Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-13, 09:27   #2641
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ania**** Pokaż wiadomość
dzięki ogromne to jest nadzieja ze pozbędę się zaskórnikówskoro tak mocno działapostaram się sobie nie zaszkodzić i będę stosować z umiarem myślę że dopiero po zastosowaniu będę mogła coś powiedzieć jak to działa na moją skórę, ale jestem dobrej myśli po lekturze wielu wątków na ten temat

Ja bardzo polecam atraderm. Od około 2 miesięcy stosuję 2 razy w tygodniu wersję 0,025 (wcześniej ponad rok Retin A) Łuszczenie o wiele większe niż przy Retninie ale i efekty jak dla mnie spektakularne. Oczyszczone pory, rozjaśniona skóra co do zmarszczek to nie wiem, nie miałam za dużo. Generalnie polecam. Oczywiście z umiarem i powoli dostosowywać do wytrzymałości skóry.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 11:30   #2642
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Oczywiście przejście na jedyny słuszny tryb pielęgnacji (wiem jak to brzmi , ale to wynika z badań naukowych) jest trudne - ciężko jest dobrać sobie retinoidy i ustalić odpowiedni dla skóry tryb ich stosowania; ciężko jest znaleźć odpowiedni filtr. Ale jak już przez to przebrniesz, to filtr będzie jak nawilżający krem poranny, a retinoidy, preparaty z kwasami i samorobione kremy/sera, oleje czy gotowe kremy będziesz wieczorem nakładać ze świadomością, że buzia jest nasycona wilgocią, promienna i przede wszystkim, że ma wzmocnione "rusztowanie". W każdym razie ja po ponad 2 latach wyglądam lepiej niż 5 lat temu. Bossko
Witaj Adora
podczytuję Cię w wątkach olejowych i stamtąd wiem, że stosujesz retinoidy - tylko Ty kładziesz je w ciągu dnia na kilka godzin, tak? możesz potwierdzić, czy dobrze zrozumiałam? wydaje mi się, że będę dążyła do podobnego stylu pielęgnacji - na razie jestem na bardzo lekkim kwasie, ale mam ochotę spróbować czegoś mocniejszego - na początek pewnie zakupię coś aptecznego (Diacneal?) a - jeśli się uda - spróbuję z mocniejszymi specyfikacjami; w dodatku inne preparaty kosmetyczne powoli zastępuję samorobnymi; napisz Adora, proszę, jak często stosujesz retinoidy? na jak długo je nakładasz? (2-3 godziny już wystarczą, by zadziałały?) wiem, że to kwestia osobnicza ale warto się opierać na radzie doświadczonego...
dziękuję!
(czy możesz napisać, jaki filtr najlepiej się u Ciebie spisuje?)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:17   #2643
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Potrzebuję rady..
Dostałam od dermatolog preparat z 20% kw. mlekowym. Mam go używać mniej więcej raz w tygodniu nakładając na twarz na 1-3 minuty, zneutralizować i zmyć. Użyłam już 2 razy i muszę powiedzieć że właściwie nic nie czuję. Twarz mnie nie piecze chociaż doktor mówiła, że powinna, nie ma zaczerwienienia, nic się potem nie łuszczy. Czy myślicie, że mogłabym używać go co 4 - 5 dni czy to byłaby przesada?
Z góry dzięki za rady
Bardzo proszę o radę kogoś bardziej doświadczonego
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 10:07   #2644
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o radę kogoś bardziej doświadczonego
Używam namiętnie tonik z 10% kwasu L mlekowego. To stęzenie działa na mnie nawilżająco, rozjaśniająco, nigdy nie zaobserwowałam łuszczenia po tym toniku ani nawet wysuszenia skóry. Nie wiem jak działa stężenie 20 % i jaki jest skład tego specyfiku. Mogę ci tylko powiedziec że 10% tonik z kwasu L mlekowego z mazideł to lajcik. Wklejam link do przepisu http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2

