Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-12, 21:57   #2911
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kremy zapobiegające rozstępom

Do analizy sluzy watek skladowy

Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 10:05   #2912
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Rozumiem,ze to polski odpowiednik Wax'a tak?

Silikonow nie ma,sa tutaj tresciwe emolienty,wyciagi roslinne-wyglada calkiem niezle.
Tak Przepraszam, że nie podałam pełnej nazwy produktu, ale sie śpieszyłam:P
No ale teraz nadrobię zaległości
L'Biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 11:56   #2913
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

.

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2008-01-15 o 20:45
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:25   #2914
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam ponownie, tym razem proszę o analizę:

Dermika Variete, mus poziomkowy CHERIMOYA:

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cyclomethicone, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Macadamia Ternifolia, Glyceryl Stearate Citrate, Elaeis Giuneensis, Decyl Olivate, Theobroma Cacao, Squalene, Anona Cherimolia, Dimethicone, Triethanolamine, Carbomer, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

oraz

Dermika Variete, mus różany AMORE:

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Cyclomethicone, Macadamia Ternifolia, Cetyl Alcohol, Glycerin, Propylene Glycol, Triticum Vulgare, Glyceryl Stearate Citrate, Decyl Olivate, Theobroma Cacao, Centella Asiatica, Carnitine, Bioflavonoids, Caffeine, Algae, Panthenol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Tea-Salicylate, Squalene, Rosa Damascena, Elaeis Guineensis, Dimethicone, Polysorbate 20, Citrus Grandis, Triethanolamine, Carbomer, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Standardowo interesuje mnie to, czy nie będą zapychać (niby nie ma paraffinum liquidum, trójglicerydów i innych typowych zapychaczy) i czy w ogóle są coś warte - nawilżają, odżywiają...? Jeżeli już, który lepszy?

Wczoraj spędziłam 0,5h na stoisku w sklepie w poszukiwaniu jakiegokolwiek nawilżacza bez paraffinum liquidum itd. i nie znalazłam NIC. Nawet w tzw. lekkich preparatach przeznaczonych do skóry wrażliwej napchane jest tego zapychającego dziadostwa O alcohol denat. nawet nie wspomnę
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:54   #2915
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 87
Mikrodermabrazja

Prosze zorientowane w temacie osoby o porownanie skladu obu tych produktow, poniewaz nie wiem, ktory wybrac i czy w ogole ich dzialanie moze byc porownywalne?

1.Producent: Viviean Viv microdermabrasion – peeling do mikrodermabrazji

Zawiera mikrokryształki tlenku glinu oraz składniki łagodzące i regeneracyjne takie jak: olej z kiełków pszenicy, słonecznika i marchewki, wyciągi z dziurawa, marchewki oraz pantenol, retinol i witaminę E

Ingredients: AQUA (WATER), ALUMINA, PROPYLENE GLYCOL, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, RETINYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM (FRAGRANCE), MAGNESIUM NITRATE, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BHA, CITRIC ACID, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE

2. Producent: SeSDERMA / MediDerma Abradermol Microdermabrasion Cream 42%
Krem do mikrodermabrazji

SKŁAD:
TLENEK ALUMINIUM 42%, NIACYNAMID 5%, MASŁO KARITE 3%.

SKŁADNIKI: TLENEK GLINU, WODA, NIACYNAMID, MASŁO SHEA ( BUTYROSPERMUM PARKII), GLICERYNA, C12-15 ALKYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETIKON, PEG-100 STEARYNIAN, STEARYNIAN GLICERYLU, ALKOHOL CETEARYLOWY, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE,/ VP COPOLYMER, FENOKSYETANOL, DWUSODOWY EDTA, METYLPARABEN, ETYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ŚRODEK ZAPACHOWY.

Czy ich dzialanie mozna porownac z efektami uzyskiwanym poprzez stosowanie Microdermabrasion In Jar Dr Brand'ta?

