Mój pierścionek-co myślicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-04, 09:21   #31
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Jeśli to zaręczynowy to dla mnie zbyt skromny i mało oryginalny

Ja lubię większe pierścionki i takie bardziej pokręcone ale wszystko jest kwestią gustu
W każdym razie aby wybrać swój musiałam naprawdę z Tżem się nachodzić, gdyż znalezienie odpowiedniego pierścionka wcale nie jest proste...

A mój Tż gdyby wybrał się sam to także bym dostała malutki, skromniutki i w ogóle nie w moim stylu , więc świadomie zrezygnowałam z romantyzmu czego efektem były wspólne wędrówki po jubilerach
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 09:54   #32
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

mi bardziej przypomina obrączkę niż pierścionek.
nie podoba mi się, nie mój styl.
ale de gustibus non est disputandum
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 11:20   #33
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Hmmm... pierścionek jak pierścionek. Rozumiem, że może Ci się nie za bardzo podobać, ale ten pierścionek coś oznacza. Oznacza to, że Twój ukochany chce żbyś była z nim już zawsze.
Mój dziadziuś mówi, że pierścionek zaręczynowy jest (powinien) być dla kobiety najpiękniejszym pierścionkiem w życiu właśnie poprzez przesłanie które niesie.
Ja mam pierścionek z białego złta z diamencikiem i jest moim najukochańszym pierścionkiem pod słońcem.
Postaraj się spojrzeć na to z innej perspektywy, bo na pewno sprawiasz swojemu narzeczonemu przykrość tą postawą.
Pozdrawiam
__________________
MY

Karolinka

Aniołek? 28.01.08


[aniolek1]28390[/aniolek1]
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 11:28   #34
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Pierscionek mi sie nie podoba.

I wlasnie z obawy, ze moj tz moglby mi cos takiego sprawic po pierscionek malo romantycznie poszlam z nim.

Nie marzylam o sukni, welonie, pierdach weselnych ale wizje pierscionka zareczynowego mialam w glowie od dawna.

No coz - poprzedni chlopak dal mi pierscionek 'ten to tamto ale nie to wiesz' wlasnie w ksztalcie idealnym z idealnym kamieniem... No wiec nie moglam sobie pozwolic, zeby moj kochany skopiowal tamten.

Wybralam wtedy miedzy dostpnym paskudztwem u wielu jubilerow pierscionek, kytory do mojego wyobrazenia najbardziej pasowal
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 09:32   #35
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

eeee? w ogóle co to za wątek? nasze gusta mają Cie przekonać do tego pierścionka? wiesz, moim skromnym zdaniem, to jeśli facet sie oświadcza to już trochę swoją kobietę zna. Podczas trwania tego związku na pewno zdążył się zorientować co Ci się podoba a co nie. Jeśli nie trafił dokładnie w Twoje gusta, mówi się trudno. Podziw dla Twojego TŻ, że jeszcze z Tobą rozmawia podczas gdy Ty nie nosisz pierścionka zaręczynowego od Niego, tylko trzymasz w szufladzie..... tylko dlatego, że Ci się nie podoba... Smutne to jest
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 11:25   #36
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez yellow sunflower Pokaż wiadomość
eeee? w ogóle co to za wątek? nasze gusta mają Cie przekonać do tego pierścionka? wiesz, moim skromnym zdaniem, to jeśli facet sie oświadcza to już trochę swoją kobietę zna. Podczas trwania tego związku na pewno zdążył się zorientować co Ci się podoba a co nie. Jeśli nie trafił dokładnie w Twoje gusta, mówi się trudno. Podziw dla Twojego TŻ, że jeszcze z Tobą rozmawia podczas gdy Ty nie nosisz pierścionka zaręczynowego od Niego, tylko trzymasz w szufladzie..... tylko dlatego, że Ci się nie podoba... Smutne to jest
A mnie to nie dziwi wcale, mój Tż mnie zna a jeśli chodzi o biżuterię to nie byłby w stanie kupić takiego, który spełniłby moje oczekiwania.......
Każda z nas ma inny gust i inne oczekiwania nawet co do takiego pierścionka, ja także bym nie porfaiła się zmuszać do noszenia czegoś co mi nie odpowiada, dlatego od razu o tym powiedziałam aby sobie i jemu zaoszczędzić rozczarowania... Ale znam kobiety, którym sam fakt że zaręczynowy wystarcza
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 11:52   #37
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

