Sklep iHerb.com (USA) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-03, 07:16   #271
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: $2

Reila, sama mialam kiedys zajawke na azjatyckie kosmetyki dopoki nie poczytalam troszenke o skladach... Niestety daleko im do natury... Kupilam nawet krem BB w nadziei na ta naturalnosc podkladu. Niestety wypryszczylo mnie okrutnie. Teraz jestem ostrozniejsza. Wiem, ze Azjaci maja sweetasne te opakowania, jakosc tez jest wysoka, jednak poza kwestia jakosci pozostaje kwestia toksycznosci i wplywu na nasze zdrowie. Warto o tym poczytac bo zdrowie ma sie jedno. Wiadomo, ze sa i fanatycy w tej dziedzinie. Ja wyznaje zasade, ze jesli uzywam czegos codziennie, to warto przerzucic sie na nature. A z szamponami masz racje - ja tez odkad uzywam naturalnych, to mam mniej problemow ze skora glowy. Teraz czaje sie na jakis inny szampon, bo mialam Aubrey ten z Honeysuckle ale jeszcze dwue Alterry przywiezione z Polski pokrzykuja z poleczki przypominajac o sobie, wiec narazie tylko obadam i najwyzej dodam do wish listy.

Poczytaj watek o kosmetykach naturalnych, to moze bardziej sie przrkonasz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=546257
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:54   #272
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: $2

Dzięki =] Co do Alterry w szamponach jest SCS zamiast SLS, a chemicznie ma te same właściwości więc nie kupiłam jeszcze tych szamponów.

Azjatyckie kosmetyki toksyczne? =[ Pierwsze słyszę, ja miałam już sporo ich i jak do tej pory chyba po jednym mi krosty wyskoczyły, ale to zbieżne z okresem było w sumie.

Okey poczytam w wolnej chwili wątek, bo to ciekawy temat. Na razie siedzę i się zastanawiam co z mlekiem jest nie tak, że Jared Leto go patykiem nie ruszy... Ale to nie ten wątek ^^
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 07:12   #273
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: $2

toksyczne w takim samym stopniu jak i inne drogeryjne kosmetyki - nie mowie, ze wszystkie i po rowno. Po prostu pewne substancje w nich zawarte pomimo, ze sa dopuszczine do uzytku, czesto odkladaja sie w organizmie powodujac m.in. raka (badz bezposrednio sie do niego przyczyniajac). Nie chce dramatyzowac ale lepiej unikac czegos szkodliwego niz stosowac to codziennie. Nie jestem tez fanatykiem. Sama uzywam kilku drogeryjnych rzeczy. Generalnie lepiej ich jednak omijac Choc kwestia rakotworczosci ma tez korzenie w naszej diecie i srodowisku w sumie. Co z tego jesli np. uzywane przez nas kosmetyki beda 'pierwej sort' jesli jedzenie bedzie puszkowo-fastfoodowe? Balans jest moim zdaniem bardzo wazny (co radze i samej sobie bo mam z tym problem...)
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:04   #274
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Mam kolejne produkty do oceny

1. Kiss My Face, Obsessively Natural, Tinted Moisturizers, Light Coverage, Manila, SPF 8 - podkład. Bardzo lekki, daje delikatne krycie. Dobry dla osób, które nie chcą mocnego krycia. Wydajny. Ładnie wyrównuje koloryt twarzy. Odcień jest bardzo jasny, co mi odpowiada, przy czym nie daje efektu gejszy tylko zlewa się kolorem cery lekko ją rozjaśniając. Jedyny jego minus to fakt, że nie nadaje się raczej do cer suchych, ponieważ jeśli się go dużo nałoży podkreśla suchość skóry.

2. Kiss My Face, Sheer Organic Shimmer, 08 Opal - pomadka ochronna i koloryzująca w jednym, choć tak naprawdę daje bardzo delikatny kolor, b. subtelny odcień różowego, do tego b. delikatny połysk. I daje fajne miętowe "mrowienie" na ustach

3. Now Foods, Bentonite Powder 454 g - glinka bentonitowa/ wulkaniczna - robię z niej maseczki. Daje efekt bardzo ładnej, oczyszczonej cery. Bardzo ją lubię. W ogóle ta glinka jest wielofunkcyjna, można w niej się kąpać, robić okłady, kąpiele stóp, dobra na detox organizmu.

