczęła się malować grubo po 20 roku życia no i pewnie jeszcze od genów.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Ckin2u - już dawno miałam spytać. Ile ty masz lat?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-14 o 18:40
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 18:39   #1302
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To, że nie znałaś, zdecydowanie.

Ja mam brzydką cerę, bardzo. Wągry, blizny, dołki po pryszczach i ospie, pryszcze, pierwsze zmarszczki (głównie mimiczne), w jednym miejscu twarz blada w innym różowa, a i tak nic nie nakładam i przy okazji straszę ludzi i ciągle słyszę: pomaluj się, trochę makijażu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Myślę, że moja mama to, że wygląda na wiele lat młodszą zawdzięcza temu, że zaczęła się malować grubo po 20 roku życiano i pewnie jeszcze od genów.
to bardzo dobrze, że przy takich problemach z cerą się nie malujesz. Tylko byś pogorszyła stan swojej skóry.

Ja też jestem dopiero co po 20 i niedawno wpadłam w malowanie. Tylko u mnie jest tak, że jak w jakiś nałóg wpadnę, to po mnie
A jak sobie teraz pomyślę, to malować zaczęłam się ze zwykłej ciekawości, jak to będzie, jak będę wyglądać
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2011-04-14 o 18:40
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:39   #1303
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

oj tam kobieta ma zawsze 18
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:43   #1304
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja sie maluje nawet w domu jak jestem:/ i co najgorsza używam zwykłych podkładów drogeryjnych wiec pewnie wszystkie pozytywne skutki naturalnej pielegnacji znikają w jednej chwili.
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:44   #1305
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
oj tam kobieta ma zawsze 18 :d
tak
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:55   #1306
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fas Olka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie...

Chcę sobie wieczorkiem zrobić oczyszczanie, a nie dorobiłam się jeszcze zbyt wielu dobrych kosmetyków...
Za to moja buzia domaga się pomocy. Świeci się, mam zaskórniki, rozszerzone pory, blizny i trądzik (tak jak pisałam głównie na policzkach).
Myślałm nad parówką ziołową (mam w domu miętę, rumianek, liść pokrzywy, melisę, liść szałwii... które wybrać???)
Mam polecaną tu szczoteczkę z Rossmana, ale nie wiem, czy nie omijać trądziku, bo boje się roznieść bakterie, jak myślicie?
A później wyciskać czy nie wyciskać? Słyszałam różne opinie na ten temat.
Mam też od koleżanki trochę glinki zielonej Ardmadill Naturalne Kosmetyki, więc myślałam o maseczce. Myłabym nią twarz, tak jak ktoś tu z Was polecał, ale mam tylko żel Nivea Visage Young Wash off i nie wiem, czy pomieszane z taką chemią coś da... Najchętniej bym tę całą chemię wyrzuciła na śmietnik, ale boję się, że się mama wścieknie, tyle wydała na moje leki od dermatologa i na moje kosmetyki... Wątpię, żeby uwierzyła, że to to mi szkodzi... a to niestety z nią muszę ciągle ustalać takie zakupy...
Aha, od mojej kumepli dostałam też trochę olejku jojoba i zastanawiam sobie, czy na koniec nałożyć ją na buzie. Chce ją czymś nawilżyć, ale boję się, że od czegoś tak tłustego jeszcze bardziej się będzie świecić, no i że mi zatka pory.

Czekam na Wasze rady
Pozdrawiam


Więc tak, jeśli masz te wszystkie ziola i jesteś pewna, że nie masz na nie uczulenia, to zalej w garze po pól lyżeczki każdego 6 szklankami zimnej wody, gotuj przez 10 minut na średnim ogniu. Jeśli masz obawy przed uczuleniem, to użyj tylko jednego ziola ok 4 lyżeczki. Po zdjęciu z ognia trzymaj twarz pod ręcznikiem nad garem przez 15 minut. Nastepnie zanóż w tym wywarze maly ręczniczek frotte i lekko wymasuj nim twarz, potem umyj mydlem i znowu przemasuj tym ręczniczkiem namoczonym w tym garze, następnie nalóż glinkę grubszą warstwą na 10 minut. Jeżeli jest ona w proszku to ją rozrób z wodą i i dodaj pól lyżeczki oleju jojoba, ma wyjśc gęsta papka. Potem maseczkę splucz tą samą wodą z gara, już schlodzoną i ręczniczkiem, nie przesadzaj z masowaniem frotką, wystarczy delikatnie pocierać. Jeśli po splukaniu maseczki i wyschnięciu twarzy poczujesz silne ściagnięcie to mozesz użyć jeszcze raz jojoby, ale jestem pewna, że nastepnego dnia będziesz miala zapchaną cere, tak dzialaja oleje nalożone po raz pierwszy, zwlaszcza jojoba. Powodzenia
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:36   #1307
fas Olka
Przyczajenie
 