Ale w przypadku kwasów stężenie nie do końca mówi o jego działaniu. Ważne jest np ph produktu oraz jego podłoże, trudno mi więc udzielać jakichkolwiek rad. Najlepiej OSTROZNIE potestować albo ponownie zasięgnąć porady lekarza
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:33   #2645
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie mam pojęcia jak jest z ph tego roztworu, wiem tylko ze ma 20%. Dodatkowo używam Differinu dlatego bałam się trochę że narobię sobie większej szkody niż pożytku. Ale wyprobowałam wczoraj i twarz jest na swoim miejscu zaczęło się łuszczenie po Differinie, ale raczej takie delikatnie.
Postanowiłam, że będę używać tego częściej co 4-5 dni, chyba że zacznie się coś dziać.
Też wydawało mi się, że stężenie 20% to raczej mało, ale lekarka kazała uważać, żeby nie zrobić sobie krzywdy więc nie wiedziałam czy bezpiecznie jest używać tego częściej.
Ale jak narazie jest wszystko ok
dziękuję
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 07:50   #2646
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem po stosowaniu retinoidow doustnych. Minelo juz 6 miesiecy i moge zaczac uzywac kremow, ktore pomoga usunac przebarwienia.

Uzywalam juz kiedys Atredermu - 1 buteleczke 0,05%, Effaclar K - 4 tubki.
Uzywalam tez Retin A i Glyco A - po 1 tubce.

Nie sluzyl mi natomiast Diacneal, po jednym posmarowaniu odstawilam go.

Zamierzam teraz zaczac stosowac Retin A, Effaclar K, Diroseal badz Skinoren, nie wiem jak to polaczyc, gdyz moja cera stala sie wrazliwa i odzywaja sie naczynka.

Juz teraz wiem, ze kiedys nie powinnam stosowac Atredermu i Glyco A, gdyz byl za mocny dla mojej cery(naczynka).

Od 3 lat uzywam filtra Avene z dzieciaczkiem, probowalam tez Iwostinu Emulsji, ale mnie podraznil, i jakis filtr z Musteli dla dzieci, i po 2 posmarowaniach bardzo wysuszyl mi skore.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:20   #2647
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

