Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 13:36   #1
kobieta_kwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25

Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !


.

Edytowane przez kobieta_kwiat
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:43
kobieta_kwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 13:52   #2
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez kobieta_kwiat Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny
Mam 19 lat od roku jestem zaręczona... Datę slubu mamy ustaloną na rok 2014. Jednak zaczeły mnie dopadać pewne wątpliwości. Z narzeczonym jestesy parą już 4 lata... Znamy się jak łyse konie super się dogadujemy, mamy plany na przyszłość prawie wcale się nie kłócimy. Ale jest jakieś ale... czy podołam czy będę dobrą żoną... jestem młoda mój narzeczony jest sporo straszy, bardziej dojrzały. Nie możemy bez siebie wytrzymać 5 minut... a miłosć wraz z upływającym czasem rośnie... On zasługuje na wszystko co najlepsze... a ja nie wiem czy jestem gotowa na ślub... nie chodzi o mężczyznę bo z nim chce spędzić resztę życia... Ale pragnę celebrować nasze małżeństwo..., żeby chwila zaślubin była dla nas sacrum... Nie chce żeby nasze małżeństwo było byle jakie... ale żeby wszytsko było dokładnie przemyślane, ustalone... a moje życie w ciągłym pędzie nie pozwala mi nawet godnie przeżyć ten czas zaręczyn i przygotowań do ślubu
Nie bardzo rozumiem... Masz problem z tym, że jesteś za młoda na ślub i nie czujesz się gotowa, czy z tym, że nie masz czasu odpowiednio tego przygotować?

Problem 1: Jeżeli masz takie wątpliwości, to lepiej zaczekać. Żebyś później nie żałowała, że się nie wyszalałaś tylko od razu zostałaś wierną, przykładną żoną i kurą domową. I nie chodzi tu o faceta czy związek. Bo możesz być szczęśliwa w związku, chcieć spędzić z tym facetem resztę życia, a nie być jeszcze gotowa na małżeństwo - wtedy lepiej poczekać. Weź też pod uwagę, że do 2014 jest jeszcze dużo czasu i Twoje podejście może się zmienić i za chwilę możesz naprawdę pragnąć tego ślubu. Jednak może być też tak, że poczujesz się przyparta do muru i będzie Ci jeszcze gorzej. Ja w dniu ślubu będę mieć 22 lata bez jednego dnia Zaręczyliśmy się jak miałam 20 lat, o ślubie zaczęłam myśleć jakieś pół roku prze zaręczynami, czyli byłam ciut starsza od Ciebie, ale ja czułam, że to właściwa decyzja i bardzo tego chciałam.

Problem 2: Wszystkie jesteśmy zabiegane i w obliczu dzisiejszego trybu życia nigdy nie byłoby odpowiedniego momentu na ślub i celebrowanie tej chwili. Teraz Ci się tak wydaje, ale jak wpadniesz w wir przygotowań, to poczujesz, że to TO, że ta chwila nastąpi i nic nie zepsuje Wam tej chwili. Większość kobiet, które planują śluby pracuje, studiuje i ma na głowie 1000 innych spraw. Nie można żyć tylko ślubem. Ta cała otoczka to tylko dodatek, który nie jest niezbędny. Najważniejsze jest to żebyście Wy chcieli się pobrać. Jeśli będziecie oboje na to gotowi, to nic nie zepsuje Wam tej najpiękniejszej chwili. Uwierz - do tego nie potrzeba duchowych przygotowań, przemyśleń, wystarczy pewność, że chcesz być mężem/żoną.

Ale mnie się wydaje, że jeszcze nie jesteś gotowa na ślub, bo gdybyś była gotowa, to nie pisałabyś takich rzeczy. Lepiej będzie jeśli poczekacie, a ślub zaczniecie planować dopiero wtedy, kiedy oboje będziecie w 100% pewni, że tego chcecie.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."

