Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 09:43   #91
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Mam tą maseczkę zapisaną,z tego co pamiętam wyczytałam chyba z filmiku jakiejś azjatki
Trochę inne proporocje bo:
1 łyżeczka kakao
pół łyżeczki miodu
pół łyżeczki jogurtu naturalnego

Ma poprawiać koloryt skóry.
Jakoś odwlekałam jej zrobienie bo najbardziej lubię oczyszczające,itp
ale jak tak polecasz to chyba jutro aż zrobię
Czytałam cały artykuł o dobroczynnym wpływie kakao na cerę i było tam kilka przepisów
Spróbowałąm i spodobała mi się - cera była taka jakby... hmmmm ... zaróżowiona ?
Ja jestem zadowolona - może i Tobie wyjdzie to na dobre..
pozdrawiam
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 11:58   #92
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Paulinka a powiedz mi, z którego z tych 3 kremów byłaś najbardziej zadowolona?
Ja używam glyco-a, zużyłam całą tubkę triacnealu, ale biodermy jeszcze nie miałam. Ma lepsze działanie niż 2 pierwsze wg Ciebie?
I ja mam niedługo 26 lat i też wciąż z tym walczę, co prawda jest znacznie lepiej jak kiedyś, no ale zaskórniki wciąż u mnie mieszkają

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------
.
glyco - a i bioderma bioderma ma większe stężenie kwasów
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 13:29   #93
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
glyco - a i bioderma bioderma ma większe stężenie kwasów
Dzięki za info
Bioderma ma ponoć 15%, po 3,5 miesięcznej kuracji triacnealem będę teraz polować na promocję biodermy, bo jak nie wypróbuję na sobie, to nie da mi spokoju
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 14:27   #94
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam
Cierpię na podobne problemy jak większość z was. O ile pryszcze nawiedzają mnie rzadko (kilka razy w miesiącu, po wcześniejszych wysypach uważam, że to rzadko) to nie mogę pozbyć się zaskórników (najwięcej mam otwartych, ale ostatnio pojawiły się też zamknięte). Dodatkowo jestem naczynkowcem - pęknięte naczynko mam nawet na stopie I jakby tego 'szczęścia' było nadal za mało to choruję na Atopowe Zapalenie Skóry. Ciężko jest mi dobrze dobrać pielęgnację, moja skóra jest tak sucha że aż tłusta
Nic nie pomagało, stosowałam już chyba wszystkie 'szkoły' pielęgnacji i nic. Od 2 miesięcy przeszłam na produkty naturalniejsze, o krótkich i prostych składach. Jestem po 2 zamówieniach na BU, po jednym z ZSK i czekam na paczkę z Mazideł Muszę powiedzieć, że widzę dużą poprawę, pryszczy jest mniej, tylko te zaskórniki mnie męczą. Gdy tylko zejdzie mi wyprysk atopowy (nawiedził mnie w tamtym tygodniu, twarz mi spuchła, że wyglądałam jak arbuz) to wprowadzam do pielęgnacji kwasy BHA, zobaczymy może będzie lepiej.
Jeśli chodzi o nawilżenie to odstawiłam wszelkie kremy, bo wszystkie mnie zapychały i zaskórników było co raz więcej. Zamiast tego używam oleju solo lub z żelem hialuronowym. Póki co mam malinę i tamanu, oraz jeszcze nietestowaną pachnotkę i czekam na jojobę Od kilku dni stosuję Elo-bazę, lekarka mi wypisała, żeby skórę natłuścić, bo mało brakowało i by pękać zaczęła...

