cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 19:28   #1
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36

cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja


Hej dziewczyny

Zacznę może od opisania mojego problemu w mniej-więcej jeżeli będzie jakiś odzew opiszę wszystko szerzej :

Od podstawówki mam trądzik (obecnie mam 17lat). Zaczynał się na czole, obecnie jednak jest na całej buzi i zaczyna przenosić się jeszcze na szyję... Moja cera jest w opłakanym stanie-blizny po krostkach, czerwone kropki na całej twarzy, mniejsze lub większe podskórne(bardzo bolące) gule + zaskórniki i takie jakby malutkie "dziurki" koło nosa. Moja cera jest tłusta, po kilku godzinach od nałożenia kosmetyków zaczyna być po prostu lepka i muszę 'wycierać' to chusteczkami tj. przykładam je i czekam aż się wchłonie, nie pocieram. Jednak są takie dni (nie wiem od czego to zlezy) że buzia jest strasznie sucha, skóra się łuszczy, jest napięta i czuje sie jakbym miała maskę..


Moja cera wygląda raczej tak http://wylecztradzik.pl/wp-content/u.../9-452x313.jpg

Moja pielęgnacja:
Rano myję buzie płynem micelarnym z Biedronki. Jeśli jestem w domu to nie robie makijażu i w ciągu dnia co jakiś czas przemywam buzię tym płynem. Na wieczór używam żelu myjącego garnier 3w1 lub mleczka do twarzy z Ziaji. A po tym smaruję buzię żelem Clindacne od dermatolog. Ostatnio dostałąm też żel izotziaja i zastosowałam go punktowo, ale strasznie wysuszył mi buzię w tych miejscach aż skóra się złuszczyła.

Kosmetyki:
Jeśli wychodzę zdomu to nakładam podkład. I tak-niedawno był to Revlon do cery tłustej. Sprawował się całkiem nieźle fajnie krył i buzia była długo ładna, nie błyszczała się. Jednak jest chyba dla mnie za ciężki bo z czasem zaczęły się robić kolejne i kolejne gule... Teraz mam Rimmel Stay Matte i z tego nie jestem zadowolona. Wysusza mi skórę, coś tam kryje ale brakuje mi tego efektu gładkiej skóry który był przy Revlonie no i po tym zaraz m isie buzia blyszczy. Używam tylko podkładu, czasami pudru antybakteryjnego.

Moje prośby a raczej błagania do Was
Jaki podkład wybrać taki do 50zł? Zależy mi na optycznym wygładzeniu buzi i przykryciu krost, błyszczenie się buzi jestem w stanie znieść. Może zrobić drugie podejście do Revlonu co myślicie? No i poza podkładem myślałam może o zakupieniu palety korektorow do twarzy z Wibo, żeby wyrównać koloryt skóry bo tu też mam problem czerwone krostki-między nimi normalny odcień skóry-koło oczu i ust skóra żółtawa...
Co mogę robić, żeby tyle tych krost nie było, jakieś domowe sposoby? Mam leki, chodzę regularnie do dermatolog raczej nie widzę po tych żelach specjalnej poprawy, więc ciągle dostaje coś innego, zawsze z podobnym skutkiem.. Nawet antybiotyki doustne pomogły tylko na kilka tygodni. Sama próbowałam już maści ichtiolowej, pasty cynkowej ale nic nie dały.

Najbardziej proszę Was o rady dot. makijażu i przykrycia tych malych nieszczęść... Niedlugo szkoła a się obecnie wstydzę wyjść nawet do sklepu.

Wiem, że na forum bylo tysiące podobnych wiadomości, ale założyłam ten wątek ponieważ przecież każda cera jest innaAha i mam nadzieje ze kategoria dobra.
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:56   #2
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

niestety ja do 50 zl nie znam dobrego podkladu. Przetestowalam mase kosmetyków, mam cere tradzikowa nadal mimo ze mam prawie 30 lat. Najlepszym podkladem dla mnie jest clinique acne solution. To koszt 150zl. ale to starcza na bardzo dlugo (mi na pol roku a stosuje codziennie) matuje idealnie, nie wazy sie stapia ze skora, nie zapycha i nie pogarsza stanu cery. Utrzymuje sie caly dzien z jedna mala poprawka w postaciu pudru sypkiego. Popros o probke i ocen sama
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 01:22   #3
lovewizaz0
Raczkowanie
 
Avatar lovewizaz0
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Nawilżaj buzię, ale nie byle czym. To co niżej napiszę: wiem, że nie jest zbytnio wspólnego z twoim głównym pytaniem (jaki podkład), ale widzę twoje błędy w pielęgnacji i nadziei, że dermatolog prędzej czy później jakoś pomoże, więc:

____________________

Miałam i mam trądzik od 8 lat. Chodziłam do dermatologa od 5 lat, stosowałam dwie kuracje Izotek z mizernym skutkiem - fakt, trochę się poprawiło, no ale TRĄDZIK NADAL BYŁ. Mimo to ciągle chodziłam do dermatologa - o ja głupia. Oczywiście, ja nie piszę, że masz nie chodzić - jeżeli chcesz rób to dalej. Ja tylko przez niego szkodziłam sobie zdrowiu i skórze przesuszając ją lekami, które i pomagały i nie pomagały, a wręcz pogarszały (w większości). Co jest najlepsze: żaden dermatolog nie powiedział mi żeby nawilżała skórę (jeden polecał mi Cetaphil, ale to chemia, która mnie zapychała) Ostatnim razem byłam u dermatologa rok temu i co mi przepisał? 2 produkty: złuszczający i wysuszający. No jeeezuuuuuu. Już więcej się nie pokazałam. Jak już napisałam, trądzik nadal mam, ale aktualnie wyliczyłam 4 malutkie pryszcze, bo wczoraj zjadłam zupkę chińską (kiedyś moja twarz była cała osyfiona. Gorzej niż na zdjęciu do którego podałaś link - to była tragedia). Czyli, że jak tak pomyśleć to mało co mi wyskakuje, kiedy to niedawno jeszcze miałam całą twarz w syfach. I takie pytanie: skoro nie chodzę do dermatologa to co zrobiłam, że mi zniknęły niedoskonałości skóry, tłusta, łuszcząca się od czasu do czasu i przesuszona cera, a jest teraz jako tako już gładka?

No to tak:
1. Ograniczyłam słodycze, chipsy, słodkie napoje, fast foody, ciastka, delicje, paluszki itp. itd. - oczywiście wszystko co mi szkodziło.

Jak coś "ograniczyłam" tzn. że nie zrezygnowałam na 100%. Wiadomo, że nieraz sobie coś zjem, bo jestem człowiekiem i nie będę sobie tego żałować, ale muszę się liczyć z tym, że jak zjem troszkę czekolady (niestety może to być nawet 1 kostka - całe szczęście nie przepadam za nią), to już mi coś wyskoczy następnego dnia.

2. Zaczęłam pić TYLKO (!!!) wodę mineralną/źródlaną nie/gazowaną oraz herbatki ziołowe, LIŚCIASTE: pokrzywa, mięta i zielona herbata + na sam początek dnia staram się wypić szklankę wody z wyciśniętą połówką cytryny. Niektórzy też dodają miód do tego - ja nie lubię, więc nie dodaję. Codziennie też piję kawę rozpuszczalną - lubię, więc nie ograniczę.

3. Staram się jeść dużo owoców, warzyw, ryb oraz zastępuję ziemniaki brązowym ryżem - ma więcej właściwości i mi smakuje. JEDZ TO, CO JEST ZDROWE I CI SMAKUJE.

4. Nie żywię się sztucznymi lekami. Nie biorę żadnych tabletek: witaminek, antybiotyków, syropów - to szkodzi, to jest ble. Stosuję je tylko wtedy kiedy mam wysoką gorączkę. Nie dajmy zarabiać producentom leków, skoro mamy zdrowe i naturalne specyfiki na dany problem.

5. Zastąpiłam puder do twarzy skrobią ziemniaczaną. Na sam początek kiedy słyszałam o tym sposobie to śmiałam się, bo przecież jak można nakładać na swoją twarz skrobię? Zaryzykowałam z mega tłustą, lejącą się twarzą. Efekt lepszy niż pudry za które płaciłam krocie. Matuje na długo - dłużej niż inne pudry czy nawet podkłady. Tylko uwaga: skromnie go używaj, bo wysusza - zresztą, jak spróbujesz, to sama będziesz wiedzieć ile nakładać

6.
Zmieniłam kosmetyki PIELĘGNACYJNE na naturalne i całą swoją pielęgnację, która była podobna do twojej, czyli szczerze: beznadziejna (btw. stosowałam clindacne i było dla mnie słabe, ale co się dziwić skoro aż musiałam się leczyć Izotekiem).

Moja aktualna pielęgnacja:
a) Rano: przemywam twarz płynem micelarnym, nakładam żel aloesowy z Gorvita. Nieraz też pod to bazę pod podkład, która utrwala mój makijaż. Później makijaż (ale nie zawsze, tylko jeżeli gdzieś idę)

b) Zmywanie makijażu: zaraz po powrocie do domu i będąc pewna, że już nie będę nigdzie iść zmywam dosyć ciężki makijaż domowym olejkiem myjącym (5g emulgatora ze 'Zrób Sobie Krem', 50g olejku myjącego z Alterra), a na sam później, by zmyć na 100% makeup przecieram ją płynem micelarnym z L'oreal (cera sucha i wrażliwa), aż będzie czysty płatek kosmetyczny - zazwyczaj już jest po tym olejku. Od razu po tym nakładam żel aloesowy.

c) Wieczór: Tutaj już różnie. Nieraz dokładam żel aloesowy jeszcze, nieraz pozostawiam twarz bez niczego, nakładam maseczkę, której nie trzeba zmywać, olejki - które mnie nie zapychają np. olej tamanu, lniany albo mieszam olej z żelem na dłoni i nakładam na buzię. Co tylko chcę lub czego potrzebuje moja skóra.

