Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-07, 14:39   #1
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538

Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...


Mam odwieczny problem z doborem fryzury i koloru włosów - nie dość, że sama nie mam pomysłu na siebie, to jeszcze fryzjerki nie proponują niczego ciekawego. Udało mi się nieco odhodować włosy, jako "bazę" do (mam nadzieję) czegoś nowego, interesującego
Dlatego proszę Was o pomoc

Mam tylko dwa zastrzeżenia:
- odpadają włosy krótkie, bo miałam już takie coś na głowie i wyglądałam na 10 lat starszą
- nie przepadam też za blondami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0010.jpg (82,6 KB, 252 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0011.jpg (93,1 KB, 348 załadowań)
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:01   #2
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Poczytaj tutaj. Mi ten artykuł pomógł w doborze fryzury. Mimo, że moja twarz wygląda na owalną to z wymiarów mi wyszła okrągła i takie fryzury u mnie lepiej wyglądają (np. masywna grzywka ścięta na prosto była totalnym nieporozumieniem).

A jeśli chodzi o kolor to może jakiś orzechowy jasny brąz lub lekko mahoniowy brąz, taki ni to brąz ni to czerwień ?


Jak dobrać idealną fryzurę?
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:58   #3
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Tak Cię widzę, wersja podstawowa: włosy lekko skrócone, z grzywką na bok, kolor: brąz, taki czekoladowy; wyrównany kolor cery, bardzo delikatny róż na policzkach, kreska na górnej powiece, ołówkiem grafitowym, tusz do rzęs. Do tego zmieniłam Ci kolor bluzki - mam wrażenie, że będą Ci pasować chłodne ciemniejsze kolory - ale stonowane, nie jaskrawe, lekko złamane szarością
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Modyfikowano.jpg (77,4 KB, 189 załadowań)
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 21:27   #4
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez wredna baba Pokaż wiadomość
Tak Cię widzę, wersja podstawowa: włosy lekko skrócone, z grzywką na bok, kolor: brąz, taki czekoladowy; wyrównany kolor cery, bardzo delikatny róż na policzkach, kreska na górnej powiece, ołówkiem grafitowym, tusz do rzęs. Do tego zmieniłam Ci kolor bluzki - mam wrażenie, że będą Ci pasować chłodne ciemniejsze kolory - ale stonowane, nie jaskrawe, lekko złamane szarością
Dzięki

Specjalnie dałam zdjęcie bez makijażu, normalnie maluję się raczej delikatnie - podkład + tusz + kreska. A ta pasiasta bluzka to taki łach domowy jest

Widzę, że celować w ciemne włosy. Pasuje mi to
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 14:39   #5
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Dzięki

Specjalnie dałam zdjęcie bez makijażu, normalnie maluję się raczej delikatnie - podkład + tusz + kreska. A ta pasiasta bluzka to taki łach domowy jest

Widzę, że celować w ciemne włosy. Pasuje mi to
Byle niezbyt ciemne - nie masz ciemnej obwódki wokół tęczówki oka i masz chyba dosyć jasne rzęsy, więc kolory zbliżające się do bardzo ciemnego brązu albo czerni sprawią że będziesz wyglądać blado i na zmęczoną, "zjedzą" Cię Myślę też, że lepiej będą Ci pasować odcienie brązu ze srebrnym (nie złotym) połyskiem, takie, na których refleksy światła są białe, nie żółte - tu jest chyba najlepsza wizualizacja koloru: http://z5.kowbojki.pl/7de4b3913f2d61...60_500x640.jpg
Co myślisz o propozycji grzywki?
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 19:23   #6
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez wredna baba Pokaż wiadomość
Byle niezbyt ciemne - nie masz ciemnej obwódki wokół tęczówki oka i masz chyba dosyć jasne rzęsy, więc kolory zbliżające się do bardzo ciemnego brązu albo czerni sprawią że będziesz wyglądać blado i na zmęczoną, "zjedzą" Cię Myślę też, że lepiej będą Ci pasować odcienie brązu ze srebrnym (nie złotym) połyskiem, takie, na których refleksy światła są białe, nie żółte - tu jest chyba najlepsza wizualizacja koloru: http://z5.kowbojki.pl/7de4b3913f2d61...60_500x640.jpg
Co myślisz o propozycji grzywki?
Rzęsy mam nawet ciemne, ale niezbyt imponujące i jaśniejsze na końcach, jakieś wypłowiałe Jakiś czas temu farbowałam włosy na czarno i ponoć nie było źle, ale po pierwsze byłam wtedy trochę młodsza , a po drugie opalona po wakacjach itp. Od jakiegoś czasu słońce oglądam jedynie w tv