Pozdrawiam i życzę pięknych czystych buziek
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 18:14   #95
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Odwrotnie
Czarne punkty-otwarte
Podskórne-zamknięte
Dziękuje, widac się zakręciłam

A ktorych lepiej nie ruszac (wyciskac, peelingowac)? Czy warto z oba rodzajami zacząc walczyc? Czy lepiej zostawic w spokoju?
Bo ja zauważyłam, ze te zamkniete łatwo wycisnąc bo wychodza takie długie białe nitki. Choc w sumie czarne tez łatwo.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 18:19   #96
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
strasznie przetłuszczająca się buzia

Postanowiłam założyć wątek, bo sama już sobie nie radzę...
Od jakiegoś czasu (ze 2 miesiące) coś niedobrego dzieje się z moją buzią. Mam straszny problem z przetłuszczaniem... Umyję buzię, nałożę krem, podkład czy co tam jeszcze i za 20 min mam tłuszcz na twarzy - dosłownie
Staram się używać naturalnych kosmetyków i tych o prostych składach. Z kolorowych używam minerałów albo bbcreamów ( te trochę testowałam, ale nie przypadły mi do gustu). Niedawno zrobiłam sobie kurację triacnealem, ale solidnie nawilżałam buzię i nie mam przesuszonej. Kuracja zakończona, buzię nawilżam, a przetłuszcza się strasznie. I żadne pudry matujące nie działają :/
Nie zmieniłam diety, pielęgnację mam mniej więcej taką samą, więc nie wiem skąd coś takiego. A to naprawdę uciążliwe.

Napiszę jeszcze czego używam:
rano:
- myję buzię babydreamem
- tonik nawilżający Bioderma
- lekki krem nawilżający Bioderma
makijaż- zazwyczaj minerały, dry flo lub puder antybakteryjny z Rossmana lub puder HD Elf

wieczorem:
- OCM (z oliwą z oliwek, oliwką hipp i olejkiem rycynowym)
- krem weleda Irysowy lub krem nawilżający bioderma
- czasem kapsułki Rival the loop przeciwzmarszczkowe
- czasem mieszam jakiś olej z żele hialuronowym

Regularnie robię peelingi, stosuję maseczkę owsianą z The Body Shop, czasem inne maseczki z Ziaja.

Edytowane przez lukrecja222
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:27
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:04   #97
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Kiedy odstawiłaś Triacneal? Czy przypadkiem nie zbiega się to w czasie z pojawieniem się problemu? Też jeszcze jakiś czas temu miałam coś takiego, ale zmieniłam pielęgnację i jest lepiej
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 19:18   #98
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Dzięki za info
Bioderma ma ponoć 15%, po 3,5 miesięcznej kuracji triacnealem będę teraz polować na promocję biodermy, bo jak nie wypróbuję na sobie, to nie da mi spokoju

lepiej kup na allegro, własnie patrzyłam i wyjdzie ci ok 30zł razem z wysyłką, więc dużo taniej niż w sklepie - ja już zamawiałam z all i nie ma co sie bać produkt oryginalny i swieży