Edytowane przez Gruby_Louie
Czas edycji: 2011-08-05 o 17:05
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 08:52   #275
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Jacieee!! Dzieki za to! Szukalam wlasnie glinki wulkanicznej!!! Nie wiedzialam ze tak sie nazywa. A powiedzcie mi dziewczyny czy ta glinka ma lepsze dzialanie niz bloto z Morza Martwego? Bo to tez za mna chodzi... Osobiscie mam ta glinke i straszliwie ja lubie. Jedyne, co moge jej zarzucic to kolor - babram sie zawsze kiedy jestem nieuwazna. A jaki ma kolor ta twoja glinka wulkaniczna Lui? Aha i jak jej uzywasz? Ja swoja tylko mieszam z woda albo nakladam na mokra twarz. Moja ma jeszcze ziolka rozne w sobie dlatego ja lubie...
http://www.iherb.com/Auromere-Rejuve...4-g/12742?at=0 mam ta wlasnie glinke, tyle ze w mniejszym opakowaniu za 4 dolary. Jest niesamowicie wydajna!
Zastanawialam sie jeszcze nad ta maseczka:
http://www.iherb.com/Sea-Minerals-Bl...-oz/14358?at=0
tak jak pisalsm nie jestem wlasnie pewna co jest lepsze... Jakby ktos mogl mi doradzic...
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:23   #276
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Dziewczyny, wróciłam właśnie z Woodstocku więc mam coś do powiedzenia na temat filtra z Live Live Organic ;]
Pogoda była dobra, upałów może nie było, ale ludzie chodzili niestety czasem poparzeni i mieli czerwone nosy - ja używałam na woodstocku tylko tego filtra na twarz i muszę powiedzieć, że nawet lekkiej opalenizny nie zaznałam ;] Więc filtr wydaje mi się, że wcale nie jest tak słaby jak się wydaje. A przy okazji używałam go jako jedynego kremu na dzień, bo ma przepiękny zapach i świetnie nawilża, jego używanie jest dla mnie bardzo przyjemne i nie zdarzało mi się o nim zapomnieć, co często się zdarza przy używaniu filtrów. Także kto się zastanawia - niech bierze, świetna rzecz
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 18:24   #277
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Vilette, to dobrze, ze ci przypasowal, bo ja zawsze sie martwie ze ktos komu cos polecam nie bedzie zadowolony No to dobrze i mi sie wydawalo, ze chroni calkiem calkiem. Ja sporo ryzykowalam kupujac go bo bylo to kilka komentarzy z netu, ale jestem bardzo zadowolona bo stosunkowo tanio on wychodzi porownujac do innych filtrow mineralnych w przeliczeniu na pojemnosc.

Musze wam powiedziec, ze testowalam lokalnie krem do rak z Burt's Bees taki w metalowym sloiczku i oblednie pachnie. Dziala tez super! Testowalam tez kremik do skorek cytrusowy i blyszczyki w balsamie. Te blyszczyki to cudo bo maja dokladnie dwa takie odcienie rozu jak lubie i sa fsjnie tlusciutkie. Kolory, ktore przypadly mi do gustu to Watermelon i Rhubarb czyli ze swojska arbuz i rabarbar. Na iherbie chyba tez sa stad moj offtop nie jest taki offtopowy Szkoda tylko, ze ta firma jest poprostu droga niebywale jak na moj skapy gust...
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 19:30   #278
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Musze wam powiedziec, ze testowalam lokalnie krem do rak z Burt's Bees taki w metalowym sloiczku i oblednie pachnie. Dziala tez super! Testowalam tez kremik do skorek cytrusowy i blyszczyki w balsamie. Te blyszczyki to cudo bo maja dokladnie dwa takie odcienie rozu jak lubie i sa fsjnie tlusciutkie. Kolory, ktore przypadly mi do gustu to Watermelon i Rhubarb czyli ze swojska arbuz i rabarbar. Na iherbie chyba tez sa stad moj offtop nie jest taki offtopowy Szkoda tylko, ze ta firma jest poprostu droga niebywale jak na moj skapy gust...
Nawet nei wiedziałam, ze wprowadzili Burta - dzięki za info
Fakt drogie są ich produkty, ale te iHerbowe ceny to i tak niskie - sama cyfra jest mniejsza niż np w brytyjskich sklepach, a jeszcze waluta inna! Czekam na ich szampon Super Shiny, najlepiej w miniaturze
Patrząc na składy (poza szamponami) to nic specjalnego, tanie i najtańsze składniki - wosk pszczeli, olej słonecznikowy, kokosowy, gliceryna i pare innych nieco droższych olejów, żadnych drogich, aktywnych składników, więc nie wiem skąd te ceny?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:35
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:50   #279
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nawet nei wiedziałam, ze wprowadzili Burta - dzięki za info
Fakt drogie są ich produkty, ale te iHerbowe ceny to i tak niskie - sama cyfra jest mniejsza niż np w brytyjskich sklepach, a jeszcze waluta inna! Czekam na ich szampon Super Shiny, najlepiej w miniaturze
Patrząc na składy (poza szamponami) to nic specjalnego, tanie i najtańsze składniki - wosk pszczeli, olej słonecznikowy, kokosowy, gliceryna i pare innych nieco droższych olejów, żadnych drogich, aktywnych składników, więc nie wiem skąd te ceny?
z za przeproszeniem

