Strona internetowa dla Młodej Pary? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-15, 23:18   #1
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Question

Strona internetowa dla Młodej Pary?


Hej, dziewczyny, czy spotkałyście się już z czymś takim w PL? A może same zamierzacie taką stronę założyć?
Ostatnio przeglądałam FB i trafiłam na fan page firmy, która takie stronki projektuje, przyznam, że 'przemówili' do mnie i zaświeciła mi się lampka nad głową Na takiej stronie można wrzucić fotki, nagrania, księgę gości, listę prezentów, które chciałoby się dostać (goście sobie je rezerwują i jest pewność, że nie będzie dubli), mailowe potwierdzenia obecności itd., po wszystkim nie trzeba nikomu z gości podrzucać materiałów ze ślubu, wystarczy wklepać adres hehe - to dla mnie duży plus:P
Co myślicie na ten temat? Przesada czy fajny pomysł???
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 00:03   #2
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Strona internetowa dla Młodej Pary?

My robimy własnie sami taka strone. Jesteśmy mieszana para wiec wydaje mi sie to ułatwieniem zwłaszcza dla osob zza granicy objaśnienie tradycji, gdzie i jak dojechać, co z noclegiem, rvsp online itd.

Szczerze to gdyby nie to ze moj Tż jest obcokrajowcem to takiej strony bym na 99% nie chciała bo wg mnie w sumie jest to zbędne jednak w naszym wypadku wydaje nam sie ze ułatwi to troche gościom sprawę no ale wyjdzie wszystko w praniu.

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2015-02-16 o 08:08
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 07:55   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Znajomi coś takiego zrobili, ale w ich wykonaniu to był niewypał i narazili się na śmieszność ponieważ treść tej strony pokazywała głównie to ile na wesele wydali. Natomiast strona gdzie jest dużo informacji organizacyjnych może dużo ułatwić zaproszonym gościom.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 08:00   #4
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Do mnie takie cos nie przemawia. Zdjecia i tak bede miala udostepnione - fotograf robi prywatne galerie. Zawsze moge wyslac link do niej do kogo chce.

Mysle, ze to w sumie niepotrzebny wydatek. Chyba ze ktos robi to sam.
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 10:00   #5
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Dzięki za opinie Dziewczyny My jednak się zdecydowaliśmy na to z TŻ Chcielibyśmy na tej stronce jakoś zabawnie przestawić naszą historię (oczywiście w skrócie:P), napisać trochę o naszych zainteresowaniach i o tym co lubimy itd. Nie ze wszystkimi gośćmi znamy się dobrze, niektórych nie znamy w ogóle (osoby towarzyszące), więc pomyśleliśmy, że w ten sposób czegoś więcej się o nas dowiedzą i nastąpi tak jakby przełamanie lodów jeszcze przed imprezą Poza tym mapka z lokalizacją, rsvp za pomocą kliknięcia jak ktoś nie chcę dzwonić, żeby potwierdzić swoją obecność, wystarczy, że kliknie kilka guzików i gotowe, ja osobiście bym skorzystała z takiej opcji.
Akurat my nie chcemy mieć listy prezentów, bo jesteśmy zdania, że każdy sam powinien podejmować takie decyzje według własnego uznania.

Na pewno nasza strona nie powstaje po to, żeby obnosić się z kosztami przeznaczonymi na wesele, zalezy nam po prostu, aby była w niej spora dawka humoru i przydatnych gościom informacji. Jeśli chodzi o cenę to naprawdę nie jest wysoka, a w porównaniu do innych dodatków weselnych to kropelka w morzu, więc tutaj problemu nie widzimy
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 10:39   #6
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

znajomi mieli jak organizowali ślub za granicą. bardzo to było wtedy wygodne dla gości, bo była informacja o tym jak dojechać itp. no i lista prezentów, co też było fajne, bo klikało się że się jakiś prezent wybiera i on wtedy znikał z listy.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:00   #7
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

ja tutaj zrobiłam swoją stronę ślubną za darmo
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 11:07   #8
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
ja tutaj zrobiłam swoją stronę ślubną za darmo
Widziałam ten portal i jeszcze jeden podobny, ale te szablony do wyboru mi się w ogóle nie podobają Jakoś tak nieprofesjonalnie wyglądają według mnie (bez urazy!). Wolę mieć niezależną stronkę, którą wykona jakiś znawca tematu
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:31   #9
Kiciakowa
Zakorzenienie
 