nie wiem, ale jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mój TŻ klęka, oświadcza się, ja mówię "tak" a potem dodaje "ale pierscionek beznadziejny, nie podoba mi się, szczerze to nie będę go nosić". Moim zdaniem albo moda i gusta, albo uczucia. Nie potrafiłabym czegos takiego zrobić. Zawsze można ponosić do ślubu a potem dyplomatycznie z tego wybrnąć, że skoro już jest obraczka to pierścionek można zdjąć i schować. Zdaję sobie sprawę, że pierścionek to tylko symbol i w sumie jak dla mnie to by go mogło w ogóle nie być, ale przecież każdy TŻ się stara i chce wybrać jak najpiękniejszy i najbardziej wyjątkowy dla swojej wybranki i jego starania też należałoby uszanować.
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 13:47   #38
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez yellow sunflower Pokaż wiadomość
nie wiem, ale jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mój TŻ klęka, oświadcza się, ja mówię "tak" a potem dodaje "ale pierscionek beznadziejny, nie podoba mi się, szczerze to nie będę go nosić". Moim zdaniem albo moda i gusta, albo uczucia. Nie potrafiłabym czegos takiego zrobić. Zawsze można ponosić do ślubu a potem dyplomatycznie z tego wybrnąć, że skoro już jest obraczka to pierścionek można zdjąć i schować. Zdaję sobie sprawę, że pierścionek to tylko symbol i w sumie jak dla mnie to by go mogło w ogóle nie być, ale przecież każdy TŻ się stara i chce wybrać jak najpiękniejszy i najbardziej wyjątkowy dla swojej wybranki i jego starania też należałoby uszanować.

Masz rację, że byłoby to cholernie niezręczne w sytuacji nieoczekiwanych oświadczyn, pewnie też bym ponosiła do ślubu a później coś sciemniła ale no cóż powiem szczerze- że nie byłabym z tego powodu szczęśliwa , ale znając mnie to bym zaproponowaławyjście awaryjne- Aby na rocznicę ślubu wymienić pierścionek zaręczynowy na bardziej odpowiedni......

No wiem wredna jestem, ale ja tak mam , na szczęście mój Tż o tym wie i nie przeszkadza mu ta moja wada
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 10:18   #39
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

a nie pytal ciebie co sie tobie podoba, jakie preferujesz pierscionki.
ja bym sie dziwnie czula mowiac tak i dodajac wiesz nie bede chodzic w tym pierscionku.

nie wazne jaki wazne ze dany od serca. ja jak jestem gdzies daleko od TZ czy w pracy czy jest mi smutno jak popatrze na swoj pierscionek to odrazu weselej sie robi, bo mam poczucie ze ktos mnie naprawde kocha i chce byc ze mna do konca swoich dni.

Zadna z nas ciebie nie przekona do jedo noszenia lub nie.
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 10:22   #40
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?


Edytowane przez ilios
Czas edycji: 2009-10-01 o 09:23 Powód: nieaktualne.. niestety..
ilios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 10:27   #41
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Jestem bardzo zniesmaczona takim podejściem do pierścionka i do oświadczyn. Ktoś już tu wcześniej napisał, że to tylko symbol i ja się z tym zgadzam. Narzekanie i marudzenie uważam za mocno niesmaczne, a już uwagi o tym, że gdyby puścić TŻa samego po pierścionek to wybrałby najtańszy- za mocno bezczelne. Lepiej się ciesz dziewczyno, że ktoś Cię chciał.
Przecież wielkość kamienia na pierścionku ma znikome znaczenie, ważne, że dany jest z miłości.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-08, 11:09   #42
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

no wlasnie to symbol i na tym poprzestanmy. Bedzie go nosic lub nie jej sprawa. Uwazam ze dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ile ludzi tyle zdan. Decyzje i tak musi podjac sama.