Z gory dziekuje za wszelkie wyjasnienia
atena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 16:37   #2916
droga A
Zadomowienie
 
Avatar droga A
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 774
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten krem jest coś wart? Czy ma dobre stabilne filtry? Czy nie będzie zapychał. Proszę o analizę.

Dr Irena Eris
Prosystem Home Care
Sun Control
Ochrona - pielęgnacja
Balsam do twarzy i ciała
Bardzo wysoka ochrona
SPF 50+

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Cetyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Paraffinum Liquidum, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Carbomer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Allantoin, BHA, Simethicone, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Xanthopyli, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional, Hydroxycitronellal, Citronnellol.
droga A jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 13:46   #2917
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

chciałabym kupić krem z kwasami ale waham się i proszę o podpowiedź w wyborze.
mam dwie propozycje:
lysanel active ktorego sklad podaje: Skład12% innowacyjnie połączonych alfa i beta hydroksykwasów, 1,5% kwasu azelainowego, 0,5% soli cynku.
a drugi to acne derm:
Substancja czynna:
kwas azelainowy
Substancje pomocnicze
Glikol propylenowy, glicerol, kwas benzoesowy, Arlatone 983 S (samoregulujący się monostearynian glicerolu), Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona
mam cerę tłustą. obecnie stosuję effaclar ale chcialabym zmienic na jeden z tych z tym ze zalezy mi na dzialaniu a nie na wyrzucaniu kasy w błoto. co lepiej usunie kilka kropek przebarwien po krostkach, moze zmniejszy ilosc zaskornikow, ktore sie pojawiają. oczywiscie stosuje kremy z wysokim filtrem avene więc nie musze bac sie kwasow.
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 21:00   #2918
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

co myslicie o tym podkładzie w kompakcie? mam nadz. ze jeszcze go nie analizowano...
Chanel, Double Perfection Compact
Skład: Talc, Silica, Dimethicone, Titanium Dioxide, Octyldodecyl Lactate, Nylon-12, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Trimethylsiloxysilicate, Zeolite, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sorbic Acid, Methylparaben, Zinc Oxide, Lauroyl Lisine, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Hexylene Glycol, Aqua (Water), Zinc Stearate, PCA, Lauryl Alcohol, Fructose, Glucose, BHT, Polyperfluoromethyolisopr opyl Ether, Sucrose, Urea, Dextrin, Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Alanine, Aspartic Acid, Glutamic Acid [+/- (may contain) CI 19140 (Yellow 5 Lake), CI 77163 (Bismuth Oxychloride), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica]

co wogole sadzicie o podkładach w kompakcie? mniej zapychaja niz fluidy?
__________________
zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=248008
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:06   #2919
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy peeling YSL to peeling na bazie kwasów AHA?

Podaję skład:

Skład: Prekursor Bio-detoksykacji 1,5 % , triethylxexanoin , octyl dodeceth 25 , aqua , sorbitol , methyl gluceth 10 , glycerin , propylene glycol , parfum , phenoxyethanol , CI 77019 mica , methylparaben , titanium dioxide , papver somniferum seed extract , butylparaben , ethylparaben , isobutyl-paraben , plankton exstract , CI 77492 ( iron oxide ) , aspartic acid , glutamic acid , yeast ( feax ) extract , alanine , glycine , lysine , 2YH01-1

http://www.wizaz.pl/kosme tyki/produkt.php?produkt= 1071


Zakupiłam peeling Guinot, który jest na bazie tych kwasów, po czym wpisałam sobie w wyszukiwarkę --> "kwasy AHA" i znalazłam stronę o medycynie estetycznej, gdzie jest napisane, iż osoby z "pajączkami" powinny zrezygnować z kwasów AHA.. Jestem strasznie zła, gdyż na opakowaniu pisało, że to również dla cery płytko unaczynionej... Teraz zrozumiałam, że zapewne to chodzi o osoby, które nie mają pękniętych naczynek...

