Atrederm - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 08:28   #1861
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
aż tak? no chyba trochę przesadził czego się nie robi dla urody
No wlasnie, taka mam nadzieje Ale grunt, to zeby dzialalo - jestem w stanie wiele wytrzymac dla dobrego efektu koncowego.
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 09:56   #1862
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Ja się bardzo łuszczę. Stosuję atrederm codziennie na noc a na dzień nawilżam skórę cetapilem MD. Najbardziej łuszczę się na nosie i pod oczami. Na czole też z tym, że skora tam nie "odlatuje mi" tylko zostaje i się roluje. Najgorzej tez mam w okolicach ust. Ogólnie wyglądam jak wąż zrzucający skórę ale ja własnie tak chcę bo pod starym naskórkiem mam nowy i moja skóra dzięki atre powoli dochodzi do ładu mimo iż bardzo się łuszczy.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 10:51   #1863
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Ja się bardzo łuszczę. Stosuję atrederm codziennie na noc a na dzień nawilżam skórę cetapilem MD. Najbardziej łuszczę się na nosie i pod oczami. Na czole też z tym, że skora tam nie "odlatuje mi" tylko zostaje i się roluje. Najgorzej tez mam w okolicach ust. Ogólnie wyglądam jak wąż zrzucający skórę ale ja własnie tak chcę bo pod starym naskórkiem mam nowy i moja skóra dzięki atre powoli dochodzi do ładu mimo iż bardzo się łuszczy.
Przy łuszczeniu stosuję peeling z bromelainy i jogurtu nałożony (to ważne) na wysmarowaną tłustym czymś twarz. Skórki znikają i nie ma podrażnień.

A przez cały dzionek poza domem ręce precz od twarzy, a już tragedią może zakończyć się podrapanie czy otarcie
Jak mi się zdarzy jakaś awaria w ciągu dnia - nakładam cienką warstwę emulsji Avy i zapudrowuję to miejsce minerałkiem stemplując lekko flat topem. U mnie działa, już wiele razy stosowałam takie ratownictwo kosmetyczne Oczywiście najczęściej na brodzie i nosie.
__________________
Jeszcze w zielone gramy...

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2011-02-04 o 10:52
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 14:06   #1864
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

A po jakim czasie można liczyć na widoczne efekty? Maziam się atredermem już trzeci tydzień i jestem strasznie niecierpliwa Syfków mam o wiele mniej, prawie tyle co nic, ale zaskórniki otwarte i zamknięte wciąż mają się nieźle(chociaż kilka już sobie 'wyszło')
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 15:49   #1865
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

no wlasnie... na tez mam takie gulki/zaskorniki i nie moge sie doczekac, kiedy wyjda na powierzchnie

A jesli mowa o skorze tradzikowej, to musze przyznac, ze od kiedy przeszlam na mineralki, to moja buzia ma sie o niebo lepiej.
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:35   #1866
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

mam nadzieję, że za miesiąc będzie ich mniej i zastanawiam się czy by hormonów nie zbadać...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:12   #1867
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Uzylam tego plynu dopiero drugi raz, a skora juz mi sie maksymalnie zluszcza... Mam nadzieje, ze jak zejdzie mi cala, to nie bedzie juz takiego spektakularnego dzialania. Jest to dosc nieprzyjemne, nie mowiac juz o nalozeniu na to mineralow
wani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 14:41   #1868
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Ja się łuszczę prawie cały czas Ledwo skończę jedno łuszczenie to już za 2-3 dni jest wszystko od nowa Przy pierwszym takim łuszczeniu wpadłam w panikę bo nie miałam jak się pomalować, a wyglądałam bardzo nieciekawie.. Więc odkąd stosuję atre mogę pozwolić sobie jedynie na puder... I o dziwo polubiłam to łuszczenie... Przynajmniej wiem, że coś się dzieje z moją buźką
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:09   #1869
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

no to mnie pocieszyłaś hehe
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:53   #1870
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Tylko, że ja stosuje atre prawie codziennie Ale słyszałam o metodzie stosowania raz, czy dwa w tygodniu, żeby łuszczenie wypadało na weekend...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 16:03   #1871
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

