Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-06, 18:15   #481
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja też walczę i się nie poddaję (jak narazie) chcę jasną skóre! Stosuje filtry ale i tak lapie troche koloru ;/ Chce juz zime!
Ostatnio jako ze nie mam wanny, tylko prysznic i nigdy nie moge sie wykapac, zaczelam napuszczac wody do brodzika w prysznicu i kupilam sobie plyn do kapieli i tak sie tam mocze, siedzac na dole i sie chlapie, przy okazji robie pięty pumeksem, paznokcie szczoteczką itd. No i po takim moczeniu, juz po tygodniu widze, ze moja skora jest jasniejsza! Dla mnie to duza roznica. To daje mi motywacje Do tego czesto peelingi, balsamy, mgielki, to tez sie sprawdza.
btw marze o wannie pelnej mleka i takie kapieli
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 18:21   #482
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
btw marze o wannie pelnej mleka i takie kapieli
razu pewnego wlałam sobie dwa czy trzy litry mleka do kąpieli, efekt był taki, że śmierdziało mi to krową i szybko zakończyłam kąpiel, w samym mleku chyba bym nie wytrzymala
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 19:18   #483
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
razu pewnego wlałam sobie dwa czy trzy litry mleka do kąpieli, efekt był taki, że śmierdziało mi to krową i szybko zakończyłam kąpiel, w samym mleku chyba bym nie wytrzymala
smierdzialo krową? hehe
Ale taka kąpiel w mleku i jeszcze miodzie i jeszcze olejku do kapieli smietankowym Nauturii Joanny, ahh
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 19:59   #484
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja mam bardzo jasną cere, nie wiem czy o aż tak jasnej marzą Japonki Ale szczerze mówiąc to nie radzę Wam sie za mocno wybielać, bo niektórzy z jasną skórą wyglądają troche trupio.... ja akurat zawsze sie lekko czerwienie na twarzy (nienawidzę tego) więc bardzo żywo wyglądam.
Za to marzę o prawie białym podkładzie, pudrze i parasolce przeciwsłoneczej Ah, i nieklejącym i nietłustym filtrze
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 22:51   #485
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
smierdzialo krową? hehe
Ale taka kąpiel w mleku i jeszcze miodzie i jeszcze olejku do kapieli smietankowym Nauturii Joanny, ahh
śmierdziałoby krową i miodem
BTW, ja nie wiem, czy takie kąpiele w ogóle coś dają, oprócz niezapomnianych wrażeń?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo jasną cere, nie wiem czy o aż tak jasnej marzą Japonki Ale szczerze mówiąc to nie radzę Wam sie za mocno wybielać, bo niektórzy z jasną skórą wyglądają troche trupio.... ja akurat zawsze sie lekko czerwienie na twarzy (nienawidzę tego) więc bardzo żywo wyglądam.
Za to marzę o prawie białym podkładzie, pudrze i parasolce przeciwsłoneczej Ah, i nieklejącym i nietłustym filtrze
ja przestałam marzyć o prawie białym podkładzie, odkąd poznałam filtry Teraz kombinuję, jak dodać im trochę kolorku BTW, na mnie Lierene jest nieklejący i nietłusty
O parasolce preciwsłonecznej też marzę, dodatkowo chciałabym, zeby przy okazji ludzie nie patrzyli się na mnie jak na wariatkę, pod tą parasolką
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 23:24   #486
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
(...)przy okazji ludzie nie patrzyli się na mnie jak na wariatkę, pod tą parasolką
W Polsce to nie przejdzie