Podaję dla porównania składów link do peelingu Guinot:

Skład: Ethylhexyl Palmitate, Octyldodeceth-25, Water (Aqua), Sorbitol, Methyl Gluceth-20, Glycerin, Lactic Acid, Butylospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Mica, Methylparaben, Titanium Dioxide (Cl 77891), Butylparaben, Ethylparaben, Camellia Oleifera Leaf Extract (Camelia Oleifera), Malic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben

http://www.wizaz.pl/kosme tyki/produkt.php?produkt= 13522


Oraz link do strony, o której wspomniałam:

http://www.mediweb.pl/bea uty/wyswietl_vad.php?id=9 91


Z góry bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 13:57   #2920
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moge prosic o sprawdzenie tego filtra:

Boots Soltan 50+ Moisturising Suncare Lotion

Skład: Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Isotridecyl salicyate, Methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbutylphenol, C18-36 acid glycol ester, Polyglyceryl-3 methyglucose distearate, PVP/eicosene copolymer, Dimethicone, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Butyrospermum parkii butter, Diethylhexyl butamido triazine, Disodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate, Titanium dioxide, Decyl glucoside, Phenoxyethanol, Potassium cetyl phosphate, Perfum, Polysorbate 20, Tocopherol acetate, Sodium polyacrylate, Sodium hydroxide, Silica, Acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, Vitis vinifera, Tetrasodium EDTA, Dimethyl oxazolidine, Propylene glycol, , Xanthan gum, Butylene glycol, Panax ginseng, Dipropylene glicol, Aminomethyl propanol

Czy moze cos zapychac albo podrazniac?
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 15:41   #2921
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

http://merlin.pl/frontend/hb/product/219,542971.html
dziewczyny stosowalam kiedys ten krem ktory moja skora bardzo lubi, od niedawna uzywam kwasow i polecono mi tu filtr avene.. jednak jakos sie denerwuje jak go uzywam a stosowanie lirene to dla mojej buzi przyjemnosc.. zastanawiam się czy mogę uzywac tego filtra i jednoczesnie się malowac i czy wtedy będę odpowiednio chroniona bo slyszalam cos takiego jak stabilne filtry?? nie wiem jeszcze za bardzo o co chodzi..
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 16:07   #2922
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę żeli do mycia twarzy Cetaphil, pod względem zapychalności :

Cetaphil Gentle Skin Cleanser
Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben


Ten żel nie wymaga użycia wody. Czy mogę spać spokojnie z jego resztkami, które nie starły się z twarzy? Czy coś tutaj mnie nie zapcha? Jestem typem mieszanym z licznymi zaskórnikami i pojedynczymi krostkami ropnymi.

Czy może ten lepszy? (zwykły żel do mycia przy użyciu wody):

Cetaphil Daily Facial Cleancer
Water (Purified), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth 20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, PEG 200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG 60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Methylparaben


Z góry dziękuję!
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 17:07   #2923
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize kremu,czy filtry sa stablne i czy jest tak dobry jak kremy apteczne o tak samo wysokim faktorze? Z tego co sie sama rozeznalam ma duzo alkoholi (co mi osobiscie nie przeszkadza) ale czy to moze jakos drazniaco wplywac na buzie po effaclar?


L`oreal , UV Perfect (XL Block) , SPF 50 / PA+++

aqua
ethylhexyl methoxycinnamate
cyclopentasiloxane
glycerin
propylene glycol
terephthalylidene dicamphor sulfonic acid
titanium dioxide , drometrizole trisiloxane
triethanolamine benzophenone-3
stearic acid
potassium cetyl phosphate
phenoxyethanol
peg-100
stearate
glyceryl stearate
cetyl alkohol
dimethicone aluminium hydroxide
methylparben
carbomer
sodium cocoyl sarcosinate
tromethamine
ascorbyl glucoside
tocopherol
xanthan gum
butylparaben
ethylparaben
sodium citrate
disodium edta
isobutylparaben
prophyloparaben
hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
butylphenyl methylopropional
linalool
vitreoscilla ferment
limonene
loimonene hexyl cinnamal
geraniol
citronellol
parfum
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 20:17   #2924
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez droga A Pokaż wiadomość
Czy ten krem jest coś wart? Czy ma dobre stabilne filtry? Czy nie będzie zapychał. Proszę o analizę.

