wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-16, 01:23   #1
TotalnieNiezdecydowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?


Przepraszam, ze bez polskich znakow, ale na razie jestem za granica oprocz tego jestem nowy, ale stwierdzilem, ze warto, bo czesto tu zagladam i ludzie madrze prawia

Jestem 23 letnim facetem, ktory nie moze zdecydowac sie na zyciowa sciezke. Studia podejmowalem 4 razy i tyle razy je rzucalem. kazdy kierunek inny. Zycie dosc hulaszcze, ale postanowilem wziac sie w garsc. I stwierdzilem... ze nie wiem co dalej.
Utrzymuje sie sam, mieszkam w wielkim miescie w Polsce i wydaje sie ze mam sporo mozliwosci. No, ale wlasnie. Skoro nie wiem co chce robic. jestem po liceum a nie mam nic.

Mialem zawsze zdolnosci jezykowe, dobra pamiec i lubie zanurzac sie w innym swiecie. Troche odrealniony, troche twardo stapajacy po ziemi.
Myslalem, zeby skonczyc jakas szkole dziennikarska, pisarska, cos w ten desen? W glowie milion rzeczy a druga sprawa jest moj slomiany zapal. Wielu moich znajomych twierdzi, ze mam niezle pomysly, ale trudno mi przy nich dlugo usiedziec.
Ktos ma na to jakies pomysly? jakies szkoly na oku? moze jakas poradnia zawodowa? psycholog???
KAZDY rzucony tutaj pomysl bedzie dla mnie na wage zlota. Czy to specjalista, czy forumowy frend
TotalnieNiezdecydowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 06:21   #2
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: wolajacy o pomoc

Cytat:
Napisane przez TotalnieNiezdecydowany Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze bez polskich znakow, ale na razie jestem za granica oprocz tego jestem nowy, ale stwierdzilem, ze warto, bo czesto tu zagladam i ludzie madrze prawia

Jestem 23 letnim facetem, ktory nie moze zdecydowac sie na zyciowa sciezke. Studia podejmowalem 4 razy i tyle razy je rzucalem. kazdy kierunek inny. Zycie dosc hulaszcze, ale postanowilem wziac sie w garsc. I stwierdzilem... ze nie wiem co dalej.
Utrzymuje sie sam, mieszkam w wielkim miescie w Polsce i wydaje sie ze mam sporo mozliwosci. No, ale wlasnie. Skoro nie wiem co chce robic. jestem po liceum a nie mam nic.

Mialem zawsze zdolnosci jezykowe, dobra pamiec i lubie zanurzac sie w innym swiecie. Troche odrealniony, troche twardo stapajacy po ziemi.
Myslalem, zeby skonczyc jakas szkole dziennikarska, pisarska, cos w ten desen? W glowie milion rzeczy a druga sprawa jest moj slomiany zapal. Wielu moich znajomych twierdzi, ze mam niezle pomysly, ale trudno mi przy nich dlugo usiedziec.
Ktos ma na to jakies pomysly? jakies szkoly na oku? moze jakas poradnia zawodowa? psycholog???
KAZDY rzucony tutaj pomysl bedzie dla mnie na wage zlota. Czy to specjalista, czy forumowy frend
Utrzymujesz się sam. Lubisz swoją pracę? Co robisz? Jeśli tak to związane z nią? Jakie masz hobby?
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 07:08   #3
TotalnieNiezdecydowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: wolajacy o pomoc

Cytat:
Napisane przez smerfna11 Pokaż wiadomość
Utrzymujesz się sam. Lubisz swoją pracę? Co robisz? Jeśli tak to związane z nią? Jakie masz hobby?
Utrzymuje sie sam. Studia rzucilem niedawno, wiec w weekendy cos tam studiowalem a w tygodniu pracowalem. Musze utrzymywac sie sam, wiec dorwalem prace. teraz bede tylko pracowal a nie chce tylko pracowac praca jak praca, daje pieniadze ale mozna popracowac w niej rok i spadac, zanim sie zakorzenisz Nie wiaze z nia zadnej przyszlosci.

co do hobby- tu jest pies pogrzebany. Kiedys zapalony gitarzysta, teraz do ogniska, wiec odpada. Kiedys interesowalem sie''slowem'', filologia, teraz tylko nim wladam. tego prawdziwego hobby, prawdziwego Ja, nie moge znalezc. o to w tym wszystkim chodzi
TotalnieNiezdecydowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 10:10   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: wolajacy o pomoc