d) Raz w tygodniu: używam bardzo mocny peeling (wątpię, że jest mocniejszy w drogeriach): korund - mikrodermabrazja ze sklepu internetowego 'Zrób Sobie Krem'. Ja, choć mam wrażliwą skórę jakoś sobie radzę z nim dosyć dobrze. Efekty po nim są takie, że jest o wiele mniej pryszczy, twarz gładsza. Tobie jako, że masz mocny trądzik odradzam trochę peelingów. Możesz spróbować jak na Ciebie działają :P Ja je zaczęłam stosować przy już umiarkowanym trądziku. Często po tym nakładam maseczkę, której już nie trzeba zmywać. Raz w tyg. także nakładam na twarz domową maseczkę, np. z drożdży - jest rewelacyjna na pryszcze. Ostatnio znajoma też poleciła mi maseczkę z kozieradki: podobno dobra.

________________
Co do mojego makijażu i podkładu jaki stosuję. Próbowałam różnych, póki co powoli wracam do podkładów mineralnych: bardzo dobry jest (przynajmniej dla mnie) podkład matujący z Annabelle Minerals. Niedługo chcę sobie zamówić z firmy Lily Lolo.

No i EFEKTY po tych wszystkich punktach: twarz jest czysta, nieraz coś wyskoczy jak każdemu, ale szybko się zagoi. Moja skóra kiedy kiedyś jeszcze potrzebowała ciągle skrobii, by buzia była matowa teraz już tego nie potrzebuje - jedynie nakładam odrobinkę na całą twarz po podkładzie przez który mam świecącą się skórę i to tyle. No ja ogólnie, to jestem zadowolona z efektów i tego jak zmieniłam dietę: przez trądzik nie mogę jeść niezdrowych rzeczy, które uwielbiam, ale już mnie tak do nich nie ciągnie i jest mi to obojętne.

_________________

Ale się rozpisałam. Nudziło mi się, a wiem, że pewnie ktoś to przeczyta oprócz Ciebie: Ci z podobnymi problemami.

Edytowane przez lovewizaz0
Czas edycji: 2014-08-28 o 01:30
lovewizaz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 15:24   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez fioletowooka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Zacznę może od opisania mojego problemu w mniej-więcej jeżeli będzie jakiś odzew opiszę wszystko szerzej :

Od podstawówki mam trądzik (obecnie mam 17lat). Zaczynał się na czole, obecnie jednak jest na całej buzi i zaczyna przenosić się jeszcze na szyję... Moja cera jest w opłakanym stanie-blizny po krostkach, czerwone kropki na całej twarzy, mniejsze lub większe podskórne(bardzo bolące) gule + zaskórniki i takie jakby malutkie "dziurki" koło nosa. Moja cera jest tłusta, po kilku godzinach od nałożenia kosmetyków zaczyna być po prostu lepka i muszę 'wycierać' to chusteczkami tj. przykładam je i czekam aż się wchłonie, nie pocieram. Jednak są takie dni (nie wiem od czego to zlezy) że buzia jest strasznie sucha, skóra się łuszczy, jest napięta i czuje sie jakbym miała maskę..


Moja cera wygląda raczej tak http://wylecztradzik.pl/wp-content/u.../9-452x313.jpg

Moja pielęgnacja:
Rano myję buzie płynem micelarnym z Biedronki. Jeśli jestem w domu to nie robie makijażu i 1. w ciągu dnia co jakiś czas przemywam buzię tym płynem. 2. Na wieczór używam żelu myjącego garnier 3w1 lub mleczka do twarzy z Ziaji. A po tym smaruję buzię żelem Clindacne od dermatolog. Ostatnio dostałąm też 3. żel izotziaja i zastosowałam go punktowo, ale strasznie wysuszył mi buzię w tych miejscach aż skóra się złuszczyła.

Kosmetyki:
Jeśli wychodzę zdomu to nakładam podkład. I tak-niedawno był to 4. Revlon do cery tłustej. Sprawował się całkiem nieźle fajnie krył i buzia była długo ładna, nie błyszczała się. Jednak jest chyba dla mnie za ciężki bo z czasem zaczęły się robić kolejne i kolejne gule... Teraz mam Rimmel Stay Matte i z tego nie jestem zadowolona. Wysusza mi skórę, coś tam kryje ale brakuje mi tego efektu gładkiej skóry który był przy Revlonie no i po tym zaraz m isie buzia blyszczy. Używam tylko podkładu, czasami pudru antybakteryjnego.

Moje prośby a raczej błagania do Was
Jaki podkład wybrać taki do 50zł? Zależy mi na optycznym wygładzeniu buzi i przykryciu krost, błyszczenie się buzi jestem w stanie znieść. Może zrobić drugie podejście do Revlonu co myślicie? No i poza podkładem myślałam może o zakupieniu palety korektorow do twarzy z Wibo, żeby wyrównać koloryt skóry bo tu też mam problem czerwone krostki-między nimi normalny odcień skóry-koło oczu i ust skóra żółtawa...
Co mogę robić, żeby tyle tych krost nie było, jakieś domowe sposoby? Mam leki, chodzę regularnie do dermatolog raczej nie widzę po tych żelach specjalnej poprawy, więc ciągle dostaje coś innego, zawsze z podobnym skutkiem.. Nawet antybiotyki doustne pomogły tylko na kilka tygodni. Sama próbowałam już maści ichtiolowej, pasty cynkowej ale nic nie dały.