btw: od świat nie piję mleka wogóle i w tym momencie mam już gładką ładną cerę, bez widocznych zaskórników i już nie muszę co godzinę wycierać twarzy chusteczkami, bo już mi się nie tłuści, także znalazłam winowajcę i przyczynę moich problemów
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-01-09 o 19:20
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:37   #99
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Kiedy odstawiłaś Triacneal? Czy przypadkiem nie zbiega się to w czasie z pojawieniem się problemu? Też jeszcze jakiś czas temu miałam coś takiego, ale zmieniłam pielęgnację i jest lepiej
raczej nie wydaje mi się, żeby triacneal był przyczyną. Już kiedyś go stosowałam i nie było takich objawów. Poza tym Triacneal jest dla mnie słaby, praktycznie nic nie zrobił, nawet nie odczułam przesuszenia, ale starałam się nawilżać mimo to.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:40   #100
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Witam
Cierpię na podobne problemy jak większość z was. O ile pryszcze nawiedzają mnie rzadko (kilka razy w miesiącu, po wcześniejszych wysypach uważam, że to rzadko) to nie mogę pozbyć się zaskórników (najwięcej mam otwartych, ale ostatnio pojawiły się też zamknięte). Dodatkowo jestem naczynkowcem - pęknięte naczynko mam nawet na stopie I jakby tego 'szczęścia' było nadal za mało to choruję na Atopowe Zapalenie Skóry. Ciężko jest mi dobrze dobrać pielęgnację, moja skóra jest tak sucha że aż tłusta
Nic nie pomagało, stosowałam już chyba wszystkie 'szkoły' pielęgnacji i nic. Od 2 miesięcy przeszłam na produkty naturalniejsze, o krótkich i prostych składach. Jestem po 2 zamówieniach na BU, po jednym z ZSK i czekam na paczkę z Mazideł Muszę powiedzieć, że widzę dużą poprawę, pryszczy jest mniej, tylko te zaskórniki mnie męczą. Gdy tylko zejdzie mi wyprysk atopowy (nawiedził mnie w tamtym tygodniu, twarz mi spuchła, że wyglądałam jak arbuz) to wprowadzam do pielęgnacji kwasy BHA, zobaczymy może będzie lepiej.
Jeśli chodzi o nawilżenie to odstawiłam wszelkie kremy, bo wszystkie mnie zapychały i zaskórników było co raz więcej. Zamiast tego używam oleju solo lub z żelem hialuronowym. Póki co mam malinę i tamanu, oraz jeszcze nietestowaną pachnotkę i czekam na jojobę Od kilku dni stosuję Elo-bazę, lekarka mi wypisała, żeby skórę natłuścić, bo mało brakowało i by pękać zaczęła...

Pozdrawiam i życzę pięknych czystych buziek
A próbowałaś kiedyś kwasu glikolowego? Jak żaden inny rozprawia się z zaskórnikami.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:44   #101
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
raczej nie wydaje mi się, żeby triacneal był przyczyną. Już kiedyś go stosowałam i nie było takich objawów. Poza tym Triacneal jest dla mnie słaby, praktycznie nic nie zrobił, nawet nie odczułam przesuszenia, ale starałam się nawilżać mimo to.
Nie wiem, ale rozważałam kuracje tym czymś i czytając wypowiedzi osób, które po zakończeniu stosowania miały gorszą cerę niż przed więc dałam sobie spokój. Nic innego nie zmieniłaś w pielęgnacji?
Może badania hormonalne by się przydały?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-10 o 21:00 Powód: Dodanie cytatu
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 19:49   #102
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Badania hormonalne i w kierunku problemów z tarczycą - o ile masz jakieś inne objawy.
Patrząc na to, że mamy sezon zimowy - może masz za suche powietrze w mieszkaniu/pracy?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:53   #103
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Badania hormonalne i w kierunku problemów z tarczycą - o ile masz jakieś inne objawy.
Patrząc na to, że mamy sezon zimowy - może masz za suche powietrze w mieszkaniu/pracy?
Nie miałam nigdy problemów z tarczycą. Ale na pewno badania nie zaszkodzą Cerę zawsza miałam bardzo tłustą, ale aż tak źle nigdy nie było. Zawsze używałam co 3h bibułek i było ok, a teraz co chwilę musiałabym używać
Powietrze mam takie same jak każdej zimy, nigdy tego nie odczuwałam Ale może moje cera stała się bardziej wrażliwa ostatnio, nie wiem
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:04   #104
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A próbowałaś kiedyś kwasu glikolowego? Jak żaden inny rozprawia się z zaskórnikami.
Stosowałam Avene Cleneance K i Effaclar Duo i K. Jakie tam są kwasy to nie wiem. Od 2 miesięcy stosuję 10% kwas migdałowy jako serum na noc co kilka dni. Obecnie wprowadzam tonik BHA 2% i kupiłam na ZSK kwasy migdałowy, salicylowy i właśnie glikolowy, żeby stosować jako peelingi. Mam nadzieję, że ruszy to moje zaskórniki bo już siły do nich nie mam
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:20   #105
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
lepiej kup na allegro, własnie patrzyłam i wyjdzie ci ok 30zł razem z wysyłką, więc dużo taniej niż w sklepie - ja już zamawiałam z all i nie ma co sie bać produkt oryginalny i swieży
Tak zrobię, bo zobaczyłam cenę w super pharm -jakieś 64 zł Przeginają, na all połowę taniej.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:23   #106
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja ten z ZSK ma właśnie. Można rozcieńczyć do 10%, z naczynkami to bym uważała w tych stężeniach. I nakładam taki tonik na parę minut, później zmywam. Lekko złuszcza, zaskórniki idą bye bye, a skóra nie podrażniona. Polecam.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 20:30   #107
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a czy myslicie, ze jestesmy skazane na kwasy juz do konca zycia ??? Czy jest jakas alternatywa? Bo szczerze mowiac, to srednio mi sie to usmiecha, zwlaszcza, ze przy kwasach bezwzglednie trzeba uzywac filtrow, ktorych mam juz po dziurki w nosie :/
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 22:05   #108
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale rozważałam kuracje tym czymś i czytając wypowiedzi osób, które po zakończeniu stosowania miały gorszą cerę niż przed więc dałam sobie spokój. Nic innego nie zmieniłaś w pielęgnacji?
Może badania hormonalne by się przydały?
Tiacneal Avene pogarsza stan cery? slyszalam ze na poczat´ku jakby pogarsza -oszczyszcza mocno-z tego wzgledu ,ale po jakims czasie skora wraca do porzadku w lepszym stanie i mozna go stosowac do cery wrazliwej naczynkowej i podobno jest skuteczniejszy od ACNEDERM