Mysle ze pora zapytaz zalozyciele watku co w koncu ona zrobila.
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 12:36   #43
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Zgadzam się z powyższym. Dla mnie to symbol miłości i mógłby być jakikolwiek, ważne że dany i ważny jest sam gest, że ktoś zechciał spędzić ze mną resztę życia.

Podbijam pytanie, nosisz go czy nie?
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 14:12   #44
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
jedynym minusem jest to, ze pierscionek jest mi odrobinke za duzy, a moj Ukochany wygrawerowal romantyczna dedykacje, wiec nie moge go zmniejszyc ale jest to najpiekniejszy pierscionek na Swiecie i bede go nosic do konca zycia [tyle, ze po slubie pewnie na innym palcu ]
Pytałaś, czy można zmniejszyć? Bo mój TŻ musiał zmniejszyć obrączkę już wygrawerowaną i nic się nie stało.

Popieram spray - ja mam pierścionek z białego złota (mój TŻ wcześniej wiedział, że lubię tylko srebro, ewentualnie białe złoto) i wcale nie z diamentem (czy Wasi mężczyźni tak dobrze zarabiają), tylko z cyrkoniami i nie narzekam. Jest śliczny, a przede wszystkim dany z miłości. Póki nie założymy obrączek TŻ jest okropnie szczęśliwy, jak widzi na moim palcu pierścionek zaręczynowy.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 00:47   #45
Cinanter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 46
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
polecam pierscionki Kruka z serii "jedyny" uwazam, ze sa kwintesencja tego, czym powinien byc pierscionek zareczynowy )

Jakoś tak nie chciałbym dostać pierścionka, który nosi już ładne stado kobiet i reklamują ga na każdym skwerze... U nas np piękny bilbord ulokowany jest w dość brudnej okolicy. Nie wygląda to zachęcająco... Fakt pierścionki ładne, ale wole coś w miare możliwości orginalnego a nie komercyjne kopie ...

My tez z ukochanym jeździliśmy po jubilerach, szukaliśmy w internecie jakiś ciekawych pracowni. Ukochany wie, że podoba mi się delikatna, elfia biżuteria. Na walentynki zabrał mnie na spotkanie z pewnym panem jubilerem do Łodzi . Wykonawca - prawdziwy mistrz (zresztą wygrane konkursy są potwierdzeniem).
I noszę teraz na paluszuku prześliczne cudeńko , z kórego jestem bardzo zadowolona !!! Po wielokrotnym odwiedzaniu tych wszytkich jubilerów, szukaniu stron itd. jestem pewna, że nie widziałm niczego ładniejszego A zaręczyny??? Nie wiedziałam kiedy, gdzie ani jak. Pomimo tego, że pierścionek wybieraliśmy prawie razem , uważam za bardzo, bardzo romantyczne.
Nie jest regułą, że wspólny wybór pierścionka pozbawia ten dzień (noc ) romantyzmu...
Cinanter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 09:26   #46
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez modeliste Pokaż wiadomość
tak to jest mój zaręczynowy...
Niestety nie jest "tym" który by mnie chwycił za serce.
Jabym byla chlopakiem, byloby mi przykro.

