Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-16, 00:39   #4201
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie
u mnie z buzią narazie ok,na poczatku roku miałam straszny wysyp ale zaleczyłam go końską dawką antybiotyków od kilku miesiecy jest dobrze tylko przed okresem coś sie pojawia,tylko wcale to mnie nie cieszy bo psychicznie czuje się strasznie i nie mam ochoty żyć,wszystko widze w czarnych barwach,najchetniej wogóle nie wstawałabym z łóżka i tak własnie wyglada mój dzień od kilku tygodni zwlekam sie tylko po to aby coś zjeść,niech to jak najszybciej minie bo oszaleje!!!

zapomniałam dodać,że zewnętrznie stosuje maśc z antybiotykiem i płyn robiony w aptece do przemywania

Edytowane przez Podlizna
Czas edycji: 2011-11-16 o 00:46
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 08:16   #4202
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie
u mnie z buzią narazie ok,na poczatku roku miałam straszny wysyp ale zaleczyłam go końską dawką antybiotyków od kilku miesiecy jest dobrze tylko przed okresem coś sie pojawia,tylko wcale to mnie nie cieszy bo psychicznie czuje się strasznie i nie mam ochoty żyć,wszystko widze w czarnych barwach,najchetniej wogóle nie wstawałabym z łóżka i tak własnie wyglada mój dzień od kilku tygodni zwlekam sie tylko po to aby coś zjeść,niech to jak najszybciej minie bo oszaleje!!!

zapomniałam dodać,że zewnętrznie stosuje maśc z antybiotykiem i płyn robiony w aptece do przemywania
Pamiętaj, że nerwy i stres mają duży wpływ na stan Twojej skóry. Zajmij się czymś przyjemnym, dawka endorfin poprawi Twój humor, życzę powodzenia i głowa do góry
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 09:54   #4203
coccolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Anielska Diablica- zaczęłam od razu od dawki 40mg na dzień. Pojawił się dzisiaj na twarzy mały nieproszony gość, ale to dlatego, że dzień wcześniej grzebałam przy wągrze, którego zresztą pewnie tylko ja widziałam. Plecy nadal w bardzo dobrym stanie.
Myślę, że przybranie na wadze to kwestia cilestu, a nie izoteku. Ale walczę z tym brzuchem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia.
coccolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 10:19   #4204
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
ile bierzesz tego sylimarolu? tak jak jest napisane w ulotce?

moja dermatolog poleciła mi esseliv forte albo duo, ale w porównaniu z sylimarolem to drogo wychodzi :/
Tak zgodnie z ulotką, przynajmniej tak się staram. Ja mam ten 70 mg, w ulotce napisane jest żeby brać 3 tabletki, chociaż mi częściej dzienna dawka zamyka się w dwóch..

Mangha a ten ostropest który kupujesz jest w formie tabletek? nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś jadl ostropest w "czystej" formie

Coccolinka dlaczego zmieniłaś harmonet skoro usatysfakcjonowana wtedy byłaś swoją wagą? występowały jakieś inne sutki uboczne?ja biore artizie, jeśli się nie mylę mają taki sam skład
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 19:04   #4205
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Hej Wam!
Byłam wczoraj na wizycie u dermy. Tym razem już mojej (ostatnio musiałam iść do innej, bo moja miała urlop). Babka powiedziała, ze kontynuujemy dawkę 20 mg i przepisała mi 2 pudełka;D Bałam się, że znów zejdzie do 10 mg, bo mam znów trójglicerydy wysokie, po mimo, że biorę ten olej z wiesiołka ;| Więc kazała mi pić olej lniany, czy jakoś tak.
W ogóle babka mi mówiła, że w terapii retinami, można je odstawić, jeśli od 2 miesięcy nie pojawia się żadna zmiana trądzikowa. Ale mimo wszystko będę brała tabletki jeszcze jakieś 4 miesiące, bo babka powiedziała, że lepiej wziąć te 2 miesiące dłużej, by to nie wróciło. No i powiedziała, że blizny spłycą się po zakończeniu kuracji. Bo teraz mamy buźki zaczerwienione od tabletek, dlatego bardziej widoczne są te blizny. Ale mi się wydaje, że jak zrobię makijaż to nie jest tak źle.
Mimo to babka zaproponowała mi w październiku laser. Bo jak skończę terapię, to trzeba odczekać tak z 6 miesięcy przed takim zabiegiem. No i lepiej laser robić na jesień. Powiedziała, że trzeba zrobić 4 razy co miesiąc. Tylko ja kompletnie nie wiem ile coś takiego kosztuje ;/