Edytowane przez melleczka
Czas edycji: 2012-07-18 o 13:59
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:00   #3
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cóż... Przede wszystkim zwolnij trochę i zastanów się, gdzie leży sedno Twoich obaw. Może to kwestia braku rozmowy o przyszłości, czyli jak będzie wyglądało wasze życie, gdzie będziecie mieszkać, jak rozdzielicie obowiązki...

Nie jesteś gotowa na ślub? Dwa lata to szmat czasu I maaasa przygotowań... Im lepiej przygotujecie się do tego wydarzenia tym większa szansa na to, że dzień ślubu będzie dokładnie taki, jak oczekiwałaś.
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:02   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Przygotowania sprawiają radość tylko wtedy jeżeli naprawdę chce się ślubu. Jeżeli nie jest się pewnym to nie warto. Bo zaczną się przygotowania - przyjdzie rezerwowanie sali, muzyki, a Ty poczujesz się przymuszana do tego wszystkiego. Poczujesz, że nie ma już odwrotu i że to się stanie, taka myśl może jeszcze gorzej dobić. A 2 lata naprawdę miną jak z bicza strzelił, wiem sama po sobie.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:15   #5
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Przygotowania sprawiają radość tylko wtedy jeżeli naprawdę chce się ślubu. Jeżeli nie jest się pewnym to nie warto. Bo zaczną się przygotowania - przyjdzie rezerwowanie sali, muzyki, a Ty poczujesz się przymuszana do tego wszystkiego. Poczujesz, że nie ma już odwrotu i że to się stanie, taka myśl może jeszcze gorzej dobić. A 2 lata naprawdę miną jak z bicza strzelił, wiem sama po sobie.
coś o tym wiem, czułam się przytłoczona tym że salę zarezerwowaliśmy i koniec końców doszło do rozstania.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:35   #6
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Po pierwsze skoro założyłaś taki wątek to znaczy, że nie jesteś jeszcze gotowa.

A po drugie przepraszam ale po 4 latach nie można się znać jak łyse konie. Drugiego człowieka poznaje się i uczy całe życie.
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 20:43   #7
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Za wcześnie myślisz o ślubie.

Stawiam na rozwód za 2-5 lat od ślubu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 23:58   #8
kobieta_kwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

.

Edytowane przez kobieta_kwiat
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:44
kobieta_kwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 03:39   #9
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Za wcześnie myślisz o ślubie.

Stawiam na rozwód za 2-5 lat od ślubu.
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:49   #10
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

A mnie się wydaje, że troszkę źle podchodzisz do kwestii małżeństwa. Pięknie, że chcesz, aby Wasze małżeństwo było "sacrum", "celebrowane", "nie byle jakie" itd, że chcesz "godnie przygotować się", "podołać". Rozumiem, że chcesz być dobrą żoną, jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki- chyba większość kobiet przed ślubem chciałoby być przykładną żoną, matką, kochanką. Ale życie to życie, a wspólne życie to jeszcze zupełnie coś innego. Cudownie jest dzielić z mężem każdy dzień, jednak zauważ, że pojawiają się problemy, czasem błahe, czasem poważne. I wydaje mi się, że jak się z nimi zderzysz to Twoja wizja idealnego małżeństwa gdzieś się po drodze posypie i będzie Ci zwyczajnie przykro. Jesteś młoda, co nie znaczy, że nie gotowa na ślub, tego nie mówię, szczególnie, że minie jeszcze 2 lata do tego wydarzenia. Ja Ci nie powiem "bierz ślub" albo "nie bierz ślubu", ale z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że koncentrujesz się na byciu żoną idealną, na celebrowaniu małżeństwa, a nie bierzesz pod uwagę tego, że nie zawsze bywa różowo. Ja nie przeczę, że małżeństwo powinno się celebrować, bo to naprawdę piękna sprawa, ale pamiętaj, że nie zawsze będziesz w stanie być "perfekcyjną panią domu"

Być może nie odpowiedziałam bezpośrednio na Twoje pytanie, ale naprawdę uderzyła mnie w Twojej wypowiedzi ilość słów "celebrować", "sacrum" itd i czułam, że muszę się do tego odnieść.
__________________
Nasz kochany Synuś

Edytowane przez thea2
Czas edycji: 2012-07-20 o 09:52
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:37   #11
xmerlinmonroex
Raczkowanie
 
Avatar xmerlinmonroex
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 111
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !


Edytowane przez xmerlinmonroex
Czas edycji: 2012-07-20 o 10:38
xmerlinmonroex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 12:26   #12
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Za wcześnie myślisz o ślubie. Stawiam na rozwód za 2-5 lat od ślubu.
Dlaczego? Czy ludzie w wielu 19-dwadzieścia kilka lat są skazani w na rozwód? Bo są za młodzi? Często słyszę takie opinie. I jestem ciekawa co masz na poparcie swoich słów .

A no i autorko wątku. Nie ma ludzi, rzeczy, związków idealnych. Bądź sobą. Jeśli Cię kocha, to wtedy właśnie będzie najbardziej zadowolony. 2014, to dużo czasu, zdążycie się przygotować. Poza tym w związku warto celebrować każdy dzień.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 05:27   #13
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

moja babcia brała ślub w wieku 19 lat i przeżyła z dziadkiem całe życie.
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:07   #14
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez alloffkowa Pokaż wiadomość
moja babcia brała ślub w wieku 19 lat i przeżyła z dziadkiem całe życie.
bo dawniej małżeństwo było traktowane jako połączenie dwojga ludzi już na zawsze, rozwody były nie do pomyślenia. teraz kościół nawet narzeka na to, że jest tyle unieważnień, a sam na to pozwala - dawniej tego nie było, a teraz wystarczy dwóch świadków i można iść składać wniosek o unieważnienie.
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:05   #15
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez kaczuszka69 Pokaż wiadomość
bo dawniej małżeństwo było traktowane jako połączenie dwojga ludzi już na zawsze, rozwody były nie do pomyślenia. teraz kościół nawet narzeka na to, że jest tyle unieważnień, a sam na to pozwala - dawniej tego nie było, a teraz wystarczy dwóch świadków i można iść składać wniosek o unieważnienie.
Dawniej jak się coś popsuło to się to naprawiało, a nie wymieniało na nowe.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:21   #16
kobieta_kwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

.

Edytowane przez kobieta_kwiat
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:44
kobieta_kwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 21:35   #17
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

dokładnie.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 14:14   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Dlaczego? Czy ludzie w wielu 19-dwadzieścia kilka lat są skazani w na rozwód? Bo są za młodzi? Często słyszę takie opinie. I jestem ciekawa co masz na poparcie swoich słów .
Statystyki rozwodowe wg GUS.

Ilośc rozwodów w PL: na 5 ślubów przypada potem 1 rozwód.
W 75% przypadków powództwo wnosiła kobieta.
W 2008 r. aż 56 proc. rozwodzących się mężczyzn stanowili panowie do 24. roku życia, a 75 proc. kobiet panie do 24. lat.

Nie ma się co spieszyć ze ślubem. Ona ma tylko 19 lat. Jeszcze niedawno była dzieckiem, dopiero odkrywa dorosłość.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 20:18   #19
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Nie będę Ci pisała, że jesteś za młoda, bo sama młodo wyszłam za mąż (mając 22 lata). Jednak może niepotrzebnie ustalaliście już datę ślubu ? Tym bardziej, że wyraźnie masz wątpliwości. Możecie przecież być razem, wspólnie zamieszkać (jeżeli jeszcze razem nie mieszkacie), a moment, w którym poczujesz pewność decyzji o ślubie przyjdzie sam. Nie warto podejmować takiej decyzji na siłę, czy zbyt pochopnie, mimo że dobrze się znacie.
My byliśmy pewni swojej decyzji, mieszkaliśmy razem, również znaliśmy się tyle co Wy. Owszem, ktoś może mi zaraz napisać, że to wszystko zweryfikują kolejne lata wspólnego życia... i to jest racja. Ale na dzień dzisiejszy dla nas obojga nasze małżeństwo, rodzina, która za chwilę się powiększy jest najlepszym co nas w życiu spotkało.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 11:01   #20
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 157
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Za wcześnie myślisz o ślubie.