Ja już się chyba pogodzę z tą moją karnacją, bo dziś na grillu wszyscy mi kadzili jak to ładnie wyglądam
Szkoda tylko, że mnie się akurat okrutnie podoba jasna cera, ale może faktycznie do mnie nie pasuje i nie ma co na siłę walczyć z naturą...ech ja tu się chcę wybielać, a niektóre kobitki latają do solarium i walczą z bladością - nikomu nie dogodzisz, no!
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:25   #487
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość

ja przestałam marzyć o prawie białym podkładzie, odkąd poznałam filtry Teraz kombinuję, jak dodać im trochę kolorku BTW, na mnie Lierene jest nieklejący i nietłusty
O parasolce preciwsłonecznej też marzę, dodatkowo chciałabym, zeby przy okazji ludzie nie patrzyli się na mnie jak na wariatkę, pod tą parasolką
zgadzam się co do filtra - ja bezskutecznie szukałam baardzo jasnego korektora (podkładu nie uzywam) i niestety nie znalazłam, za to idealnym kolorem jest dla mnie filtr avene z warstwą pudru jedwabnego hauszki (wychodzi prawie biały kolor i w końcu nic mi się nie odcina na twarzy), więc może to jest rozwiązaniem dla bardzo jasnej cery?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 15:07   #488
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja jestem zdania, że nie ma co na siłę ani się wybielać ani przyciemniać. Należę do osób, które zawsze słyszą pytanie "czemu jesteś taka blada" ( nawet wykładowca na egzaminie tak do mnie zagajał hihi ), mimo że daleko mi do alabastrowych Japoneczek Ale przy moich znajomych którzy dosłownie wszyscy mają taką ładną oliwkową cerę niestety odstaję
Dbajmy o to co dała nam natura, nawilżajmy się wartościowymi produktami i filtrujmy niezależnie od karnacji ale nie wariujmy na punkcie wybielania/ciemnienia Ostatnio w dodatku Europa w Dzienniku sobotnim był artykuł o mani wybielania wśród Azjatów i Afrykanów, jeśli kogos ten temat ciekawi, to polecam

A co do parasolki, to nie przejmowałabym się spojrzeniami i robiła swoje o! To przecież świetnie i oryginalnie wygląda

Edytowane przez Zahran
Czas edycji: 2009-07-07 o 15:11
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 15:35   #489
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania, że nie ma co na siłę ani się wybielać ani przyciemniać. Należę do osób, które zawsze słyszą pytanie "czemu jesteś taka blada" ( nawet wykładowca na egzaminie tak do mnie zagajał hihi ), mimo że daleko mi do alabastrowych Japoneczek Ale przy moich znajomych którzy dosłownie wszyscy mają taką ładną oliwkową cerę niestety odstaję
Dbajmy o to co dała nam natura, nawilżajmy się wartościowymi produktami i filtrujmy niezależnie od karnacji ale nie wariujmy na punkcie wybielania/ciemnienia Ostatnio w dodatku Europa w Dzienniku sobotnim był artykuł o mani wybielania wśród Azjatów i Afrykanów, jeśli kogos ten temat ciekawi, to polecam

A co do parasolki, to nie przejmowałabym się spojrzeniami i robiła swoje o! To przecież świetnie i oryginalnie wygląda
Przeczytałam z ciekawością i również polecam.

A istnieją jakieś sposoby (z wykluczeniem wszelkiego typu bronzerów) na zmianę kolorytu skóry? Ja mam taki odcień jakbym wytaplała się w curry. Ponoć kąpiel z dodatkiem wyciągu z orzecha włoskiego ładnie barwi skórę...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-07 o 15:37
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 18:38   #490
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nikadomi Pokaż wiadomość
Mój blog.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Ja właśnie parzę tą herbatkę czarną , zobaczymy jak jutro będę wygladała jak wstanę
Też wypróbuję herbatę, bo sińce mam straszne.