Poza tym... Akne podrożało! W tamtym miesiącu płaciłam 100 zł, a teraz 115 zł to najtańszy ;0 Macie gdzieś jakąś tanią aptekę we Wro?! Bo wiem, że w Super Pharm jest najtaniej jak na razie...
Laser niestety to nie jest tania sprawa, ale z tego co widzę na YouTube na przykład to dość dobrze działa. Nie wiem jak głębokie masz te blizny, przy płytszych dość dobrze działają kwasy, nie wiem czy nie taniej wychodzi.

Na twoim miejscu, zanim podjęłabym jakiekolwiek leczenie zwróciłabym się o poradę do kilku lekarzy medycyny estetycznej. Z reguły w gabinetach medycyny estetycznej konsultacje są darmowe, bo oni zarabiają na zabiegach, Możesz iść, a jak ci się nie spodoba to nie musisz wracać.

Cytat:
Napisane przez Karlajn Pokaż wiadomość
Hej
To mój pierwszy post na tym forum, ale czytam Was od ok. 2 tygodni. Od ok. 10 lat zmagam się z trądzikiem Nie jest on może aż tak nasilony ale uciążliwy Brałam juz chyba wszystkie antybiotyki i stosowałam większość maści. Niestety wszystko pomagało na "chwilę". Po odstawieniu trądzik wracał. W ubiegły wtorek byłam u dermatologa i zaproponiwał mi kurację Acnenorm\inem ( wcześniejsi lekarze też kilkakrotnie proponowali mi retinoidy, ale zawsze odmawiałam ze strrachu przed skutkami ubocznymi i licznymi ograniczeniami przez ten lek). Mam 26 lat więc nie jest to zapewne tradzik młodzieńczy. Sytałam więc lekarza czy jeśli mój trądzik spowodowany jest przez hormony to acne pomoże. Dermatolog stwierdził o dziwo, że acne zadziała także na ten rodzaj trądziku. Nawet mi to rozrysowałStwierdził, że ponieważ acne reguluje pracę gruczołów łojowych, to nawet jak będę miała wahania hormonalne, gruczoły łojowe po prostu przestaną na to reagować. Powiedział jeszcze ,ze jest to jedyny lek który pozwala wyleczyć trądzik raz na zawsze. W ogóle siedziałam u niego jakieś 40 minut i muszę przyznać, że przekonał mnie do brania tego leku. Zaczynam od soboty. Przez 2 miesiące mam brać 1 tabletkę po 10 mg, później badania, wizyta i chyba zwiększy mi dawkę. Z tego co pamiętam chyba żadna z Was nie miała aż niskiej dawki.Ważę 55 kilo więc minimalna dawka dla mnie to 6600 mg?
Tak więc już niedługo dołączam do Waszego gronaCieszę się że jest takie forum gdzie możemy się nawzajem wspierać i wymieniać doświadczeniami. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego elitarnego grona Pozdrawiam serdecznie.
Witaj na forum Ja na początku też brałam malutkie dawki, później miałam zwiększane do 40 mg.

Twój lekarz ma rację z tymi gruczołami. W zasadzie to nie tyle o gruczoły chodzi, ile o receptory, których często w skórach trądzikowych występują w nadmiarze. Wtedy hormony można mieć w super normach, a i tak cierpimy na trądzik hormonalny. Retinoidy je blokują, po odstawieniu jednak problem może powrócić. Po zakończeniu leczenia warto wesprzeć się doustnie suplementacją i dietą odpowiednią.