Stawiam na rozwód za 2-5 lat od ślubu.
Dokładnie to samo pomyślałam
Dodając do tego kontekst wypowiedzi autorki pełen egzaltacji i wzniosłych słów (sacrum, celebracja itp)
Moim zdaniem jesteś za młoda na ślub. Napisałaś, że partner jest od Ciebie dużo starszy, wnioskuję z tego, że jest samodzielny, pracuje itd., a Ty? Jesteś w stanie sama się utrzymać, czy przechodzisz z opieki rodziców pod opiekę męża?
bluecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:23   #21
kobieta_kwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

.

Edytowane przez kobieta_kwiat
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:44
kobieta_kwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:22   #22
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

moim zdaniem autorka jest zdecydowanie za młoda na ślub. sorry 19 lat to wiek w którym dopiero zaczyna się dorosłość, odkrywa swoje potrzeby pragnienie itp. w tym wieku często kocha się na zabój i do końca życia co potem często mija zresztą samo pisanie o tym małżeństwie też wydaje mi się trochę nie dojrzałe i ja tam tej gotowości nie widzę ( co jest zresztą zrozumiałe u 19stolatki) .
co do tego naprawiania a nie wymieniania- taa jasne kiedyś kiedy rozwód był mało akceptowalny czesto po prostu tkwiło sie w nieszczęśliwych małżeństwach, miało na boku romanse, tolerowało się brak szacunku itp. to ja osobiście wolałabym się rozwieść. co oczywiście nie oznacza, że popieram pochopne rozwody- ale nie rozumiem też kontynuowania związku na siłę.
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:05   #23
bluecream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 157
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
moim zdaniem autorka jest zdecydowanie za młoda na ślub. sorry 19 lat to wiek w którym dopiero zaczyna się dorosłość, odkrywa swoje potrzeby pragnienie itp. w tym wieku często kocha się na zabój i do końca życia co potem często mija zresztą samo pisanie o tym małżeństwie też wydaje mi się trochę nie dojrzałe i ja tam tej gotowości nie widzę ( co jest zresztą zrozumiałe u 19stolatki) .
co do tego naprawiania a nie wymieniania- taa jasne kiedyś kiedy rozwód był mało akceptowalny czesto po prostu tkwiło sie w nieszczęśliwych małżeństwach, miało na boku romanse, tolerowało się brak szacunku itp. to ja osobiście wolałabym się rozwieść. co oczywiście nie oznacza, że popieram pochopne rozwody- ale nie rozumiem też kontynuowania związku na siłę.
Podpisuję się pod tym.
Poza tym dawanie za przykład szczęśliwych małżeństw zawartych w wieku lat 19-stu trzydzieści lat temu jest jak trafienie kulą w płot. Dokładnie. Inne czasy, inna mentalność ludzi, kobiet przede wszystkim. 19-tka jest niedojrzała do małżeństwa i tyle.
Oczywiście chwali Ci się autorko, że jesteś taka samodzielna, ale to jeszcze nie świadczy o gotowości do małżeństwa
bluecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:44   #24
makarim86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

nie daj sobie wmówić że jesteś za młoda na ślub nie wiek jest kwestią ale to czy czujesz się gotowa. mam 22 lata , za 2 miesiące ślub, ale od 2 lat wiem że jestem gotowa. dlaczego? bo kiedy myślę o sobie jako o żonie i matce nie przeraza mnie to, a cieszy i to tak że aż mi się robi ciepło "na sercu". Wiadomo jest trochę strachu ale nie dlatego że nie jestem pewna swoich uczuć, a dlatego że życie jest nieprzewidywalne i nie wiem w jakich sytuacjach przyjdzie mi się znaleźć i czy sobie z nimi poradzę.