Dlaczego dziewczyny, jak juz sie zaczna powazniejsze rozmowy, nie poopowiadacie chlopakom jak sobie wyobrazacie pierscionek zareczynowy? Albo pokazecie niby przypadkiem kilka wzorow w katalogu?
Wtedy z jednej strony bedzie niespodzianka - bo on bedzie wybieral sam, a z drugiej strony - bedzie pod wasz gust.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 11:59   #47
modeliste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Nie noszę pierścionka. Zresztą sam fakt zaręczyn również uważam ze niebyły.
Jesteśmy nadal razem i będziemy bo sie kochamy, ale to nie zmienia faktu, że mam sie zmuszać do czegoś czego nie chcę. Mój partner o wszystkim wie bo ta sytuacja otworzyła mi oczy żeby rozmawiać. (wcześniej również rozmawialiśmy, ale ja pewne tematy odsuwałam wierząc w domyślność mojego partnera).Powiedziałam mu o wszystkim. Oczywiście były łzy i smutek.
Teraz jest tak że on czasem mówi znajomy że sie zaręczył, ja natomiast milczę.
On wie że ja jestem rozczarowana tym co i w jaki sposób zrobił, twierdzi ze czasu nie da sie cofnąć, ja staram się wymazać to z pamięci. (cholernie trudno).
I tak pewnie będziemy trwać do wieczności. Bo teraz nikt nie chce ruszyć tematu. Żeby kolejny raz nie bolało. A skoro jest dobrze, tak jak jest to po co to zmieniać!?

Jesteśmy razem ponad 8 lat. Pierścionek kupiony w pośpiechu (2 rozmiary za duży, zupełnie nie w moim stylu), zaręczymy może i w romantycznym miejscu jednak moment zupełnie nie był romantyczny (obok Pani naprowadzająca statek przez radio, człowiek zamiatający ulicę) i słowa "czy wyjdziesz za mnie w bliżej nieokreślonym czasie", a pierścionek wybrałem taki bo ten mat przypomina klamki jednego z samochodów. ( bardzo podobają nam sie samochody pewnej marki)
Czy któraś z Was nadal uważa że to romantyczne i chciałaby nosić pierścionek?
Tak jak jedna z Was napisała że "niektórym sam fakt zaręczyn wystarcza". No cóż...po 8 latach bycia razem sam fakt że chce sie być razem już stał się rzeczywistością. Oczekuje się teraz czegoś magicznego, niezapomnianego...
Ja tak uważam.


Pozdrawiam
modeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 12:10   #48
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez modeliste Pokaż wiadomość

Jesteśmy razem ponad 8 lat. Pierścionek kupiony w pośpiechu (2 rozmiary za duży, zupełnie nie w moim stylu), zaręczymy może i w romantycznym miejscu jednak moment zupełnie nie był romantyczny (obok Pani naprowadzająca statek przez radio, człowiek zamiatający ulicę) i słowa "czy wyjdziesz za mnie w bliżej nieokreślonym czasie", a pierścionek wybrałem taki bo ten mat przypomina klamki jednego z samochodów. ( bardzo podobają nam sie samochody pewnej marki)
smutne to... ale troche sie usmiechnelam bo przypomnialo mi sie jak moj byly dlugoletni dnia pewnego, z jakiejs okazji (nie pamietam jakiej heh) przyniosl mi prezent - pluszowe serducho trzymalo w lapkach pierscionek. My boje mlodzi bylismy - ja bardzo mloda, nie wiem czy mialam 19 lat.
No i patrze na ten pierscionek i slysze slowa ' to jest to ale nie to ale wiesz !'

I wiedzialam , oswiadczyny to nie byly ale stwierdzenie faktu, ze na powaznie jestesmy Pierscionek byl ladny ale za duzy, razem pojechalismy wymienic na nieco inny bo tamten nie mial mojego rozmiaru
Ten inny wybrany razem byl piekny.