Pluję sobie w brodę, że nie zamówiłam sobie wtedy tego filtra AO, który zachwalałaś Hey, bo teraz go nie ma i nie ma . Macie jakieś doświadczenie ile moga sprowadzać?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 20:43   #280
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
z za przeproszeniem
Też o tym pomyslałam

Cytat:
Napisane przez kotwilka
Pluję sobie w brodę, że nie zamówiłam sobie wtedy tego filtra AO, który zachwalałaś Hey, bo teraz go nie ma i nie ma . Macie jakieś doświadczenie ile moga sprowadzać?
Nie mam pojecia kiedy go moga sprowadzić, najlepsze że nie widziałam go nawet na amerykańskiej stronie AO
Ciesze sie, że kupiłam go w ciemno nie czekając na recenzje
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 23:37   #281
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

A ja nie lubie Burt's bees,dla mnie te kosmetyki smierdza i sa zbyt tresciwe.
Chcialam sobie zamowic czarne afrykanskie mydlo ale jest wyprzedane....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 07:52   #282
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
A ja nie lubie Burt's bees,dla mnie te kosmetyki smierdza i sa zbyt tresciwe.
Chcialam sobie zamowic czarne afrykanskie mydlo ale jest wyprzedane....
Ja uwielbiam tresciwe kremy do rak, ale juz kremy do twarzy nie bardzo. Czy Burt's Bees smierdzi to trudno mi powiedziec - wszystko zalezy od osobistych preferencji. Krem do skorek pachnie mocno limonka, krem do rak bananowy - bananami, a ten ktory mnie zachwycil - nie wiem czym To ten krem w kazdym razie.
http://www.burtsbees.co.uk/natural-p...and-creme.html
Gdybym miala zbednego dziesiataka z Elzbieta to pewnie bym go i kupila
a tak, to tylko musze obejsc sie smakiem...

Czarny Elfie a ktore mtdlo afrykanskie chcesz kupic? Bo to z Nubian Herritage to ma malo do czynienia z prawdziwym afrykanskim. Inaczej tez pachnie. To tak jak z amerykanska chinszczyzna w fast foodach Zreszta jesli nie lubisz mocnych zapachow, to ostroznie dobieraj Nubian Herritage. Ja mam od nich trzy kosmetyki: mydlo shea z kadzidlem (rewelacja zapach), balsam olive oil (tez niezly zapach) i balsam vetiever (dla mnie mniej przyjemny di tego stopnia, ze dalam kolezance). W kazdym razie mydla slabiej pachna niz balsamy ponoc. Ja strasznie swego czadu chorowalam na ich kremy do rak bo byly ciagle wyprzedane. Teraz kiedy w miare sa to jakos nie kupuje Alez ja jestem przewrotne babsko