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie
u mnie z buzią narazie ok,na poczatku roku miałam straszny wysyp ale zaleczyłam go końską dawką antybiotyków od kilku miesiecy jest dobrze tylko przed okresem coś sie pojawia,tylko wcale to mnie nie cieszy bo psychicznie czuje się strasznie i nie mam ochoty żyć,wszystko widze w czarnych barwach,najchetniej wogóle nie wstawałabym z łóżka i tak własnie wyglada mój dzień od kilku tygodni zwlekam sie tylko po to aby coś zjeść,niech to jak najszybciej minie bo oszaleje!!!

zapomniałam dodać,że zewnętrznie stosuje maśc z antybiotykiem i płyn robiony w aptece do przemywania
Tak czytam to co napisałaś i brzmi mi to znajomo. Ja też miałam leczenie antybiotykami, później doła. Następnie pojawiły mi się dodatkowe efekty specjalne związane z częstym zapaleniem zatok, pokrzywką itd. Diagnoza - grzybica przewodu pokarmowego. To dziadostwo też ma wpływ na nasze emocje, człowiek chodzi wiecznie zdołowany i zmęczony.

Dobrą wiadomością jest to że to się leczy. Potrzebna specjalna dieta i wspomaganie lekami lub suplementami. Ja posiłkowałam się tym ostatnim.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 20:23   #4206
Karlajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witaj na forum Ja na początku też brałam malutkie dawki, później miałam zwiększane do 40 mg.

Twój lekarz ma rację z tymi gruczołami. W zasadzie to nie tyle o gruczoły chodzi, ile o receptory, których często w skórach trądzikowych występują w nadmiarze. Wtedy hormony można mieć w super normach, a i tak cierpimy na trądzik hormonalny. Retinoidy je blokują, po odstawieniu jednak problem może powrócić. Po zakończeniu leczenia warto wesprzeć się doustnie suplementacją i dietą odpowiednią.



No właśnie ja też mam przepisane na 2 miesiące dawkę jedynie 10 mg dziennie a później jak badania będą ok ma mi zwiększyć.
Tylko wiecie co czytam liczne fora internetowe, wypowiedzi osób które są w trakcie kuracji i po i zauważyłam, że trądzik często wraca Mam takiego stracha że nie macie pojęcia. To jest w końcu kupa kasy i liczne skutki uboczne. Przetrwałabym to wszystko zwłaszcza, że znalazłam takie świetne forum gdybym miała pewność, że to cholerstwo nie wróci. Nie wiem co mam robić. Badania zrobiłam, acnenormin już wykupiony, ale boję się zaryzykować. No bo jeśli to faktycznie trądzik hormonalny, zapalenie migdałków, alergia lub jakiś pasożyt to acne nie pomoże prawda?Nie wiem co ma robić ech;/ W poniedziałek idę jeszcze do internisty aby ocenił czy moje wyniki badań są wystarczająco dobre no i może doradzi mi coś..
Karlajn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 20:47   #4207
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mangha jeśli mogę spytać to jak wykryli Ci tą grzybice? kto wpadł na taką diagnozę?
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 00:16   #4208
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że nerwy i stres mają duży wpływ na stan Twojej skóry. Zajmij się czymś przyjemnym, dawka endorfin poprawi Twój humor, życzę powodzenia i głowa do góry

Dzieki kochana wiem ,że kiedyś napewno będzie lepiej

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

Tak czytam to co napisałaś i brzmi mi to znajomo. Ja też miałam leczenie antybiotykami, później doła. Następnie pojawiły mi się dodatkowe efekty specjalne związane z częstym zapaleniem zatok, pokrzywką itd. Diagnoza - grzybica przewodu pokarmowego. To dziadostwo też ma wpływ na nasze emocje, człowiek chodzi wiecznie zdołowany i zmęczony.

