Jaki dezodorant/anyperspirant do blokera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-07, 15:43   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

jaki dezodorant?


Mój problem jest następujący - nie mogę założyć obcisłej bluzki, bo zaraz pod pachą mam mokre plamy z potu. Nieważne czy lato, jesień, zima czy wiosna, muszę zawsze uważać na to co zakładam, a jeśli już zakładam coś obcisłego to czuję się nieswojo bo najchętniej co chwilę sprawdzałabym czy przypadkiem nie mam już mokrych plam...
To raczej nie jest kwestia higieny, bo dbam o siebie, myję się często.
Stosowałam już wszystkie możliwe dezodoranty dostępne na rynku od tych w sztyfcie, w kulce, kremie aż do sprayu. I nic. Nie chodzi o to, że brzydko pachnę, tylko własnie o to ciągłe uczucie wilgoci pod pachami... brrr! okropne!
a może to na tle nerwowym? jakaś fobia społeczna? sama już nie wiem
może polecicie jakiś rewelacyjny dezodorant? (do tej pory najskuteczniejszy był męski old spice, ale nie używam ze względu na zapach [img]icons/icon7.gif[/img]
z góry dzięki za pomoc
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:53   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

ja polecam dezodorant Fa bialy w sprayu ktory reklamowali jako ten z systemem kontroli swiezosci czy cos takiego.Ma bardzo delikatny,ladny zapach, w moim przypadku jest skuteczny i gdyby nie moja mama to pewnie nawet bym na niego nie zwrocila uwagi.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 15:54   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

Polecam ETIAXIL - do nabycia w aptece i najlepiej wersja do skory wrazliwej, bo na poczatku troche szczypie pod pachami. Stosuje sie go na noc i juz po kilku zastosowaniach jest ogromna poprawa. Ja zuzylam jedno opakowanie i spokojnie moge poprzestac na normalnych dezodorantach w kulce, a problem z mokrymi pachami mialam ogromny.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 16:08   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

dzięki! byłabym jeszcze wdzięczna za podanie przybliżonej ceny ETIAXILu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 16:27   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

Nie pamietam dokladnie, ale chyba ok. 30 zl. W kazdym razie jak sie go oszczednie stosuje (wystarczaja 1-2 pociagniecia kulka nie czesciej niz co drugi dzien) to wystarcza na dlugo. Wazne zeby stosowac na dokladnie wysuszone pachy!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 21:08   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

dzieki wielkie! [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-24, 11:03   #7
Sylwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 16
Re: jaki dezodorant?

Nigdy nie slyszałam nic o Etiaxilu aż do przeczytania wiadomości od Ciebie. Kupiłam zaraz na drugi dzień (32 zł) i stwierdziłam, że to faktycznie działa w 100%!!! Nie spodziewałam się, że znajdę wreszcie coś tak skutecznego. Zastanawia mnie tylko, czy faktycznie wystarczy zuzyć jedno opakowanie żeby problem się nie "nawrócił"? Jakie dezodoranty teraz stosujesz? Z góry dziękuję za odpowiedź!!!
Sylwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-27, 11:32   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

wtrącę się, bo używam etiaxilu (do skóry normalnej) od ok. półtora roku (dotąd zamawiałam go telefonicznie u dystrybutora-Aspen Distribution, ale z tego co piszecie o jego cenie, to okazuje się, że przepłacałam) i, niestety, przynajmniej ja muszę go używać ciągle (tzn. raz w tygodniu)...i szczerze mówiąc pogodziłam się już z tym, że pewnie do końca życia (oby tylko nie zaprzestali produkcji), gdyż zauważyłam (co z resztą jest zaznaczone w ulotce), że jak tylko zapomnę sobie o użyciu go w odpowiednim czasie to pocenie się od razu wraca (początkowo niewielkie, ale już po 2-3 dniach tak samo uciążliwe jak niegdyś); mimo to uważam etiaxil za swoje wybwienie (pociłam się straszliwie, a jedyne co mieli mi do zaoferowania lekarze to porada: mniej stresów!!!) pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-27, 13:49   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant?

Etiaxil jest genialny, jemu jednemu ufam na 100 %. Ja go stosuję od kilku lat w ten sposób: najpierw na wiosnę codziennie wieczorem, przez 10-14 dni, potem do jesieni raz, dwa razy tygodniowo. I czuje się naprawdę "zawsze sucho, zawsze pewnie".
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-31, 12:11   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant? - VICTORY!!!!