Dr Irena Eris
Prosystem Home Care
Sun Control
Ochrona - pielęgnacja
Balsam do twarzy i ciała
Bardzo wysoka ochrona
SPF 50+

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Cetyl Alcohol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol(Ti nosorb M), Butyl Methoxydibenzoylmethane(P arsol 1789 ), Ethylhexyl Triazone(Uvinul T 150), C12-15 Alkyl Benzoate, Paraffinum Liquidum, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Carbomer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Allantoin, BHA, Simethicone, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Xanthopyli, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional, Hydroxycitronellal, Citronnellol.
Ooooo to jakas nowosc nie?

Filtry wyboldowalam,wygladaja na stabilne.

Trudno ocenic czy bedzie zapychac bo z tego typu produktem moze byc roznie.Sa tutaj uzyte emolienty,ktore moga zapychac jednak sa dosc daleko w skladzie ale....trzeba testowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 20:28   #2925
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez wann(d)a Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize kremu,czy filtry sa stablne i czy jest tak dobry jak kremy apteczne o tak samo wysokim faktorze? Z tego co sie sama rozeznalam ma duzo alkoholi (co mi osobiscie nie przeszkadza) ale czy to moze jakos drazniaco wplywac na buzie po effaclar?


L`oreal , UV Perfect (XL Block) , SPF 50 / PA+++

aqua
ethylhexyl methoxycinnamate
cyclopentasiloxane
glycerin
propylene glycol
terephthalylidene dicamphor sulfonic acid(Mexoryl SX)

titanium dioxide , drometrizole trisiloxane (Mexoryl XL)

triethanolamine benzophenone-3
stearic acid
potassium cetyl phosphate
phenoxyethanol
peg-100
stearate
glyceryl stearate
cetyl alkohol
dimethicone aluminium hydroxide
methylparben
carbomer
sodium cocoyl sarcosinate
tromethamine
ascorbyl glucoside
tocopherol
xanthan gum
butylparaben
ethylparaben
sodium citrate
disodium edta
isobutylparaben
prophyloparaben
hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
butylphenyl methylopropional
linalool
vitreoscilla ferment
limonene
loimonene hexyl cinnamal
geraniol
citronellol
parfum
Wyboldowalam filtry odpowiadajace za stabilnosc preparatu,nie widze tutaj alkoholu a nie mam dostepu do skladu dla porownania-chyba ze cos przeoczylas,bo np. cetyl alkohol to jest emolient


Wiecej info na temat nie-aptecznych znajdziesz tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189956
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 20:32   #2926
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę żeli do mycia twarzy Cetaphil, pod względem zapychalności :

Cetaphil Gentle Skin Cleanser
Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben


Ten żel nie wymaga użycia wody. Czy mogę spać spokojnie z jego resztkami, które nie starły się z twarzy? Czy coś tutaj mnie nie zapcha? Jestem typem mieszanym z licznymi zaskórnikami i pojedynczymi krostkami ropnymi.

Czy może ten lepszy? (zwykły żel do mycia przy użyciu wody):

Cetaphil Daily Facial Cleancer
Water (Purified), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth 20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, PEG 200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG 60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Methylparaben


Z góry dziękuję!