Dobrą wiadomością jest to że to się leczy. Potrzebna specjalna dieta i wspomaganie lekami lub suplementami. Ja posiłkowałam się tym ostatnim.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową

mikroREKLAMA
NaturalniePiękna.com
Zapraszam do najnowszego wpisu, tym razem znów mowa o tym co i jak łykać, żeby wyglądać i czuć się dobrze.

Ta reklama pokazywana jest pod 167 postami tego użytkownika na forum.
Jak założyć taką reklamę

Masz racje od kiedy zaczełam odżywiać sie z głową stan mojej cery znacznie się poprawił.
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 18:52   #4209
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Do dziewczyn mających krem avene cicalfate . Jesteście zadowolone z jego nawilżenia ? Bo ja ciągle gdzieś mam suche skórki, szczególnie obok nosa. I nakładając go świece się jak latarnia i jestem tłusta a rano budzę się z matową skórą
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 01:58   #4210
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Karlajn Pokaż wiadomość
Witaj na forum Ja na początku też brałam malutkie dawki, później miałam zwiększane do 40 mg.

Twój lekarz ma rację z tymi gruczołami. W zasadzie to nie tyle o gruczoły chodzi, ile o receptory, których często w skórach trądzikowych występują w nadmiarze. Wtedy hormony można mieć w super normach, a i tak cierpimy na trądzik hormonalny. Retinoidy je blokują, po odstawieniu jednak problem może powrócić. Po zakończeniu leczenia warto wesprzeć się doustnie suplementacją i dietą odpowiednią.



No właśnie ja też mam przepisane na 2 miesiące dawkę jedynie 10 mg dziennie a później jak badania będą ok ma mi zwiększyć.
Tylko wiecie co czytam liczne fora internetowe, wypowiedzi osób które są w trakcie kuracji i po i zauważyłam, że trądzik często wraca Mam takiego stracha że nie macie pojęcia. To jest w końcu kupa kasy i liczne skutki uboczne. Przetrwałabym to wszystko zwłaszcza, że znalazłam takie świetne forum gdybym miała pewność, że to cholerstwo nie wróci. Nie wiem co mam robić. Badania zrobiłam, acnenormin już wykupiony, ale boję się zaryzykować. No bo jeśli to faktycznie trądzik hormonalny, zapalenie migdałków, alergia lub jakiś pasożyt to acne nie pomoże prawda?Nie wiem co ma robić ech;/ W poniedziałek idę jeszcze do internisty aby ocenił czy moje wyniki badań są wystarczająco dobre no i może doradzi mi coś..

Nie dziwie się ,że masz watpliwości bo leczenie takim cięzkim kalibrem jak retinoidy to poważna decyzja.Uważam,że powinny się na to decydować osoby ktore wykorzystaly inne możliwośc i to jest dla nich ostatnia deska ratunku.Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tych watpliwościach powiedz,że chciałabys zrobić jeszcze kilka badań aby znaleźc przyczyne trądziku ,nie chcesz pakowac w siebie takiej chemii skoro nawroty wchodzą w gre Powodzenia
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 09:34   #4211
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Do dziewczyn mających krem avene cicalfate . Jesteście zadowolone z jego nawilżenia ? Bo ja ciągle gdzieś mam suche skórki, szczególnie obok nosa. I nakładając go świece się jak latarnia i jestem tłusta a rano budzę się z matową skórą
zakupiłam go niedawno, rzeczywiście tak jest jak piszesz. Wieczorem nakładam go i swiecę się niesamowicie, zas rano jestem matowa ogólnie krem mi odpowiada, fajnie rozjaśnia przebarwienia, on jest bardziej kojący niż nawilżający wydaje mi się. Powodem błyszczenia się są chyba jego składniki, parafina? mi tam pasuje, będę go używać na noc.
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 10:16   #4212
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej
U mnie bez zmian w zasadzie.. To już chyba 20 dzień brania axotretu. Moja skóra i usta robią się coraz bardziej suche a poza tym nic. Nie mogę się powstrzymać od dłubania ! Po prostu te grudki, które miałam gdzieś schowane nagle zaczęły się pokazywać. No i chyba musiałby mnie ktoś związać ;/