Najbardziej proszę Was o rady dot. makijażu i przykrycia tych malych nieszczęść... Niedlugo szkoła a się obecnie wstydzę wyjść nawet do sklepu.

Wiem, że na forum bylo tysiące podobnych wiadomości, ale założyłam ten wątek ponieważ przecież każda cera jest innaAha i mam nadzieje ze kategoria dobra.
- 1. Zbyt często. Przemywaj skórę płynem micelarnym maksymalnie 2 razy dziennie. Po umyciu skóry koniecznie nałóż krem nawilżający, a wieczorem żel Clindacne
- 2. Nie używaj Garniera, zamiast niego kup chociażby żel do mycia twarzy z Biedronki (niebieski, bez granulek). Polecam też Cetaphil oraz Physiogel.
Jeśli chodzi o Ziaję - mleczko do demakijażu nie jest przeznaczone do Twojej skóry. Płyn micelarny w zupełności wystarczy.
- 3. Izotziaja to retinoid do stosowania miejscowego. Zaczerwienienie i luszczenie skory to często występujące objawy, po jakimś czasie ustapia. Nie przerywaj kuracji, retinoidy są bardzo skuteczne w walce z tradzikiem. Dziwię się tylko, ze stosujesz izotziaję wyłącznie miejscowo, dermatolog tak zalecił?
- 4. Nie polecam tego podkladu, moja cera rownież sie po nim pogorszyła. Może spróbuj podkładow mineralnych, np. Amilie? Do kupienia online. Kosztuje 36zl, ale do tego musisz kupić tez pedzel flat top (np. Amilie - 36zł, lub Hakuro h50s - ok. 26zł). www.amilie.pl

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lovewizaz0 Pokaż wiadomość

Moja aktualna pielęgnacja:
a) Rano: przemywam twarz płynem micelarnym, nakładam żel aloesowy z Gorvita. Nieraz też pod to bazę pod podkład, która utrwala mój makijaż. Później makijaż (ale nie zawsze, tylko jeżeli gdzieś idę)

d) Raz w tygodniu: używam bardzo mocny peeling (wątpię, że jest mocniejszy w drogeriach): korund - mikrodermabrazja ze sklepu internetowego 'Zrób Sobie Krem'. Ja, choć mam wrażliwą skórę jakoś sobie radzę z nim dosyć dobrze. Efekty po nim są takie, że jest o wiele mniej pryszczy, twarz gładsza. Tobie jako, że masz mocny trądzik odradzam trochę peelingów. Możesz spróbować jak na Ciebie działają :P Ja je zaczęłam stosować przy już umiarkowanym trądziku. Często po tym nakładam maseczkę, której już nie trzeba zmywać. Raz w tyg. także nakładam na twarz domową maseczkę, np. z drożdży - jest rewelacyjna na pryszcze. Ostatnio znajoma też poleciła mi maseczkę z kozieradki: podobno dobra.

________________
Co do mojego makijażu i podkładu jaki stosuję. Próbowałam różnych, póki co powoli wracam do podkładów mineralnych: bardzo dobry jest (przynajmniej dla mnie) podkład matujący z Annabelle Minerals.
- żel aloesowy Gorvita - rownież polecam, jest świetny tez go używam. Do kupienia w sklepach zielarskich
- baza pod podklad - nie polecam, szczególnie przy naszej tradzikowej skórze. Dziewczyny,to nie jest kosmetyk do stosowania na co dzień. Uwieżcie, w baaaardzo dużym stopniu może przyczynić sie do zaostrzenia tradziku
- peeling, szczególnie ziarnisty - absolutnie nie.... Jeśli macie zmiany zapalne, to samobójstwo dla skory. Poza tym autorka używa/ła retinoidow - to wystarczające przeciwwskazanie.
- podklady mineralne - tak jak wyżej pisałam, rownież polecam ja używam Amilie, ale kiedyś malowalam się Everyday Minerals które tez są bardzo fajne. Pełno jest firm z kosmetykami mineralnymi (Amilie, Everyday Minerals, lily lolo, Meow, pixie, Annabelle itd..) - do wyboru do koloru

Edytowane przez chindarella
Czas edycji: 2014-08-28 o 14:52
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 15:59   #5
lovewizaz0
Raczkowanie
 