Kurcze, niby coś o sobie napisałeś, ale i tak trudno cokolwiek doradzić... 4 razy zrezygnować ze studiów
No i słomiany zapał. Mam w bliskim otoczeniu osobę o takim zapale i szczerze mówiąc już mnie denerwuje. A jak zaczyna opowiadać o czymś nowym czym chce się zająć, to już dostaję wysypki z nerwów, bo wiem jak to się skończy. Myślę, że od tego trzeba zacząć - nie ma że boli, zacząłeś to skończ.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 10:34   #5
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Z tego co zrozumiałam - studiowałeś zaocznie.. nie szkoda kasy? 4 razy zmieniałeś kierunki - jakie one były? Jeśli sam twierdzisz, że masz słomiany zapał to czy jest sens znowu tracić czas i pieniądze?
Sam gadasz właściwie tylko o językach. Więc chyba sprawa dość prosta..
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:27   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Przy słomianym zapale na pewno nie żadna filologia, bo zapal się na takich studiach po miesiącu skończy. Poza tym, filologia od podstaw zaocznie mija się z celem w większości przypadków.
Zresztą, moim zdaniem żadne studia, raczej jakaś szkoła zawodowa dla dorosłych 3-4 semestry i to dość luźne zazwyczaj dają cień szansy na skończenie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 03:11   #7
cabula
Raczkowanie
 
Avatar cabula
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

A można wiedzieć jakich kierunków już próbowałeś?
cabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 19:25   #8
vanilla_93
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_93
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Jakie wybrać studia przy słomianym zapale? Cóż - żadne. Jeżeli nie ciągnie Cię do nauki, to na żadnych studiach się nie utrzymasz, czy to humanistycznych, czy ścisłych. Szkołę jakoś wszyscy kończymy, bo zawsze biegają za nami rodzice, czy nauczyciele. Studia to już jednak inna bajka. Tam o wszystko musisz zadbać sama, a w razie problemów - cóż, wielu czeka na Twoje miejsce.
Nie kończ studiów "na siłę". Jeżeli masz pracę i Cię ona satysfakcjonuje, to po co to zmieniać?
vanilla_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 19:14   #9
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Idź na filozofię. To najbardziej uniwersalny kierunek jaki istnieje, idealnie pasuje do ludzi z taką osobowością jak twoja, i - wbrew opiniom - po ukończeniu licencjatu stanowi niekiedy fundamenty do doszkolenia się w jakiejś intratnej dziedzinie, od dziennikarstwa po bankowość. No a przede wszystkim mogłaby ci pomóc znaleźć własne "ja", a to jest nawet ważniejsze, niż ustawienie się i kariera.

Edytowane przez Antaro
Czas edycji: 2015-09-07 o 19:15
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 08:38   #10
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Do studiowania filozofii potrzebna jest cierpliwość tak samo jak go wszystkiego innego. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że sprawdzi się tak ktoś, kto nie ma żadnych sprecyzowanych zainteresowań ani cierpliwości. Poza tym, owszem, na filozofii można całkiem nieźle wyjść, ale trzeba wiedzieć, co się chce robić. Z braku laku to od razu można do UP iść.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 22:15   #11
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Wiedzieć, co się chce robić, trzeba na dobrą sprawę dopiero na trzecim roku. To jest wiele miesięcy na myślenie. A po dziennej filozofii, która mogłaby kolegę - gdyby tylko się wziął do roboty - nauczyć regularności i pewnego rodzaju pozytywnej rutyny, spodziewałbym się właśnie, że tę jego cierpliwość wyrobi.
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 19:13   #12
INTP
Przyczajenie
 
Avatar INTP
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Pytanie po co chcesz studiować?.Większość kierunków nie ma sensu, a pozostałe sa trudne. Może lepiej zdobyć fach?
INTP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 05:39   #13
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość
Wiedzieć, co się chce robić, trzeba na dobrą sprawę dopiero na trzecim roku. To jest wiele miesięcy na myślenie. A po dziennej filozofii, która mogłaby kolegę - gdyby tylko się wziął do roboty - nauczyć regularności i pewnego rodzaju pozytywnej rutyny, spodziewałbym się właśnie, że tę jego cierpliwość wyrobi.
A jak nie będzie wiedział co chce robić i na trzecim roku to co?
Poza tym, nie wyobrażam sobie, żeby osoba z tak słomianym zapałem miała studiować coś przez 2 lata nie wiedząc po co i co z tym dalej.