Avatar fas Olka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Więc tak, jeśli masz te wszystkie ziola i jesteś pewna, że nie masz na nie uczulenia, to zalej w garze po pól lyżeczki każdego 6 szklankami zimnej wody, gotuj przez 10 minut na średnim ogniu. Jeśli masz obawy przed uczuleniem, to użyj tylko jednego ziola ok 4 lyżeczki. Po zdjęciu z ognia trzymaj twarz pod ręcznikiem nad garem przez 15 minut. Nastepnie zanóż w tym wywarze maly ręczniczek frotte i lekko wymasuj nim twarz, potem umyj mydlem i znowu przemasuj tym ręczniczkiem namoczonym w tym garze, następnie nalóż glinkę grubszą warstwą na 10 minut. Jeżeli jest ona w proszku to ją rozrób z wodą i i dodaj pól lyżeczki oleju jojoba, ma wyjśc gęsta papka. Potem maseczkę splucz tą samą wodą z gara, już schlodzoną i ręczniczkiem, nie przesadzaj z masowaniem frotką, wystarczy delikatnie pocierać. Jeśli po splukaniu maseczki i wyschnięciu twarzy poczujesz silne ściagnięcie to mozesz użyć jeszcze raz jojoby, ale jestem pewna, że nastepnego dnia będziesz miala zapchaną cere, tak dzialaja oleje nalożone po raz pierwszy, zwlaszcza jojoba. Powodzenia
dziękuję
fas Olka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:51   #1308
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Odżywka też do spłukiwania.
Hmm, no nie wiem czy do spłukiwania... Tutaj w jednej recenzji dziewczyna pisze, że odżywka jest bez spłukiwania: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...aloe-vera.html
To by nawet było logiczne: maska z tej serii do spłukiwania i odżywka bez spłukiwania.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:59   #1309
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Hmm, no nie wiem czy do spłukiwania... Tutaj w jednej recenzji dziewczyna pisze, że odżywka jest bez spłukiwania: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...aloe-vera.html
To by nawet było logiczne: maska z tej serii do spłukiwania i odżywka bez spłukiwania.
Ja mam tą z morelą i pszenicą i tam jest napisane aby spłukać wodą. Zresztą ona po nałożeniu na włosy zostawia... kurde no nie wiem jak to nazwać. Po prostu widać, że to trzeba spłukać. No chyba, że ta z granatem jest jakaś inna, ale wątpię. Możliwe, że dziewczyna celowo zostawia ją na włosach, ale przecież włosy po wyschnięciu będą tłuste, bo tam są olejki, które kurde no trzeba spłukać.
Tak w ogóle wysłałaś mi link do szamponu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-14 o 21:00
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 21:07   #1310
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja mam tą z morelą i pszenicą i tam jest napisane aby spłukać wodą. Zresztą ona po nałożeniu na włosy zostawia... kurde no nie wiem jak to nazwać. Po prostu widać, że to trzeba spłukać. No chyba, że ta z granatem jest jakaś inna, ale wątpię. Możliwe, że dziewczyna celowo zostawia ją na włosach, ale przecież włosy po wyschnięciu będą tłuste, bo tam są olejki, które kurde no trzeba spłukać.
Tak w ogóle wysłałaś mi link do szamponu.
Kurczę, to jestem w punkcie wyjścia w poszukiwaniach odżywki bez spłukiwania Szkoda mi wydawać około 40 zł na taką odżywkę, a nie chcę już więcej kupować odżywki Babuni, bo nie oszukując się nie jest ona kurczę tak naprawdę "Babuni".