Jesli moge zwrocici uwage na OCM - to nie uzywaj do mieszanki oliwki z oliwek!! ona w sposob niezbyt korzystny wplywa na cere tlusta,wybierz olej slonecznikowy,z dzikiej rozylub orzechow wloskich
A twoja skora tlusta jest wrazliwa? masz problemy z wagrami z rozszerzonymi porami?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:13
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 22:12   #109
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Tiacneal Avene pogarsza stan cery? slyszalam ze na poczat´ku jakby pogarsza -oszczyszcza mocno-z tego wzgledu ,ale po jakims czasie skora wraca do porzadku w lepszym stanie i mozna go stosowac do cery wrazliwej naczynkowej i podobno jest skuteczniejszy od ACNEDEDERM

Jesli moge zwrocici uwage na OCM - to nie uzywaj do mieszanki oliwki z oliwek!! ona w sposob niezbyt korzystny wplywa na cere tlusta,wybierz olej slonecznikowy,z dzikiej rozylub orzechow wloskich
A twoja skora tlusta jest wrazliwa?
taki zwykły olej? dzięki za zwrócenie uwagi
nie, moja cera zupełnie nie jest wrażliwa, jest gruba, nigdy nic mnie nie podrażnia ani nie piecze.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 10:48   #110
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Tiacneal Avene pogarsza stan cery? slyszalam ze na poczat´ku jakby pogarsza -oszczyszcza mocno-z tego wzgledu ,ale po jakims czasie skora wraca do porzadku w lepszym stanie i mozna go stosowac do cery wrazliwej naczynkowej i podobno jest skuteczniejszy od ACNEDERM
W wątku o Triacnealu oraz na innych forach czytałam wypowiedzi dziewczyn, które po tej kuracji miały gorszą cerę niż przed nią. Nie każdy krem jest dla każdego, nie wszystkim służy mieszanka Retinaldehydu z kwasem glikolowym bodajże.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:55   #111
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja ten z ZSK ma właśnie. Można rozcieńczyć do 10%, z naczynkami to bym uważała w tych stężeniach. I nakładam taki tonik na parę minut, później zmywam. Lekko złuszcza, zaskórniki idą bye bye, a skóra nie podrażniona. Polecam.