Natomiast w kwestii grzywki...miałam kilka rodzajów i kształtów; nie jest to zła opcja, ale jak tylko odrośnie parę mm ponad wymodelowany efekt, zaczyna wymagać strasznego kombinowania ze stylizacją - wywija się, żyje własnym życiem itp.
Wolałabym coś z jednej strony wyrazistego, a z drugiej nie wymagającego specjalnych zabiegów
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 12:31   #7
CleoValentine
Raczkowanie
 
Avatar CleoValentine
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 58
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez wredna baba Pokaż wiadomość
Tak Cię widzę, wersja podstawowa: włosy lekko skrócone, z grzywką na bok, kolor: brąz, taki czekoladowy; wyrównany kolor cery, bardzo delikatny róż na policzkach, kreska na górnej powiece, ołówkiem grafitowym, tusz do rzęs. Do tego zmieniłam Ci kolor bluzki - mam wrażenie, że będą Ci pasować chłodne ciemniejsze kolory - ale stonowane, nie jaskrawe, lekko złamane szarością
Według mnie idealna propozycja. W takiej fryzurce wyglądałabyś świeżej i nawet młodziej. Pod warunkiem, że masz czas i chęci je codziennie układać.
__________________
W krzyżówkach jestem niezła, gorzej mi idzie z facetami...
CleoValentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 07:55   #8
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

nie lubisz blondów ok, ale mogłabyś je nieco rozjaśnić, dodać im życia można je wycieniować bo wyglądają na gęste
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 10:30   #9
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez ariadn_a Pokaż wiadomość
nie lubisz blondów ok, ale mogłabyś je nieco rozjaśnić, dodać im życia można je wycieniować bo wyglądają na gęste:)

Serio? Przez jakiś czas wypadały mi koszmarnie, mam wrażenie, że raptem połowa ich została...

Obecny kolor to bardzo sprany hmm..mahoń, już dawno powinnam go odświeżyć czy coś, tylko strasznie wolno się do tego zbieram - min.dlatego najpierw pytam o fryzurę, bo nie ma sensu farbować czegoś, co np.zostanie ścięte

Zresztą do mojej fryzjerki wybiorę się dopiero w listopadzie, bo do końca miesiąca jest na urlopie

Może jeszcze dodam, że nie używam prostownicy, a suszarkę bardzo rzadko. Dlatego liczę na propozycje fryzur, nie wymagających tego typu zabiegów A włosy mam dziwne - ogólnie proste, ale wiatr/deszcz/wilgoć wydobywają z nich całe "zło" i wyglądają wtedy jak wronie gniazdo
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 22:00   #10
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Może jeszcze jakieś propozycje (wszystkie dokładnie przemyślę, bo zmiana fryzury będzie takim akcentem kończącym większa zmianę w życiu )?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:16   #11
kiniak_w
Przyczajenie
 