Mam pytanie, bo moze sie orientujecie. Ktore olejki eteryczne moge zakupic w celu dodania do wlasnej mieszanki? Mam na mysli maslo shea i jakis tam olej jeszcze. Niezbyt lubie shea solo, slabo mi sie wchlania i nie nawilza zbyt tylko natluszcza. Co moge dodac i ile kropli na zalozmy 30ml oleju czy wosku? Raczej wolalabym, zeby nue byl to zapach cytrusowy ani lawendowy. Olejek z drzewa herbacianego czy eukaliptur tez odpada. Co zostaje w miare przyzwoitej cenie?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:05   #283
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Mam pytanie, bo moze sie orientujecie. Ktore olejki eteryczne moge zakupic w celu dodania do wlasnej mieszanki? Mam na mysli maslo shea i jakis tam olej jeszcze. Niezbyt lubie shea solo, slabo mi sie wchlania i nie nawilza zbyt tylko natluszcza. Co moge dodac i ile kropli na zalozmy 30ml oleju czy wosku? Raczej wolalabym, zeby nue byl to zapach cytrusowy ani lawendowy. Olejek z drzewa herbacianego czy eukaliptur tez odpada. Co zostaje w miare przyzwoitej cenie?
Generalnie powinnaś trzmać sie zasady nie wiecej niż 1% olejków (czasem do 2%), szczególnie cytrusowych. Lawendowego możesz dodać więcej.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 19:53   #284
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

La songerie
No wlasnie poczytalam o tym mydle czarnym i sie waham bo wiekszosc osob ono podobno wysusza nawet to originalne...ciagle mysle...Dzieki za info

Co do filtra live live to chyba musze zmienic zdanie bo kilku dniach non stop stosowania znowu jakies wykwity na policzkach mam,pozatym nie nawilza tak jakbym chciala.ehhhh to juz chyba 3 z koleji filtr naturalny ktory nie sprawdza sie do twarzy,wszystkie albo zapychaja albo wysuszaja..masakra..chyba wracam do Avene...chyba ze jakies probki dorwe to bede testowac bo calego opakowania w ciemno juz nie kupie,moja cera jest super kaprysna...
Filtr AO jest u mnie w sklepie ale boje sie kupic ,kurcze co troche nowy filtr kupuje,dobrze ze mozna je wykorzystac do ciala

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-08-10 o 20:12
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 21:45   #285
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

OK, to ja może z racji tego, że właśnie "kliknęła mi się" druga moja paczka z iHerb, powiem Wam co myślę o zawartości mojej pierwszej. Zamawiałam w kwietniu, więc trochę czasu na ocenę minęło .

1. Olejek z jojoby: http://www.iherb.com/Now-Foods-Solut...18-ml/900?at=0
Jak to oleje, ma wszechstronne zastosowanie. Używam go zarówno sporadycznie do demakijażu (żadne eyelinery i inne "ciężkie" rzeczy mu niestraszne), jak i czasem dodaję kilka kropel do odżywki do włosów. Bardzo fajny olej .
2. Pomarańczowa pomadka ochronna do ust z masłem shea: http://www.iherb.com/Out-of-Africa-O...4-g/28817?at=0
O matko, za każdym razem chcę ją zjeść! Pachnie nieziemsko i bardzo dobrze nawilża (jak to masło shea). Ma takie małe drobinki, które fajnie masują wargi podczas aplikacji .
3. Druga pomadka ochronna z masłem shea: http://www.iherb.com/Desert-Essence-...5-g/24582?at=0
Ta już tak pięknie nie pachnie, ale też świetnie nawilża.
4. Kultowa miętowa maska do twarzy: http://www.iherb.com/Queen-Helene-Th...-8-g/5796?at=0
Łeeeee, tyle się o niej mówiło, a jak dla mnie to szału nie ma. I teraz wiem, że nie lubię mięty i mentolu w maseczkach .
5. Szampon do włosów z henną: http://www.iherb.com/Mill-Creek-Henn...3-ml/6604?at=0
Duża butla, więc wystarczy na długo. Dobrze oczyszcza włosy, nie plącze.
6. I najważniejsza rzecz z całego zamówienia, zestaw pędzli EcoTools: http://www.iherb.com/Eco-Tools-Bambo...Set/25451?at=0
Mam od pół roku ponad zestaw pędzli do oczu i tak zaczęła się moja miłość do ET. Temu zestawowi do twarzy nie mogłam odpuścić i oczywiście zamówiłam. Jest świetny !