Popularnych zapychaczy tutaj nie widze jednak trudno jest mi ocenic jak moze sie zachowywac kiedy nie zmyjesz go woda z tym bywa roznie.Podobnie bywa z zelem micelarnym Rosaliac LRP dla jednej osoby jest ok bez uzycia wody a druga narzeka

Ten drugi na pewn da lepszy "poslizg"przy myciu za pomoca wody i gliceryna jednoczesnie zostawi powloczke na skorze.
Musisz przetestowac osobiscie uzylabym wody do kazdego z nich
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 20:46   #2927
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
poprosze o rozszyfrowanie skladu kremow i wskazanie co moze ewentualnie pozapychac moja buzieeeeeeee

kremy weledy ktore jeszcze nie zostaly zanalizowane

Weleda Krem nawilżający z dziką różą do cery wymagającej:

Skład: Water (Aqua), Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Glycerin, Rosa Moschata Seed Oil, Glyceryl Oleate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Beeswax (Cera Flava), Magnesium Aluminum Silicate, Sedum Purpureum Extract, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Benzyl Alcohol*, Geraniol*, Citral*, Eugenol*, Farnesol*, Rosa Centifolia Flower Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Commiphora Myrrha Extract, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate SE, Sodium Beeswax, Chondrus Crispus (Carrageenan).
* from natural essential oils

Krem do twarzy z nagietkiem Weleda

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Water (Aqua), Lanolin, Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Beeswax (Cera Flava), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum: natural essential oils of Lavender, Orange, Rosemary, Sage, Ylang-Ylang), Limonene*, Linalool*, Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Geraniol *. * from natural essential oils (i.e. naturally present in the essential oils).

oraz


Weleda, Iris Nachtcreme (Krem na noc z irysem)

Skład: Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).

Witaminowy krem z awokado LOGONA

Aqua (Water), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Lanolin, Cera Alba (Beeswax), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Parfum (Essential Oils), Tocopherol, Sodium Hydroxide, Linalool, Citral, Citronellol, Geraniol

Weleda - Calendula - Babycreme

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Water (Aqua), Lanolin, Beeswax (Cera Flava), Alcohol, Glyceryl Linoleate, Calendula officinalis (Marigold), Parfum (Fragrance)*, Limonene*, Linalool*, Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Geraniol*.


dziekuje serdecznie za pomoc, bede ogromnie wdzieczna
pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2008-01-15 o 21:13
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 20:49   #2928
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Hexxana .
Jak przeczytałam, że można stosować go bez wody, to od razu przyszło mi do głowy kilka okazji, kiedy spokojnie mogę odświeżyć twarz w dowolnym momencie, gdzie wody akurat nie ma. Potestuję go i tak i tak. Po tym drugim w trakcie mycia straszliwie piecze mnie twarz, ale o dziwo nie wysusza.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 22:05   #2929
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
http://merlin.pl/frontend/hb/product/219,542971.html
dziewczyny stosowalam kiedys ten krem ktory moja skora bardzo lubi, od niedawna uzywam kwasow i polecono mi tu filtr avene.. jednak jakos sie denerwuje jak go uzywam a stosowanie lirene to dla mojej buzi przyjemnosc.. zastanawiam się czy mogę uzywac tego filtra i jednoczesnie się malowac i czy wtedy będę odpowiednio chroniona bo slyszalam cos takiego jak stabilne filtry?? nie wiem jeszcze za bardzo o co chodzi..

Przede wszystkim nie podajesz samego linka tylko pelna nazwe,producenta i sklad INCI.

Gdybys chciala uzywac tego kremu to jedynie pod filtr jako nawilzacz.Nic poza tym,krem ten nie ma stabilnej ochrony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 01:34   #2930
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę żeli do mycia twarzy Cetaphil, pod względem zapychalności :

Cetaphil Gentle Skin Cleanser
Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben


Ten żel nie wymaga użycia wody. Czy mogę spać spokojnie z jego resztkami, które nie starły się z twarzy? Czy coś tutaj mnie nie zapcha? Jestem typem mieszanym z licznymi zaskórnikami i pojedynczymi krostkami ropnymi.

Czy może ten lepszy? (zwykły żel do mycia przy użyciu wody):

Cetaphil Daily Facial Cleancer
Water (Purified), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth 20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, PEG 200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG 60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Methylparaben


Z góry dziękuję!
Co do tego pierwszego:strasznie mnie podraznil i zapchal,skore mialam po nim sucha sciagnieta,z wieloma podskornymi grudkami.Nie polecam go dla cer wrazliwych-sklad nie jest imponujacy SLS-wysusza,podraznia.