Kiedy sie z nim rozstalam pierscionek sciagnelam i schowalam - bo przeciez 'to bylo to ale nie to ale wiem' i jakos glupio bylo nosic

Jak poznalam mojego meza w pazdzierniku a zaczelismy byc razem na poczatku listopada to w lutym dostalam w nocy sms ' Wiesz jak tylko bede mial pieniadze to chcialabym sie z Toba zareczyc, nie wiem co powiesz ale jak sie zgodzisz to bede najszczesliwszym facetem na swiecie'

I co? klekania nie bylo a ja sie prawie obsikalam, ze szczescia

Co prawda kwestia ta odwlekla sie do sierpnia kiedy mielismy oficjalne zareczyny i wcale nie jakies romantiko bo rodzice M. moi patrzyli na nas a ja i tak sie poplakalam
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 12:40   #49
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Każda z nas ma inny gust i inne oczekiwania nawet co do takiego pierścionka, ja także bym nie porfaiła się zmuszać do noszenia czegoś co mi nie odpowiada, dlatego od razu o tym powiedziałam aby sobie i jemu zaoszczędzić rozczarowania... Ale znam kobiety, którym sam fakt że zaręczynowy wystarcza
A mój Mąż byłby rozczarowany gdybym mu powiedziała że "jak będzie coś planował" to pójdę z nim wybierać pierścionek. Oświadczyny były bardzo milusim zaskoczeniem. Zaufałam tak jak w wielu innych sytuacjach i nie żałuję. A nawet gdyby pierścionek nie był moim idealnym i wymarzonym to oznaczałby i tak to samo - że się kochamy.

Cytat:
Napisane przez ysmay1 Pokaż wiadomość
nie wazne jaki wazne ze dany od serca. ja jak jestem gdzies daleko od TZ czy w pracy czy jest mi smutno jak popatrze na swoj pierscionek to odrazu weselej sie robi, bo mam poczucie ze ktos mnie naprawde kocha i chce byc ze mna do konca swoich dni.
Skąd ja to znam


Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zniesmaczona takim podejściem do pierścionka i do oświadczyn. Ktoś już tu wcześniej napisał, że to tylko symbol i ja się z tym zgadzam. Narzekanie i marudzenie uważam za mocno niesmaczne, a już uwagi o tym, że gdyby puścić TŻa samego po pierścionek to wybrałby najtańszy- za mocno bezczelne. Lepiej się ciesz dziewczyno, że ktoś Cię chciał.
Przecież wielkość kamienia na pierścionku ma znikome znaczenie, ważne, że dany jest z miłości.
I to dla mnie powinno być motto tego wątku.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 14:32   #50
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez modeliste Pokaż wiadomość
Jesteśmy razem ponad 8 lat. Pierścionek kupiony w pośpiechu (2 rozmiary za duży, zupełnie nie w moim stylu), zaręczymy może i w romantycznym miejscu jednak moment zupełnie nie był romantyczny (obok Pani naprowadzająca statek przez radio, człowiek zamiatający ulicę) i słowa "czy wyjdziesz za mnie w bliżej nieokreślonym czasie", a pierścionek wybrałem taki bo ten mat przypomina klamki jednego z samochodów. ( bardzo podobają nam sie samochody pewnej marki)
Czy któraś z Was nadal uważa że to romantyczne i chciałaby nosić pierścionek?
Tak jak jedna z Was napisała że "niektórym sam fakt zaręczyn wystarcza". No cóż...po 8 latach bycia razem sam fakt że chce sie być razem już stał się rzeczywistością. Oczekuje się teraz czegoś magicznego, niezapomnianego...
Ja tak uważam.


Pozdrawiam
Przyznam, że po 8 latach mężczyzna powinien znac styl, jaki lubi jego kobieta. Co do rozmiaru- zdarza się nawet najlepszym nie wiedzieć jaki rozmiar ubrania nosi kobieta a co dopiero rozmiar palca. Dla kobiet to normalne, dla facetów może niezbyt, żeby się pytać o rozmiar palca.
Facet Ci się oświadcza, prosi, byś była jego przez całe życie a ty zrwacasz uwage na ludzi obok? Uważam, że zaręczyny mogły by być nawet w centrum miasta i jest to chwila WASZA. Tylko WASZA. Co z tego, że ktoś był obok?
Zaręczyny uważacie za nieważne? Dlatego, że pierścionek brzydki i pan zamiatał ulicę? Może jestem straszną romantyczką, ale dla mnie taka chwila jest wyjątkowa bez względu na to, co ląduje na moim palcu i bez względu na to kto jest obok. Ważne jest to, że bliska osoba deklaruje Ci swoja miłość i chęć bycia z Tobą w stałym związku.
A porównanie do klamek samochodu...który oświadczający facet się nie stresuje? A stres powoduje, że pleciemy różne głupstwa
Przykre jest, że tak powierzchownie potraktowałaś ten moment i że nie był on dla ciebie wyjątkowy.
Może następna próba będzie udana?Skoro te zaręczyny są nieważne...
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 15:18   #51
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Wg mnie śliczny
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 10:13   #52
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez modeliste Pokaż wiadomość