Avatar lovewizaz0
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
-
- żel aloesowy Gorvita - rownież polecam, jest świetny tez go używam. Do kupienia w sklepach zielarskich
- baza pod podklad - nie polecam, szczególnie przy naszej tradzikowej skórze. Dziewczyny,to nie jest kosmetyk do stosowania na co dzień. Uwieżcie, w baaaardzo dużym stopniu może przyczynić sie do zaostrzenia tradziku
- peeling, szczególnie ziarnisty - absolutnie nie.... Jeśli macie zmiany zapalne, to samobójstwo dla skory. Poza tym autorka używa/ła retinoidow - to wystarczające przeciwwskazanie.
- podklady mineralne - tak jak wyżej pisałam, rownież polecam ja używam Amilie, ale kiedyś malowalam się Everyday Minerals które tez są bardzo fajne. Pełno jest firm z kosmetykami mineralnymi (Amilie, Everyday Minerals, lily lolo, Meow, pixie, Annabelle itd..) - do wyboru do koloru
* żel aloesowy jest także w aptece doz. Ja tam zawsze kupuję
* tak, baza pod podkład jest dosyć ciężka i jeżeli już ją używać to tylko na ważniejsze okazje. Dopisałam to, ponieważ jak już mam pisać co nakładam na buzię, to bardzo konkretnie
* peeling jak już napisałam może szkodzić autorce pytania. U mnie jest wszystko ok do tej pory i mało tego: okropnie mi pomaga, bo często jak mi coś wyskoczy to po użyciu go już mam czyściutką twarz, aha no i mniej się świeci. Ten korund jest w proszku, jest bardzo ostry, ja go używam delikatnie.
lovewizaz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 16:30   #6
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

lovewizaz0 mogłabyś zalinkować emulgator, który używasz do zrobienia olejku myjącego? dodajesz emulgator do olejku i gotowe? :d
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:23   #7
lovewizaz0
Raczkowanie
 
Avatar lovewizaz0
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Miss O Club Pokaż wiadomość
lovewizaz0 mogłabyś zalinkować emulgator, który używasz do zrobienia olejku myjącego? dodajesz emulgator do olejku i gotowe? :d
Emulgator: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/SLP/58

Tak, 5g emulgatora i 50g olejku myjącego (w moim przypadku Alterra Migdały&Papaja, ale może być każdy inny) - wszystko mieszamy i myjemy buzię. Olejek wystarczy na bardzo długo. Dobrze jest sobie kupić opakowanie z dozownikiem. Aha, no i jeśli zobaczymy, że olejek nie myje za dobrze, to dolewamy do niego na oko trochę emulgatora - wtedy powinien lepiej zmywać.
lovewizaz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 19:44   #8
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Może odstaw te biedronkowe kosmetyki te garniere- ja użyłam dwa razy żelu z garniera to miałam susz twarzy przez kilka dni nigdy więcej !! Postaw na minimalizm w pielęgnacji ,może kosmetyki naturalne okażą się lepsze, mogłabyś poszukać np na stronach biochemia urody albo zrób sobie krem.No i dieta nie ma się co oszukiwać dużo daje. Jeśli chodzi o podkład polecam z maxfactor ten 3 in 1 flawless jakos tak... mi się sprawdzał bardzo dobrze właśnie wrócę do niego jedyny mnie nie zapychał i utrzymywał sie dość długo tylko poczutaj na necie o nim bo podobno są dwie wesje madeinfrance i madeinirleand i się diametralnie różną jakością.
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:21   #9
Miss O Club
Zadomowienie
 
Avatar Miss O Club
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 060
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez lovewizaz0 Pokaż wiadomość
Emulgator: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/SLP/58

Tak, 5g emulgatora i 50g olejku myjącego (w moim przypadku Alterra Migdały&Papaja, ale może być każdy inny) - wszystko mieszamy i myjemy buzię. Olejek wystarczy na bardzo długo. Dobrze jest sobie kupić opakowanie z dozownikiem. Aha, no i jeśli zobaczymy, że olejek nie myje za dobrze, to dolewamy do niego na oko trochę emulgatora - wtedy powinien lepiej zmywać.
Super, dzięki
__________________
ojojej

"Na seksapil składa się w połowie to, co kobieta ma, a w połowie to, co myślą że ma."
-Sophia Loren
Miss O Club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:54   #10
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

hej również polecam kosmetyki z aloesem ponieważ bardzo ładnie goją, ja akurat wyciskam świeży sok prosto z doniczki nawet leczy mi krosty które zostaną po wrośnietym włosku jak sobie coś wyrywam co do płynu micelarnego to nie używaj go rano bo po co, nim tylko zmywaj makijaż, i podobno nie wolno go często używać. Peelingi jak najbardziej ale e nzymatyczne, polegają one na delikatnym złuszczaniu naskórka, na pewno nie są tak drastyczne jak drobnoziarniste. Ja akurat używam kwasy, a ostatnio peeling kawitacyjny to efekty są rewelacyjne. Sama w domu ( jestem początkującą kosmetyczką). Co do makijażu to jak nie ma potrzeby to nie nakładaj ! A jeśli już musisz to dodatkowa warstwa pudru pogorszy całą sprawę.. Polecam podkład z affinitone, jest za ok 25 zł, również mam cerę trądzikową i nie zawodzi mnie od kilku lat, ma bardzo delikatną konsystencję i nie zapycha ( bynajmniej mnie) oraz nie ma efektu maski, oczywiście jeśli dobierzesz dobry kolor. Jeżeli musi już być ten makijaż to zaraz po przyjsciu do domu zmywaj, delikatnie płynem micelarnym, oczy również. Mówiłaś ze masz czasami przesuszoną skóre, to pewno z przesadzonej pielęgnacji. jak możesz, to wybróbuj krem brevoksyl, prawie każdemu pomógł, mi również. Co do diety to zgodzę się w 100 procentach z lovewizazo , ogranicz słodycze, tłuste i pikantne potrawi, wszelką chemię. Nie dotykaj twarzy, nie drap, kup sobie sok aloesowy ale wiadomo że najlepszy jest prosto od kwiatka. Ja praktycznie w dzień nie mam nic na twarzy a rano przemywam tylko wodą z kranu, pozwalam jej oddychać. życzę powodzenia w pielęgnacji, w razie pytań pisz
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:36   #11
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Dziękuję za odzew