Cytat:
Napisane przez Satin'n Lace Pokaż wiadomość
Kas!a dzięki za ten przepis na peeling ogórkowy. Wczoraj wypróbowałam i stwierdzam, że jest fantastyczny. Pozostawiłam go na twarzy na około 20 min, a gdy zmyłam skóra była taka rozjaśniona, gładka. Naprawdę jestem zachwycona tym peelingiem, będę go stosować raz na tydzień albo raz na 2 tygodnie.
Cieszę się, że ci pasuje.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Czy mogę stosować peeling z ogórka, maseczkę z cytryny tudzież inne metody wybielające, gdy skóra złapała kolor?
Tak bardzo chroniłam się przed słońcem (smarowałam się wysokimi blokami), a jednak złapałam kolor i to niestety nie apetyczny brąz, tylko oliwkowo-żółty. Mój mężczyzna jest zachwycony, a ja czuję się jakbym była brudna.
Z natury mam raczej ciemną karnację, czy jest zatem sens walczyć o bladość? Czy może lepiej odpuścić i nie ingerować w naturalny koloryt cery?
Tak sobie myślę, że skoro Japonki są Azjatkami, to pewnie jako żółta nacja, też szybko łapią kolor (a jednak skutecznie potrafią się rozjaśnić), więc może nie warto rezygnować z walki o jasną skórę?
Myślę, że możesz stosować ww, ale tylko wtedy jeśli skóra nie jest mocno zaczerwieniona, bo obawiam się, że wtedy peeling/cytryna mogłyby ją podrażnić.
Ja latem codziennie stosuję wysoki filtr (obecnie 50 BD) + wieczorem peeling/masaż rękawicą syrena, żeby się czasem nie opalić.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
razu pewnego wlałam sobie dwa czy trzy litry mleka do kąpieli, efekt był taki, że śmierdziało mi to krową i szybko zakończyłam kąpiel, w samym mleku chyba bym nie wytrzymala


Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo jasną cere, nie wiem czy o aż tak jasnej marzą Japonki Ale szczerze mówiąc to nie radzę Wam sie za mocno wybielać, bo niektórzy z jasną skórą wyglądają troche trupio.... ja akurat zawsze sie lekko czerwienie na twarzy (nienawidzę tego) więc bardzo żywo wyglądam.
Za to marzę o prawie białym podkładzie, pudrze i parasolce przeciwsłoneczej Ah, i nieklejącym i nietłustym filtrze
Zazdroszczę.

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania, że nie ma co na siłę ani się wybielać ani przyciemniać. Należę do osób, które zawsze słyszą pytanie "czemu jesteś taka blada" ( nawet wykładowca na egzaminie tak do mnie zagajał hihi ), mimo że daleko mi do alabastrowych Japoneczek Ale przy moich znajomych którzy dosłownie wszyscy mają taką ładną oliwkową cerę niestety odstaję
Dbajmy o to co dała nam natura, nawilżajmy się wartościowymi produktami i filtrujmy niezależnie od karnacji ale nie wariujmy na punkcie wybielania/ciemnienia Ostatnio w dodatku Europa w Dzienniku sobotnim był artykuł o mani wybielania wśród Azjatów i Afrykanów, jeśli kogos ten temat ciekawi, to polecam
Nie kupiłam Dziennika, możecie trochę streścić ten artykuł?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 08:54   #491
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość

Nie kupiłam Dziennika, możecie trochę streścić ten artykuł?
Albo wstawić skan artykułu czy cuś
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 17:28   #492
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kira ja myślę, że tylko i wyłącznie od Ciebie zalezy czy sens jest walczyć z opalenizną czy nie... ja na Twoim miejscu jeśli czułabym sie źle z opaloną skórą bym robiła wszytko by być biała. Tak jak słusznie zaobserwowałaś japonki też nie są śnieżnobiałe tylko muszą dbać o to by mieć taka piękną mleczną cere Najważniejsze jest jednak żebyś Ty dobrze się czuła sama ze sobą i potrafiła korzystac w pełni z życia