1.Gwiazdeczko a czy możesz powiedzieć jakie efekty dało stosuowanie retinoidów doustych . Stoswałaś Izotrex??2. JAkie miałaś rdzaj trądizku??3. Piszesz że zostały ci przebarwienia ale to było spowodowane stosowanie retinoidow cz wczesniej miałas i te retionoidy Ci na to nie pomogły?? Bo ja uż bym chciała zastosowac Izotrex ale moim głownym probleme są czerwone plamy po trąziku utrzymujące się ponad 2 lata , są po bokach policzków ni i zakórniki a skóę mam tłustą więc nie wiemc zy jest sens brania retinoidów doustych bo z tego co czytam pomagają głownie na ropne pryszcze a na takei własnie czerowne plamy raczej nie. Dobrze myślę?Narazie stosuję Izotrexin na przemian z Sebium AKN i stosuje to wieczorem i wogole nie mam po tym łuszczenia a z tego co czytam i co moiwł dermatolog powwinno być. Większośc wizażystek ma łuszczenie po tym leku a ja żadnego wiem czy wsyztsko jest wporządku oppócz tego stosuję skinoren ale bardzo mnie ostatnio zaćżął podrażniać mam po nim bardzo zaczerwienioną skórę i strasznie mnie piekło. Wieć odstaawiłam na 4 dni Skinoren i po 4 dniach wróciłam i posmarowąłam sie nim rano tak jak zawsze robię i pierwszego dnia po smarowaniu nic sie nie działo tak jak wczesniej twarz nie była zaczerwieniona ale na drui dzien juz mnie piekła i była zaczerwieniona a stosuję skinoren juz chyba 6 miesiecy juz 3/4 tubki zużyłam więc nie powinno być takiego pieczenia i zaczeriwniee juz a jednak jest więc na mnie ten lek nie działą i muszę spotkac sie z dermatologiem czy dalej stosować . Dodam ze zaczerwienienei i peczenie utzrymuje sie ok. 30 minut.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 21:28   #2648
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bralam Aknenormin, a pod koniec kuracji Izotek. Kuracja trwala 11 miesiecy, dawka 20 mg na dzien. Tradzik mialam 6 lat. Teraz jestem 5,5 miesieca po kuracji i zadne zmiany sie nie pojawiaja, takze jestem zadowolona. Mam ogolnie nierowny koloryt cery i chce go wyrownac, na razie kremami, a pozniej byc moze zdecyduje sie na jakies zabiegi, na razie jest za wczesnie, bo skora jest zbyt delikatna.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 21:42   #2649
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki gwaizdko z szybką odpowiedź a jeszcze jak byś mogła powiedzieć czy wcześniej leczyłąś się innymi maściami i jakie efekty po nich miałaś i jeszcze jaki miałaś rodzaj trądziku? O i jeszcze jedno mi się przypomniało jaki rodzaj cery miałaś tłustą(jezeli tak to czy w czasie kuracji i teraza juz po Ci sie nie tłuści) i czy nastąpił wyspyp na początku??dzieki;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 08:21   #2650
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mialam 3 kuracje antybiotykowe, po kilka miesiecy, nie odniosly skutku, masci, kremy, zele (przepisywane przez roznych dermatologow) stosowalam chyba wszystkie jakie byly na rynku. Mialam cere tlusta, teraz jest sucha. Na poczatku wystapil wysyp.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 09:34   #2651
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aha czyli leczenie wcześniejsze też nie odnosiło efektów, moje również:/. Narazie dalej stosuję leki ale byłaby skłonna wziąć Izotex, ponieważ nie mam już siły stosować tych wszystkich leków nie widząc poprawy. Już bym brała ten lek ale boję się że na mnie może nie podziałać bo mam głownie te czerwone plamy po trąziku , niekiedy jak coś wychodiz mi to też w postaci takiej plamy od razu a nniekiedy po pryszczu , którego nie dotykam, nie wyciskam też zostaje mi taka plama;(
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 09:57   #2652
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM. właśnie kupiłam sobie kwas owocowy 35% clarena, i tak sie zastanawiam czy nie powoduje on skutków ubocznych.? kiedyś byłam u dermatologa, który powiedział, że to trzeba zabiegi wykonac d obrze w przeciwnym razie można tylko pogorszyc stan swojej skóry. mój problem to zasadniczo zaskórniki, bardzo rozszerzone pory i spore blizy po trądzikau i wągrach......słuchajcie stosowałyście może te kwasy w ampułkach? czy gęstym żelu..? wiem jak trzeba to zrobic ale sie boje ze może yc gorzej a zależy mi na zlikwidowaniu tych blizn...bo to wyglada okropnie. poradzcie coś...ja jestem laik przy was ;-)
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 09:59   #2653
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A blizny po trąziku to 1. czerwone plamy 2 dziurki 3. cos jeszcze innego??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:02   #2654
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez paooolka23 Pokaż wiadomość
ja wlasnie zaczynam, tez mam stare. narazie nakladam atrederm, od przyszłego tyg zaczynam kwasy

witam paoolka. i stosujesz juz kwasy? bo ja sie obawiam zacząć żeby blizny sie nie powiększyły.....
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:09   #2655
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