Mangha
to brzmi jak jakaś bajka Tak wiem od małych stężeń trzeba zaczynać, bo to nie ma żartów. Zaczynam przygotowywać skórę do peelingów
Agnishko nie chcę Cię dołować, ale chyba tak. Teraz kwasy pomagają nam w walce z trądzikiem itp., później dojdzie walka z objawami starzenia, aż w końcu trzeba będzie i retinoidy wprowadzić. Równa się filtry do grobowej deski

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-10 o 21:02
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 16:55   #112
emerald_sky
Raczkowanie
 
Avatar emerald_sky
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 201
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć wątek, bo sama już sobie nie radzę...
Od jakiegoś czasu (ze 2 miesiące) coś niedobrego dzieje się z moją buzią. Mam straszny problem z przetłuszczaniem... Umyję buzię, nałożę krem, podkład czy co tam jeszcze i za 20 min mam tłuszcz na twarzy - dosłownie
Staram się używać naturalnych kosmetyków i tych o prostych składach. Z kolorowych używam minerałów albo bbcreamów ( te trochę testowałam, ale nie przypadły mi do gustu). Niedawno zrobiłam sobie kurację triacnealem, ale solidnie nawilżałam buzię i nie mam przesuszonej. Kuracja zakończona, buzię nawilżam, a przetłuszcza się strasznie. I żadne pudry matujące nie działają :/
Nie zmieniłam diety, pielęgnację mam mniej więcej taką samą, więc nie wiem skąd coś takiego. A to naprawdę uciążliwe.

Napiszę jeszcze czego używam:
rano:
- myję buzię babydreamem
- tonik nawilżający Bioderma
- lekki krem nawilżający Bioderma
makijaż- zazwyczaj minerały, dry flo lub puder antybakteryjny z Rossmana lub puder HD Elf

wieczorem:
- OCM (z oliwą z oliwek, oliwką hipp i olejkiem rycynowym)
- krem weleda Irysowy lub krem nawilżający bioderma
- czasem kapsułki Rival the loop przeciwzmarszczkowe
- czasem mieszam jakiś olej z żele hialuronowym

Regularnie robię peelingi, stosuję maseczkę owsianą z The Body Shop, czasem inne maseczki z Ziaja.

Zamień Babydream na coś delikatniejszego, mnie on podsuszał. Nawet o tym nie wiedziałam, dopóki go nie odstawiłam. Koniec końców okazało się, że sucha skóra na łydkach to też od niego
Myślę, że rano wystarczy nawet przetarcie twarzy płynem micelarnym lub hydrolatem. Jeśli to dla Ciebie za mało, to mi na przetłuszczanie bardzo pomogło zamienienie BD na olejek myjący z BU.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-10 o 21:03 Powód: Dodanie cytatu
emerald_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-13, 17:28   #113
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy myslicie, ze jestesmy skazane na kwasy juz do konca zycia ??? Czy jest jakas alternatywa? Bo szczerze mowiac, to srednio mi sie to usmiecha, zwlaszcza, ze przy kwasach bezwzglednie trzeba uzywac filtrow, ktorych mam juz po dziurki w nosie :/
Ja polecam niacynamid i kwasy. Kwasy jako kurację 1x2 do roku, niacynamid cały czas. Pięknie leczy, bardzo go lubię.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 11:47   #114
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja polecam niacynamid i kwasy. Kwasy jako kurację 1x2 do roku, niacynamid cały czas. Pięknie leczy, bardzo go lubię.
Mangho a w jakiej formie stosujesz niacynamid? W jakiejs kombinacji z BU albo mazidel?

