Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 10:18   #931
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja się kwaszę od ładnych paru lat(30% salicyla na spirytusie) i zawsze zostawiam kwas na 2-3 godz. i nic się nie dzieję,bo kwas po kilku minutach już nie działa, więc trochę przesadzasz;


ja wczoraj rozcieńczyłam kwas glikolowy 70% do 30% i położyłam na jeden policzek, ale zero pieczenia, zaczerwienienia, została tylko tłusta powłoka na policzku,nie wiem czy choć trochę skóra się złuszczy
gratuluje glupoty bez obrazy
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:32   #932
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja się kwaszę od ładnych paru lat(30% salicyla na spirytusie) i zawsze zostawiam kwas na 2-3 godz. i nic się nie dzieję,bo kwas po kilku minutach już nie działa, więc trochę przesadzasz;


ja wczoraj rozcieńczyłam kwas glikolowy 70% do 30% i położyłam na jeden policzek, ale zero pieczenia, zaczerwienienia, została tylko tłusta powłoka na policzku,nie wiem czy choć trochę skóra się złuszczy
Hej. Sluchaj, po pierwsze dziewczyna pisala, ze to jej pierwsze eksperymenty z kwasami, a Ty stosujesz je juz "ladne pare lat" - to ogromna roznica. Po drugie, napisala ze chce sobie ta mieszanke na twarzy "zostawic" - czyli zastosowac jak tonik - no super pomysl.
Nie jest moim celem sianie paniki w tym miejscu, ale widze, ze ludzie sobie po prostu na zyczenie krzywde moga zrobic, wiec lepiej zapobiegac niz leczyc.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:15   #933
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hmm. No dobrze, możecie krzyczeć , ja np. nie zmywam peelingu LHA (pozostałe jak najbardziej). Dużo na ten temat czytałam (troszczeczkę, min o nie zmywaniu jest tu), rozmawiałam z innymi osobami, które stosują LHA i nie zmywają. LHA można robić na oleju i też nie zmywać. Niestety, mnie się nie udaje rozpuścić w olejach tylu procent kwasu, ile chciałabym.
Oczywiście, absolutnie nie sugeruję, że to jedyny prawidłowy sposób i nikogo nie namawiam na taką metodę, ale póki co sprawdza się najlepiej ze wszystkich peelingów kwasowych pod każdym względem.
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:41   #934
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hej. Sluchaj, po pierwsze dziewczyna pisala, ze to jej pierwsze eksperymenty z kwasami, a Ty stosujesz je juz "ladne pare lat" - to ogromna roznica. Po drugie, napisala ze chce sobie ta mieszanke na twarzy "zostawic" - czyli zastosowac jak tonik - no super pomysl.
Nie jest moim celem sianie paniki w tym miejscu, ale widze, ze ludzie sobie po prostu na zyczenie krzywde moga zrobic, wiec lepiej zapobiegac niz leczyc.
jasne,że lepiej być ostrożnym,ale z tego co czytałam nie ma znaczenia czy zostawimy salicyla na 5 minut czy na 2 godziny, bo po tym jak skóra"zbieleje"od kwasu on już nie penetruje skóry i tak postępowałam od samego początku mojej przygody z kwasami, nie zmywałam kwasu po kilku minutach tylko zostawiałam go na dłużej;w przypadku kw. mlekowego i glikolowego miałam podobnie, z tym,że po nich nie miałam "zbielenia" skóry;
może jak ktoś ma hiperwrażliwą skórę i nie może wytrzymać tych kilku minut pieczenia to wtedy zmywanie ma sens,ale w innym wypadku nie wiem czy konieczne

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Hmm. No dobrze, możecie krzyczeć , ja np. nie zmywam peelingu LHA (pozostałe jak najbardziej). Dużo na ten temat czytałam (troszczeczkę, min o nie zmywaniu jest tu), rozmawiałam z innymi osobami, które stosują LHA i nie zmywają. LHA można robić na oleju i też nie zmywać. Niestety, mnie się nie udaje rozpuścić w olejach tylu procent kwasu, ile chciałabym.
Oczywiście, absolutnie nie sugeruję, że to jedyny prawidłowy sposób i nikogo nie namawiam na taką metodę, ale póki co sprawdza się najlepiej ze wszystkich peelingów kwasowych pod każdym względem.
ja też nie zmywałam LHA, choćby dlatego,że przy zmywaniu zaraz po peelingu skóra niesamowicie piekła i wolałam zaczekać trochę dłużej, dopiero jak skóra się uspokoiła
__________________


Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2012-03-01 o 11:43
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:47   #935
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość

ja też nie zmywałam LHA, choćby dlatego,że przy zmywaniu zaraz po peelingu skóra niesamowicie piekła i wolałam zaczekać trochę dłużej, dopiero jak skóra się uspokoiła
O, tak, pod względem pieczenia to dla mnie kwas- zabójca. Nim poszłam pod prysznic nałożyłam porządną warstwę lanoliny z olejem palmowym, by ochronić twarz przed wodą.
Dawno temu, kiedy nakładałam go pierwszy raz, w dużo niższym stężeniu - zmywałam...i wiem, że więcej tego nie zrobię (tak piekło), choć bardzo wytrzymała jestem.
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:55   #936
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
O, tak, pod względem pieczenia to dla mnie kwas- zabójca. Nim poszłam pod prysznic nałożyłam porządną warstwę lanoliny z olejem palmowym, by ochronić twarz przed wodą.
Dawno temu, kiedy nakładałam go pierwszy raz, w dużo niższym stężeniu - zmywałam...i wiem, że więcej tego nie zrobię (tak piekło), choć bardzo wytrzymała jestem.
ja nie doceniłam LHA, myślałam,że jak moja skóra zaprawiona jest salicylem w stężeniu 30%na spirytusie to lha bedzie takim łagodnym zamiennikiem taa, nie pamiętam czy nałożyłam 10 czy 15% bo było to z 2-3lata temu, ale piekło niemiłosiernie, do tego miałam wręcz twarz w kolorze pomidora, po 3 dniach wyglądałam jak po kilku sesjach w solarium i brzydki żółto -brązowy odcień skóry utrzymywał się mi na twarzy dobre kilka miesięcy, a łuszczenia praktycznie brak; próbowałam w niższych stężeniach,ale efektów nie było i do tego te pieczenie przy zmywaniu, więc sobie LHA odpuściłam
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:11   #937
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja nie doceniłam LHA, myślałam,że jak moja skóra zaprawiona jest salicylem w stężeniu 30%na spirytusie to lha bedzie takim łagodnym zamiennikiem taa, nie pamiętam czy nałożyłam 10 czy 15% bo było to z 2-3lata temu, ale piekło niemiłosiernie, do tego miałam wręcz twarz w kolorze pomidora, po 3 dniach wyglądałam jak po kilku sesjach w solarium i brzydki żółto -brązowy odcień skóry utrzymywał się mi na twarzy dobre kilka miesięcy, a łuszczenia praktycznie brak; próbowałam w niższych stężeniach,ale efektów nie było i do tego te pieczenie przy zmywaniu, więc sobie LHA odpuściłam
Dawno temu zrobiłam sobie bodajże tylko 3% (piekło porządnie, ale moze i nie miałam skóry dobrze przygotowanej), nie widziałam efektów, odpuściłam. Obecnie, ok. dwa tygodnie temu miałam 5% - złuszczanie spore, ale nie tak, jak po innych kwasach, ale tym razem efekt przerósł moje oczekiwania - pozbyłam się sporej części uporczywych zaskórników na nosie, skóra się ładnie ożywiła, rozświetliła... Ostatnio robiłam 10 % i przy tym stężeniu zostanę. Łuszczenie niewielkie, jak na kwasy, można wyjść z domu, choć ja i tak pierwsze dwa dni po-kwasowe nie wychodzę.
I dziś jestem wręcz zachwycona. Pozbyłam się niemal wszystkich zaskórników z nosa , pory pozwężane, dla mnie rewelacja
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:17   #938
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Dawno temu zrobiłam sobie bodajże tylko 3% (piekło porządnie, ale moze i nie miałam skóry dobrze przygotowanej), nie widziałam efektów, odpuściłam. Obecnie, ok. dwa tygodnie temu miałam 5% - złuszczanie spore, ale nie tak, jak po innych kwasach, ale tym razem efekt przerósł moje oczekiwania - pozbyłam się sporej części uporczywych zaskórników na nosie, skóra się ładnie ożywiła, rozświetliła... Ostatnio robiłam 10 % i przy tym stężeniu zostanę. Łuszczenie niewielkie, jak na kwasy, można wyjść z domu, choć ja i tak pierwsze dwa dni po-kwasowe nie wychodzę.
I dziś jestem wręcz zachwycona. Pozbyłam się niemal wszystkich zaskórników z nosa , pory pozwężane, dla mnie rewelacja
to LHA Ci służy widać ja chciałam pozbyć się przebarwień, a zafundowałam sobie żółtą skórę
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:29   #939
olineeek
Raczkowanie
 