Avatar Kiciakowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 668
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez leobozenka Pokaż wiadomość
Widziałam ten portal i jeszcze jeden podobny, ale te szablony do wyboru mi się w ogóle nie podobają Jakoś tak nieprofesjonalnie wyglądają według mnie (bez urazy!). Wolę mieć niezależną stronkę, którą wykona jakiś znawca tematu
Spoko, spoko ja stronkę zrobiłam na próbę i w sumie jeszcze nie wiem, czy ją pokaże gościom czy nie bo nic tam nie mam.
Zrobiłam ją zaraz po zaręczynach, czyli w okresie największego 'zajarania się' przygotowaniami i robiłam wszystko, co miało związek ze ślubem nie wiem czy mi się przyda, bo nie wiem co tam mam wstawić wpisalam tylko godzinę mszy ślubnej, kościół i salę weselną, a wszystko to będę mieć przecież na zaproszeniach
Nie za bardzo mam pomysł co dalej z tym zrobić i od stworzenia nic tam nie zmieniłam.
A szablony były kiepskie, to fakt ...
__________________
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
~Coco Chanel
Kiciakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:54   #10
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez Kiciakowa Pokaż wiadomość
Spoko, spoko ja stronkę zrobiłam na próbę i w sumie jeszcze nie wiem, czy ją pokaże gościom czy nie bo nic tam nie mam.
Zrobiłam ją zaraz po zaręczynach, czyli w okresie największego 'zajarania się' przygotowaniami i robiłam wszystko, co miało związek ze ślubem nie wiem czy mi się przyda, bo nie wiem co tam mam wstawić wpisalam tylko godzinę mszy ślubnej, kościół i salę weselną, a wszystko to będę mieć przecież na zaproszeniach
Nie za bardzo mam pomysł co dalej z tym zrobić i od stworzenia nic tam nie zmieniłam.
A szablony były kiepskie, to fakt ...
Hehe wiem jak to jest być w momencie największego zarajania
Właśnie na tych stronkach mi się podoba, że jest taki licznik do odliczania dni i że można siebie przedstawić w oryginalny sposób, z humorem No wiadomo, że wszystkie podstawowe informacje są na zaproszeniach, ale na stronie można umieścić dużo więcej Kurcze ja mam już milion pomysłów, muszę sobie wszystko dokładnie spisać, że opisać tym ludziom od projektu. Coś czuję, że będę ich najmarudniejszą klientką
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 22:46   #11
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Ja nie miałam, ale uważam, że to nie głupi pomysł.
Dobry sposób na przekazywanie najświeższych informacji dotyczących dojazdu, noclegu, transportu.
Może też to być coś a la pamiętnikowe z przygotowań - pomijam kwestie finansowe, bo tutaj klapa murowana już na wstępie, to o czym wcześniej wspomniano

Nie trzeba zakładać profesjonalnej strony, wystarczy założyć blog na bloggerze ( konto google wystarczy mieć ) lub na wordpressie ( tutaj fajne, nowoczesne darmowe szablony, teraz już nawet po polsku).
jeśli nie chciałoby się nazwy strony z dopiskiem 'blogspot' czy 'wordpress', można "wykupić" sobie domenę, pierwszy rok przeważnie jest za darmo a dopiero po roku płaci się 100 zł netto.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 07:34   #12
AGUSIAE
Raczkowanie
 
Avatar AGUSIAE
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 83
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

My tez mamy stronke, ale tylko dla gosci ze Szkocji ( moj narzeczony to szkot). Zawiera ona informacje na temat lotow, hoteli itp. Rsvp tez mamy online.
__________________
05.09.2015
AGUSIAE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:03   #13
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam, ale uważam, że to nie głupi pomysł.
Dobry sposób na przekazywanie najświeższych informacji dotyczących dojazdu, noclegu, transportu.
Może też to być coś a la pamiętnikowe z przygotowań - pomijam kwestie finansowe, bo tutaj klapa murowana już na wstępie, to o czym wcześniej wspomniano