Ale tak jak juz wspomianlam Ci w watku o kosmetykach w USA-moja cera jest wybredna- z tego co wiem to Cetaphil duzo osob sobie chwali
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 03:44   #2931
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja nawet nie wiedziałam że są różne odmiany tych żeli. Dowiedziałam się dzisiaj rano, kiedy chciałam umyć twarz, i kolor/konsystencja/działanie były wyraźnie inne. Później porównałam nazwy opakowań i odkryłam Amerykę .
Po tym pierwszym mam wrażenie, że skóra w ogólne nie jest umyta - mimo spłukiwania i ponownego mycia twarz jest tłusta. Nie wiem czego to efekt - czy któryś ze składników tak się przykleja do twarzy, czy po prostu nie myje? Ale jak już buzia wyschnie, to uczucie nieumytej twarzy znikna.
Druga wersja nieciekawie pachnie i szczypie w trakcie mycia, ale poza tym podoba mi się bardzo.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 07:03   #2932
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ponawiam pytanie.bardzo prosze o zanalizowanie:

Chanel, Double Perfection Compact

Skład: Talc, Silica, Dimethicone, Titanium Dioxide, Octyldodecyl Lactate, Nylon-12, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Trimethylsiloxysilicate, Zeolite, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sorbic Acid, Methylparaben, Zinc Oxide, Lauroyl Lisine, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Hexylene Glycol, Aqua (Water), Zinc Stearate, PCA, Lauryl Alcohol, Fructose, Glucose, BHT, Polyperfluoromethyolisopr opyl Ether, Sucrose, Urea, Dextrin, Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Alanine, Aspartic Acid, Glutamic Acid [+/- (may contain) CI 19140 (Yellow 5 Lake), CI 77163 (Bismuth Oxychloride), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica]

co wogole sadzicie o podkładach w kompakcie? mniej zapychaja niz fluidy?
__________________
zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=248008
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 07:50   #2933
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja poproszę o analizę

PUPA Make-up Removal wipes whith Aloe Vera Extract
INCI:
AQUA, GLYCERIN, SWEET ALMOND OIL, BISABOLOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, DISODIUM COCO-GLUCOSIDE CITRATE, POLYSORBATE 80, DMDM HYDANTOIN, DISODIUM EDTA, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE, PEG-4 LAURATE, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PARFUM


Czy nadają się dla wrażliwej cery? Na oko chyba tak, tyle, że nie wiem jak z konserwantami?
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-01-16 o 11:26
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 09:08   #2934
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przepraszam. byl to krem nawilżająco ochronny spf30 lirene. szkoda że nie chroni przed słoneczkiem bo jest naprawdę fajny. kosmetyczka mi kiedyś polecała filtr lirene ale albo mowila o innym albo się nie znala za bardzo... dziekuje za analizę.
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 09:24   #2935
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Dziękuję Hexxana .
Jak przeczytałam, że można stosować go bez wody, to od razu przyszło mi do głowy kilka okazji, kiedy spokojnie mogę odświeżyć twarz w dowolnym momencie, gdzie wody akurat nie ma. Potestuję go i tak i tak. Po tym drugim w trakcie mycia straszliwie piecze mnie twarz, ale o dziwo nie wysusza.
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Co do tego pierwszego:strasznie mnie podraznil i zapchal,skore mialam po nim sucha sciagnieta,z wieloma podskornymi grudkami.Nie polecam go dla cer wrazliwych-sklad nie jest imponujacy SLS-wysusza,podraznia.