Mam 2 pytania Pierwsze dotyczące kremu... co sądzicie o kremie Aderma EXOMEGA ? W takim zielonym opakowaniu... jest napisane,że to do skóry bardzo suchej i atopowej. Czy można nim zastąpić Cetaphil ? Bo mam w domu prawie cały i szkoda mi kasy na jakiś nowy.
A drugie pytanie dotyczy badań. Moja dermatolog nie powiedziała mi jakie te badania będą .. a mnie bardziej interesuje to, ile będą kosztowały ;p
Ile płacicie za zrobienie badań dla dermy ?
Trzymajcie się!
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 12:29   #4213
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hejki,

Kolejna wizyta u Pani Dermatolog.
Znów to samo że nie jest zadowolona z efektów które są znikome
Czeka mnie ostatni (9 miesiąc) terapii. Dodatkowo zapisała mi davercin na moje "wulkany".

(Pani doktor uznała że obojetnie co by się nie działo więcej mi już tabl. nie zapisze, i jestem jedyna pacjentka która tak słabo zareagowała na lek. Zapytala także jak się czuje, na co powiedziałam ze jak mam się czuc po 10 latach walki z tym paskudztwem a ostatnia deska ratunku-retonoidy nie pomogła)
Przyznam się że sie popłakałam zaraz po wyjściu z gabinetu. Wiązałam z ta terapia wiele nadziei.
Teraz mnie czeka szukanie po omacku przyczyn trądziku. Choć nawet nie wiem od czego zacząć..i nie wiem co mam robić..

Jakie badania mam zrobić i do jakich lekarzy mam się udać w poszukiwaniu przyczyn mojego trądziku?
Migdałki mam zdrowe mimo braku wiary mojej dermatolog. Powtórzyć badanie?
Regularnie chodze do ginekologa (chciała mi zapisać diane-35)
Ide też do dentysty i mam zamiar wybrać się do ednokrynologa w celu zbadania tarczycy. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy..

proszę odpiszcie na ten post..
Nie wiem dlaczego mój organizm tak słabo zareagowal na retonoidy..
Czy skazana jestem do końca życia męczyć się.. ehh

Mam nadzieję że u Was jest dużo lepiej.
Pozdrawia i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 13:28   #4214
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hmm... współczuję Ci
Co do badań, ja bym zrobiła przede wszystkim hormony. Na pewno prolaktyna, testosteron, progesteron(?), estrogen i TSH(hormon tarczycy). Nie przyjmuj tabletek antykoncepcyjnych, jeśli nie wiesz z jakimi hormonami masz problem. Większość kobiet tak robi, ale nie jest to dobra metoda, zwłaszcza w Twoim przypadku.
Zrób badania moczu, kału i krwi głównie w kierunku bakterii, pasożytów. Jeżeli masz zmiany zapalne, z których coś się sączy, idź do laboratorium, pielęgniarka to wyciśnie i pobierze próbkę, zrobi bakteriogram. Jeżeli to wszystko nie wykaże nic możesz się pokusić o wizytę u gastrologa (nie masz problemów z układem pokarmowym? - jeżeli coś jest nie tak z jelitami, często widać to na twarzy). Zbadaj tez zatoki, jeżeli są zapchane i zaropiałe też mogą mieć wpływ. Fajnie by też było, gdybyś mogła zrobić testy alergiczne, ale takie wypasione, na pyłki,na sierść, pokarmy i chemikalia. Przecież musi być jakaś przyczyna trądziku, a wszystko wskazuje na to, że u Ciebie wcale nie jest to łojotok, skoro nie zadziałały retinoidy. Nie mam innych pomysłów, i tak jest tego strasznie dużo. Nie poddawaj się
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 19:36   #4215
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też współczuje. Jeżeli trądzik się utrzymuje to musisz mieć styczność z jakimś 'alergenem. Może jest właśnie tak jak Marzena napisała, tzn problem z układem pokarmowym. Może masz alergię na gluten albo laktozę, co często się zdarza przy chorobach skóry. Wyklucz jeden z tych składników przez 2 tyg, wiem że będzie trudno ale nic ni tracisz a może to właśnie to...
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 20:37   #4216
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Do dziewczyn mających krem avene cicalfate . Jesteście zadowolone z jego nawilżenia ? Bo ja ciągle gdzieś mam suche skórki, szczególnie obok nosa. I nakładając go świece się jak latarnia i jestem tłusta a rano budzę się z matową skórą
Z mojego doświadczenia wynika, że Cicalfate słabo nawilża. Ale za to genialnie radzi sobie z podrażnieniami i krostkami. Widać nie można mieć wszystkiego
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 06:53   #4217
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez little leaf Pokaż wiadomość
Hej
U mnie bez zmian w zasadzie.. To już chyba 20 dzień brania axotretu. Moja skóra i usta robią się coraz bardziej suche a poza tym nic. Nie mogę się powstrzymać od dłubania ! Po prostu te grudki, które miałam gdzieś schowane nagle zaczęły się pokazywać. No i chyba musiałby mnie ktoś związać ;/