Nie trzeba zakładać profesjonalnej strony, wystarczy założyć blog na bloggerze ( konto google wystarczy mieć ) lub na wordpressie ( tutaj fajne, nowoczesne darmowe szablony, teraz już nawet po polsku).
jeśli nie chciałoby się nazwy strony z dopiskiem 'blogspot' czy 'wordpress', można "wykupić" sobie domenę, pierwszy rok przeważnie jest za darmo a dopiero po roku płaci się 100 zł netto.
o blogerze nie myślałam, ale ludzie, którzy będą mi robić stronę też bazują na wordpresie, więc nie omieszkałam przejrzeć tysiące szablonów w necie na ładny darmowy, taki który pasuje niestety nie trafiłam, jak coś mi wpadło w oko to jest płatne... no ale cóż. Szukałam oczywiscie na zagranicznych strona, bo tam wybór jest ogromny. Poza tym trzeba to później umieć dostosować, wtrącić jakieś dodatki, edytować, więc trzeba się na tym znać. Ja się kompletnie nie znam, więc na pewno sama bym sobie nie poradziła. Ba, ja nawet nie wiedziałabym jak to połączyć se swoją domeną hehe
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 14:13   #14
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Nie trzeba zakładać profesjonalnej strony, wystarczy założyć blog na bloggerze ( konto google wystarczy mieć ) lub na wordpressie ( tutaj fajne, nowoczesne darmowe szablony, teraz już nawet po polsku).
jeśli nie chciałoby się nazwy strony z dopiskiem 'blogspot' czy 'wordpress', można "wykupić" sobie domenę, pierwszy rok przeważnie jest za darmo a dopiero po roku płaci się 100 zł netto.
Popieram wordpressa. Wydaje mi się, że na użytek informacji o ślubie naprawdę nie trzeba czegoś niesamowicie zaawansowanego technologicznie czy dużej ilości wtyczek.

Leobozenka A patrzyłaś tutaj? Największa baza szablonów w calkiem przyzwoitej cenie. Ja wordpressa ogarniałam sama; z podpięciem domeny może Ci pomóc ktoś wtajemniczony w te kwestie.
Z tego, co piszesz - taka firma może wziąć czterocyfrową należność za taką usługę; a i tak podejrzewam, że będą bazować na jakimś szablonie, a nie tworzyć coś od zera dla Ciebie.
Inna sprawa, że nie trzeba mieć dużej ilości wtyczek i innych bajerów; treść jest najważniejsza.

My osobiście zastanawialiśmy się nas stroną (informacje praktyczne), ale tutaj zrezygnowaliśmy. Min. dlatego, że bylo sporo starszych osób, nie było gości z zagranicy, więc raczej wiedzieli, czego się spodziewać. Blog i opisy przygotowań u nas by się nie sprawdziły. Po pierwsze, nie podejrzewamy naszych znajomych i rodziny o zbytnie emocjonowanie się naszym ślubem i naszą historią. Druga sprawa - wiele rzeczy było niespodzianką dla gości.
Zdecydowaliśmy się wydrukować najwazniejsze informacje jako dodatek do zaproszeń (w tym mapka).
Zdjęcia - podesłaliśmy gościom przez galerię z hasłem. Film - link do ściągnięcia. W rodzinie krążą płytki.

Jak ktoś ma czas i nieograniczony budżet - można się w to bawić. Ale jeśli jednego lub drugiego brak, są inne fajne rozwiązania.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 18:42   #15
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Popieram wordpressa. Wydaje mi się, że na użytek informacji o ślubie naprawdę nie trzeba czegoś niesamowicie zaawansowanego technologicznie czy dużej ilości wtyczek.

Leobozenka A patrzyłaś tutaj? Największa baza szablonów w calkiem przyzwoitej cenie. Ja wordpressa ogarniałam sama; z podpięciem domeny może Ci pomóc ktoś wtajemniczony w te kwestie.
Z tego, co piszesz - taka firma może wziąć czterocyfrową należność za taką usługę; a i tak podejrzewam, że będą bazować na jakimś szablonie, a nie tworzyć coś od zera dla Ciebie.
Inna sprawa, że nie trzeba mieć dużej ilości wtyczek i innych bajerów; treść jest najważniejsza.