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie- ostatnio cos mnie masakrycznie wyszuszylo- linialam prawie jak po kwasach Z nowych kosmetykow, ktore sie u mnie pojawily to sa to tylko Flavo C i podklad Bourjois Healthy mix, wiec obstawiam, ze to sprawka ktoregos z nich- czy spotkalyscie sie z taka reakcja ?
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 12:19   #115
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja polecam niacynamid i kwasy. Kwasy jako kurację 1x2 do roku, niacynamid cały czas. Pięknie leczy, bardzo go lubię.
o ciekawe a w jakiej formule go używasz?
ja za miesiąc kończe kuracje kwasem AHA (serum migdałowe z BU) i szukam czegoś zastępczego żeby utrzymać osiągnięty efekt.
Myślałam nad tonikiem z BHA ale zainteresował mnie ten niacynamid..

A co myślicie o kremie KeriumDS? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-ds-creme.html czytam kwc i używają też osoby nie mające ŁZS.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 12:21   #116
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
A co myślicie o kremie KeriumDS? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-ds-creme.html czytam kwc i używają też osoby nie mające ŁZS.
ja unikam silikonów kremach a ten niestety go zawiera
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 16:28   #117
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam, ciesze się że odkryłam ten wątek bo właśnie zmierzam sie z problemami na moje cerze mam cera mieszaną, znana strefa T, i prosaki na brodzie i czole nie dawno ekserymentowałam z ocm i zapchała mnie oliwa z oliwek jak na razie na przebarwienia i zaskórniki stosuje acne deram ale słabo coś idzie mam zamiar zamówić
olej z malin tak jak pisałyście do nawilżania twarzy i bioderme z spf 30
cetaphil do mycia twarzy rano
olej lniany i z orzechów włoskich do ocm na noc
i jeszcze chciałam kwas glikolowy jak polecałyście jako tonik
jak myślicie dobra lista zakupów?

zastanawiam sie jeszcze czy nie spróbować kremu retin a na te prosaki

Edytowane przez popolka
Czas edycji: 2012-01-14 o 18:06
popolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 16:36   #118
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie- ostatnio cos mnie masakrycznie wyszuszylo- linialam prawie jak po kwasach Z nowych kosmetykow, ktore sie u mnie pojawily to sa to tylko Flavo C i podklad Bourjois Healthy mix, wiec obstawiam, ze to sprawka ktoregos z nich- czy spotkalyscie sie z taka reakcja ?
Ja flavo c stosowałam jakoś 2 lata temu przez dobre kilka miesięcy i nic takiego nie zauważyłam, a ten podkład używam prawie codziennie i nic Może to jeszcze chodzi o coś innego?
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 19:48   #119
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: strasznie przetłuszczająca się buzia

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć wątek, bo sama już sobie nie radzę...
Od jakiegoś czasu (ze 2 miesiące) coś niedobrego dzieje się z moją buzią. Mam straszny problem z przetłuszczaniem... Umyję buzię, nałożę krem, podkład czy co tam jeszcze i za 20 min mam tłuszcz na twarzy - dosłownie
Staram się używać naturalnych kosmetyków i tych o prostych składach. Z kolorowych używam minerałów albo bbcreamów ( te trochę testowałam, ale nie przypadły mi do gustu). Niedawno zrobiłam sobie kurację triacnealem, ale solidnie nawilżałam buzię i nie mam przesuszonej. Kuracja zakończona, buzię nawilżam, a przetłuszcza się strasznie. I żadne pudry matujące nie działają :/
Nie zmieniłam diety, pielęgnację mam mniej więcej taką samą, więc nie wiem skąd coś takiego. A to naprawdę uciążliwe.