Jak przyjdzie druga paczka i trochę jej poużywam, znów napiszę kilka słów .

Edytowane przez cynamonowe
Czas edycji: 2011-08-10 o 22:11
cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 06:47   #286
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cynamonowe - dzieki za relacje. Przydadza sie na pewno. Szampon wyglada ciekawie. A jesli lubisz Eco Tools to polecam ci ten bedzel do brazera, ktorego ja uzywam do podkladu mineralnego. Rewelacyjny jest!

Czarny Elfie! Przykro slyszec, ze cie wysypalo ;( Co do tego, ze filt jest raczej do tlustej i normalnej skory to pisalam o tym wczesniej. Trzeba sie pod niego nawilzyc, bo mocno matuje... Ehhh, ja bym tam sprobowalo jeszcze to AO - ostatnia jak na razie opcja naturalna dla ciebie...

---------- Dopisano o 06:47 ---------- Poprzedni post napisano o 06:35 ----------

Chcialam sie wam pozalic na moje glupie wlosy. Wczoraj uzylam pierwszy raz odzywki White Camelia z Aubrey O. I co? I du.pa ;( Niestety narazie zadna odzywka naturalna nie chce wspolpracowac z moimi wlosami. Wlosy sa tepe, matowe i ciezko je rozczesac. Mam juz trzy idzywki naturalne: keratynowa z Mill Creek (choc musze powiedziec, ze jakby pogrubia wlosy, takie dziwne uczucie). Druga to ta wlasnie z AO, trzecia to maska z Alterry, Granat. Wszystko kicha a innym te tresciwe odzywki pomagaja.Mam wrazenie ze po olejowaniu bylo lepiej, tylko strasznie nie lubie spac w turbanie na glowie ;( Aha a z olejow to chyba najlepiej bylo po konopnym... Innym tez sie nie udalo.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:59   #287
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Chcialam sie wam pozalic na moje glupie wlosy. Wczoraj uzylam pierwszy raz odzywki White Camelia z Aubrey O. I co? I du.pa ;( Niestety narazie zadna odzywka naturalna nie chce wspolpracowac z moimi wlosami. Wlosy sa tepe, matowe i ciezko je rozczesac. Mam juz trzy idzywki naturalne: keratynowa z Mill Creek (choc musze powiedziec, ze jakby pogrubia wlosy, takie dziwne uczucie). Druga to ta wlasnie z AO, trzecia to maska z Alterry, Granat. Wszystko kicha a innym te tresciwe odzywki pomagaja.Mam wrazenie ze po olejowaniu bylo lepiej, tylko strasznie nie lubie spac w turbanie na glowie ;( Aha a z olejow to chyba najlepiej bylo po konopnym... Innym tez sie nie udalo.
Moze po prostu twoje włosy bardzo potrzebują antystatyków - kationowych związków czwartorzędowych, z końcówką -monium. Z ekologicznych, np. odżywka Neroli z JMO ma BTMS (Behentrimonium Methosulfate), ma bardzo dobre recenzje, spróbuj poszukać probek u siebie w UK, albo generalnie szukaj odżywek z "dentangl-er,-ing" albo "anti-frizz" w nazwie. Spróbuj może przy okazji ta http://www.iherb.com/Giovanni-Smooth...0-ml/6403?at=0

Aqua (Purified Water) with *Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, *Citrus Aurantium Dulcis (Valencia Orange) Extract, *Mangifera Indica (Mango) Extract, *Cymbopogon Schoeanthus (Lemongrass) Extract, *Ginkgo Biloba Extract, *Echinacea Angustifolia Extract, *Salix Alba (Willow Bark), *Macrocystis Pyrifera (Sea Kelp) Extract, *Chamomilla Recutita (Matricaria) Leaf Extract, *Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, *Citrus Grandis (Grapefruit) Extract, *Glycine Soja (Soybean) Extract, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydrolyzed Soy Protein, Centrimonium Bromide, Glycerin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Fragrance (Includes Essential Oils)