Parasolki ah oh... kocham Są takie cudne z koronki i sa takie wyglądające normalnie z filtrami... chyba dziewczyny musimy rozpocząć modę na parasolki, będą się gapić... a co! na mnie i tak się gapią choć wyglądam normalnie.. tak mi się wydaje ;P
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:42   #493
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ale czy można wybielić cerę do koloru jaśniejszego, niż z natury? Chyba nie, ale z drugiej strony, kolor "naturalny" to pewnie większość z nas ma taki, jak na czterech literach, a nie jak na twarzy, szyi czy plecach, a przynajmniej ja - mimo że unikam słońca i stosuję filtry, cośtam jednak czasem się załapie Zresztą, przy retinoidach i kwasach odnoszę wrażenie, że moja skóra robi się jakaś taka bardziej "opalona"...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:52   #494
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nie no myślę, że aż tak wybielać na siłę nie ma sensu, chodziło mi o ogólną pielęgnacje i zabespieczanie się przed słońcem.. a jak już słoneczko złapie to delikatne środki (nie mówie tu o niewiadomo jakich kwasach) żeby się pozbyć opalenizny do koloru "pupkowego"
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:56   #495
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

W tym sęk, że nie mogę się pozbyć tej delikatnej opalenizny do koloru "pupkowego", jak to pięknie określiłaś No chyba że po porostu moja skóra ma inne odcienie w różnych partiach ciała ale to by było dziwne przecież
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:19   #496
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Kira ja myślę, że tylko i wyłącznie od Ciebie zalezy czy sens jest walczyć z opalenizną czy nie... ja na Twoim miejscu jeśli czułabym sie źle z opaloną skórą bym robiła wszytko by być biała. Tak jak słusznie zaobserwowałaś japonki też nie są śnieżnobiałe tylko muszą dbać o to by mieć taka piękną mleczną cere Najważniejsze jest jednak żebyś Ty dobrze się czuła sama ze sobą i potrafiła korzystac w pełni z życia
Nie czuję się źle, ale bladość mi się bardziej podoba.
Mogę to określić mianem fanaberii - nie jest mi to do szczęścia potrzebne, ale strrrasznie mi się podoba i chciałabym mieć taką skórę.
Natura obdarzyła mnie średniociemną karnacją o oliwkowym odcieniu, a po słońcu przeistaczam się w curry (tak to określa mój chłopak...).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-08 o 18:21
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:18   #497
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Patryka może to wcale nie takie dziwne, bo w końcu pupci od dziecka nie wystawia się na słońce, a twarz zawsze troche załapie nawet z filtrem... pani kosmetolog powiedziała mi że przez to że nie wystawiam się na słońce przez tyle lat, moja skóra nie czuje potrzeby tak intensywnej produkcji barwnika ( co jest w sumie obroną przed promieniowaniem), więc może stąd takie różnice kolorystyczne... no i może trzeba jeszcze wziąść pod uwagę grubość skóry czy co ? nie wiem... kurcze (teraz wyjde na jakąś niechyżą ale co tam:P) ale jak oglądałam akty (takie artystyczne oczywiście^^) to rudzielce są całe takie pięknie jednolicie białe... tylko pytanie czy takie są czy to zasługa photoshopa

Kira, wiesz ja bym się wkurzyła gdyby ukochany powiedział mi, że moja skóra ma odcień curry
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:59   #498
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Kira, wiesz ja bym się wkurzyła gdyby ukochany powiedział mi, że moja skóra ma odcień curry
W moim przypadku akurat trafnie to określił.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:15   #499
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jeśli już jesteśmy w temacie jednolitego koloru skóry, to u mnie miejsca których na słońce nie wystawiam są odrobinke jaśniejsze, ale praktycznie ta różnica jest tylko jak sie przyglądam i jest odpowiednie światło Akurat to uważam za wielki plus bladości.

co do rudzielców, ja akurat aktów nie oglądałam zbytnio, ale sporo z nich ma taki charakterystyczny odcień skóry, tego chyba najbardziej im zazdroszczę (i piegów) bo włosy to sobie mogę ufarbować albo nawet brwi....
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 01:38   #500
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ojej rąk też nie wystawiacie na słońce? Nie wiem, mi się ramiona i przedramiona zawsze opalają, filtruję je co prawda nieregularnie, ale mało przebywam na słońcu. Co mnie dziwi, same dłonie mam bardzo jasne, więc tu pytanie - dlaczego ramiona i przedramiona się opalają, a dłonie nie? Tak samo nóg nie udało mi się nigdy opalić Za to twarz mimo filtrowania i ogólnie unikania słońca zawsze jest "muśnięta słońcem", z kolei szyja bardzo dobrze reaguje na retinoidy i kwasy, i jest biała...
Czyli ogólnie kolor mojej skóry nie jest, hmm... regularny