? do mnie kierujesz pytanie...bo nie ma pewności...? ja mam poszerzone sporo pory i dośc duze blizny ale trądziku raczej nie....tylko zaskórniki i czasem jakiś wągier (czasem) przebarwień tez nie mam
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:59   #2656
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM. właśnie kupiłam sobie kwas owocowy 35% clarena, i tak sie zastanawiam czy nie powoduje on skutków ubocznych.? kiedyś byłam u dermatologa, który powiedział, że to trzeba zabiegi wykonac d obrze w przeciwnym razie można tylko pogorszyc stan swojej skóry. mój problem to zasadniczo zaskórniki, bardzo rozszerzone pory i spore blizy po trądzikau i wągrach......słuchajcie stosowałyście może te kwasy w ampułkach? czy gęstym żelu..? wiem jak trzeba to zrobic ale sie boje ze może yc gorzej a zależy mi na zlikwidowaniu tych blizn...bo to wyglada okropnie. poradzcie coś...ja jestem laik przy was ;-)
Nie wypowiem się odnośnie kwasow clareny bo ich nie znam. Z własnego doświadczenia mogę ci polecić pilingi kwasem migdałowym. Jest cały wątek poświęcony temu kwasowi, polecam, trochę ci to zajmie ale może rozwieje twoje wątpliwości co do samodzielnego zabiegu. Kwas można kupić w sklepie internetowym mazidla (adres dokładny w przyklejonym wątku na górze). Koszt takiego pilingu jest naprawdę niewielki a efekty warte zachodu, poczytaj.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:35   #2657
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Nie wypowiem się odnośnie kwasow clareny bo ich nie znam. Z własnego doświadczenia mogę ci polecić pilingi kwasem migdałowym. Jest cały wątek poświęcony temu kwasowi, polecam, trochę ci to zajmie ale może rozwieje twoje wątpliwości co do samodzielnego zabiegu. Kwas można kupić w sklepie internetowym mazidla (adres dokładny w przyklejonym wątku na górze). Koszt takiego pilingu jest naprawdę niewielki a efekty warte zachodu, poczytaj.

dziękuje. kupię jakiś migdałowy i wypróbuje. to mówisz że daje efekty? bo ja mam dośc duże te blizny a raczej dziurki/ dziury........to chyba jakiś mocniejszy wziąć?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:52   #2658
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja stosuje ISOTREXIN od 6 miesiecy(co 2 dni wiecozrem) i ani razu od tej pory nie miałam po nim łuszczenia i poprawy tez nie widze. Czy to źle ze nie ma wogóle łuszczenia.??wiekszosc ludzi ma i pisze ze im pomaga a mi nic. Odstawić wziac coś mocniejszego??Biorąć ISOTREXIN skóra mi sie wogole nie łuszczy wiec moze co smocneijszego ale na przykład jak biore SKINOREN(kwas azelinowy) to skora strasznie piecze i jest bardzo bardzo czerwona. Wiec wychodzi na to ze ISOTREXIN za łagodny a SKINOREN za mocny?? Co robic?? Jak sie nei łusczy to te działa?Już mam takie załamki ze nie wiem co robic wzięła bym isotek ale boje sei ze tez mi nie pomoze
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:12   #2659
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Majaki, przerzuć się może na Atrederm? To mocna rzecz i łuszczenie raczej zagwarantuje

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2008-08-21 o 10:23 Powód: literówka
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 07:34   #2660
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja chcę bardzo podziękować Dziewczynom za to, że chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zmiana moich nawyków pielęgnacyjnych już zaczyna dawać efekty. Dziękuję i pozdrawiam!
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 08:29   #2661
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Aniu. Popytam się dermatologo o ten lek i może będę go stosować chociaż boję się że może mnie podrażnić bo ogoólnie mam bardzo wrażliwą skórę, na nosie widac naczynka rozszerzone , zawsze po gorącym jetem czerwona więc niby mam wrażliwą cerę a Isotrexin nie powoduje złuszczeń więc nie wiem co jest grane. Spóbuje czegoś innego. Na razie przez 2 tygodnei jeszcze Isotrexin bo mojej dermatologo nie ma i bedzie dopiero gdzies za 2 tygodnie. A nie wiem czy jest w tym wątku ktoś co może powiedzieć coś o Skiniorenie i Acnedermie . Jak juz pisałam uzywałam SKinorenu od 4, 5 miesiąca a niedawno zaczął mnie piec i byłam po nim bardzo czerwona a dzisiaj znalazłam acnederm , któego używałam może 2 lata temu ale jest jeszcze ważny do 0.7 2009 i jest prawie cała tubka więc może zamienei Skinoren na Acnederm. Chociaz logiczne jest to ze jezeli SKinoren 15% mnie podrazniał to Acnederm 20% powinien jeszcze bardziej. ALe może coś w tym Skinorenie jest czego nie ma w Acnedermie ze mnie podraznia. Spróbuję zastosowac dzis Acnederm chyba sie nie zepusł.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:39   #2662
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A co myślicie o takim połączeniu?