Jesteśmy razem ponad 8 lat. Pierścionek kupiony w pośpiechu (2 rozmiary za duży, zupełnie nie w moim stylu), zaręczymy może i w romantycznym miejscu jednak moment zupełnie nie był romantyczny (obok Pani naprowadzająca statek przez radio, człowiek zamiatający ulicę) i słowa "czy wyjdziesz za mnie w bliżej nieokreślonym czasie", a pierścionek wybrałem taki bo ten mat przypomina klamki jednego z samochodów. ( bardzo podobają nam sie samochody pewnej marki)
Czy któraś z Was nadal uważa że to romantyczne i chciałaby nosić pierścionek?
Tak jak jedna z Was napisała że "niektórym sam fakt zaręczyn wystarcza". No cóż...po 8 latach bycia razem sam fakt że chce sie być razem już stał się rzeczywistością. Oczekuje się teraz czegoś magicznego, niezapomnianego...
Ja tak uważam.

Pozdrawiam
Modeliste a ja rozumiem Twoje rozczarowanie
Ja tez należę do takich osób, pisałam juz o tym ale raz jeszcze podkreślę sam fakt otrzymania pierścionka mi nie wystarcza
Może to i chore, może jestem zmanierowana
ale nie widzę powodu abym miała nosić na palcu coś co nie spełnia moich oczekiwan. Zwłaszcza po 8 latach bycia razem, facet powinien wiedziec jaki pierścionek jego wieloletnia partnerka chciałaby dostać, powinien zorientować się, miał przez tyle lat tysiące możliwości aby się dowiedzieć........

Szkoda tylko, że tu nie chodzi tylko o zły wybór pierścionka, bo to możnaby szybko zmienić
Piszesz także, że nie przyjęłaś zaręczyn, że uważasz je za niebyłe ???? Tego juz jakoś nie mogę zrozumiec, co innego gafa z pierścionkiem a co innego olanie zaręczyn.......
Rozumiem, że miałaś jakieś konkretne oczekiwania co do tej magicznej chwili, miałaś swój scenariusz tego dnia, Twój Tż wybrał inaczej i powinnaś to uszanować, zwłaszcza ze nadal jesteście parą.

Kobiety uwielbiają układać sobie w głowie scenariusze takich chwil, często opierając się na scenach filmowych, ale musimy patrzeć realistycznie, czasem faceci są tak przerażeni tym momentem, że nie są w stanie wspiąć się na wyżyny, a czaem im się wydaje ze nie ważna forma tego wszystkiego ALE TREŚĆ Może spróbuj zauważyć przesłanie tej chwili

P.s. Podejmujecie często kwestię finansową a wcale nie o to chodzi, ja też nie mam i nie chciałabym miec pierścionka z brylantem - zwykłe cyrkonie wystarczą- ale ważne żeby facet włożył w jego wybór maksymalny wysiłek- a nie kupił w pierszym lepszym sklepie jubilerskim tylko o mnie pomyślał, o moich preferencjach, o stylu, o guście a jeśli nie jest w stanie to poprosił o pomoc....

