Ekspert odpowiedział Wypróżnianie, zaparcia - dziwna sytuacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-04, 18:42   #1
Zuzka86
Raczkowanie
 
Avatar Zuzka86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 157

Wypróżnianie, zaparcia - dziwna sytuacja


Dzień dobry Pani
Mój problem polega na tym, że wypróżniam się mnięj więcej raz na 3tygodnie. Towarzyszy temu ból brzucha, wzdęcia. Jednak coraz częściej dochodzi do sytuacji, że wygląda to w następujący sposób - dostaję bardzo silnego ataku bólu brzucha, robię się blada, mam zawroty głowy, zimne poty i najpierw mam zatwardzenie. Siedzę w toalecie ok. 30min, bo nie mam siły się podnieść. Następnie stolec robi się coraz luźniejszy, a na koniec wypróżniam się prawie wodą.
Byłam u lekarza-chirurga (do gastrologa jestem zapisana dopiero w Nowym Roku:/) i przepisał mi Tribux - efekt jest taki, że wypróżniam się raz na ok.2tyg. Jednak sytuacja opisana powyżej bardzo mnie niepokoi. Czy mogłaby mi Pani w jakiś sposób pomóc? Wiem, że konieczna jest wizyta u gastrologa, ale jak wspomniałam wyżej ciężko się do niego dostać, a do tego czasu nie wiem co robić.
Bardzo proszę o pomoc.
Zuzka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 20:14   #2
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: Wypróżnianie, zaparcia - dziwna sytuacja

Witam!

Pani sytuacja jest bardzo niepokojąca! Prawidłowa częstotliwość wypróżniania się to: raz na 3 dni lub 3 razy dziennie. Niezbędna jest wizyta u lekarza (i o tym Pani wspomniała), który znajdzie przyczynę takiej sytuacji i ją wyeliminuje!

Zaparcia, to długotrwałe zatrzymywanie stolca w wyniku słabych ruchów perystaltycznych jelita grubego albo na skutek skurczu jego warstwy mięśniowej.
Do zaparć usposabiają: nieregularne odżywianie, dieta ubogoresztkowa (jasne pieczywo, białe makarony i ryże, słodycze), zbyt mało wypijanych płynów (mniej niż 1,5 litra na dobę), siedzący tryb życia, nadużywanie środków przeczyszczających, niektóre choroby, np. niedoczynność tarczycy.
Przy zaparciach zaleca się dietę bogatoresztkową ( zalecane produkty: grube kasze, np gryczana, jęczmienna, pieczywo razowe, otręby, warzywa i owoce), która jest modyfikacją żywienia racjonalnego ludzi zdrowych. Dieta ta pobudza motorykę jelit, reguluje ich czynności bez stosowania środków farmakologicznych.
Nie wolno zapominać o potrzebie wypijania minimum 1,5 litra płynów na dobę (polecane wody i herbaty niedosładzane cukrem). Pomocne okazują się również: suszone śliwki, rodzynki, figi, buraki, papryka.

Pracę jelit dodatkowo pobudza regularny wysiłek fizyczny .

Pozdrawiam,
Anna Englisz
Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.