zmiana tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 14:53   #1
Zuzanka1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47

zmiana tabletek


Mam takie pytanie, przez dwa miesiące brałam daylette, wcześniej też dwa miesiące kontracept ( zmieniłam daylette na kontracept przez soczewki kontaktowe). Teraz jednak nie noszę już soczewek, a kontracept był lepszy dla mnie na cerę, bo doylette cera mi się pogorszyła. I moje pytanie jest takie, czy mogę wrócic do kontraceptu ( mam jeszcze jedno opakowanie, zostało mi po tej zmianie) czy lepiej iśc do lekarza i zapytać, bo tabletki powinno się chyba brać conajmniej 3 miesiace a tu mam dwa.
Zuzanka1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:22   #2
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: zmiana tabletek

Cytat:
Napisane przez Zuzanka1111 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, przez dwa miesiące brałam daylette, wcześniej też dwa miesiące kontracept ( zmieniłam daylette na kontracept przez soczewki kontaktowe). Teraz jednak nie noszę już soczewek, a kontracept był lepszy dla mnie na cerę, bo doylette cera mi się pogorszyła. I moje pytanie jest takie, czy mogę wrócic do kontraceptu ( mam jeszcze jedno opakowanie, zostało mi po tej zmianie) czy lepiej iśc do lekarza i zapytać, bo tabletki powinno się chyba brać conajmniej 3 miesiace a tu mam dwa.
Chyba nie zdajesz sobie sprawy jaką krzywdę robisz dla organizmu skacząc tak z tabletek na tabletki. Głupotą byłaby zmiana tabletek po dwóch miesiącach, bo organizm przez ten czas nawet nie zdążył przyzwyczaić się do nowych hormonów. Nawet nie wiesz, czy po trzecim opakowaniu Daylette trądzik (?) się nie zmniejszy albo czy zmiana na Kontracep wyjdzie Ci na dobre.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 10:23   #3
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: zmiana tabletek

Nie rozumiem, o co chodzi z soczewkami?

Mam pytanie związane z wymienionymi tabletkami, więc podłączę się pod ten wątek.
Od roku biorę Daylette, muszę zmienić, bo krwawienia występują nieregularnie (czasami na aktywnych tabletkach, czasami na placebo). Teraz dostałam Kontracept i nie wiem kiedy mam zacząć go stosować, w ulotce jest napisane, że po zastosowaniu wszystkich tabletek, nie wiem czy placebo też. Moja ginekolog poinformowała mnie, że ''gdy zacznie się krwawienie''...a zacząć się może w każdym momencie;/ Nie wiem za bardzo co mam zrobić... pytałam położnej i powiedziała tylko, że mam się stosować zaleceń lekarza, nie była w stanie powiedzieć jak mam stosować.
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 11:39   #4
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: zmiana tabletek

Takie zmiany lepiej konsultuj z lekarzem. Tak jak pisze quench - możesz sobie takimi zmianami rozregulować układ hormonalny.
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 12:39:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.