suche skórki wokół oczu... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 12:47   #31
katara3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: suche skórki wokół oczu...

ja również mam ten problem znów pojawił sie suche strupy w zewnętrznych kącikach oczu tak ni z gruszki ni z pietruszki, tym bardziej że makijaż jak i kosmetyki używam te same od dłuższego czasu a tu chops(( wcześniej miałam takie coś ale okazało sie że miałam zapalenie spojówki...czy od oczulenia i podrażnienia coś sie tam wkręciło czy ta sucha skóra to od zapalenia nie wiem do dzis. jednak na dzisiejsze rany nie pomagają krople i maść z antybiotykiem, spamoranie świetlikiem i alantoliną (czy jak to sie zwie) świędzi, piecze, makijaż nie możliwy i nie wiem od czego to , chyba pora przestać sie malować i choć robie dobry demakijaż jeszcze dokładniej to robić. co do uczulenia może coś w powietrzu jest?????? ziaja mnie wcześniej podrażniła więc uważajcie na mleczko kakaowe!!!
jak któraś znajdzie sposów na te nasze suchości niech da znac))

pozdrawiam
katara3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 23:40   #32
Yvvona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: suche skórki wokół oczu...

dwa dni przed weselem kupiłam sobie krem pod oczy z Ziaji, chciałam mięć pięknie wyglądające oczy, mam niewielki problem z opuchlizną pod oczami, dlatego na ten wieczór chciałam się go pozbyć, dwa dni nawilżałam oczy tym kremem, i powiem Wam że nic to nie dało, a wręcz przeciwnie pogorszyło sprawę! pojawiły się cienie pod oczami, zaczerwienienia, opuchlizna, przekrwione oczy, pieczenie i podrażnienie, a dwa dni po zaczęła łuszczyć mi się skóra w okolicy oczu. tragedia.

po tym stwierdziłam, że to nie alergia tylko podrażnienie, przesadziłam z tym kremem, dzięki temu nie nawilżyłam skóry tylko wysuszyłam, czego dowodem było łuszczenie się skóry wokół oczu po mojej 'kuracji'

dziewczyny uważajcie w dawkowaniu takich rzeczy, teraz już się naczytałam że faktycznie skóra w oklicy oczu jest wrażliwa, lubi natłuszczanie ale standardowo dwa razy dziennie tłustym kremem

a na pozbycie się zmęczenia najbardziej pomoga mi jakiś zimy okład na nawilżoną twarz, świeże powietrze, woda do picia
Yvvona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 17:22   #33
morreno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 7
Dot.: suche skórki wokół oczu...

tez mam ten problem. skora zaczela mi schodzic z powieki po zelu do demakijazu. znacie jakies dobre, domowe i szybko dzialajace metody na pozbycie sie tego?
morreno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 22:03   #34
rydzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 65
Dot.: suche skórki wokół oczu...

Cytat:
Napisane przez morreno Pokaż wiadomość
tez mam ten problem. skora zaczela mi schodzic z powieki po zelu do demakijazu. znacie jakies dobre, domowe i szybko dzialajace metody na pozbycie sie tego?
Nanobasa albo maść z wit. A. Też mam podobny problem. U mnie trochę pomaga - nakładam grubą warstwę na noc. Czy to podrażnienie 'wychodzi' wam od razu po zastosowaniu mleczka/płynu/żelu do demakijażu czy po jakimś czasie? Podejrzewam, że u mnie winny jest jakiś kosmetyk, ale nie jestem w stanie stwierdzić który. Myję twarz, nakładam krem, wszystko jest ok, a potem w trakcie dnia albo wieczorem zaczynają mnie piec te czerwone kropki i placki na powiekach i zewnętrzne kąciki oczu.
__________________
Kosmetyki
rydzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.