Cysta - czy miałyście podobny problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 19:13   #1
177Magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4

Cysta - czy miałyście podobny problem?


Witam,
niedawno dowiedzialam się ze mam cystę w jajniku. Czytałam o tym, i wiem że objawy są zazwyczaj chcarakterystyczne, mianowicie ból w podbrzuszu i brak miesiączki. Zgadza się. Lecz mam jeszcze parę wątpliwości, pytań, szczególnie do kobiet które również miały z tą cystą do czynienia, mianowicie:

- czy normalne jest to, że momentalnie zwiększa się obwód brzucha,iż nie da się nie odczuć że ubrania są za małe? Tak stało się ze mną. I nie jest to związane z tabletkami, bo jeszcze ich nie wzięłam. Czy na Was cysta jajnikowa wpływała też w ten sposób?

- czy przy tym również, odczuwałyście dotkliwy ból kręgosłupa i piersi?
Czy miałyście podwyższoną temperaturę?

Jeśli jest tu osoba która nie miała cysty, lecz wie coś na ten temat i jest w stanie udzielić rzetelnych odpowiedzi, będę niezmiernie wdzięczna.

Pozdrawiam i liczę na Wasze spostrzeżenia, jeśli temat cysty jajnikowej nie jest Wam obcy.
177Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 21:44   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Polecam zgłębić wątek zbiorczy o torbielach jajnika ,tam znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 22:01   #3
177Magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Przeczytałam już wcześńiej wszystkie posty, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Szukałam , lecz "informacje"z tamtego wątku pozostawiają znaczny niedosyt.
Jednak dziękuję za podpowiedź.
177Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 22:37   #4
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Cytat:
Napisane przez 177Magdalena Pokaż wiadomość
Przeczytałam już wcześńiej wszystkie posty, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Szukałam , lecz "informacje"z tamtego wątku pozostawiają znaczny niedosyt.
Jednak dziękuję za podpowiedź.
Nie ma za co .
Obwód brzucha może się powiększyć jeżeli jesteś bardzo szczupła a torbiel jest duża.
Napisz coś więcej .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 23:44   #5
177Magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Moja waga to 49 kg. Do mojego niskiego raczej wzrostu jest to dosyć proporcjonalny wynik, i wyglądam "dobrze", mianowicie mam na myśli że nie jestem " chuda", lecz mam dosyć przeciętną budowę ciała. Ale boczki miałam od zawsze, i nigdy nie wyhodowałam sobie kości biodrowych nie mam zbyt szczupłego brzucha, jednak teraz naprawdę jego rozmiar mnie zaskoczył. Dodatkowo jest twardy, a w środku czuję czasem pulsowanie, a wczoraj miałam wrażenie że coś w nim dziwnie ... przepływa. Nie mogę go wciągnąć, gdyż odczuwam że nie jest to naturalny stan, lecz zapalny, i nie bawię się w nic " na siłę". Od momentu kiedy ginekolog wykrył mi torbiel, mój brzuch stał się taki właśnie, dodatkowo odczuwam wciąż ból piersi, jakbym i w nich miała guzki. Często ból promieniuje mi na wysokości żeber, nie wspominając o krzyżu, w szczególności okolicy nerek. I wciąż mam stan podgorączkowy, lecz nie dochodzący do gorączki. Również towarzyszy mi brak apetytu. I oczywiście spóźnianie się miesiączki, ale to wlasnie z tego powodu udalam sie do ginekologa. Nie powiedzial mi niestety zbyt wiele o tej całej cyście, dlatego niepokoi mnie dziwny stan mojego organizmu, ciała. Najgorzej czuję się przez brzuch, w nim dzieje się najwiecej nieprzyjemnych rzeczy. I dlaczego boli mnie praktycznie wszystko? Zaczęły mi również drżeć ręce. Choć tylko chwilami.
Może w ten sposób broni się organizm? I aż tak do odczuwam?
Poszukuję odpowiedzi na mój dziwny stan, gdyż choruję bardzo rzadko, a zawsze obawiałam się naszych kobiecych dolegliwości.