Klasyczna mieszanka alkoholi tłuszczowych, antystatyka oraz dodatkowo hydrolizowanych protein, które wygładzają i dodatkowo tez działają antystatycznie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-11 o 17:32
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:45   #288
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Cynamonowe - dzieki za relacje. Przydadza sie na pewno. Szampon wyglada ciekawie. A jesli lubisz Eco Tools to polecam ci ten bedzel do brazera, ktorego ja uzywam do podkladu mineralnego. Rewelacyjny jest!
Właśnie do mnie leci .
cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 07:26   #289
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Wielkie dzieki Hey! A ten rekonstruktor z Giovanni o ktorym pisala wczesniej ktoras z dziewczyn nie bedzie przypadkiem bardziej nawilzajacy w dzialaniu? Tak tylko pytam...

A masz jeszcze moze pojecie czy jesli dodam do mojegp szamponu Babydream olejku herbacianego to przestanie
mnie po nim swedziec glowa czy juz raczej nic nie da sie zrobic z tym szamponem? Czy Alterra jest wedlug ciebie delikatniejsza?

Cynamonowe - koniecznie napisz czy go polubialas kiedy ci juz doleci
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 09:12   #290
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki Hey! A ten rekonstruktor z Giovanni o ktorym pisala wczesniej ktoras z dziewczyn nie bedzie przypadkiem bardziej nawilzajacy w dzialaniu? Tak tylko pytam...

A masz jeszcze moze pojecie czy jesli dodam do mojegp szamponu Babydream olejku herbacianego to przestanie
mnie po nim swedziec glowa czy juz raczej nic nie da sie zrobic z tym szamponem? Czy Alterra jest wedlug ciebie delikatniejsza?
W tym Rekonstruktorze te ekstrakty mnie konfunduja, bo suchych ekstraktów dodaje sie malutko, wiec wszystko co po nich to śladowe ilosci. Z kolei w tej odżywce, którą zalinkowalam ekstrakty są chyba w formie roztworu wodnego (water with ....extract...), wiec one i woda to jakby jeden składnik. Ale z drugiej strony nikt nie nazwałby odżywki Reconstructor gdyby miała składników kondycjonujących tyle co kot napłakał. Więc zakładając ze ta odżywka jest faktycznie Rekonstructorem, ekstrakty są jakoś dziwnie napisane - czasem jest tak że dany składnik składa sie tak naprawde z dwóch albo wiecej składników i wtedy sa one w składzie "rozrzucone".
W takim razie co różni te dwie: Reconstructor i Deep Moisture to obecność oleju i brak hydrolizowanych protein (bardziej emolientowa) w tej pierwszej oraz brak oleju i obecność protein w tej drugiej. Mimo wszystko bym tej drugiej bo bardziej różni sie od tych z AO - mozę antystatyki i proteiny to to co teraz potrzebujesz, zawsze tez mozesz spróbować zmieszać AO z Giovanni?

Co do BD to najlepiej spróbować nakapać kilka kropelek na wyciśniety na dłoń szampon, ja tak robie. Sęk w tym ze szampony inaczej reagują na olejek z drzewa herbacianego - szapmon z anionowym detergentem (SLS, SLES, ALS, ALES...) pieni sie tak samo dobrze, natomiast w szampon z niejonowym detergentem (jak np. BD) traci kompletnie zdolność do pienienia.
Jeszcze jedna rzecz, może po prostu mocne detergenty są lepsze dla Twojego męza, moze BD za słabo oczyszcza? moze jest tez różnica w stężeniu, nawet tego samego, łagodnego detergentu między BD a szamponem dla dorosłych? Trzeba próbować, stety lub niestety
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-12 o 09:13
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 15:32   #291
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Jacieee!! Dzieki za to! Szukalam wlasnie glinki wulkanicznej!!! Nie wiedzialam ze tak sie nazywa. A powiedzcie mi dziewczyny czy ta glinka ma lepsze dzialanie niz bloto z Morza Martwego? Bo to tez za mna chodzi... Osobiscie mam ta glinke i straszliwie ja lubie. Jedyne, co moge jej zarzucic to kolor - babram sie zawsze kiedy jestem nieuwazna. A jaki ma kolor ta twoja glinka wulkaniczna Lui? Aha i jak jej uzywasz? Ja swoja tylko mieszam z woda albo nakladam na mokra twarz. Moja ma jeszcze ziolka rozne w sobie dlatego ja lubie...
http://www.iherb.com/Auromere-Rejuve...4-g/12742?at=0 mam ta wlasnie glinke, tyle ze w mniejszym opakowaniu za 4 dolary. Jest niesamowicie wydajna!
Zastanawialam sie jeszcze nad ta maseczka:
http://www.iherb.com/Sea-Minerals-Bl...-oz/14358?at=0
tak jak pisalsm nie jestem wlasnie pewna co jest lepsze... Jakby ktos mogl mi doradzic...
Używam tak samo jak Ty - mieszam z wodą, żeby powstało gęste błotko i na twarz na jakieś 15 min.