Mam 2 pytania Pierwsze dotyczące kremu... co sądzicie o kremie Aderma EXOMEGA ? W takim zielonym opakowaniu... jest napisane,że to do skóry bardzo suchej i atopowej. Czy można nim zastąpić Cetaphil ? Bo mam w domu prawie cały i szkoda mi kasy na jakiś nowy.
A drugie pytanie dotyczy badań. Moja dermatolog nie powiedziała mi jakie te badania będą .. a mnie bardziej interesuje to, ile będą kosztowały ;p
Ile płacicie za zrobienie badań dla dermy ?
Trzymajcie się!
Co do kremu - nie znam tej adermy, ale Ja mam physiogel, też do skóry atopowej i bardzo suchej, i sprawdza sie świetnie. Nawilza tak fajnie i mocno, ze używam go co dwa-trzy dni.

Ja badania robię w prywatnej przychodni, w clinica medica (moze Waszych miastach też jest, miła obsługa, na zrobienie badania nie trzeba długo czekać a wyniki są następnego dnia, więc polecam) w państwowej bałabym dać sie ukluc ;/ za pierwsze badania (na początku trzeba zrobić prawie wszystko), zapłaciłam 100 zł, tam była glukoza i jeszcze takie różne, a teraz płace co miesiąc 40 zł, i są to cholesterol całkowity, trojglicerydy, GTTP, ASPAT, ALAT. Nie wiem jak to jest w państwowych przychodniach, ale wydaje mi sie ze nie warto sie męczyć z chamskimi recepcjonistkami i pielęgniarkami w panstwowce zwłaszcza, że w prywatnej te badania wcale nie są drogie.
Wgl do dermy też chodzę prywatnie, mam na prawdę straszny uraz do tych państwowych przychodni..

Edytowane przez martewka
Czas edycji: 2011-11-19 o 06:56
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 09:17   #4218
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Nie dziwie się ,że masz watpliwości bo leczenie takim cięzkim kalibrem jak retinoidy to poważna decyzja.Uważam,że powinny się na to decydować osoby ktore wykorzystaly inne możliwośc i to jest dla nich ostatnia deska ratunku.Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tych watpliwościach powiedz,że chciałabys zrobić jeszcze kilka badań aby znaleźc przyczyne trądziku ,nie chcesz pakowac w siebie takiej chemii skoro nawroty wchodzą w gre Powodzenia
Hej Pesymistko!
Przestań myśleć o tym, skoro już jest po wysypie, to chyba najgorsze masz za sobą! Ja polecam czekoladę! Pomaga na wszystko, podobnie jak rozmowa z przyjaciółką.