Albo dojścia samemu co się chce studiować, albo darowanie sobie tego.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 02:23   #14
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

No domyślnie to i ja bym studiowanie w ogóle odradzał, ale skoro chce, droga wolna. I...

Cytat:
A jak nie będzie wiedział co chce robić i na trzecim roku to co?
To nic. To będzie miał trzy lata filozofii za sobą, to też jest coś. Każdy ma swoją historię.
__________________
Cytat:
Napisane przez Hibiku
Zawsze fascynuje mnie skąd bierze się naiwne przekonanie, że jest inaczej.
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 03:34   #15
cabula
Raczkowanie
 
Avatar cabula
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość
No domyślnie to i ja bym studiowanie w ogóle odradzał, ale skoro chce, droga wolna. I...


To nic. To będzie miał trzy lata filozofii za sobą, to też jest coś. Każdy ma swoją historię.
Każdy ma swoją historię, więc może jego jednak nie jest studiowanie. Bez sensu robić coś na siłę, tylko po to żeby robić. Nie żyjemy w czasach, w których dyplom jest koniecznym warunkiem do osiągnięcia sukcesu. Tylko panuje u nas błędne przekonanie, że wypada je zrobić, co kończy się pokoleniem z dyplomami bez pomysłu na siebie.
__________________
Warszawianka z "odzysku" :vKlikamu tutaj
cabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 21:10   #16
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Cytat:
Napisane przez TotalnieNiezdecydowany Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze bez polskich znakow, ale na razie jestem za granica oprocz tego jestem nowy, ale stwierdzilem, ze warto, bo czesto tu zagladam i ludzie madrze prawia

Jestem 23 letnim facetem, ktory nie moze zdecydowac sie na zyciowa sciezke. Studia podejmowalem 4 razy i tyle razy je rzucalem. kazdy kierunek inny. Zycie dosc hulaszcze, ale postanowilem wziac sie w garsc. I stwierdzilem... ze nie wiem co dalej.
Utrzymuje sie sam, mieszkam w wielkim miescie w Polsce i wydaje sie ze mam sporo mozliwosci. No, ale wlasnie. Skoro nie wiem co chce robic. jestem po liceum a nie mam nic.

Mialem zawsze zdolnosci jezykowe, dobra pamiec i lubie zanurzac sie w innym swiecie. Troche odrealniony, troche twardo stapajacy po ziemi.
Myslalem, zeby skonczyc jakas szkole dziennikarska, pisarska, cos w ten desen? W glowie milion rzeczy a druga sprawa jest moj slomiany zapal. Wielu moich znajomych twierdzi, ze mam niezle pomysly, ale trudno mi przy nich dlugo usiedziec.
Ktos ma na to jakies pomysly? jakies szkoly na oku? moze jakas poradnia zawodowa? psycholog???
KAZDY rzucony tutaj pomysl bedzie dla mnie na wage zlota. Czy to specjalista, czy forumowy frend
Posiadanie studiów nie jest obowiązkowe i to też nie tak, że wypada je mieć. Można sobie bez nich świetnie radzić w życiu. Można je podjąć z dwóch powodów:
- bo interesuje nas jakaś dziedzina i chcemy się w tym kierunku rozwijać
- bo dane studia pomogą nam w karierze zawodowej.
Jeśli żaden z tych czynników nie występuje, lepiej wydaj pieniądze na piwo ze znajomymi. Zwłaszcza że jak na razie zapału zabrakło Ci nawet na same studia, więc jakoś nie widzę Cię piszącego z sukcesem pracę dyplomową. Ja swoje studia bardzo lubię, a z magisterki i tak nie mogę się wygrzebać. A studia językowe w postaci filologii są niestety wymagające i wymagają systematycznej pracy. Studia dziennikarskie natomiast są głupie i nudne, tylko z nazwy brzmią ciekawie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:29   #17
MariannaOko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 11
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Jeśli rzucałeś studia 4 razy to chyba nie tędy droga. teraz nawet duże firmy nie patrzą już tak na skończoną uczelnie, ale raczej na umiejętności
Szczerze w dziennikarstwie...skończo ne studia nie dadzą Ci absolutnie nic jeśli nie będziesz miał praktyki Poszukaj fajnej pracy i tyle. To moje zdanie
Może jakaś agencja interaktywna?
MariannaOko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 15:37   #18
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

A zastanawiałeś się nad tym czy Ty na pewno chcesz studiować?