Co do mojej diety to jem "czysto" moje posiłki opierają się na warzywach,owocach,mięsie, rybach i zdrowych tłuszczach. Pije dużo wody, zielonej herbaty, ostatnio też miętę i rumianek Nie jem czekolad,ciastek oraz niczego co zawiera gluten. Jem okazjonalnie nabiał.
Moje grzeszki to kakao(surowe) czasami no i chili

Moje pytania:
1. Czym różni się podkład mineralny od zwykłego?
2. Co myślicie o podkładzie LOreal True Match Foundation?
3. Czy taka pielęgnacja będzie dobra:
'rano np ten żel aloesowy
'delikatny makijaż [jak wychodzę] np tym podkładem z affinitone
'jak wracam do domu to zzmywam tym płynem micelarnym makijaż
'myję buzie znowu tym żelem aloesowym
'na noc leki od dermatolog
?
Myślałam jeszcze nad jakimś delikatnym żelem do mycia typowo dla dzieci no i znajoma mówiła, że pomógł jej żel do higieny intymnej Co myślicie?
4. Czym nawilżać buzię(jakiś konkretny produkt?)jak ją przesuszę tymi lekami-głównie mam na myśli ten izotziaja bo wysusza mi te podskórne gule ale zostawia brzydkie suche skórki i nie wiem co zrobić z nimi. Wcześniej robiłam peeling żeby je usunąć, ale skoro piszecie, żeby tak nie robić to już nie będę


dziękuję za odpowiedzi

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Dziękuję za odzew

Co do mojej diety to jem "czysto" moje posiłki opierają się na warzywach,owocach,mięsie, rybach i zdrowych tłuszczach. Pije dużo wody, zielonej herbaty, ostatnio też miętę i rumianek Nie jem czekolad,ciastek oraz niczego co zawiera gluten. Jem okazjonalnie nabiał.
Moje grzeszki to kakao(surowe) czasami no i chili

Moje pytania:
1. Czym różni się podkład mineralny od zwykłego?
2. Co myślicie o podkładzie LOreal True Match Foundation?
3. Czy taka pielęgnacja będzie dobra:
'rano np ten żel aloesowy
'delikatny makijaż [jak wychodzę] np tym podkładem z affinitone
'jak wracam do domu to zzmywam tym płynem micelarnym makijaż
'myję buzie znowu tym żelem aloesowym
'na noc leki od dermatolog
?
Myślałam jeszcze nad jakimś delikatnym żelem do mycia typowo dla dzieci no i znajoma mówiła, że pomógł jej żel do higieny intymnej Co myślicie?
4. Czym nawilżać buzię(jakiś konkretny produkt?)jak ją przesuszę tymi lekami-głównie mam na myśli ten izotziaja bo wysusza mi te podskórne gule ale zostawia brzydkie suche skórki i nie wiem co zrobić z nimi. Wcześniej robiłam peeling żeby je usunąć, ale skoro piszecie, żeby tak nie robić to już nie będę


dziękuję za odpowiedzi
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 22:34   #12
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

- żel aloesowy nie służy do mycia twarzy tylko do jej nawilżania. Żel nakładasz na skórę i nie zmywasz go, tak jak krem
- podklad mineralny zawiera o wiele krótszy skład INCI od fluidu. Nie posiada żadnych silikonów i środków komedogennych. W składzie znajdziesz m.in. mikę, filtry fizyczne (które maja tez działanie antybakteryjne), pigmenty, węglan wapnia (absorbuje nadmiar sebum)...
- jeśli chodzi o pielęgnację to ja proponuje:
rano: żel do mycia twarzy + żel aloesowy (nawilzenie) + makijaz
wieczorem: płyn micelarny + żel do mycia twarzy + żel aloesowy + po pewnym czasie preparaty dermatologiczne
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 23:25   #13
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
- żel aloesowy nie służy do mycia twarzy tylko do jej nawilżania. Żel nakładasz na skórę i nie zmywasz go, tak jak krem
- podklad mineralny zawiera o wiele krótszy skład INCI od fluidu. Nie posiada żadnych silikonów i środków komedogennych. W składzie znajdziesz m.in. mikę, filtry fizyczne (które maja tez działanie antybakteryjne), pigmenty, węglan wapnia (absorbuje nadmiar sebum)...
- jeśli chodzi o pielęgnację to ja proponuje:
rano: żel do mycia twarzy + żel aloesowy (nawilzenie) + makijaz
wieczorem: płyn micelarny + żel do mycia twarzy + żel aloesowy + po pewnym czasie preparaty dermatologiczne
Dziękuję