Avatar olineeek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny czy woda do kwasu to moze byc zwykla woda przegotowana? Czy musi byc destylowana? Gdzie ja kupujecie, aby nie byla w 7l baniaku? Czy to jest ta sama woda destylowana ktora jest dostepna na stacji benzynowej Oo?? Prosze odpowiedzcie, bo chcialamz robic moj pierwszy peeling migdalowy. Pozdrawiam
__________________
Pamiętaj "Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia" M.Aureliusz
olineeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:33   #940
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

a mnie tam ryłko troche piekło po wczorajszym mlekowym 20% ale nie mam łuszczenia ani nic. Na brodzie jedynie skóra zrobiła sie troche szorstka.
Czy do dobry pomysł zeby w sobote nałozyc wyzsze stezenie 25 lub 30% ?? czy odczekac jeszcze ??
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:45   #941
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
a mnie tam ryłko troche piekło po wczorajszym mlekowym 20% ale nie mam łuszczenia ani nic. Na brodzie jedynie skóra zrobiła sie troche szorstka.
Czy do dobry pomysł zeby w sobote nałozyc wyzsze stezenie 25 lub 30% ?? czy odczekac jeszcze ??
odczekac
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 14:46   #942
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
to LHA Ci służy widać ja chciałam pozbyć się przebarwień, a zafundowałam sobie żółtą skórę
O tak, chyba musiałam do niego dojrzeć , żółte plamy miałam po glikolu z czasów, kiedy peelingi robiłam u kosmetyczki, na szczęście szybko zeszły

Cytat:
Napisane przez olineeek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy woda do kwasu to moze byc zwykla woda przegotowana? Czy musi byc destylowana? Gdzie ja kupujecie, aby nie byla w 7l baniaku? Czy to jest ta sama woda destylowana ktora jest dostepna na stacji benzynowej Oo?? Prosze odpowiedzcie, bo chcialamz robic moj pierwszy peeling migdalowy. Pozdrawiam
Ja kupuję w aptece wodę do iniekcji, taką w malutkich buteleczkach po 5 i 10 ml. Kosztuje grosze, a mam pewność, że jest idealnie czysta. No i nie trzymam jej otwartej nigdy, dzięki temu, że ma małe pojemności. W niektórych aptekach chcą na nią recepty, ale spokojnie można znaleźć aptekę, gdzie dostanie się bez

Edytowane przez Chimita
Czas edycji: 2012-03-01 o 14:48
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:25   #943
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

a miedzy peelengami mozna uzywac tonik z kwasem l mlekowym?
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:40   #944
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, czy do toniku z kwasem glikolowym konieczne jest dodanie sody?
Czy można ten kwas jakoś inaczej użyc? Czytalam w komentarzach na mazidlach, ze ktos dodawal do kremu. Można tak?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:40   #945
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy do toniku z kwasem glikolowym konieczne jest dodanie sody?
Czy można ten kwas jakoś inaczej użyc? Czytalam w komentarzach na mazidlach, ze ktos dodawal do kremu. Można tak?
sode dodaje sie zeby zmienic ph kwasu jakie ph ma twoj kwas? po co je zmieniac skoro pewnie jest dobre..?

glikol z kremem? *facepalm* nie! nie! nie!
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:07   #946
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
sode dodaje sie zeby zmienic ph kwasu jakie ph ma twoj kwas? po co je zmieniac skoro pewnie jest dobre..?

glikol z kremem? *facepalm* nie! nie! nie!
w przepisie na tonik na stronie mazidel jest soda w składnikach i jest napisane, żeby ją dodawać...
a co do dodawania do kremu, to ktoś napisał taki komentarz i sie zastanawiam... Ale dzięki za inf o tym kremie
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:46   #947
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny - za oknami coraz ladniej i sloneczniej. Pytanie za sto punktow brzmi - jak dlugo zamierzacie eksperymentowac z kwasami, zeby nie narazic buzi na zbyt wiele slonca? Kiedy zamierzacie zrobic przerwe?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:51   #948
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - za oknami coraz ladniej i sloneczniej. Pytanie za sto punktow brzmi - jak dlugo zamierzacie eksperymentowac z kwasami, zeby nie narazic buzi na zbyt wiele slonca? Kiedy zamierzacie zrobic przerwe?
Ja stopuję peelingi kwasowe pod koniec marca, toniki kwasowe w maju , zostawiam sam retinol na noc.
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:40   #949
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czy możecie mi polecić jakąś gotową mieszankę do wykonania peelingu migdałowego? Jestem w tym kompletnie zielona więc nie chce się na razie bawić w robienie. Dodam, że stosuję Acne derm i od tygodnia Atre derm. ( na razie nie mam czasu aby zabrać się za czytanie ale jak tylko znajdę chwilkę to od razu to zrobię)
Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 13:45   #950
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Ja stopuję peelingi kwasowe pod koniec marca, toniki kwasowe w maju , zostawiam sam retinol na noc.
ja również mam zamiar stosowac peelengi do konca marca.

dzisiaj poloze jednak 25% mlekowca bo po ostatnim 20% sie nic nie dzieje, troszke mam brode szorstką i nic pozatym.
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:52   #951
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Przepraszam dwa razy dodał mi się post
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."