Nie wiem skąd jesteś ale myślę że do takiej rzeczy jak solidny kurs przedmałżeński można dotrzeć wszędzie. Ja akurat byłam całkiem niedawno ale jestem nadal pod wielkim wrażeniem na jak wiele rzeczy nad którymi się nie zastanawiałam do tej pory zwrócono mi uwagę. Nie ma żadnych przeciwwskazań abyś poszła z narzeczonym na taki kurs już teraz. Mogą to być także warsztaty, rozmowa w poradni przedmałżeńskiej. W większych miastach takie "instytucje" bardzo dobrze prosperują i zatrudniają dobrze wykwalifikowanych ludzi. Sama mogę się wypowiedzieć tylko o Krakowie Jeśli jesteś z Krakowa pisz śmiało do mnie to ci polecę pare miejsc

Mi wiele to rozjaśniło , utwierdziło w tym że wychodzę za właściwego człowieka i że przed samą sobą mówię że to na całe życie.
Masz jeszcze dużo czasu do ślubu wykorzystaj go na poznanie samej siebie i swoich potrzeb, bo to ich zrozumienie wydaje mi się na tym etapie ważniejsze niż poznanie swojego narzeczonego. Jego i tak będziesz poznawać całe życie bo będzie się też zmieniał. Ważne żebyś się wsłuchała w siebie, a wtedy dowiesz się czy jesteś gotowa i czy da ci to szczęście.
Pozdrawiam
makarim86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:05   #25
kobieta_kwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

.

Edytowane przez kobieta_kwiat
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:45
kobieta_kwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 22:31   #26
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
A mnie się wydaje, że troszkę źle podchodzisz do kwestii małżeństwa. Pięknie, że chcesz, aby Wasze małżeństwo było "sacrum", "celebrowane", "nie byle jakie" itd, że chcesz "godnie przygotować się", "podołać". Rozumiem, że chcesz być dobrą żoną, jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki- chyba większość kobiet przed ślubem chciałoby być przykładną żoną, matką, kochanką. Ale życie to życie, a wspólne życie to jeszcze zupełnie coś innego. Cudownie jest dzielić z mężem każdy dzień, jednak zauważ, że pojawiają się problemy, czasem błahe, czasem poważne. I wydaje mi się, że jak się z nimi zderzysz to Twoja wizja idealnego małżeństwa gdzieś się po drodze posypie i będzie Ci zwyczajnie przykro. Jesteś młoda, co nie znaczy, że nie gotowa na ślub, tego nie mówię, szczególnie, że minie jeszcze 2 lata do tego wydarzenia. Ja Ci nie powiem "bierz ślub" albo "nie bierz ślubu", ale z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że koncentrujesz się na byciu żoną idealną, na celebrowaniu małżeństwa, a nie bierzesz pod uwagę tego, że nie zawsze bywa różowo. Ja nie przeczę, że małżeństwo powinno się celebrować, bo to naprawdę piękna sprawa, ale pamiętaj, że nie zawsze będziesz w stanie być "perfekcyjną panią domu"

Być może nie odpowiedziałam bezpośrednio na Twoje pytanie, ale naprawdę uderzyła mnie w Twojej wypowiedzi ilość słów "celebrować", "sacrum" itd i czułam, że muszę się do tego odnieść.
Dokładnie to samo pomyślałam

Autorko, bardzo dobrze, że chcesz, żeby Wasze małżeństwo było wyjątkowe. Ale powinnaś trochę zejść na ziemię, bo Twoja wypowiedź brzmi, jakbyś całe życie chciała biegać boso po tęczy

