Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-13, 15:44   #1
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126

Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!


Witajcie dziewczyny. Chciałabym się Was poradzić jaką sukienkę powinnam wybrać na wesele w czerwcu. Jestem tzw. 'klepsydrą' chociaż grubszej kości i nie mam zielonego pojęcia jaki krój sukienki byłby dla mnie odpowiedni. Ramiona mam tej samej szerokości co biodra (załączam zdjęcie) i niestety grube uda oraz łydki. Pomóżcie mi, podajcie jakieś przykłady sukienek i może przy okazji butów, będę wdzięczna!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klepsydra.jpg (71,0 KB, 83 załadowań)
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 17:23   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

chyba trochę przesadzasz pisząc o grubych udach i łydkach. całkiem zgrabne nogi i z pewnością nie określiłabym takiej figury grubokościstą.

wybrałabym na twoim miejscu klasyczną ołówkową sukienkę i prostą szpilkę, która dodaje sylwetce elegancji i ładnie ją wysmukli.
klepsydra może sobie jednak pozwolić na każdy krój sukienki, więc wybór masz w zasadzie nieograniczony.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:31   #3
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

Dziękuję za tak mile słowa, jednak tu i ówdzie mam za dużo. Na zdjęciu mam na sobie spodnie z wysokim stanem więc to troszeczkę 'maskuje' szerokie biodra, grube uda i łydki. Myślisz, że mogłabym sobie pozwolić na gorsetową sukienkę?
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:30   #4
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

Ja jestem klepsydrą i na wesela z reguły wybieram rozkloszowane sukienki. Ładnie podkreślają talię i optycznie wyszczuplają łydki. Do tego obcas. Moim zdaniem ważne, żeby sukienka nie była za krótka (idealna długość to lekko przed kolano albo do kolan), bo inaczej wygląda mało elegancko.
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 20:26   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez ewkaa1314 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak mile słowa, jednak tu i ówdzie mam za dużo. Na zdjęciu mam na sobie spodnie z wysokim stanem więc to troszeczkę 'maskuje' szerokie biodra, grube uda i łydki. Myślisz, że mogłabym sobie pozwolić na gorsetową sukienkę?
gorsetowa sukienka gorsetowej nie równa.

jeśli chodzi o odkryte ramiona - nie ma przeszkód, jeśli dobrze czujesz się taka wydeklotowana i masz szczupłe ramiona (babki z mocnymi, większymi ramionami moim zdaniem wyglądają w takim układzie niekorzystnie).

co do rozkloszowanej - to ja mam mieszane uczucia. jako też klepsydra - uważam, że mam w takim kroju wielki tyłek. poza tym mam zawsze kłopot z góra - niestety większość propozycji sukienek z rozkloszowanym dołem oznacza, że będę wyglądać jak 13-letnia fruzia. a ja już się powoli kwalifikuję na panią w średnim wieku, więc taki wizerunek mi nie odpowiada.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 11:48   #6
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
gorsetowa sukienka gorsetowej nie równa.

jeśli chodzi o odkryte ramiona - nie ma przeszkód, jeśli dobrze czujesz się taka wydeklotowana i masz szczupłe ramiona (babki z mocnymi, większymi ramionami moim zdaniem wyglądają w takim układzie niekorzystnie).

co do rozkloszowanej - to ja mam mieszane uczucia. jako też klepsydra - uważam, że mam w takim kroju wielki tyłek. poza tym mam zawsze kłopot z góra - niestety większość propozycji sukienek z rozkloszowanym dołem oznacza, że będę wyglądać jak 13-letnia fruzia. a ja już się powoli kwalifikuję na panią w średnim wieku, więc taki wizerunek mi nie odpowiada.
Górę mam raczej 'szczupłą', tzn nie mam wielkiego brzucha i ramiona raczej szerokie, choć szczupłe. Myślałam właśnie o gorsetowej ze względu też na datę, 13 czerwca, mam nadzieję że będzie wtedy ciepło, a w razie co zawsze można narzucić na ramiona marynarkę
W rozkloszowanych jakoś niezbyt dobrze się czuję, właśnie wydaję się sobie jeszcze większa, być może przez to że jestem niska, 158 to jednak niezbyt dużo i mimo szpilek czuję się jak tocząca się 'kulka'.
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:17   #7
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Figura klepsydry a wybór sukienki na wesele - POMOCY!

ja mam 179 i mimo wszystko - rozkloszowany dół powoduje u mnie te same odczucia

z tą narzutką to ja mam pewną uwagę - większość marynarek głupio wygląda z koktailowymi sukienkami (a takie najczęsciej wybieramy na wesela), bo są nieco za długie. najgorzej wygląda to na rozkloszowanych właśnie, gdy poły rozkładają się na spódnicy, ale i ołówkowa sukienka się nie obroni. klasyczna marynarka z połami kończąca się w połowie bioder, a nie króciutka "chanelka" sięgająca jedynie talii, spowoduje, że będziemy wyglądać niczym businesswoman po godzinach albo w najlepszym wypadku stewardessa. mi się to nie podoba, bardzo.
idealny do sukienki byłby krótki jasny płaszczyk z okrągłym dekoltem, ale ponieważ szukam czegoś takiego od dawna - doskonale wiem, że znaleźć ideał niełatwo (pomijam kwestię trudnych odcieni beżu przy mojej karnacji, za krótkich rękawów, ceny...)
dlatego wybierając kieckę warto zastanowić się od razu, co założysz na wierzch i czy aby nie musisz sobie tego dopiero kupić (bo jeśli brakuje ci np. płaszcza i postanowisz go jednak kupić, to możesz wydać znacznie więcej niż na kieckę) - czy skórzaną kurteczkę i wówczas trochę bardziej rockowo, czy trencz (uwaga na długość względem kiecki, kolor + niektóre rozkloszowane sukienki mogą być sztywne i płaszcz będzie brzydko sterczał), czy szal czy może pudełkową krótką marynarkę. pogody się nie da przewidzieć, ale nawet przy największym upale - na golasa do kościoła/urzędu po prostu nie wypada.

myślę, że najlepiej po prostu zmierzyć kilka modeli i zobaczyć, w czym ci wygodnie i ładnie
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-14 13:17:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.