Napiszę jeszcze czego używam:
rano:
- myję buzię babydreamem
- tonik nawilżający Bioderma
- lekki krem nawilżający Bioderma
makijaż- zazwyczaj minerały, dry flo lub puder antybakteryjny z Rossmana lub puder HD Elf

wieczorem:
- OCM (z oliwą z oliwek, oliwką hipp i olejkiem rycynowym)
- krem weleda Irysowy lub krem nawilżający bioderma
- czasem kapsułki Rival the loop przeciwzmarszczkowe
- czasem mieszam jakiś olej z żele hialuronowym

Regularnie robię peelingi, stosuję maseczkę owsianą z The Body Shop, czasem inne maseczki z Ziaja.
twój problem może leżeć w kosmetykach których używasz, to, że producent pisze, ze coś jest mineralne, czy nawilżające, to nie zaczy, że w rzeczywistości tak jest

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...am.html&next=1
czy to jest twój krem??

jeśli tak, to zmień go na jakiś naturalny, np Ava cosmetics, Sanoflore lub Absolute Organic - są to kremy nawilżające, z certyfikatem ecocert, po ich nałożeniu buzia nie świeci się jak psu nie powiem co, jak to bywa w przypadku kremow aptecznych

ten zawiera w składzie dużo silikonów i polimerów, i w dodatku wysuszający alkohol, puder całkowicie naturalny możesz kupic z Lavery,

kremy typowo nawilżające z apteki, są bardzo tłuste i mogą powodować przetłuszczanie

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
Witam, ciesze się że odkryłam ten wątek bo właśnie zmierzam sie z problemami na moje cerze mam cera mieszaną, znana strefa T, i prosaki na brodzie i czole nie dawno ekserymentowałam z ocm i zapchała mnie oliwa z oliwek jak na razie na przebarwienia i zaskórniki stosuje acne deram ale słabo coś idzie mam zamiar zamówić
olej z malin tak jak pisałyście do nawilżania twarzy i bioderme z spf 30
cetaphil do mycia twarzy rano
olej lniany i z orzechów włoskich do ocm na noc
i jeszcze chciałam kwas glikolowy jak polecałyście jako tonik
jak myślicie dobra lista zakupów?

zastanawiam sie jeszcze czy nie spróbować kremu retin a na te prosaki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...er.html&next=1
chodzi ci o to???

jeśli tak to skład jest tragiczny i całkowicie nie warty tych pieniędzy, zainwestuj w naturalne mydło marsylskie albo z aleppo
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 19:52   #120
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Mangho a w jakiej formie stosujesz niacynamid? W jakiejs kombinacji z BU albo mazidel?
Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
o ciekawe a w jakiej formule go używasz?
ja za miesiąc kończe kuracje kwasem AHA (serum migdałowe z BU) i szukam czegoś zastępczego żeby utrzymać osiągnięty efekt.
Myślałam nad tonikiem z BHA ale zainteresował mnie ten niacynamid..
Kupuje niacynamid w mazidlach i najnormalniej mieszam go z kwasem HA. Daje 5% niacynamidu.

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
twój problem może leżeć w kosmetykach których używasz, to, że producent pisze, ze coś jest mineralne, czy nawilżające, to nie zaczy, że w rzeczywistości tak jest

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...am.html&next=1
czy to jest twój krem??

jeśli tak, to zmień go na jakiś naturalny, np Ava cosmetics, Sanoflore lub Absolute Organic - są to kremy nawilżające, z certyfikatem ecocert, po ich nałożeniu buzia nie świeci się jak psu nie powiem co, jak to bywa w przypadku kremow aptecznych

ten zawiera w składzie dużo silikonów i polimerów, i w dodatku wysuszający alkohol, puder całkowicie naturalny możesz kupic z Lavery,

kremy typowo nawilżające z apteki, są bardzo tłuste i mogą powodować przetłuszczanie
Prawda z tymi opisami producentów. Czyta się cuda, a później look w skład i ręce można załamać. Dlatego od dawna produkuję sobie kosmetyki sama. Warto się tego nauczyć, bo to super zabawa i buzia jest od tego zdrowsza.

A z kupnych to polecić mogę Plante System Aknorm. Ma niby isoparafinę, ale jakoś nie przeszkadza to zbytnio.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.