no ja stosuje co drugi dzien, ale takie mam zalecenia i raczej nie mam zamiaru sama sobie ich zmieniac - niech sie dzieje co chce
wani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 19:41   #1872
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Łuszczenie jest fajne
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:53   #1873
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Łuszczenie jest fajne
niebardzo
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 21:26   #1874
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

co 2 dni na początku to ostro jedziesz
i wg mnie łuszczenie też jest fajne
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 07:25   #1875
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

jade wg zalecen dermatologa... Luszcze sie strasznie! Wlasnie sie zastanawiam, jakim cuden naloze na buzie dzisiaj makijaz
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:32   #1876
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Ja od początku daje codziennie, tylko czasem robię przerwę Mi by się dzisiaj przydał makijaż... Widać efekty po wczorajszym objadaniu się niezdrowym jedzeniem Ale cóż zrobić... Przeboleć
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:52   #1877
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

A w jakim masz stezeniu? Ja stosuje 0,05%...
Jesli chodzi o makijaz, to nawet jakos sie udalo go wykonac Musze po prostu przebolec, ze stercza mi skorki na calej twarzy, z ktorymi niewiele da sie zrobic. Moja mama jak mnie dzisiaj zobaczyla to powiedziala, ze dawno nie mialam takiej promiennej cery, wiec mniemam ze zluszczanie dziala pozytywnie
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 14:24   #1878
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Ja tez mam strasznie dużo tych malutkich skórek na twarzy. Ale w sumie też to lubię bo wiem, że gdzieś tam w dalekiej przyszłości czeka na mnie nowa skóra bez pryszczy wolę łuszczenie niż wstrętne, czerwone, ropne pryszcze Teraz przynajmniej już mnie nie obsypuje aż tak bardzo że wstydzę się wyjść z domu nawet z toną pudru na twarzy Ehh... pamiętam jeszcze te niedawne czasy... Atrederm stosuję codziennie na wieczór, przecieram buzię wacikiem i kładę się spać. Mam to najmniejsze stężenie ale w środę czeka mnie kolejna wizyta u dermatologa i będziemy zmieniać na mocniejsze. Jeśli teraz się łuszczę to co dopiero będzie po nowym atredermie... A wy jakiego atre używacie to znaczy z jakim stężeniem? I czy poza tym stosujecie coś jeszcze? Ja atre tylko na noc, na dzień nie mam nic chyba że coś nawilżającego, choć to i tak nie pomaga w zmniejszeniu ilości odpadających skórek Zna ktoś sposób jak można się ich pozbyć przed "ważnym wyjściem"? Ja tydzień temu miałam wesele i żeby wyglądać na nim w miarę normalnie musiałam przerwać jakieś 3 dni wcześniej zabawę z atre. Skórki były ale już nie tak liczne. Teraz znów powróciłam do leczenia.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 14:45   #1879
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Ja bym dzień wcześniej się nie smarowała atre i przed makijażem zrobiłabym peeling enzymatyczny... Mam stężenie 0.025 Na rano mam jeszcze aknemycin plus, ale z nim się zbytnio nie lubię... Odkąd mam atre to wypryski już mnie tak nie męczą... Jak już to jakieś drobne... Chyba, że wysypowe Wtedy to jest uuu... Strasznie... Ale i każdy wysyp i każde łuszczenie przybliża nas do ładnej cery<3
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 16:11   #1880
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

