Embossing - wcale nie droga zabawa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 07:40   #1
panamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14

Embossing - wcale nie droga zabawa.


Hej. Jako, że ostatnio zaczęłam bawić się w embossing(wytłaczanie) wzorków na kartkach, postanowiłam się podzielić kilkoma radami, dzięki którym możecie stworzyć najprzeróżniejsze wzorki tanim kosztem, bez drogiego sprzętu do embrossingu. Oto kilka rad, jak wykonać swoją pierwszą "wytłaczankę"
Potrzebujecie:
1.białą kartkę formatu A4(ważne żeby była biała,ponieważ będzie ona służyć jako podkład do naszego wytłaczania-jeśli byłaby to kolorowa gazeta, farba zabrudziła by nam naszą wytłaczankę).
2.kartkę, którą macie zamiar wytłaczać(ja używałam zwykłej kartki do drukarki,może być to blok rysunkowy,kolorowe kartki, cokolwiek, co wam wpadnie w rękę(tylko nie gazety, bo one są zbyt cienkie!)
3. Szydełka(lub cos zakończone na okrągło,by papier się nie podarł-może być stary, całkiem wypisany długopis, lub cokolwiek innego, co nie będzie szarpało kartki.
Do dzieła:
1.Składacie kartkę pierwszą(podkład) na pół, potem jeszcze na pół. Kładziecie ją na stole.
2.Na nią kładziecie kartkę drugą, czyli tą, na której będzie widoczna wytłaczanka.
3. Bierzecie do ręki szydełko (lub inne badziewie) i ...rysujecie. Przeciągacie dosyć mocno szydełkiem po kartce, dokładnie w ten sam sposób jak się pisze, musicie jednak mocno dociskać szydełkiem lub długopisem do papieru.
4. Podnosicie kartkę i z drugiej strony oglądacie swoje dzieło, jeśli wymaga poprawki, poprawiacie. I gotowe. To tyle, jeśli coś niejasne, niezrozumiałe z mojego wizażowego bełkotu, to z góry zachęcam do pisania i pytania
Pozdrawiam. Joasiekzwana potocznie teklą
panamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 08:45   #2
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

spróbuje dzieki za krótki kurs taniego embrossingu
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 09:27   #3
panamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Tam miał być embossing nie embrossing sorry za literówki
panamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 17:30   #4
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

ja też nie napisałam tego specjalnie, nie wiem jak to sie pisze wiem na czym ta technika polega teoretycznie, ale praktycznie ni nic. może teraz spróbuje. serio embossing? to tak jakoś głupio brzmi jak to głośno przeczytać
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:10   #5
panamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Tak znalazłam w necie, właśnie embossing, jak dla mnie też brzmi głupio,a raczej dziwcaznie Aha jeszcze jedna rada, najlepiej wytłacza się dużym szydełkiem, nie małym - małe często szarpią kartki, jak będę miała możliwość zrobienia zdjęć to wkleję moje małe dzieła
panamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:24   #6
carrantuohill
Raczkowanie
 
Avatar carrantuohill
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraina browarem płynąca
Wiadomości: 498
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

a może by zdjęcia jakieś ?
__________________
"BO TAK WIELE MAM, ILE SAM(A) INNYM DAM"


Takie moje dzieła :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124063

trochę scrapowo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219935
carrantuohill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:48   #7
mamuta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 392
GG do mamuta
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Na cafeart jest kurs embossingu, jeżeli kogoś interesuje temat, można spojrzeć http://www.cafeart.pl/content/view/261/109/
__________________
Bloguję
http://wytwornia-mamuty.blogspot.com/
mamuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 20:22   #8
Gail
Raczkowanie
 
Avatar Gail
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 354
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

http://docrafts.co.uk/asp/projects/s...4&id=embossing
Zdjęcia może nie do końca oddają istotę embossing, ale jest to bardzo ciekawa technika. Jako miekką podkładkę można użyć podkładkę pod myszkę. Jeśli używa się przezroczystego papieru, pod spód można podłożyć kartkę ze wzorem i następnie po krawędziach wytłoczyć. Można też zainwestować w zestaw szablonów, naprawdę ułatwiają życie .

Tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...69#post3408469 i tu http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=98 można znaleźć moje próby embossingu.
Gail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 21:46   #9
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

To jest bardzo ciekwa technika, musze przyznac Chyba sprobuje
Aha a gdzie mozna dostac jakies ciekawe szablony?
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 21:55   #10
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

tak ale ja trochę nie zrozumialam z panamki sposobu ... muszę jeszcze raz przeczytac
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 22:09   #11
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Ok to głupie pytanie ... ale czy embossing to jest uwypuklanie tektury czy malowanie farbą przez wycięty szablon ...
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-13, 22:10   #12
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

wypuklanie tektury
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 22:55   #13
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Ojj nie to mnie raczej nie wciągnie ... zresztą nadmiar zainteresowań prowadzi do bankructwa
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 01:00   #14
Gail
Raczkowanie
 
Avatar Gail
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 354
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Szablonem może być wszystko (np. zdjęcia, które dziewczyny wklejają w wątek szablonowy). Problem jest tylko z papierem, który będziemy wypuklać, a raczej z jego przezroczystością.

Jeśli papier jest przezroczysty, wtedy kładziemy miękką podkładkę, na to szablon, a na to papier, który będziemy wypuklać. Wtedy bez problemu możemy odrysować wzór. Jeśli papier do wypuklania nie jest przezroczysty, wtedy szablon kładziemy na papier do wypuklania i odrysowujemy wzór, tylko wypuklanie jest trudniejsze i trzeba włożyć więcej siły w to, starając się nie przedziurawić papieru. Dobrze jest mieć plastikowe szablony, można je dostać w sklepach typu Castorama (szablony do malowania ścian), wtedy łatwo "siedzieć" w szablonie. Pomocne jest także podświetlane pudełko, ponieważ bez problemu można wytłaczać nieprzezroczysty papier. Dodatkowo wytłoczony wzór można potraktować kredowymi pastelami nakładając je apllikatorem do cieni - daje to ciekawy efekt.
Gail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 09:58   #15
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Cytat:
Napisane przez Gail Pokaż wiadomość
Szablonem może być wszystko (np. zdjęcia, które dziewczyny wklejają w wątek szablonowy). Problem jest tylko z papierem, który będziemy wypuklać, a raczej z jego przezroczystością.

Jeśli papier jest przezroczysty, wtedy kładziemy miękką podkładkę, na to szablon, a na to papier, który będziemy wypuklać. Wtedy bez problemu możemy odrysować wzór. Jeśli papier do wypuklania nie jest przezroczysty, wtedy szablon kładziemy na papier do wypuklania i odrysowujemy wzór, tylko wypuklanie jest trudniejsze i trzeba włożyć więcej siły w to, starając się nie przedziurawić papieru. Dobrze jest mieć plastikowe szablony, można je dostać w sklepach typu Castorama (szablony do malowania ścian), wtedy łatwo "siedzieć" w szablonie. Pomocne jest także podświetlane pudełko, ponieważ bez problemu można wytłaczać nieprzezroczysty papier. Dodatkowo wytłoczony wzór można potraktować kredowymi pastelami nakładając je apllikatorem do cieni - daje to ciekawy efekt.
Gail dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, jestes kochana Poszukam w sklepach jakis ciekawych szablonow
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 13:25   #16
Gail
Raczkowanie
 
Avatar Gail
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 354
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

http://www.kreateria.pl/go/_category...56811c9b9025c8 - tu można zobaczyć narzędzia do embossingu - dłutka kulkowe, pisaki, "tłoczniki", płytki teksturowe, pudełko podświetlane, szablony.
Gail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 19:06   #17
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Ooooo super, dzieki za linka
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 20:47   #18
karraska
Przyczajenie
 
Avatar karraska
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 15
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

hmm... też mi się podoba ta metoda! Dzisiaj spróbowałam domowym sposobem, ale troszkę inaczej.



Najpierw wydrukowałam imiona w odbiciu lustrzanym, później za pomocą taśmy klejącej przykleiłam je i ornament na lewej stronie kartki. Później ułożyłam to na książce w grubej oprawie. Pomiędzy książką a kartką ułożyłam miękki materiał (starą koszulkę). Wzór wytłaczałam szydełkiem.

(przepraszam za jakość zdjęcia - robione komórką)
karraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 19:30   #19
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Embossing - wcale nie droga zabawa.

Cytat:
Napisane przez karraska Pokaż wiadomość
hmm... też mi się podoba ta metoda! Dzisiaj spróbowałam domowym sposobem, ale troszkę inaczej.



Najpierw wydrukowałam imiona w odbiciu lustrzanym, później za pomocą taśmy klejącej przykleiłam je i ornament na lewej stronie kartki. Później ułożyłam to na książce w grubej oprawie. Pomiędzy książką a kartką ułożyłam miękki materiał (starą koszulkę). Wzór wytłaczałam szydełkiem.

(przepraszam za jakość zdjęcia - robione komórką)
Nawet fajnie Ci to wyszło.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.