Mam do Was prośbę wielką - jak wpadniecie na namiary odżywki bez spłukiwania to bardzo Was proszę o zamieszczenie tutaj informacji, albo o PW. Będę stokrotnie wdzięczna! Moje włosy są puszyste i falowane/kręcone i konieczna jest dla nich odżywka bez spłukiwania, bo inaczej schną w tragicznej postaci
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:13   #1311
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
W żadnym wypadku Obok naturalnych to nawet nie leżało specjalnie. Z naprawdę naturalnych rzeczy to ja tu widzę tylko ekstrakt z rumianku (chamomilla) i olejek rycynowy (castor oil). PEG, propylene glycol, DMDM Hydantoin - to wręcz terrorysta
Jak dobrze, że sa tutaj takie osoby. Dziękuję Sicilia Zapiszę sobie do swojego zeszyciku, że DMDD Hydantoin jest terrorystą.
Dobrze, że o tym napisałyście, bo chciałam kupić tą odżywkę.
Jeśli chodzi o pielęgnacje włosów, to zostanę chyba tylko przy olejach, one tak rozpieszczają moje włosy.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:20   #1312
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że sa tutaj takie osoby. Dziękuję Sicilia Zapiszę sobie do swojego zeszyciku, że DMDD Hydantoin jest terrorystą.
Dobrze, że o tym napisałyście, bo chciałam kupić tą odżywkę.
Jeśli chodzi o pielęgnacje włosów, to zostanę chyba tylko przy olejach, one tak rozpieszczają moje włosy.
A czy oleje nadają się również do przetłuszczających się włosów? Bo wszystkie tak chwalicie te oleje, że chętnie sama bym się skusiła, ale nie wiem czy to dla mnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:22   #1313
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że sa tutaj takie osoby. Dziękuję Sicilia Zapiszę sobie do swojego zeszyciku, że DMDD Hydantoin jest terrorystą.
Dobrze, że o tym napisałyście, bo chciałam kupić tą odżywkę.
Jeśli chodzi o pielęgnacje włosów, to zostanę chyba tylko przy olejach, one tak rozpieszczają moje włosy.
Czarodzielnica, a jaki masz sposób na oleje i jakich używasz? Ja obecnie wymiennie stosuję olej kokosowy i Amla, ale chętnie wypróbuję coś innego.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:26   #1314
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja z malowania sie dlugo nie zrezygnuje :P po prostu nie lubie swjej buzi bez podkladu (tzn jak siedze w domu czy ide do lekarza, czy po bulki - to ok, jakos przejdzie) ale ogolnie zle sie czuje.. uzywam podkladu (dla wyrownania koloru) + roz, tusz i nic wiecej, ale lubie jak mam buzie pomalwana

choc gdybym miala ladny jednolity kolorek to mysle ze zrezygnowalabym z niego
Ja też z malowania nie zrezygnuję, codziennie lubię to robić.
Podkłady drogeryjne, róże i cienie do powiek można zastąpić minerałami.
Ja obecnie używam bourjoisa z certyfikatem ecocert i jestem zadowolona.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Czarodzielnica, a jaki masz sposób na oleje i jakich używasz? Ja obecnie wymiennie stosuję olej kokosowy i Amla, ale chętnie wypróbuję coś innego.
Dwa razy w tygdoniu nakładam olej na całe włosy na noc, rano zmywam wszystko szamponem z SLS.
Olej koskowy jest świetny. Polecam też olejek rycynowy, olejek hipp, babydream dla dzieci i dla kobiet w ciąży. Zamierzam wypróbować też oliwę z oliwek.
Do tego farbuję włosy henną i moje włoski zrobiły się grubsze i błyszczące. Kiedyś jak używałam zwykłych szamponów z silikonami, które kupuje moja mama, cały czas swędziała mnie głowa i miałam okropne strupki, teraz problem minął.
Sekretny, ja mam przetłuszczające włosy i chwalę sobie oleje.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-14 o 21:29
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:28   #1315
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Hmm, no nie wiem czy do spłukiwania... Tutaj w jednej recenzji dziewczyna pisze, że odżywka jest bez spłukiwania: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...aloe-vera.html
To by nawet było logiczne: maska z tej serii do spłukiwania i odżywka bez spłukiwania.

Ja tez odnoszę wrażenie że ona jednak jest do splukiwania. Jest tak dobra, że jak splukalam, to musialam jeszcze raz dokladnie zobaczyć sklad, nie moglam uwierzyć, że nie zawiera silikonów a daje taki efekt na wlosach, a nawet lepszy, bo nie obciażyla.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:30   #1316
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fas Olka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie...