Ale tak jak juz wspomianlam Ci w watku o kosmetykach w USA-moja cera jest wybredna- z tego co wiem to Cetaphil duzo osob sobie chwali
Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Ja nawet nie wiedziałam że są różne odmiany tych żeli. Dowiedziałam się dzisiaj rano, kiedy chciałam umyć twarz, i kolor/konsystencja/działanie były wyraźnie inne. Później porównałam nazwy opakowań i odkryłam Amerykę .
Po tym pierwszym mam wrażenie, że skóra w ogólne nie jest umyta - mimo spłukiwania i ponownego mycia twarz jest tłusta. Nie wiem czego to efekt - czy któryś ze składników tak się przykleja do twarzy, czy po prostu nie myje? Ale jak już buzia wyschnie, to uczucie nieumytej twarzy znikna.
Druga wersja nieciekawie pachnie i szczypie w trakcie mycia, ale poza tym podoba mi się bardzo.
Elf ma racje,ze te zele nie sa zbyt przyjazne dla skory ale patrzac pod katem cery normlanej,ktora nie jest mega wrazliwa to mozna przetestowac.
W tym pierwszym zostal uzyty tresciwy emolient,ktory moze byc odpowiedzialny za te tlustosc.

Poszukalabym czegos innego w watku o demakijazu jest wiele ciekawych kosmetykow wymienionych wiec warto tam zajrzec

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
przepraszam. byl to krem nawilżająco ochronny spf30 lirene. szkoda że nie chroni przed słoneczkiem bo jest naprawdę fajny. kosmetyczka mi kiedyś polecała filtr lirene ale albo mowila o innym albo się nie znala za bardzo... dziekuje za analizę.
Lirene do tej pory nie mialo stabilnych filtrow to,co podala Droga A to tez nalezy do nowosci bo sprawdzilam.
Na Twoim miejscu nie kombinowalabym tylko postawila na apteczne filtry

Acne Derm a Lysanel to dwa rozne rodzaje kwasow,polecam lekture watkow,bo kazdy z nich ma osobny przy czym AD jest duzo lagodniejszy niz Lysanel i jezeli zaczynasz kuracje to pamietam,ze pisalas o Effaclarze K i jego poki co bym sie trzymala,ewentualnie AD jezeli masz przebarwienia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 10:16   #2936
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
krem do twarzy matujący Tołpa

INCI: AQUA, GLYCERIN, CYCLOMETHICONE, CETEARYL OLIVATE (END) SORBITAN OLIVATE, CETYL ALCOHOL, PEAT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL (AND) ARCITUM LAPPA ROOT EXTRACT, BIOSACCHARIDE GUM-1, CAPRYLOYL GLYCINE (AND) SARCOSINE (AND) CINNAMONUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE GUM, TETRASODIUM EDTA, ALLANTOIN, PANTHENOL, PARFUM, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) ISOBUTYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN
skromnie się przypominam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 10:55   #2937
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
skromnie się przypominam
Aga,ale co Cie interesuje najbardziej?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 11:13   #2938
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o analize Pollena-Malwa, Terapia Nawilżająca, Żel do mycia twarzy do cery suchej i mieszanej
skore mam normalna, w kierunku do suchej, malo wymagajaca, z tendencja do zanieczyszczania(z racji wykonywanego zawodu). Od zelu oczekuje aby dobrze oczyszczal i nie wysuszal skory twarzy. Ten zwrocil moja uwage brakiem SLS i prostym skladem. Co o nim sadzicie?

Skład: aqua, cocomidopropyl betaine, aloe vera extract, pentylene glycol, carrbomer, triethanolamine, allantoin, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, linalool, butylphenyl methylopropional, hydroxymethylpentyl-3 cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, citronellol, benzyl salicytate, benzyl alcohol, parfum
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 12:52   #2939
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Aga,ale co Cie interesuje najbardziej?
wszystko bo moja skóra jest teraz baaardzo wymagająca, kapryśna, wręcz histerycznie reaguje na kazdy składnik.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:08   #2940
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
A ja poproszę o analizę

PUPA Make-up Removal wipes whith Aloe Vera Extract
INCI:
AQUA, GLYCERIN, SWEET ALMOND OIL, BISABOLOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, DISODIUM COCO-GLUCOSIDE CITRATE, POLYSORBATE 80, DMDM HYDANTOIN, DISODIUM EDTA, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE, PEG-4 LAURATE, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PARFUM
Czy nadają się dla wrażliwej cery? Na oko chyba tak, tyle, że nie wiem jak z konserwantami?
Wg mnie nadają się - uważaj tylko na DMDM H. Sam produkt wygląda ciekawie - olej z esłodkich migdałów, aloes, bisabolol. Nieodpowiedni dla osób uczulonych na rumianek.