W takim razie zakupię ten żel oraz żel do mycia twarzy jak wcześniej pisałam taki dla dzieci

Posmarowałam właśnie twarz lekiem skinoren i chyba zaraz wyjdę z siebie, swędzi i piecze mnie skóra... ale chyba musze sie przemęczyć eh
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 09:28   #14
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

raz w tygodniu nałóż peeling enzymatyczny i zaraz po nim maseczke nawilżającą ( nie odżywczą bo cię zapcha ) i codzienna pielęgnacja nawilżająca. Na prawde polecam Ci brevoksyl, ja go nałożę na noc i rano już mam mniej niespodzianek
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:53   #15
cytryna2601
Przyczajenie
 
Avatar cytryna2601
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Myślę, że nie zaszkodziłoby, gdybyś zaczęła używać żelu do mycia twarzy dwa razy dziennie. Polecam żel Iwostin Purritin do skóry tłustej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html

Poza tym mogłabyś spróbować wypijać 1-2 razy dziennie filiżankę herbaty rumiankowej - oczyszcza organizm i zbawiennie wpływa na skórę.

Wiem, że może zabrzmieć to banalnie, ale spróbuj zastąpić colę, soki itd. wodą niegazowaną. Nawilża ona skórę od wewnątrz
cytryna2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:13   #16
lovewizaz0
Raczkowanie
 
Avatar lovewizaz0
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 44
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Ja tam tylko dopiszę, że przy takiej cerze trądzikowej radzę uważać, bo wtedy wszystko może zapchać. Mnie, np. (zresztą jest tak do dzisiaj) każde żele do mycia twarzy od tych najtańszych, drogeryjnych po drogie, apteczne szkodzą. Próbowałam nawet wiele tych najbardziej naturalnych, ale nie ma co: to nie dla mnie.

Tak samo wyobraźcie sobie, że zawsze używałam żele pod prysznic, np. z Isana, Dove, Nivea i ciągle miałam krostki na rękach, plecach i dekolcie. Od kiedy postanowiłam zmienić produkt do mycia ciała na ten bardziej naturalny (bez sls) nagle wszystko się zagoiło, zniknęło. Jeżeli jest ktoś zainteresowany: piszę tu o kremie pod prysznic z Alterra: ten z bio-pomarańczą i wanilią (o ile pamiętam). Próbowałam inne produkty pod prysznic z Alterry, ale żaden tak nie działał pozytywnie na moją skórę jak ten o którym pisałam wcześniej.
lovewizaz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:36   #17
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Polecam przede wszystkim postawić na pielęgnację - możesz używać kosmetyków naturalnych, które wyrównają koloryt cery i do tego lekkich kremów BB. Są dziewczyny na YT któe pokazują jak zakryć mega duże pryszcze i nie wygląda to źle - pytanie czy na co dzień potrzebna byłaby Ci taka tapetka ))
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-04 o 21:13
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:13   #18
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Używała któraś z Was podkładu Mac Factor Creme Puf? Myślicie, że mógłby sie sprawdzić przy mojej cerze?
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:33   #19
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

nie miałam okazji używać tego podkładu. Ale jak masz takie poważne problemy z cerą to może lepiej byłoby się po poradę do lekarza wybrać?
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 12:03   #20
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez fioletowooka Pokaż wiadomość
Używała któraś z Was podkładu Mac Factor Creme Puf? Myślicie, że mógłby sie sprawdzić przy mojej cerze?
Max Factor ma ciężkie podkłady - najlepiej używać wszystkiego na bazie wody nie sylikonów ))
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:49   #21
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Byłam u dermatologa

Mam dalej używać Izotziaja, dostałam także żel Glamid jakiś nowszy podobno zawiera Nikotynamid 4%, kwas glikolowy i salicylowy. Zobaczymy jak będzie się sprawował

Dodatkowo mam krem nawilżający Elobaza-lekki krem który mam nakładać przed makijażem. Kupiłam też żel aloesowy i zaraz go wypróbuję.


+To, że proszę tutaj o rady nie znaczy, że jestem bierna w leczeniu przez lekarza i nie chce mi sie tam iść. Proszę darować sobie odp w stylu "idź do dermatologa" :roll eyes:
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 21:14   #22
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Max Factor ma ciężkie podkłady - najlepiej używać wszystkiego na bazie wody nie sylikonów ))
Większość podkładów na bazie wody to tzw woda w silikonie.Znam pojedyńcze podkłady bez silikonów (poza mineralnymi, piszę o drogeryjnych)i są albo ekstremalnie drogie pow 350 zł albo b.kiepskie albo mocno matujące i wymagające sporo wprawy. Testuje prawie wszystkie nowości gł z górnej półki. Co do Max Factora masz rację. Mają dość ciężkie podkłady choć nienajgorsze.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Polecam przede wszystkim postawić na pielęgnację - możesz używać kosmetyków naturalnych, które wyrównają koloryt cery i do tego lekkich kremów BB. Są dziewczyny na YT któe pokazują jak zakryć mega duże pryszcze i nie wygląda to źle - pytanie czy na co dzień potrzebna byłaby Ci taka tapetka ))