Edytowane przez dorinka30
Czas edycji: 2007-07-10 o 12:24 Powód: dopisek.
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 18:57   #53
modeliste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

"Podejmujecie często kwestię finansową a wcale nie o to chodzi, ja też nie mam i nie chciałabym miec pierścionka z brylantem - zwykłe cyrkonie wystarczą- ale ważne żeby facet włożył w jego wybór maksymalny wysiłek- a nie kupił w pierszym lepszym sklepie jubilerskim tylko o mnie pomyślał, o moich preferencjach, o stylu, o guście a jeśli nie jest w stanie to poprosił o pomoc...."

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Pierścionek który pokazałam jest z diamentem i pewnie wiele dziewczyn byłoby zachwyconych. Ja jednak wolałabym dostać naprawdę najtańszy pierścionek ale żeby był kupiony z myślą o mnie. Żeby był dany w odpowiednim momencie, w odpowiedni sposób. Żeby był dany z serca!
Ten kupiony był w dzień wyjazdu (wyjeżdżaliśmy na krótki urlop, a miał na to 8 lat). O 2 rozmiary za duży. Nawet go nie mogłam nałożyć bo od razu spadał. Przyjęłam go ale zaraz po powrocie oddałam partnerowi. Powiedziałam mu wszystko co o tym myślę, o tym jak sie czuję jak zostałam potraktowana. Jego postawa w momencie ofiarowania też bardzo boli. Nie chciałam żeby klękał, ale on był oparty o barierkę i "wyluzowany" wygłosił słowa które tak bardzo teraz przeszkadzają i bolą.
Starałam sie przekonać do tego pierścionka ale za każdym razem jak go zakładałam robiłam sie smutna a łzy same napływały do oczu. Nie dałam rady dłużej. Niestety!

Pozdrawiam
modeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 19:44   #54
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Przykre i smutne.
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 22:09   #55
Poemi
Zakorzenienie
 
Avatar Poemi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 721
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Cinanter Pokaż wiadomość
Jakoś tak nie chciałbym dostać pierścionka, który nosi już ładne stado kobiet i reklamują ga na każdym skwerze... U nas np piękny bilbord ulokowany jest w dość brudnej okolicy. Nie wygląda to zachęcająco... Fakt pierścionki ładne, ale wole coś w miare możliwości orginalnego a nie komercyjne kopie ...
Też tak to odczuwam. Pierścionek śliczny, ale to już trochę taki dyżurny pierścionek zaręczynowy - za jakiś czas to będzie oficjalny model pierścionka zaręczynowego . Dobiły mnie grawery... Ja bym chciała jakąś sentencję specjalnie dla mnie a nie "kruk" i "jedyny"...
Poemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 09:17   #56
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość

Szkoda tylko, że tu nie chodzi tylko o zły wybór pierścionka, bo to możnaby szybko zmienić
Piszesz także, że nie przyjęłaś zaręczyn, że uważasz je za niebyłe ???? Tego juz jakoś nie mogę zrozumiec, co innego gafa z pierścionkiem a co innego olanie zaręczyn.......
Rozumiem, że miałaś jakieś konkretne oczekiwania co do tej magicznej chwili, miałaś swój scenariusz tego dnia, Twój Tż wybrał inaczej i powinnaś to uszanować, zwłaszcza ze nadal jesteście parą.

Kobiety uwielbiają układać sobie w głowie scenariusze takich chwil, często opierając się na scenach filmowych, ale musimy patrzeć realistycznie, czasem faceci są tak przerażeni tym momentem, że nie są w stanie wspiąć się na wyżyny, a czaem im się wydaje ze nie ważna forma tego wszystkiego ALE TREŚĆ Może spróbuj zauważyć przesłanie tej chwili
wiesz co ja sie dziwie ze przez 8 at nie rozmaiwaliscie na temat piersciona jak ma wygladac, na temat zareczyn. Moze wtedy zrealizowalby twoj plan. A tak to mozesz miec pretensjie tylko do siebie.
Jak dal mnie nie liczy sie miejsce oswiadczyn tylko sam fakt, zeone nastapily. Moj tez jest za duzy o jeden rozmiar - nie zmiejszylam go i nie zamierzam tego robic.