Nie każdy musi być magistrem żeby mieć dobrą pracę. Może zastanów się nad szkołą policealną? Jest sporo darmowych szkół, więc jak Ci się nie spodoba możesz zawsze zrezygnować.

Myślałeś nad tym co byś chciał robić w przyszłości? Mam wrażenie, że studia Cię po prostu nudzą i żadnych nie skończysz. A jak już skończysz to papierek i tak Ci się nie przyda. Zastanawiałeś się nad tym?
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 18:02   #19
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość

To nic. To będzie miał trzy lata filozofii za sobą, to też jest coś. Każdy ma swoją historię.
Właśnie dzięki takim "piszącym swoje historie" rzuciłam filozofię. Oni sobie pisali, mamusie i tatusiowie za utrzymanie płacili, a udział w zajęciach brały max. 3 osoby. Wnętrzności się przewracały z poczucia straconego czasu i zderzenia z tuiwisizmem.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-25, 15:48   #20
Grom92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Jak chcesz łatwe studia i coś robić w międzyczasie czyli jak widzę zależy ci na papierku dla papierka to idź na pedagogikę. O łatwiejszych studiach to ja nie słyszałam.
Grom92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 21:18   #21
kolorchabrow
Raczkowanie
 
Avatar kolorchabrow
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 359
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Moim zdaniem jeśli ktoś chce wybrać studia tylko dlatego,bo "łatwe" to nie powinien iść na żadne, zwłaszcza jeśli ma słomiany zapał (swoją droga trochę dziecinne podejście). Każde studia wymagają jakiegoś wkładu pracy i minimum zaangażowania. Na studia nie idzie się tylko w nadziei na lepsza pracę (bo to marny argument, duża część ludzi jest teraz po studiach) ale też po to aby się rozwijać. Człowiek uczy się dla siebie a nie po to żeby odbębnić ileś godzin, wiedza to jest coś co człowieka ubogaca.Ktoś idzie dla samego papierka na uniwersytet a potem jest opinia,że osoby po studiach to leniwe gamonie,które chcą uciec przed dorosłością. Jeśli masz słomiany zapał to idź do jakiejś szkoły policealnej czy na kurs, nie każdy musi mieć skończone studia. Gdybym ja tyle razy rezygnowała to stwierdziłabym,że nie jestem do tego stworzona i tyle.
kolorchabrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:42   #22
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Ja trochę nie rozumiem... Może coś przeoczyłam, ale napisz prosze po co Ci właściwie te studia?
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 11:14   #23
xandrax95
Przyczajenie
 
Avatar xandrax95
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Po prostu chłopak ma ambicje na studia ale nie wie, w czym jest dobry i do czego by się nadał- tym bardziej nie wybierze żadnej szkoły zawodowej/policealnej na konkretnym kierunku, bo to się wiąże z konkretnym kształceniem i konkretną decyzją.

Kurcze, chyba też taka jestem Pozdrawiam i życzę więcej zdecydowania (sobie też) )
xandrax95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 14:37   #24
selfie
Przyczajenie
 
Avatar selfie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

Cytat:
Napisane przez Antaro Pokaż wiadomość
Idź na filozofię. To najbardziej uniwersalny kierunek jaki istnieje, idealnie pasuje do ludzi z taką osobowością jak twoja, i - wbrew opiniom - po ukończeniu licencjatu stanowi niekiedy fundamenty do doszkolenia się w jakiejś intratnej dziedzinie, od dziennikarstwa po bankowość. No a przede wszystkim mogłaby ci pomóc znaleźć własne "ja", a to jest nawet ważniejsze, niż ustawienie się i kariera.
Racja, filozofia to kierunek dla niezdecydowanych - bardzo niepraktyczny, ale inspirujący i ambitny. Idź na zaoczne studia.
selfie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 00:17   #25
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: wolajacy o pomoc - jaki kierunek przy słomianym zapale?

A czy trzeba od razu iść na studia? Może sprawdzasz się bardziej w praktyce... nie wiem mechanika, czy coś w ten deseń... Też ze słomianym zapałem poszłam na studia, obecnie jestem na 3cim roku( filologia) i uważam, że to moje 3 zmarnowane lata na bezmyślne jeżdżenie na uczelnię... Z autopsji mówię Ci- albo znajdziesz w sobie motywację albo lipa. Nie ma kierunku na tzw. 'słomiany zapał', bo jeśli chcesz być kimś po studiach i mieć wiedzę, to nie ma bata, trzeba się przyłożyć, inaczej będzie z Ciebie słomiany fachowiec
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-31 01:17:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.