Avatar kiniak_w
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Rozumiem niechęć do grzywki - kiedyś zawsze podchodziłam do niej na początku z entuzjazmem, ale już po 2-3 tygodniach miałam jej dość i dopóki mi całkiem nie odrosła, przy każdym układaniu włosów miałam ochotę się jej pozbyć. Może więc coś takiego: przedziałek trochę na bok, podcięcie włosów (~do ramion) i wycieniowanie ich (z pazurkami), wtedy będą Ci trochę opadać na twarz, ale nie będą Ci wchodzić do oczu i wykręcać się we wszystkie strony?
Poza tym masz piękne powieki, na których można robić cuda i będzie to widoczne, dlatego stanowczo powinnaś to wykorzystywać. Kreska + jaśniejsze cienie (jasnoniebieskie, niebieski + brąz, szary) i będzie świetnie
__________________
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today!
kiniak_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 11:29   #12
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Wiesz, patrząc wcześniej na twoje zdjęcie miałam wrażenie, że niewiele fryzur będzie Ci pasować - ale zaczęłam próbować i znalazłam kilka fajnych wariantów. Masz prawie idealnie symetryczną twarz, to aż niespotykane - wiedziałaś?
Co do fryzur: w tych postrzępionych musiałabyś układać końcówki na żelu/gumie - co ma o tyle zaletę, że można to zrobić błyskawicznie i samymi palcami - a na koniec fryzurę "pocapirzyć", podnieść i potrząsnąć całą rękami z resztką środka stylizującego - i nawet jak się za chwilę poukłada po swojemu niesfornie, to będzie wyglądać dobrze.
Pasuje Ci też taki klasyczny paź/bob, ale taka fryzurka jest strzasznie nudna i jeśli byś się zdecydowała na taki wariant to przydałby się do niej mocniejszy makijaż.
Dorzucam też kilka propozycji makijażu (w kolorach)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sziketfr1.jpg (85,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sziketfr2.jpg (88,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sziketfr3.jpg (87,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sziketfr4.jpg (87,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Paźź.jpg (77,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makij1.jpg (77,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makij2.jpg (77,9 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makij3.jpg (77,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makij4.jpg (77,9 KB, 34 załadowań)
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:36   #13
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez wredna baba Pokaż wiadomość
Wiesz, patrząc wcześniej na twoje zdjęcie miałam wrażenie, że niewiele fryzur będzie Ci pasować - ale zaczęłam próbować i znalazłam kilka fajnych wariantów. Masz prawie idealnie symetryczną twarz, to aż niespotykane - wiedziałaś?
Co do fryzur: w tych postrzępionych musiałabyś układać końcówki na żelu/gumie - co ma o tyle zaletę, że można to zrobić błyskawicznie i samymi palcami - a na koniec fryzurę "pocapirzyć", podnieść i potrząsnąć całą rękami z resztką środka stylizującego - i nawet jak się za chwilę poukłada po swojemu niesfornie, to będzie wyglądać dobrze.
Pasuje Ci też taki klasyczny paź/bob, ale taka fryzurka jest strzasznie nudna i jeśli byś się zdecydowała na taki wariant to przydałby się do niej mocniejszy makijaż.
Dorzucam też kilka propozycji makijażu (w kolorach)
A skąd, mam krzywy (bo kiedyś złamany) nos Ale skoro tak mówi osoba z zewnątrz, to coś w tym musi być
Fryzury rzeczywiście ciekawe, makijaże też - dziękuję serdecznie
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 09:48   #14
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Wyciągam wątek z niebytu, ponieważ mam pytanie - wymyśliłam sobie zmianę koloru włosów na zimny brąz, jakiś średni odcień.
Czy mógłby ktoś zrobić mi jakąś symulację ze zdjęcia jak by to wyglądało w ogóle?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:51   #15
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Powinnaś trochę je pocieniować i nadać im jakiegoś świeżego kolorku
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 11:51   #16
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Proszę o pomoc w kwestii fryzury, koloru...

Cytat:
Napisane przez izga88 Pokaż wiadomość
Powinnaś trochę je pocieniować i nadać im jakiegoś świeżego kolorku
Zdjęcie już od dawna nie jest aktualne
Teraz mam fantazję na ostro wycieniowane włosy, tak, żeby podkreślały mi falowanie no i ten zimny brąz.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.