Np moj przyjaciel oswiadczyl sie zwojej wtedy dziewczynie jak ta wstala rano byla zaspana rozczochrana a ten daje jej kwiaty i pierscionek.
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 09:23   #57
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez modeliste Pokaż wiadomość

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Pierścionek który pokazałam jest z diamentem i pewnie wiele dziewczyn byłoby zachwyconych. Ja jednak wolałabym dostać naprawdę najtańszy pierścionek ale żeby był kupiony z myślą o mnie. Żeby był dany w odpowiednim momencie, w odpowiedni sposób. Żeby był dany z serca!
Ten kupiony był w dzień wyjazdu (wyjeżdżaliśmy na krótki urlop, a miał na to 8 lat). O 2 rozmiary za duży. Nawet go nie mogłam nałożyć bo od razu spadał. Przyjęłam go ale zaraz po powrocie oddałam partnerowi. Powiedziałam mu wszystko co o tym myślę, o tym jak sie czuję jak zostałam potraktowana. Jego postawa w momencie ofiarowania też bardzo boli. Nie chciałam żeby klękał, ale on był oparty o barierkę i "wyluzowany" wygłosił słowa które tak bardzo teraz przeszkadzają i bolą.
Starałam sie przekonać do tego pierścionka ale za każdym razem jak go zakładałam robiłam sie smutna a łzy same napływały do oczu. Nie dałam rady dłużej. Niestety!

Pozdrawiam
Modelise uważam, że masz prawo czuć się źle i rozumiem, że jest Co smutno
Ciekawi mnie dlaczego facet, który jest w związku od 8 lat nie potrafi się zachować w tak ważnej chwili, pewnie uznał że tak długo jesteście razem, że nie musi się wysilać zbytnio, da pierścionek i tyle

Modelise co zamierzasz dalej zrobić w temacie nieszczęsnego pierścionka, po prostu uznasz że go nie ma czy rozmawialiście o tym jak rozwiązać tę całą sytuację, abyś mogła poczuć się lepiej????
Co zaproponował Twój partner?

Może zażyczysz sobie wymarzony pierścionek na inną okazję i uznasz, że to ten Wiem, że to nie to samo ale przynajmniej wówczas moglibyście zapomnieć o pierwszej gafie....Uwierz mi, cudownie jest nosić pierścionek, który cieszy, podoba Ci się, codziennie patrząc na swój uśmiecham się do siebie i jestem szczęśliwa
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 07:33   #58
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

A ja nadal nie rozumiem jak oswiadczyny, w jakiejkolwiek formie, moga byc przykre az tak, ze trzeba je wymazywac z pamieci?
No chyba ze ktos powie "ciebie nikt nie chce, to ja cie z litosci wezme."
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 09:13   #59
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Poemi Pokaż wiadomość
Też tak to odczuwam. Pierścionek śliczny, ale to już trochę taki dyżurny pierścionek zaręczynowy - za jakiś czas to będzie oficjalny model pierścionka zaręczynowego . Dobiły mnie grawery... Ja bym chciała jakąś sentencję specjalnie dla mnie a nie "kruk" i "jedyny"...
Te grawery są przykładowe, pokazują na reklamie, że jest możliwość wygrawerowania czegoś.

Dalej, mimo starań, nie potrafie sobie wyobrazić sytuacji, w której miłość mojego życia (ktos z kim jestem od 8 lat na pewno nią jest) oświadcza mi się a ja uważam to za fakt niebyły z racji brzydkiego pierścionka i pana machającego szczotą. A co z deklaracją? Chce spędzić z Tobą reszte życia a Ty to wymazujesz z pamięci, bo nie było pieknie? Może dla niego było.
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 09:24   #60
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Mój pierścionek-co myślicie?

osobiście wydaje mi się że ten pierścionek przypomina obrączkę - jeżeli takie lubisz to oki ale mi jakoś nie bardzo wpadł w oko ...

zycze Ci abyś otzrymała wymarzony pierścionek ... i oby przyniusł dużo szczęscia i
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.