Pominięta pierwsza tabletka po przerwie (=przerwa 8dni) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 14:24   #1
pfy93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 27

Pominięta pierwsza tabletka po przerwie (=przerwa 8dni)


Hej moje drogie. Wiem,wiem... widzialam juz takich tematow tysiac ale jednak zaden nie byl dobrze sprecyzowany.Moja sytuacja jest taka... Pierwsza tabletke nowego opakowania mialam przyjac wczoraj (zazwyczaj biore tak o 17) ale zapomnialam. Tabletke przyjęłam dzisiaj o godzinie 11. Dodam(gdyż własnie tego w wielu tematach nie widzialam),ze przez poprzednie 8 dni nie wspolzylam. Wiem,ze trzeba postąpic jak przy 'pominieciu tabletki w 1 tyg' i tak tez zrobilam. zagrozenia zapłodnieniem wynikajacym ze stosunku podczas przerwy nie ma. ale czy teraz przez tydzien musze zabezpieczac sie dodatkowo?
pfy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:54   #2
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pominięta pierwsza tabletka po przerwie (=przerwa 8dni)

Cytat:
Napisane przez pfy93 Pokaż wiadomość
Hej moje drogie. Wiem,wiem... widzialam juz takich tematow tysiac ale jednak zaden nie byl dobrze sprecyzowany.Moja sytuacja jest taka... Pierwsza tabletke nowego opakowania mialam przyjac wczoraj (zazwyczaj biore tak o 17) ale zapomnialam. Tabletke przyjęłam dzisiaj o godzinie 11. Dodam(gdyż własnie tego w wielu tematach nie widzialam),ze przez poprzednie 8 dni nie wspolzylam. Wiem,ze trzeba postąpic jak przy 'pominieciu tabletki w 1 tyg' i tak tez zrobilam. zagrozenia zapłodnieniem wynikajacym ze stosunku podczas przerwy nie ma. ale czy teraz przez tydzien musze zabezpieczac sie dodatkowo?
Jest taki wątek, przyklejony nawet na pierwszej stronie, który nazywa się TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE - uniwersalna ulotka. I naprawdę każdy może z niego skorzystać.
Cytat:
Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).

Tak, przy wydłużeniu przerwy powinno się dla bezpieczeństwa stosować inne metody przez tydzień.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.