Choć z drugiej strony, bladość bardzo mi się podoba, ale to chyba nie dla mnie - moja skóra ma zbyt dużo niedoskonałości
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:58   #501
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ja każdą odsłoniętą część ciała (czyli u mnie nogi, stopy, szyja, dekolt i dłonie no i twarz oczywiście) smaruję filtrem, bo mam fotoalergię i raczej z powodów zdrowotnych nie mogę przebywać na słońcu bez wysokiej ochrony. dlatego zawsze w torebce mam tubkę filtra (teraz lirene family 50+) żeby posmarować dłonie, kiedy np filtr mi się zmaże. szyję i dekolt fiksuję skrobią więc tu nie ma takiego problemu, ale na dłonie strasznie muszę uważać żeby przypadkiem ni nabawić sie poparzenia. latem nigdy nie chodzę w bluzkach z krótkim rękawem, bo nie chce mi się cały czas smarować kremem i patrzeć, czy filtr się nie starł, jedynie szorty 'odsłaniają' trochę ciała. jak na razie nie dostałam poparzenia czy uczulenia, więc te praktyki skutkują.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:10   #502
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A mnie sie chyba nigdy nie poparzyły dłonie od słońca, a rzadko smaruje je filtrem szczerze mówiąc.... tak samo na nogi mogę spokojnie użyć 20stki, jeśli nie będę sie celowo wystawiać na kilka godzin. Najgorzej jest z twarzą i dekoltem, ramiona i plecy też muszę koniecznie smarować.
Ostatnio czytałam, że istnieją tabletki chroniące przed słońcem.... może któraś próbowała? Na pewno nie zastąpią filtra, ale zawsze to jakaś dodatkowa ochrona, albo w przypadku kiedy sie wychodzi na krótko i nie chce sie filtrować....
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 19:36   #503
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Może chodzi o jakieś z dużą dawką antyoksydantów - wit. a, c, e?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 07:47   #504
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A mnie sie chyba nigdy nie poparzyły dłonie od słońca, a rzadko smaruje je filtrem szczerze mówiąc.... tak samo na nogi mogę spokojnie użyć 20stki, jeśli nie będę sie celowo wystawiać na kilka godzin. Najgorzej jest z twarzą i dekoltem, ramiona i plecy też muszę koniecznie smarować.
Ostatnio czytałam, że istnieją tabletki chroniące przed słońcem.... może któraś próbowała? Na pewno nie zastąpią filtra, ale zawsze to jakaś dodatkowa ochrona, albo w przypadku kiedy sie wychodzi na krótko i nie chce sie filtrować....
tylko że te tabletki - o ile mi wiadomo - zawierają beta karoten, który "nadaje skórze opalony odcień" a ja nie chcę przyciemniać sobie skóry, moja mi się podoba
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:59   #505
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Poszukam w google więcej info o tych tabletkach , jak dla mnie to mogą nawet lekko przyciemnić (mulatką sie nagle nie stanę ) ale jakby porządnie chroniły przed słońcem
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 14:38   #506
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Czy jesteście w stanie polecić mi polski blog o tej tematyce (piękna skóra japonek). Wiem, ze jedna z wizażanek pisze taki dziennik, ale nie jest on często aktualizowany...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 21:33   #507
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

hm ja w sumie też przestałam przebywać na słońcu ze względów zdrowotnych ale to było jakieś 13 lat temu... a teraz jestem tak zakręcona ( to już chyba psychiczne^^), że w słoneczny dzień jak nie musze to nie wychodze wogole z domu ... dopiero o zmierzchu. Ale jeśli to filtr na każdą odsłoniętą część ciala,dlatego w bluzkach na ramiączkach chodzę tylko po domu. Najlepiej jak bluzka jest3/4 i cieniutka... kolejne moje skrzywienie ze prawie cała moja garderoba jest czarna i wszytkie bluzki mi się od filtra brudzą