villete i la songerie - chodzi Wam o ten filtr: http://www.iherb.com/Live-Live-Organ...-oz/20563?at=0 ? A nie straszy was, że on ma te filtry "mikronizowane"? Ja się nie znam aż tak ale to są własnie te nano-cząsteczki czy cos innego?

Edytowane przez Gruby_Louie
Czas edycji: 2011-08-12 o 15:36
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 20:54   #292
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Hey - bardzo ci dziekuje! Mam ta odzywke z Giovanni od dluzszego czasu na swojej wish liscie, wiec niedlugo ja zakupie

Gruby Lui! Pamietam, ze pytalam o to samo przed kupnem. Z tego co pamietam to micro nie jest tym samym co nano
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:23   #293
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Live Live Organic Natural Sunscreen Orange SPF 30 Szczerze, ja się na tych filtrach nie znam - dziewczyny polecały, to kupiłam ;p Ostrzegam, aby nie używać go, gdy skóra podrażniona, a już broń cie po peelingu! Podczas woodstocku przed nałożeniem go tarłam twarz zwilżonymi chusteczkami, podrażniło mi to skórę, zawartość pomarańczy to nie przelewki - piekło, jakbym cytrusy sobie na podrapaną twarz wyciskała. Ale ogólnie nie mogę się przyczepić, dzięki temu pachnie tak, że mam ochotę go zjeść. Acz troszkę dostałam wysypu na policzku, co prawda dzień i maść na pryszcze sobie z tym poradziła, nie wiem czy to jego wina, mam nadzieję, że nie, bo go polubiłam.

Teraz do was mam pytanie - polećcie mi jakąś fajną odżywkę, szampon ewentualnie, chociaż kupiłam dawno temu dwie butle szamponów, które męczę i nie wiem kiedy skończę. Włosy z tendencją do suchego łupieżu, rozdwajające się i wychodzące, długie, ciemne, ze skłonnością do kołtunienia się ;]
Możecie też polecić jakiś lekki krem do skóry normalnej, bo ostatnio wszystko mnie zapycha, coś co skórze by detoks zrobiło.

I tak pomyślałam, przeglądając ten temat, że ułatwiłoby może zadanie, gdyby zadając pytanie, odpowiadając na pytanie, nawiązując itp. na temat konkretnego produktu, podawać dokładną nazwę i ją pogrubiać, tak jak zrobiłam to w przypadku filtra. Może ułatwi nam to znajdywanie recenzji.
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:18   #294
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Vilette, jak szukasz lekkiego kremu nawilżającego to polecam ten krem

Edytowane przez Gruby_Louie
Czas edycji: 2011-08-14 o 17:19
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 21:26   #295
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Dziewczyny jak kupujecie na iherb.com ? Baaardzo chciałam zamówić pędzle eco tools ale nie przyjmuje mi karty (dodam że mam z mBanku ta z delfinkiem) jest jakaś rada na to ?albo może znacie inne miejsca gdzie mogę kupić te pędzle ? a konkretnie chodzi mi o taki zestaw pędzelków do oczu w lnianym etui z lusterkiem

Edit: chyba że jest ktoś tak dobry i dołączył by je do swojego zamówienia Chociaż na pewno taniej by mi wyszło gdybym ja zamawiała bo od razu bym miała tą zniżke na 5$