Edytowane przez long_braid
Czas edycji: 2012-03-02 o 13:53 Powód: dodanie dwa razy tego samego postu
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:54   #952
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Przepraszam dwa razy dodał mi się post
no wlasnie heh
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 00:26   #953
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

A co zamierzacie stosować po "kuracji" kwasami?
Toniki z kwasami, lub sera by podtrzymać efekty?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 08:58   #954
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

witam,
nalozylam tydzien temu peeling o stezeniu:4 ml kwasu,1ml wody i 3 ml spirytusu.skora sie pieknie oczyscila i rozjasnila .i ladnie sie luszczylam.wczesniej robilam za slabe, ale powiedzcie mi prosze ilu procentowy mogl byc ten peeling
dziekuje i pozdrawiam
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:08   #955
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
A co zamierzacie stosować po "kuracji" kwasami?
Toniki z kwasami, lub sera by podtrzymać efekty?
W okresie popeelingowym i w międzyczasie stosuję toniki kwasowe, ok.połowy maja rzucam też i toniki , zostaję przy serum z retinolem i kwasem alfa-liponowym na noc. No i będę starała się stosować kosmetyki, które nie niwelują efektów kwasów, czyli lżejsze, nie zapychające itd. No i oczywiście "zwyczajne" peelingi.
Do kwasów wracam we wrześniu (najpierw toniki, w październiku peelingi).
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 11:05   #956
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
witam,
nalozylam tydzien temu peeling o stezeniu:4 ml kwasu,1ml wody i 3 ml spirytusu.skora sie pieknie oczyscila i rozjasnila .i ladnie sie luszczylam.wczesniej robilam za slabe, ale powiedzcie mi prosze ilu procentowy mogl byc ten peeling
dziekuje i pozdrawiam
oblicz sobie

stezenie kwasu = (masa kwasu / masa roztworu) *100%
gdzie masa roztworu to masa kwasu + rozpuszczalnika
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 19:52   #957
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

a co złego jest w mieszaniu kremu z glikolem? ja tak stosowałam na noc, też po przeczytaniu komentarza na BU czy gdzieś.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:55   #958
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam dziewczyny. Ja używam od tygodnia toniku migdałowego (woda, kwas i k. hialurowy). Efekty super. Cera wyraźnie się poprawiła i jak na razie nie było wysypu. Mam tylko pytanie. Dzisiaj chciałam zrobić peeling migdałowy ok. 20%. Po wymieszaniu był on przeźroczysty a po nałożeniu na twarz zmienił kolor na śnieżnobiały. Czy tak powinno być??? Poczułam mocne szczypanie po minucie i zmyłam go - przestraszyłam się, że zrobiłam coś nie tak.
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:36   #959
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anioleczek2112 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Ja używam od tygodnia toniku migdałowego (woda, kwas i k. hialurowy). Efekty super. Cera wyraźnie się poprawiła i jak na razie nie było wysypu. Mam tylko pytanie. Dzisiaj chciałam zrobić peeling migdałowy ok. 20%. Po wymieszaniu był on przeźroczysty a po nałożeniu na twarz zmienił kolor na śnieżnobiały. Czy tak powinno być??? Poczułam mocne szczypanie po minucie i zmyłam go - przestraszyłam się, że zrobiłam coś nie tak.
Byc moze dodalas za malo alkoholu i na twarzy skrystalizowal Ci sie? Nic innego nie przychodzi mi do glowy.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:14   #960
anioleczek2112
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek2112
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 271
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Byc moze dodalas za malo alkoholu i na twarzy skrystalizowal Ci sie? Nic innego nie przychodzi mi do glowy.
Hmmmm możliwe, że to prawda. Bo były widoczne kryształki kwasu (jakbym wysypała sobie sól na twarz). Czyli powinnam dodać więcej alkoholu następnym razem? Myślałam, że kwas dobrze się rozpuscił, tak przynajmniej wyglądało po wymieszaniu :/ A używacie spirytusu czy wódki?
anioleczek2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.