Edytowane przez 177Magdalena
Czas edycji: 2010-02-12 o 23:46
177Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:39   #6
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Miałaś robione Usg gin. i jakich rozmiarów masz torbiel ? Czy przy Usg stwierdzono płyn w jamie brzusznej ? Jakie masz wyniki markerów Ca 125 i czy wogóle je robiłaś ? Co zalecił ci lekarz - czekanie i obserwacja, tabletki czy zabieg ?
Piersi badał ci lekarz , miałaś usg piersi ? Usg jamy brzusznej przy takich dolegliwościach też by się przydało + podstawowe badania krwi i moczu.
Może trzeba zmienić lekarza ?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:16   #7
177Magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Powiem szczerze że poinformował mnie tylko iż coś takiego znajduje się na moim jajniku, i kazał brać Luteinę, natomiast jesli nie otrzymam miesiączki do dwóch tygodni, mam się do niego zgłosić. Miałam badanie przezpochwowe, jeśli chodzi o USG. Zaskoczyła mnie ta informacja, lecz nie powiedział nic więcej, tylko kazał zacząć kurację antybiotykową. Na szczęście dziś bóle mam mniejsze,nie boli mnie już okolica żeber, nie odczuwam skurczy. Lecz jest dopiero południe, więc zobaczymy jak to będzie dalej.
177Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 21:46   #8
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Zlecił ci kuracje antybiotykową, w jakim celu ? Może masz jakiś stan zapalny, jeżeli nawet to powinien cie o tym poinformować. Na wyniku Usg powinnaś mieć podane wymiary cysty i opis badania narządu rodnego ale spodziewam się że nie dał ci opisu badania. Trudno ci cokolwiek doradzić bo jest zbyt dużo niejasności i ja na twoim miejscu zmieniłabym lekarza i to jak najszybciej.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:11   #9
agnesstyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Miesiąc temu niestety wczesniej nie wiedząc ze mam cyste na jajniku, znalazłam się w szpitalu gdyz cysta pękła. Wczesniej nie dawała o sobie znaku. Ból był tak mocny ze dwie dobry podawali mi morfine w szpitalu. Dodam iz mieszkam w Londynie. Lekarze stwierdzili ze nie nadaje sie to do operacji, wydzielina z cysty (krwiak) wchłania sie - podawali mi leki przeciwzakrzepowe. Po wyjsciu ze szpitala dostałam skierowanie na obserwacje u ginekologa- nie przepisali mi zadnych leków. Nie mam duzej wiedzy na ten temat. Chciałąbym dowiedziec sie czy któras z Was miała podobny przypadek i jak to wyglada w Polsce. Dzięki, pozdrawiam.
agnesstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 00:06   #10
aasia1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 32
Dot.: Cysta - czy miałyście podobny problem?

Cytat:
Napisane przez agnesstyle Pokaż wiadomość
Miesiąc temu niestety wczesniej nie wiedząc ze mam cyste na jajniku, znalazłam się w szpitalu gdyz cysta pękła. Wczesniej nie dawała o sobie znaku. Ból był tak mocny ze dwie dobry podawali mi morfine w szpitalu. Dodam iz mieszkam w Londynie. Lekarze stwierdzili ze nie nadaje sie to do operacji, wydzielina z cysty (krwiak) wchłania sie - podawali mi leki przeciwzakrzepowe. Po wyjsciu ze szpitala dostałam skierowanie na obserwacje u ginekologa- nie przepisali mi zadnych leków. Nie mam duzej wiedzy na ten temat. Chciałąbym dowiedziec sie czy któras z Was miała podobny przypadek i jak to wyglada w Polsce. Dzięki, pozdrawiam.
Witam!
Ja również mieszkam w UK, dokładniej w York. 2 miesiące temu miałam podobny problem z pęknięta cystą, i tak jak Ty nie wiedziałam o jej istnieniu. Położyłam się spać około godziny 22, a po 23 obudził mnie potworny ból z prawej strony, byłam przekonana że to wyrostek. Mój TŻ zabrał mnie do szpitala i tam juz zostałam 3 kolejne dni. U mnie skończyło się to zabiegiem operacyjnym metodą laparoskopową z czego bardzo się cieszę bo dziś mam dwie 1 centymetrowe blizny, jedna nad pępkiem a druga kilka centymetrów niżej, ale są naprawdę znikome (beż okularów pewnie bym ich nie zauważyła). Pozdrawiam
aasia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.