Na noc zamiennie effaclar K ( który stosuję już długo i efekty są rewelacyjne) , diroseal, nawilżacz

Czy diroseal można też kłaść pod oczy?

Na dzień oczywiście filtr a pod niego serum z wit C z BU albo active c.
Niestety muszę kłaść też podkład ale robię to delikatnie starając się uchronić jak najwięcej filtra
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:39   #2663
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

halo

ciezko przebrnac przez wasz watek ..jak na razie zaliczylam 9 stron ale juz sie wiele ciekawego dowiedzialam.

ja stosowalam swego czasu Effaclar K,kiedy jeszcze tak naprawde te cale kwasy wchodzily do uzycia i przez ten krem praktycznie polubilam LPR. Nie stosowalam zadnych filtrow,nie mam problemow z przebarwieniami.
teraz ponownie chyba go wlacze i mam pytanie:

1.chyba mozna polaczyc Effaclar K plus krem nawilzajacy ( ja mam Chanela).chcialabym stosowac Effaclar na dzien .
2. czy moze lepiej wlaczyc na nadchodzaca jesien cos mocniejszego? np.Lysanel?

moja cera to cera tlusta, rozszerzone pory ale jakos nie dramatycznie. sklonna do alergii
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:44   #2664
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ooo ranka

Wiesz co ja bym CI nie radziła effaclara kłaść na dzień
Możesz się naprawdę nabawić przebarwień.

A lysalnel to ciężki kaliber Jak nie masz problemów z naczynkami to próbuj

Ja stosowałam effaclar dość długo w zeszłym roku i bardzo ładnie oczyścił mi buźkę. Jest łagodny ale czyny cuda. Co mnie podkusiło żeby przestać się nim paćkać
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:47   #2665
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

effaclar K stosowalam juz ale mysle ze rzeczywiscie moge na noc.

musze chyba do konca doczytac watek
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:52   #2666
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
effaclar K stosowalam juz ale mysle ze rzeczywiscie moge na noc.

musze chyba do konca doczytac watek
tutaj za dużo o effaclarze nie ma. Czekaj zaraz Ci podrzucę link do wątku tylko o effie

o tutaj masz:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=200323

myślę że jak nie masz dużych problemów z cerą to effaclar jak najbardziej będzie dobry. Ja jestem z niego mega zadowolona, bo tak jak pisałam radzi sobie ze wszystkim ale w sposób nieinwazyjny
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 22:04   #2667
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

123 strony
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 22:05   #2668
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
123 strony
no trochę tego niestety jest, ale ja śledziłam ten wątek.
Co chcesz wiedzieć to Ci trochę powiem jak będziesz grzeczna
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 07:25   #2669
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Stosował ktoś kiedyś peelingu z KWASÓW OWOCOWYCH firmy MANHATTAN? (gegen Pickel; porenverfeinerndes frucht-saure peeling)
Kupiłam go z 2 miesiące temu; zlikwidował i wygładził mi część zaskórników. Jednak za wolno to trwało więc przerzuciłam się na ACNE DERM. Nie jestem zbyt cierpliwa . Zastanawiam się czy mogę stosować to na zmianę: ACNE DERM i PEELING Z KWASÓW OWOCOWYCH, czy to już będzie lekka przesada
Może ktoś jest bardziej cierpliwy-używa dłużej ten peeling- i działa lepiej niż na moją buzię?
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 08:36   #2670
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
123 strony
Ale jakaś 1/3 z tego to ploty

__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.