My osobiście zastanawialiśmy się nas stroną (informacje praktyczne), ale tutaj zrezygnowaliśmy. Min. dlatego, że bylo sporo starszych osób, nie było gości z zagranicy, więc raczej wiedzieli, czego się spodziewać. Blog i opisy przygotowań u nas by się nie sprawdziły. Po pierwsze, nie podejrzewamy naszych znajomych i rodziny o zbytnie emocjonowanie się naszym ślubem i naszą historią. Druga sprawa - wiele rzeczy było niespodzianką dla gości.
Zdecydowaliśmy się wydrukować najwazniejsze informacje jako dodatek do zaproszeń (w tym mapka).
Zdjęcia - podesłaliśmy gościom przez galerię z hasłem. Film - link do ściągnięcia. W rodzinie krążą płytki.

Jak ktoś ma czas i nieograniczony budżet - można się w to bawić. Ale jeśli jednego lub drugiego brak, są inne fajne rozwiązania.
cornflower, przeglądałam sobie również płatne szablony, żeby nabrać orientacji, ale jak już mówiłam, dla mnie to kompletnie czarna magia nie znam się na tym kompletnie, dlatego zdecydowałam się na taką firmę, tym bardziej, że cena w moim mniemaniu nie jest wygórowana, bo wynosi 500-700 zł (w zależności od ilości bajerków, a w sumie chciałabym jakieś) Oni bazują właśnie na płatnych szablonach, które są już w cenie usługi. Gdybym potrafiła to sama bym z przyjemnością pobawiła się w coś takiego, ale jestem ciemną masą w takich kwestiach, prędzej bym wywaliła kompa przez okno niż uruchomiła tego wordpresa w serwerze
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 01:08   #16
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

leobozenka Taka cena jest jak najbardziej ok (myślę, że możecie być zadowoleni). Obstawiałam, że zaśpiewają Wam czterocyfrową kwotę, a dadzą najtańszy szablon, małą możliwość personalizacji - zdarza się to dość często przy stronach wordpressowych dla mniejszych klientów.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 12:10   #17
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
leobozenka Taka cena jest jak najbardziej ok (myślę, że możecie być zadowoleni). Obstawiałam, że zaśpiewają Wam czterocyfrową kwotę, a dadzą najtańszy szablon, małą możliwość personalizacji - zdarza się to dość często przy stronach wordpressowych dla mniejszych klientów.
cornflower, dziękuję za uświadomienie Będę wiedziała w przyszłości na co zwracać uwagę przy tego typu zakupach, dobrze, że tym razem mi się udało na ślepo dobrze trafić

Faktycznie, że jakby mi zaproponowali np. 1500 czy nawet więcej to jako kompletnie nieświadomy człowiek, uznałabym, że to normalne (chociaż wtedy raczej bym się na to nie zdecydowała, bo szkoda kasy by mi było).
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 12:18   #18
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Dziewczyny zastanawiamy się nad taką stroną właśnie z TŻ. Możecie powiedzieć jak to u Was wypadło ? Jak zostało odebrane przez gości ?
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 09:26   #19
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Strona internetowa dla Młodej Pary?

U nas goscie zza granicy sami przyznali ze strona była przydatna dla nich (dla nich tez była kierowana w sumie).
Opis co i jak, gdzie, kiedy, gdzie jest hotel, co można zwiedzić jak sie zostaje dłużej, potwierdzenie przybycia online, itd


Zrobiliśmy ja sami wiec większe koszty tez obeszlismy.

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2017-05-07 o 09:27
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-14, 19:29   #20
Werciasteczko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 7
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Myślałam o tym, żeby zrobić taką stronę w ramach zawiadomienia, dla osób , które zapraszam tylko na ślub. Tylko nie mam za bardzo pomysłu co moglibyśmy tam umieścić. Może macie jakieś pomysły? Albo podzielcie się swoimi stronami, tak dla inspiracji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Werciasteczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 22:07   #21
carola4903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Strona internetowa dla Młodej Pary?

Prawdę mówiąc ja to pierwsze słyszę o czymś takim.
carola4903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-30 23:07:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.