2 dni temu kupiłam ten wychwalany ETIAXIL (dla skóry wrażliwej), a ponieważ jestem niecierpliwa, już wczoraj zrobiłam mu test ogniowy - próba na mojej ulubionej obcisłej, ciemnozielonej bluzce. Zwykle wyglądało to tak, że po godzinie od jej założenia, mimo stosowania wszelkich antyperspirantów, pojawiały się mokre plamy pod pachami.
Wczoraj, po całym ciepłym dniu chodzenia w owej bluzce, pod pachami suchutko, a po plamach ani śladu!!! [img]icons/icon41.gif[/img] (mimo że to był pierwszy dzień stosowania, a producent obiecuje poprawę po 15 - 30 dniach). Dziękuję Wam dziewczyny za polecenie mi tego wspaniałego środka!
Gorąco polecam go wszystkim, którzy mają taki sam problem jak ja!!! Nareszcie czuję się pewnie!
(zapłaciłam 36,60 zł, pojemność 12,5 ml - ale za to jaka radocha [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-31, 14:44   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant? - VICTORY!!!!

Ja też kupiłam parę dni temu, jest naprawdę skuteczny, ale postanowiłam,że będę stosowała go sporadycznie(w upały, przed stresującymi dniami ),bo obawiam się tego mocnego działania.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-05, 06:09   #12
Sylwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 16
Re: jaki dezodorant? - VICTORY!!!!

Myślicie, że Etiaxil może miec jakieś skutki uboczne?
Sylwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 12:55   #13
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: jaki dezodorant? - VICTORY!!!!

Nie sądzę żeby jakikolwiek dezodorant antyperspiracyjny miał działanie uboczne oprócz możliwości powodowania uczuleń... Jeżeli chodzi o ograniczenie wydzielania potu to nie zapominajcie ze funkcje pozbywania się niekorzystnych zwiazków przemiany materii pełnią w naszym organizmie nerki a poza tym pod pachami znajduje sie niespełna 1% gruczołów potowych i nawet jeśli nie będą one pracowały to ich prace przejmie 99%innych, rozłożonych na całej skórze Uzywanie antyperspirantów ma uzasadnienie estetyczne tylko i nie szkodzi.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 13:32   #14
SaskiaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 4
Re: jaki dezodorant? -> rak piersi?

Właśnie, słyszałam kiedyś jakoby antyperspiranty zatrzymując pot, a wraz z nim toksyny w gruczołach wpływały na rozwój raka piersi. Istotnie, w kajach cywilizowanych coraz więcej kobiet choruje na ten nowotwór, ale czy może być jakiś związek? Osobiście trochę się boję używać non-stop dezodorantu, a niestety muszę.
SaskiaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 14:00   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant? -> rak piersi?

Ja tez slyszalam to o raku.Lekarz mojej siostry w Aglii jej o tym powiedzial i wcale mnie to nie ucieszylo.Trudno jednak, zeby w zwiazku z tym odstraszac ludzi "przyjemnym" zapaszkiem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 18:47   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jaki dezodorant? ->

Wiesz sporo jest dezodorantów tak skutecznych,że o rozsiewaniu niemiłych woni nie ma mowy.Ich działanie polega jedynie na niedopuszczaniu do rozkładania się potu(a nie zatrzymywaniu pocenia!). Problemem jest chęć zachowania suchości. Antyperspiranty kupowane w drogeriach w największe upały czasem nie sprawdzają się. Ja po użyciu Etiaxilu jestem suchutka w największy upał.Cieszy mnie to,ale z drugiej strony też słyszałam opinie lekarzy o szkodliwości REGULARNEGO stosowania tak mocnych środków, stąd moje postanowienie o okazjonalnym stosowaniu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 12:12   #17
debauche
Raczkowanie
 
Avatar debauche
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Re: jaki dezodorant? ->

Człowiek poci sie całym ciałem, więc nie ma mowy o żadnych problemach spowodowanych używaniem dezodorantu, nawet antyperspiracyjnego. Moja ciocia jest dermatologiem i wiem cos na ten temat. Co do takich dozodorantów z apteki to bym sie jednak zastanowiła, One są zalecane w naprawde extremalnych przypadkach potliwosci,nie ma potrzeby stosowania ich na codzien przez osoby ,,w normie" to tak jakby iśc do szpitala na ostry dyzur z chrypką;P Ze swojej strony moge polecic antyperpirant- Lady Speed Stick Invisible, to mój nowy zakup- delikatny zapach, nie brudzi i cena niska.
debauche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 13:46   #18
Gaboleczek
Raczkowanie
 
Avatar Gaboleczek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
GG do Gaboleczek Send a message via Skype™ to Gaboleczek
Dot.: jaki dezodorant?

Kurcze rzeczywiście masz problemja bym na twoim miejscu spróbowałą tego nowego dezodorantu nivea energy fresh.Tylko mi sie wydaje ze dla Ciebie lepszy by był jakis taki specjalny a nie taki zwykly ze sklepu kosmetycznego.ja bym na woim miejscu poszła do apteki i tam zapytała o jakis skuteczny antyprespirant.Bo te w aptece moze nie maja ładnego opakowania ale naprawde sa skuteczne
Gaboleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 13:54   #19
gasnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: jaki dezodorant?