Żeby celebrować chwilę zaślubin, nie potrzeba Bóg wie jakich przygotowań... tzn. oczywiście, że trzeba być do tego gotowym - ale jeśli kocha się partnera i ma się poczucie, że to właściwy wybór (i to nie tylko uczuciowo, ale też bardziej przyziemnie, np. poprzez omówienie codziennych spraw), to czegóż chcieć więcej?
My z TŻ-em wzięliśmy ślub mniej więcej po roku od zaręczyn, a po niecałym pół roku przygotowań ślubnych - i mimo tego dość krótkiego okresu, była to dla nas obojga magiczna, wspaniała, wzruszająca chwila, którą przeżywaliśmy bardzo dogłębnie i którą 2 tygodnie po ceremonii ciągle mocno przeżywamy (tak, wiem, że póki co to krótko, ale chodzi mi o to, że coś takiego można przeżywać dłużej, niż tę niecałą godzinkę samych zaślubin)

A co do codziennej celebracji małżeństwa: my też chcemy żeby nasz związek był wyjątkowy, głęboki... dlatego uwielbiamy jakieś drobne uprzyjemnianie sobie codzienności, wielką bliskość i oddanie, itd. Ale trzeba liczyć się z tym, że czasem nie jest różowo i nie zawsze da się żyć w tym idealnym i wymarzonym świecie - w życiu może pojawić się wiele problemów, z którymi trzeba się zmierzyć... i jeśli będziesz nastawiać się tylko na wielką sielankową celebrację, to przy pierwszym poważniejszym problemie, może Was dopaść wielki kryzys

Boję się, że przez te 2 lata wpadniesz w jakiś perfekcyjne szaleństwo. Piszesz, że chcesz aby wszystko było przemyślane, dokładnie ustalone... oczywiście, że warto wszystko zaplanować, ale nie można popadać ze skrajności w skrajność - jeśli stworzysz sobie w głowie jakiś przeidealizowany obraz, to potem nawet maleńki zgrzyt może sprawić, że się załamiesz, że coś jest nie tak, jak "miało być".
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:31   #27
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

A ja moim skromnym zdaniem uważam ze powinnieście poczekać..dlaczego? mialam lat 21 jak wychodziłam za mąz. chciałam być zoną idealną. Po pracy obiadek , za jakiś czas dzieci bo tal należy. W wieku 24 lat bylam już rozwódką. Znowu zapytasz dlaczego? Bo tak jak ty mialam podejście do małżeństwa , ze bedzie miało wymiar ponad duchowy , ze teraz to juz tylko małżeństwo sie liczy , musze być dobrą zoną , i przede wszystkim ja mam sie dostosowac do tej roli a nie rola zony do mnie. Zapszepaścilam studia,na rzez związku. Bez sensu, nie tego oczekiwał ode mnie mąz. Zycie we dwoje polega na tym ze ja robie swoje , studiuje , pracuje a to umiem gdzić z byciem żoną. Dla mnie bycie zoną nie różni się (teraz) od bycia narzeczoną czy dziewczuną poza nazwiskiem oczywiscie. Realizuję siebie , podjelam kolejne studia i kolejne i teraz w grudniu wychodze za mąz po raz drugi..ale z zupelnie innym nastawieniem. Mi małżeństwo nie ograniczy horyzontu jak wtedy , teraz mi pomoże bo ono tak na prawde nic nie zmienia..
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 19:20   #28
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Nie mam nic przeciw wiekowi, ale niepokoi mnie aż tak uduchowione i wyidealizowane podejście do małżeństwa.Założenia są założeniami,a życie życiem i ,,jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach"
Jeśli naprawdę wiesz ,że on jest tym z którym widzisz siebie za kilkadziesiąt lat,jeśli oboje pracujecie,macie gdzie mieszkać (nie z teściami/rodzicami),to życzę szczęścia
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:26   #29
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Datę ślubu już mamy a nadal się zastanawiamy !

Ja Ci tylko zaproponuję obejrzenie tego filmu :
http://www.filmweb.pl/film/Za+m%C5%8...ub-2007-485861
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.