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie.bardzo prosze o zanalizowanie:

Chanel, Double Perfection Compact

Skład: Talc, Silica, Dimethicone, Titanium Dioxide, Octyldodecyl Lactate, Nylon-12, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zea Mays (Corn) Starch, Trimethylsiloxysilicate, Zeolite, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sorbic Acid, Methylparaben, Zinc Oxide, Lauroyl Lisine, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, Hexylene Glycol, Aqua (Water), Zinc Stearate, PCA, Lauryl Alcohol, Fructose, Glucose, BHT, Polyperfluoromethyolisopr opyl Ether, Sucrose, Urea, Dextrin, Acrylates Copolymer, Sodium Hyaluronate, Alanine, Aspartic Acid, Glutamic Acid [+/- (may contain) CI 19140 (Yellow 5 Lake), CI 77163 (Bismuth Oxychloride), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica]
Wygląda na kosmetyk mocno kryjący i mocno matujący, raczej dla cer tłusto-mieszanych niż normalno-suchych. nawet niewiele silikonów. Widzę w skąłdzie substancje mające porawic jego "przyczepność" do twarzy, dlatego tym bardziej twierdze, ze powienien sprawdzić się na cerach mieszano-tłustych, nie powinien spływać.
Dla wrażliwców i prp-ekologicznych: konserwanty wysoko w składzie o syntetyczny przeciwutleniacz BHT.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
krem do twarzy matujący Tołpa
INCI: AQUA, GLYCERIN, CYCLOMETHICONE, CETEARYL OLIVATE (END) SORBITAN OLIVATE, CETYL ALCOHOL, PEAT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL (AND) ARCITUM LAPPA ROOT EXTRACT, BIOSACCHARIDE GUM-1, CAPRYLOYL GLYCINE (AND) SARCOSINE (AND) CINNAMONUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT, CARBOMER, SODIUM HYDROXIDE GUM, TETRASODIUM EDTA, ALLANTOIN, PANTHENOL, PARFUM, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) ISOBUTYLPARABEN, DMDM HYDANTOIN
Aga, masz tu kilka emoleintów, w tym glicerynę, ale wg mnei nie powinien zapychać. Duży porcent produkty stanowią skłądniki pochodzenia naturanego: wyciąg z korzenia łopianu (działąnie regulujące wydzielanie sebum) i wyciąg z kory cynamonowca (czyli nie dla cer alergiczno-wrażliwo-naczynkowych, bo może spowodowac podrażnienie). Reszta OK, chociaz, tradycyjnie, nie podoba mi sie DMDM H.


Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
prosze o analize Pollena-Malwa, Terapia Nawilżająca, Żel do mycia twarzy do cery suchej i mieszanej
skore mam normalna, w kierunku do suchej, malo wymagajaca, z tendencja do zanieczyszczania(z racji wykonywanego zawodu). Od zelu oczekuje aby dobrze oczyszczal i nie wysuszal skory twarzy. Ten zwrocil moja uwage brakiem SLS i prostym skladem. Co o nim sadzicie?

Skład: aqua, cocomidopropyl betaine, aloe vera extract, pentylene glycol, carrbomer, triethanolamine, allantoin, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, linalool, butylphenyl methylopropional, hydroxymethylpentyl-3 cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, citronellol, benzyl salicytate, benzyl alcohol, parfum
W porządku, powinien dobrze oczyszczać pory dzięki trójetanoloaminie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.