a widzisz... czyli ja mam wieksze stezenie 0,05%!
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 17:00   #1881
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
Ja tez mam strasznie dużo tych malutkich skórek na twarzy. Ale w sumie też to lubię bo wiem, że gdzieś tam w dalekiej przyszłości czeka na mnie nowa skóra bez pryszczy wolę łuszczenie niż wstrętne, czerwone, ropne pryszcze Teraz przynajmniej już mnie nie obsypuje aż tak bardzo że wstydzę się wyjść z domu nawet z toną pudru na twarzy Ehh... pamiętam jeszcze te niedawne czasy... Atrederm stosuję codziennie na wieczór, przecieram buzię wacikiem i kładę się spać. Mam to najmniejsze stężenie ale w środę czeka mnie kolejna wizyta u dermatologa i będziemy zmieniać na mocniejsze. Jeśli teraz się łuszczę to co dopiero będzie po nowym atredermie... A wy jakiego atre używacie to znaczy z jakim stężeniem? I czy poza tym stosujecie coś jeszcze? Ja atre tylko na noc, na dzień nie mam nic chyba że coś nawilżającego, choć to i tak nie pomaga w zmniejszeniu ilości odpadających skórek Zna ktoś sposób jak można się ich pozbyć przed "ważnym wyjściem"? Ja tydzień temu miałam wesele i żeby wyglądać na nim w miarę normalnie musiałam przerwać jakieś 3 dni wcześniej zabawę z atre. Skórki były ale już nie tak liczne. Teraz znów powróciłam do leczenia.
przed wyjściem masować twarz oliwką przez parę minut - to zroluje skórki
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 18:10   #1882
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
przed wyjściem masować twarz oliwką przez parę minut - to zroluje skórki
dobry patent, musze wyprobowac!
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 18:21   #1883
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez wani Pokaż wiadomość
a widzisz... czyli ja mam wieksze stezenie 0,05%!
Rzeczywiście
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 20:24   #1884
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

byłem dzisiaj u dermatologa, oczywiście pierwszy raz :P
Mówiłem od razu co używałem i że teraz używam atrederm, 2 razy w tygodniu peeling salicylowy, pani dr. powiedziała "dobrze" i przepisała mi Epiduo.
Powiedziałą, że jest to retinoid, który ma za zadanie odblokowywać "kanaliki" i dodatkowo wypisała mi jakiś płyn robiony w aptece (podejrzałem, że było to coś z alkoholem i salicylem - tylko nie wiem czy kwas czy co innego :P).
No i stąd moje pytanie - czy warto przechodzić na Epiduo?
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 20:30   #1885
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

'Czy warto' to bardzo trudne pytanie... Każda cera jest inna
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 21:36   #1886
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
'Czy warto' to bardzo trudne pytanie... Każda cera jest inna
no ale czy ktoś z Was może miał taką przesiadkę z atre na Epiduo, bo Epi wcale tani to nie jest...
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 22:32   #1887
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

ale nawet jeśli miał to to i tak ci dużo nie pomoże, bo tak jak mówię-każda cera jest inna i na każdą działa co innego. jednemu taka 'przesiadka' mogła posłużyć, a drugiemu nie. epi używała moja koleżanka i była zadowolona, ale zmienia teraz na differin. nie wiem jaki retinoid ma epiduo, ale atre jest dość silny... może lepiej posłuchaj lekarza... bo właściwie szkoda całej wizyty jak i tak się z leku nie skorzysta...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 10:13   #1888
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

nie wiem, czy Wy tez tak macie, ale mi sie potwornie przetluszcza skora! Dermatolog mnie o tym ostrzegal, ale nie spodziewalam sie, ze to az do tego stopnia bedzie wystepowac Masakra! Po godzinie od nalozenia pudru w ruch idzie absorbentka.
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 12:23   #1889
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Ja nie zauważyłam jakiegoś szczególnego przetłuszczania.. Raczej świecenie skóry(ale nie od sebum, tylko jakbym miała ją wypolerowaną...). I strasznie mnie denerwują te wychodzące zaskórniki... Wiem, że o to chodzi, żeby wyszły, ale to bardzo nieapetyczne
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 12:40   #1890
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
no ale czy ktoś z Was może miał taką przesiadkę z atre na Epiduo, bo Epi wcale tani to nie jest...
Ja miałam doświadczenie z epiduo. Wiadomo każda cera inaczej reaguje, ale opisze swoje spostrzeżenia. Jak dla mnie lepszy jest atrederm, po epiduo się nie złuszczam, więc moje pory się w ogóle nie odblokowują i zaskórniki i grudki po epiduo się nie zmniejszały.Brak łuszczenia odnotowuje jako duży minus. Natomiast atre mi pomógł, potem przesiadłam się na zorac 0,1 a teraz łącze zorac 0,05 z mocniejszym atre.
Możesz spróbować z tym epiduo, a jak okaże się za słaby to zawsze możesz go połązyć z atere np: dwie noce z atre i 1 z epiduo.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.