Edytowane przez NadIia
Czas edycji: 2011-08-14 o 21:30
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 23:06   #296
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez NadIia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak kupujecie na iherb.com ? Baaardzo chciałam zamówić pędzle eco tools ale nie przyjmuje mi karty (dodam że mam z mBanku ta z delfinkiem) jest jakaś rada na to ?albo może znacie inne miejsca gdzie mogę kupić te pędzle ? a konkretnie chodzi mi o taki zestaw pędzelków do oczu w lnianym etui z lusterkiem

Edit: chyba że jest ktoś tak dobry i dołączył by je do swojego zamówienia Chociaż na pewno taniej by mi wyszło gdybym ja zamawiała bo od razu bym miała tą zniżke na 5$
Słyszałam kiedyś jakieś ploty, że ET miały się pojawić w jakiejś drogerii, Rossmanie chyba. Tylko że to dość drogo wychodziło.

Ja wszędzie gdzie się tylko da używam PayPala.
Masz jakiś komunikat konkretny gdy tę kartę Ci odrzuca?
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 05:24   #297
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Villete
No wlasnie ten filtr Live live troche szczypie i po kilku dniach mnie wysypalo na policzku i mialam b wysuszona skore,odstawilam i wszystko jest ok.Dobrze ze mozna go uzyc do ciala.
La songerie
no ja obecnie to mam wlasnie normalna skore i myslalam ze moze ten filtr sie nada ale jednak nie.Wczoraj poszlam do sklepu i kupilam ten filtr AO ale jeszcze go nie uzywalam.To juz ostania szansa dla filtrow naturalnych(powiedzialam Tz ze jak bede szla do polki z filtrami to ma mnie od niej odciagnac)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:16   #298
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Jak to można też PayPalem płacić na iherbie ?
Dziewczyny przymierzam się do I zamowienia i bardzo Was proszę o jakieś wkazówki,przeczytałam cały wątek i nie znałazłam info. dot. pielęgnacji cery trądzikowej z iherbu Mogłybyście mi coś polecić ? Na pewno zamówię maskę Julep,o niej akurat pisałyście,pędzle EcoTools dwa zestawy,jakieś 100%oleje i herbaciany .Zastanawiam się na d tym filtrem co kupiła Hey,bo ja się w ogóle nie filtruję,a przecież muszę zacząć .Do włosów opróc olejków nic nie znajdę dla siebie ,bo pielęgnuję je metodą CG,więc mam już swoje typy. Miałyście może takie rzeczy ?
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Ski...-ml/13314?at=0 łagodny żel do mycia
http://www.iherb.com/Nelson-Bach-USA...30-g/6744?at=0

aha i czarne mydło ? to takie za 2$ ok ? Dzięki z góry za pomoc !Pzdr!
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:34   #299
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Jak to można też PayPalem płacić na iherbie ?

To się popisałam.

Oczywiście, że nie można. Tak się do PP przyzwyczaiłam, że teraz mi się wydaje, że wszędzie jest.

No więc ja mam na iherb konto, założone przy pierwszym zamówieniu. Płaciłam kredytową i na koncie mam zapamiętane jej dane.
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 14:25   #300
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Sklep iHerb.com (USA)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Villete
No wlasnie ten filtr Live live troche szczypie i po kilku dniach mnie wysypalo na policzku i mialam b wysuszona skore,odstawilam i wszystko jest ok.Dobrze ze mozna go uzyc do ciala.
La songerie
no ja obecnie to mam wlasnie normalna skore i myslalam ze moze ten filtr sie nada ale jednak nie.Wczoraj poszlam do sklepu i kupilam ten filtr AO ale jeszcze go nie uzywalam.To juz ostania szansa dla filtrow naturalnych(powiedzialam Tz ze jak bede szla do polki z filtrami to ma mnie od niej odciagnac)
kurcze nie wiem co się dzieje ani od czego, to nie jest jakiś mocny wysyp, szybko schodzi, jeszcze dzisiaj dostałam opryszczkę giganta. Odstawiłam wszystkie kosmetyki, bo nie wiem, czego to może być wina, bo filtra już kilka dni nie stosuję. Używałam też skindrink z lush, to też przestałam. kurcze, szkoda, żeby to był filtr, bo go polubiłam
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-06 07:26:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.