laptop - czemu sie nagle wyłącza :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-27, 17:06   #1
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329

laptop - czemu sie nagle wyłącza :(


Pisze, bo moze ktos mial juz taki problem.. otoz ostatnio coraz czesciej nagle wylacza mi sie komputer (laptop) nie mam pojecia jaka moze byc przyczyna..
Wczesniej zawieszal sie ewidentnie przy wszystkich grach, po czym czasami sie wylaczal.

Mial ktos z was do czynienia z takim problemem ?
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:09   #2
CERBER_SAMO_ZŁO
BAN stały
 
Avatar CERBER_SAMO_ZŁO
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Ze śmietnika
Wiadomości: 207
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Cytat:
Napisane przez Megg
Pisze, bo moze ktos mial juz taki problem.. otoz ostatnio coraz czesciej nagle wylacza mi sie komputer (laptop) nie mam pojecia jaka moze byc przyczyna..
Wczesniej zawieszal sie ewidentnie przy wszystkich grach, po czym czasami sie wylaczal.

Mial ktos z was do czynienia z takim problemem ?
Może to być spowodowane jakimś konfliktem w systemie, przeinstaluj system a jak dalej tak będzie oddaj do speca.
CERBER_SAMO_ZŁO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:18   #3
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Ja mam dokladnie ten sam problem-system chlodzenia sie przegrzewa i dlatego laptop sie wylacza.
Nalezy albo wyczyscic wiatraczek , albo podlozyc cos pod laptopa zeby nie stal bezpostednio na stole, tylko zeby byla tam przestrzen (to tak tylko doraznie). W moin laptopie wiatraczek jest od spodu i sciaga wszystkie kurze
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:20   #4
khem
Raczkowanie
 
Avatar khem
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 313
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Cytat:
Napisane przez Megg
Pisze, bo moze ktos mial juz taki problem.. otoz ostatnio coraz czesciej nagle wylacza mi sie komputer (laptop) nie mam pojecia jaka moze byc przyczyna..
Wczesniej zawieszal sie ewidentnie przy wszystkich grach, po czym czasami sie wylaczal.

Mial ktos z was do czynienia z takim problemem ?

Niestety ja się nie znam, wiec tylko podsunę moje sugiestie. Może ci się laptop przegrzewa, może coś tam z elektroniką szwankuje, może coś wylałaś na klawiaturę i teraz to ma swoje jakieś tam skutki, a może wirus no albo jak proponuje ZŁO, to przeinstalować system.

Ps. Mi kiedyś komp się zawieszał na filmach i jak sie okazało coś nie tak z "kondensatorkami było) i musiałąm płytę główną wymienić. Wiem, że wtedy inna opcja popsucia to była karta graficzna.

Powodzenia
khem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:20   #5
CERBER_SAMO_ZŁO
BAN stały
 
Avatar CERBER_SAMO_ZŁO
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Ze śmietnika
Wiadomości: 207
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Cytat:
Napisane przez logest
Ja mam dokladnie ten sam problem-system chlodzenia sie przegrzewa i dlatego laptop sie wylacza.
Nalezy albo wyczyscic wiatraczek , albo podlozyc cos pod laptopa zeby nie stal bezpostednio na stole, tylko zeby byla tam przestrzen (to tak tylko doraznie). W moin laptopie wiatraczek jest od spodu i sciaga wszystkie kurze
oj wstyd dla mnie to może być rozwiązanie, poszperaj w biosie tam jest opcja po jakim przekroczeniu temperatury PC ma sie wyłączyć,
CERBER_SAMO_ZŁO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:31   #6
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Ja mam podobnie w swoim laptopie i podstawiam cos pod niego bo strasznie sie grzeje. I nic takiego mi sie juz nie dzieje. Ogolnie wkurza mnie to ze tak strasznie sie nagrzewa ze az parzy czasem... przez to skraca mi sie zywotnosc baterii i wogole beznadzieja.
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:03   #7
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

No, beznadzieje z tym przegrzewaniem sie. Ale szperac w biosie i zmieniac ustawien temp nie polecam-bo to w koncu dla bezpieczenstwa tak ustawione i jak podwyzszysz temp co elektronika moze pasc.
Proponuje najpierw oczyscic wiatraczek w miare mozliwosci.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 18:36   #8
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

NIe elektronika tylko konkretnie procesor moze sie spalic i wtedy dupa blada.
Moim zdaniem poprosru jest brudny lub nie dziala woatraczek procesora i tyle. Jego wyszyczenie powinno pomoc.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:40   #9
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Dzieki alex za szczegoly-az tak sie nie znam na podzespolach. Ale o to wlasnie mi chodzilo.
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:53   #10
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Też mam taki problem, laptop mi się przegrzewa
I sam się wyłącza, nawet jak trzymam go na kolenach, tak, żeby wyjscie od wiatraczka było niczym nie zasłonięte, jak mam wyczyścic ten wiatrak, rozebrac na czesci kompa??
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:57   #11
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

ja tak mialam ale z komputerem i taki pan mowil ze albo jest ten wentylator zepsuty i za bardzo sie przegrzewa, moze byc tez za slaba karta graficzna, moze także zasilacz byc zepsuty, w moim przypadku bylo tak ze wymienilam ten wentylator i dalej to samo bylo, potem wymienilam zasilacz i komputer sie juz nie wyłacza
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 15:20   #12
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

Myślę, że z karta graficzną wszytsko OK, bo wcześniej używałam AutoCada i innych programów do projektowania+wiadomo net, muzyka, filmy i nic sie nie działo, a teraz mi się wylacza przy korzystaniu z internetu
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 00:29   #13
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: laptop - czemu sie nagle wyłącza :(

layla - stawiam na zakurzony wiatraczek. skoro wczesniej sie nie wieszal, a teraz nagle wariuje, to moze to byc przyczyna.
trzeba przedmuchac i przetestowac.
w nastepnej kolejnosci proponowalabym przetestowanie RAM-u (w necie mozna sciagnac programik "memtest" nagrac na plytke i uruchomic z nia laptopa, programik chodzi non-stop, nie wylaczy sie sam, testuje pamiec, jesli wyswietli blad - ram do wymiany).

jesli te dwa testy nie dadza rozwiazania, to pozostaje jeszcze przetestowanie grafiki i procesora. nie zycze nikomu problemow z tymi czesciami, bo niestety zazwyczaj sie ich nie wymienia (no, procesor to jeszcze mozna, ale z grafika to juz naprawde bardzo duzy problem).

ogolnie laptopy sie przegrzewaja. to jest fakt. nie ma co sie dziwic, w koncu w stacjonarnych komputerach jest przewiew w obudowie, wieksze i bardziej wydajne wiatraki itd itp. w laptopach wszystko upchane jak szprotki w puszcze, jedno od drugiego sie grzeje i sa problemy (wiem, bo ugotowalam juz 2 dyski twarde - radze nigdy nie zamykac pokrywy wlaczonego lapka z wylaczona hibernacja!).
rozwiazaniem moze byc zakup podstawki z wiatrakami do laptopa. calkiem fajne ustrojstwo. no i nie zatykac otworow wentylacyjnych, ktore nie wiedziec czemu umieszczane sa zazwyczaj z tylu lub pod spodem.

a i jeszcze jedno - moze to wirus? konflikt sterownikow? jakies nowe oprogramowanie ostatnio zainstalowane?

i jak z zywotnoscia baterii? albo z ladowaniem? moj stary w pewnym momencie przestal "zalapywac" podlaczenie do pradu. styki sie poluzowaly w gniezdzie. heh.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2009-12-06 o 00:32
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.