To najlepsza, bardzo rozsądna rada. Lekki podkład i korektor. Nie będziesz wyglądała jak zamaskowana i zaszpachlowana. Ciężkie podkłady typu DW od Estee Lauder super sprawdzają się gdy skóra ma duże przebarwienia ALE ma ładną fakturę tj bez kaszek i kraterów ponieważ bardzo to uwydatniają.
Warto zacząć od czegoś lekkiego i zamienić na cięższe jeśli nie zadziała niżeli odrazu ładować ciężki kaliber.
Co do YT także racja. Dziewczyny pokazują jak maskować duże zmiany ALE poza kamerą czy ktoś chce wyjść umalowany jak one na światło dzienne? Wątpię . Przepis na taką tapetę jest b.prosty niewidoczny makijaż maskujący to większa sztuka ale warto ją opanować.

Pozdrawia i życzę znalezienia czegoś dla siebie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-04 o 21:45
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 11:48   #23
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Większość podkładów na bazie wody to tzw woda w silikonie.Znam pojedyńcze podkłady bez silikonów (poza mineralnymi, piszę o drogeryjnych)i są albo ekstremalnie drogie pow 350 zł albo b.kiepskie albo mocno matujące i wymagające sporo wprawy. Testuje prawie wszystkie nowości gł z górnej półki. Co do Max Factora masz rację. Mają dość ciężkie podkłady choć nienajgorsze.
Niestety ciężko jest znaleźć na tyle dobre produkty, aby i skład i efekt końcowy nas zadowalały
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 11:52   #24
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
Niestety ciężko jest znaleźć na tyle dobre produkty, aby i skład i efekt końcowy nas zadowalały
To prawda. Sama mam ciąglę spore wątpliwości. Ja co prawda nie mam trądziku ale mam rozszężone pory . Ciągle lawiruję między produktami matującymi ale wyglądającymi mniej naturalnie a lekkimi puchami które wyglądają jak 2 skóra ale świecą się b szybko i uwydatniają pory.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 16:42   #25
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

W tym wieku to niestety dość typowe zjawisko i wiem że to dobija i to co mogę Ci poradzić z mojego własnego trądzikowego doświadczenia to:

-spróbuj płynu do mycia całego ciała dla dzieci Babydream,duża butla w Rossmanie to koszt ok 10 zł
-płyn micelarny

też polecam żel Aloesowy, też GorVita
-polecam też olejek z drzewa herbacianego, punktowo na wypryski ok 10 zł (ale raczej nie w trakcie stosowanie kuracji derm.)
-Alantan plus krem, nawilżający 7/8 zł

Podkład do 50 zł, trudno można znaleźć, ale może któryś z Iwostinu aptecznego? jest do skóry trądzikowej Iwostin Correctin w promocji można go dostać nawet za 26 zł.
(w przypływie gotówki polecam anti blemish solutions clinique, fantastyczny produkt)

Ten podkład z Iwostinu ma filtr 30 więc dla Ciebie skoro używasz produktów złuszczających będzie idealna. Ja akurat nie polecam peelingów gruboziarnistych.

I polecam herbatkę z pokrzywy, rumianek, sport, sport i sport

Edytowane przez sowaa5
Czas edycji: 2014-09-06 o 16:46
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:34   #26
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
To prawda. Sama mam ciąglę spore wątpliwości. Ja co prawda nie mam trądziku ale mam rozszężone pory . Ciągle lawiruję między produktami matującymi ale wyglądającymi mniej naturalnie a lekkimi puchami które wyglądają jak 2 skóra ale świecą się b szybko i uwydatniają pory.
rozszerzone pory to i moja udręka (((( Dużo produktów wygląda na nich źle, wszystko jest nie takie jakie powinno być. W ogóle przez moją cerę tłustą, skóra jest grubsza i nie jest tak gładka jak u innych dziewczyn. FE FE FE :/
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:45   #27
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: cera mocno trądzikowa podkład/pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Studenckamodnisia Pokaż wiadomość
rozszerzone pory to i moja udręka (((( Dużo produktów wygląda na nich źle, wszystko jest nie takie jakie powinno być. W ogóle przez moją cerę tłustą, skóra jest grubsza i nie jest tak gładka jak u innych dziewczyn. FE FE FE :/
Ja mam normalną ale w tej chwili całą wysypaną i wyglądam jak ..aż trudno to określić. Pełno małych zaskurników.. Gdy do tego dochodzi jeszcze rozszerzone to i owo.. Sama wiesz jak to w takich sytuacjach wygląda. Dodaje ze 100 lat o ciężko coś na to poradzić a zakryć jest niemożliwe.

Na mnie super działa maska oczyszczająca z the body shop ale trzeba uważać bo może przesuszać.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-07 12:45:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.