Chcę sobie wieczorkiem zrobić oczyszczanie, a nie dorobiłam się jeszcze zbyt wielu dobrych kosmetyków...
Za to moja buzia domaga się pomocy. Świeci się, mam zaskórniki, rozszerzone pory, blizny i trądzik (tak jak pisałam głównie na policzkach).
Myślałm nad parówką ziołową (mam w domu miętę, rumianek, liść pokrzywy, melisę, liść szałwii... które wybrać???)
Mam polecaną tu szczoteczkę z Rossmana, ale nie wiem, czy nie omijać trądziku, bo boje się roznieść bakterie, jak myślicie?
A później wyciskać czy nie wyciskać? Słyszałam różne opinie na ten temat.
Mam też od koleżanki trochę glinki zielonej Ardmadill Naturalne Kosmetyki, więc myślałam o maseczce. Myłabym nią twarz, tak jak ktoś tu z Was polecał, ale mam tylko żel Nivea Visage Young Wash off i nie wiem, czy pomieszane z taką chemią coś da... Najchętniej bym tę całą chemię wyrzuciła na śmietnik, ale boję się, że się mama wścieknie, tyle wydała na moje leki od dermatologa i na moje kosmetyki... Wątpię, żeby uwierzyła, że to to mi szkodzi... a to niestety z nią muszę ciągle ustalać takie zakupy...
Aha, od mojej kumepli dostałam też trochę olejku jojoba i zastanawiam sobie, czy na koniec nałożyć ją na buzie. Chce ją czymś nawilżyć, ale boję się, że od czegoś tak tłustego jeszcze bardziej się będzie świecić, no i że mi zatka pory.

Czekam na Wasze rady
Pozdrawiam
Polecam parówkę z trawą cytrynową, dowiedziałam się o niej na youtubie. Poleca się ją do cery tłustej, zanieczyszczonej.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-14 o 21:32
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:36   #1317
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A czy oleje nadają się również do przetłuszczających się włosów? Bo wszystkie tak chwalicie te oleje, że chętnie sama bym się skusiła, ale nie wiem czy to dla mnie.

Jeśli wlosy masz pomimo przetluszczania suche, to możesz używać olejów. Jeśli jednak są zdrowe i ladne, to wystarczą gotowe naturalne odżywki, które takze zawierają w sobie olejki, albo plukanki ziolowe. Dobrymi olejami do wlosów są rycynowy, avocado, jojoba, kokosowy. Wzasadzie to wszystkie oleje się nadają, ale te wymienione mają ponoć wybitne dzialanie na wlosy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:37   #1318
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dwa razy w tygdoniu nakładam olej na całe włosy na noc, rano zmywam wszystko szamponem z SLS.
Olej koskowy jest świetny. Polecam też olejek rycynowy, olejek hipp, babydream dla dzieci i dla kobiet w ciąży. Zamierzam wypróbować też oliwę z oliwek.
Do tego farbuję włosy henną i moje włoski zrobiły się grubsze i błyszczące. Kiedyś jak używałam zwykłych szamponów z silikonami, które kupuje moja mama, cały czas swędziała mnie głowa i miałam okropne strupki, teraz problem minął.
Sekretny, ja mam przetłuszczające włosy i chwalę sobie oleje.
A czemu aż tak intensywnie z SLSem? Nie usuwasz w ten sposób ich dobroczynnego działania?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:38   #1319
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tez odnoszę wrażenie że ona jednak jest do splukiwania. Jest tak dobra, że jak splukalam, to musialam jeszcze raz dokladnie zobaczyć sklad, nie moglam uwierzyć, że nie zawiera silikonów a daje taki efekt na wlosach, a nawet lepszy, bo nie obciażyla.

Dziękuję Korah i inne dziewczyny za odpowiedź w sprawie olejów.

Cieszę się Korah, że odżywka z Alterry również cię oczarowuje tak jak mnie. Dla mnie to naprawdę magia i naprawdę nigdy lepszej nie spotkałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-14 o 21:41
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:41   #1320
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Kurczę, to jestem w punkcie wyjścia w poszukiwaniach odżywki bez spłukiwania Szkoda mi wydawać około 40 zł na taką odżywkę, a nie chcę już więcej kupować odżywki Babuni, bo nie oszukując się nie jest ona kurczę tak naprawdę "Babuni".

Mam do Was prośbę wielką - jak wpadniecie na namiary odżywki bez spłukiwania to bardzo Was proszę o zamieszczenie tutaj informacji, albo o PW. Będę stokrotnie wdzięczna! Moje włosy są puszyste i falowane/kręcone i konieczna jest dla nich odżywka bez spłukiwania, bo inaczej schną w tragicznej postaci
Seige a żel hialuronowy z panthenolem i allantoiną z Biochemii Urody widziałas?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.