Czy Etiaxil do skóry wrażliwej faktycznie nie podrażnia? Bo ten klasyczny jest koszmarny :/

Edytowane przez gasnik
Czas edycji: 2007-07-10 o 20:05
gasnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 14:04   #20
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: jaki dezodorant?

Cytat:
Napisane przez Gaboleczek Pokaż wiadomość
Kurcze rzeczywiście masz problemja bym na twoim miejscu spróbowałą tego nowego dezodorantu nivea energy fresh.Tylko mi sie wydaje ze dla Ciebie lepszy by był jakis taki specjalny a nie taki zwykly ze sklepu kosmetycznego.ja bym na woim miejscu poszła do apteki i tam zapytała o jakis skuteczny antyprespirant.Bo te w aptece moze nie maja ładnego opakowania ale naprawde sa skuteczne
to jest wątek sprzed 5 lat..
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:32   #21
grzybol
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 38
jaki dezodorant na mocne pocenie się?

chciałam kupić sobie dobry dezodorant antyperspiracyjny, najlepiej o jakimś neutralnym zapachu. czy są w ogóle dezodoranty, które zmniejszają pocenie się? bo coś mi ostatnio mocno dokucza problem potliwości. słyszałam, że są jakieś dezodoranty, które stosuje się na noc, ale nie znam nazwy. może ktoś używał czegoś takiego?
grzybol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 20:36   #22
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

antidral, etiaxil na nadpotliwość. jest tu już taki wątek
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:10   #23
zebra0
Przyczajenie
 
Avatar zebra0
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
GG do zebra0
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=50164 wszystko o Antidralu osobiście baaardzo polecam
zebra0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:18   #24
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

Popieram - Antidral jest bardzo skuteczny, pomógł mi jako jedyny na bardzooooo wzmożoną potliwość. Potem poleciłam go jeszcze kilku osobom i wszystkie były b.zadowolone Trzeba tylko liczyć się początkowo z mocnym swędzeniem pod pachami dopóki nie wsiąknie w skórę, ale warto
Aha - i to jest własnie lek do stosowania na noc

Edytowane przez kaska22
Czas edycji: 2009-05-04 o 21:20
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:35   #25
doronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 68
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

też popieram używanie antidralu, ja stosuję go z powodzeniem już od kilku lat mniej więcej raz lub dwa razy w tygodniu
doronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:53   #26
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

A ja stosuję Etiaxil. Również swędzi, ale działa dobrze.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 07:49   #27
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

a moze polecicie jakis skuteczny antyperspirant do codziennego stosowania na dzień?
mam antidral ale jakoś nie mogę się zmobilizować żeby stosować go regularnie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 09:17   #28
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

Wśród antyperspirantów nie widzę innej możlwiości niż etiaxil czy antidral. Nie używałam ich ale chyba będę w końcu musiała bo w sumie przetestowałam całą półkę drogeryjną, poza tymi nowymi z Garniera. Najlepiej zadziałał Nivea Pearl&Beauty ale skóra się po kilku tygodniach przyzwyczaiła i problem powrócił. Szarpnęłam się nawet na Spirial SVR (50 zł) i to chyba najgorsze badziewie, gorsze od takiego dezodorantu za 3 zł
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 09:24   #29
doronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 68
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
a moze polecicie jakis skuteczny antyperspirant do codziennego stosowania na dzień?
mam antidral ale jakoś nie mogę się zmobilizować żeby stosować go regularnie.
ja stosuję Dax Perfecta (różowy) w kulce ślicznie pachnie, dodatkowo opóźnia odrastanie włosków po depilacji - wydaje mi się, że to działa. Co do ochrony to trudno mi powiedzieć na mnie działa, ale muszę przyznać, że dezodorantów używam zwłaszcza ze względu na pielęgnację skóry pod pachami wyszuszonej przez antidral. Ten antyperspirant nie jest drogi myślę, że warty wypróbowania

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Wśród antyperspirantów nie widzę innej możlwiości niż etiaxil czy antidral. Nie używałam ich ale chyba będę w końcu musiała bo w sumie przetestowałam całą półkę drogeryjną, poza tymi nowymi z Garniera. Najlepiej zadziałał Nivea Pearl&Beauty ale skóra się po kilku tygodniach przyzwyczaiła i problem powrócił. Szarpnęłam się nawet na Spirial SVR (50 zł) i to chyba najgorsze badziewie, gorsze od takiego dezodorantu za 3 zł
ja zanim zaczęłam stosować antidral też próbowałam niemal wszystkiego, po Nivea Pure i po nim pociłam się jeszcze bardziej, a dość drogi Vichy nie zaszkodził, ale też nie pomógł
doronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 09:26   #30
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: jaki dezodorant na mocne pocenie się?

Mi antidral nie pomógł Nie wiem dlaczego, może dlatego że używałam go niesystematycznie tylko czasami jak mi się przypomniało? Ja teraz używam adidasa w sztyfcie męskiego, taki pomarańczowy Wcale nie pachnie męsko a mi pomaga
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.