Własnie na jakimś forum znalazłam dzisiaj (niestety adresu nie pamietam) fajny pomysł.... zaparzyć rumianek, ostudzić, wlać do worka lub pojemniczka na kostki od lodu i zamrozić.. pozniej taka kosteczką "jeździć" po twarzy, szyji i dekoldzie zabespieczajac jakims recznikiem cieknącą herbatkę i tak do czasu aż się roztopi się ta kostka. Mysle że dobrze ujedrni takie cos skore.. no a rumianek z cala pewnością to sama dobroć dla cery wypróbować trzeba
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 10:00   #508
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tylko że te tabletki - o ile mi wiadomo - zawierają beta karoten, który "nadaje skórze opalony odcień" a ja nie chcę przyciemniać sobie skóry, moja mi się podoba
Te tabletki nie zawsze tak działają , ja łykałam beta sun puritans pride bo chciałam nadać skórze złoty ton , kompletnie nie zadziałały, zero efektu.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 15:24   #509
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
hm ja w sumie też przestałam przebywać na słońcu ze względów zdrowotnych ale to było jakieś 13 lat temu... a teraz jestem tak zakręcona ( to już chyba psychiczne^^), że w słoneczny dzień jak nie musze to nie wychodze wogole z domu ... dopiero o zmierzchu. Ale jeśli to filtr na każdą odsłoniętą część ciala,dlatego w bluzkach na ramiączkach chodzę tylko po domu. Najlepiej jak bluzka jest3/4 i cieniutka... kolejne moje skrzywienie ze prawie cała moja garderoba jest czarna i wszytkie bluzki mi się od filtra brudzą
Własnie na jakimś forum znalazłam dzisiaj (niestety adresu nie pamietam) fajny pomysł.... zaparzyć rumianek, ostudzić, wlać do worka lub pojemniczka na kostki od lodu i zamrozić.. pozniej taka kosteczką "jeździć" po twarzy, szyji i dekoldzie zabespieczajac jakims recznikiem cieknącą herbatkę i tak do czasu aż się roztopi się ta kostka. Mysle że dobrze ujedrni takie cos skore.. no a rumianek z cala pewnością to sama dobroć dla cery wypróbować trzeba
ja fiksuję filtr skrobią i dlatego np dekolt bluzki czy kołnierz nie brudzą mi się filtrem a z domu staram się wychodzić albo wcześnie rano albo po poludniu - to też dlatego, że nie znoszę upału - jak to powiedziała w jakimś wywiadzie B.Tyszkiewicz - "zdycham" wtedy najchętniej to przeniosłabym się na biegun północny
Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Te tabletki nie zawsze tak działają , ja łykałam beta sun puritans pride bo chciałam nadać skórze złoty ton , kompletnie nie zadziałały, zero efektu.
nie wiem - nigdy nie przyjmowałam beta karotenu, ale zawsze wydawało mi się że ma on działanie brązujące
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 16:47   #510
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Od karotenu mozesz sie zrobic pomaranczowa! Juz slyszalam opowiesci ze ktos przyjmowal karoten albo pil codziennie soki marchwiowe i pozniej mial pomaranczowe lub zolte rece. Moje dlonie z kolei bardzo szybko sie opalaja. Z tym ze zostaja przebarwienia. To samo na dekolcie i twarzy. Dlatego unikam slonca ale nie lubie siebie w wersji bladej bo mam sklonnosci do anemi i wygladam niezdrowo. Wiec raz na tydzien samoopalacz idzie w ruch Nienawidze tego! Szkoda ze nie moge miec ladnej jasnej cery. I do tego naczynka...dlatego nie moge byc blada. Bo wygladalabym jak anemiczka z zaczerwienieniami i mega sincami pod oczami
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.