Ja jutro rozpoczynam 7 miesiąc retinów. Babka powiedziała, że jeszcze 4 i koniec Ale jakoś obco się z tą jej decyzją czuję. Tak jakoś wydaje mi się, że to za mało, bo wcześniej leczyła mnie tabletkami 10 mg. Ale... Moja twarz świetnie. Co prawda mam blizny na czole i babka zaproponowała mi w październiku laser, ale najważniejsze, że nie mam nowych zmian trądzikowych

Więc Kochana! Nosek do góry!! Idź na zakupy, zrób sobie świetny makijaż, pomaluj paznokcie na jakiś szalony kolor! Zjedź czekoladę, pogadaj z przyjaciółką i wmawiaj sobie, że jesteś najpiękniejsza na świecie! To działa!! ;D
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 10:26   #4219
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martewka Pokaż wiadomość
Ja badania robię w prywatnej przychodni, w clinica medica (moze Waszych miastach też jest, miła obsługa, na zrobienie badania nie trzeba długo czekać a wyniki są następnego dnia, więc polecam) w państwowej bałabym dać sie ukluc ;/ za pierwsze badania (na początku trzeba zrobić prawie wszystko), zapłaciłam 100 zł, tam była glukoza i jeszcze takie różne, a teraz płace co miesiąc 40 zł, i są to cholesterol całkowity, trojglicerydy, GTTP, ASPAT, ALAT. Nie wiem jak to jest w państwowych przychodniach, ale wydaje mi sie ze nie warto sie męczyć z chamskimi recepcjonistkami i pielęgniarkami w panstwowce zwłaszcza, że w prywatnej te badania wcale nie są drogie.
Wgl do dermy też chodzę prywatnie, mam na prawdę straszny uraz do tych państwowych przychodni..
Bez przesady Można trafić na dobrą państwową przychodnię. Ja chodzę do dermatolog państwowej, super babka, umawiam się na wizytę tego samego dnia kiedy przychodzę, dostaję skierowania na wszystkie badania, wyniki również są na drugi dzień Wszędzie panie są naprawdę pomocne i miłe. Także chyba trzeba po prostu dobrze trafić na państwową placówkę
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-19, 11:45   #4220
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martewka Pokaż wiadomość
Co do kremu - nie znam tej adermy, ale Ja mam physiogel, też do skóry atopowej i bardzo suchej, i sprawdza sie świetnie. Nawilza tak fajnie i mocno, ze używam go co dwa-trzy dni.

Ja badania robię w prywatnej przychodni, w clinica medica (moze Waszych miastach też jest, miła obsługa, na zrobienie badania nie trzeba długo czekać a wyniki są następnego dnia, więc polecam) w państwowej bałabym dać sie ukluc ;/ za pierwsze badania (na początku trzeba zrobić prawie wszystko), zapłaciłam 100 zł, tam była glukoza i jeszcze takie różne, a teraz płace co miesiąc 40 zł, i są to cholesterol całkowity, trojglicerydy, GTTP, ASPAT, ALAT. Nie wiem jak to jest w państwowych przychodniach, ale wydaje mi sie ze nie warto sie męczyć z chamskimi recepcjonistkami i pielęgniarkami w panstwowce zwłaszcza, że w prywatnej te badania wcale nie są drogie.
Wgl do dermy też chodzę prywatnie, mam na prawdę straszny uraz do tych państwowych przychodni..

Dzięki generalnie ta Aderma jest bardzo ok, bo super nawilża, ale czytałam tu coś wcześniej o "zapychaniu" skóry i zastanawiam się,czy własnie ten krem tak nie działa.
Ja jeszcze nie miałam badań... nie śpieszy mi się do wydawania na to kasy,ale trochę to dziwne. 25 listopada mam wizyte tylko po receptę następną.. Na razie zadnych badan nie robię.
Mam za to co 5 tygodni przynosić wynik testu ciążowego. Zrobiłam pierwszy raz prywatnie i ... chyba źle trafiłam, bo zapłaciłam 28 zł Muszę poszukać jakiegoś tańszego miejsca.


Co do prywatnego dermatologa, to też wolałabym do takiego chodzić,ale niestety nie mogę sobie na to pozwolić Natomiast znalazłam w Krakowie przychodnie prywatną, która ma podpisaną umowę z NFZ i wszystko jest szybko i ekstra i do tego nie płacę
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-19, 12:50   #4221
margalida
Przyczajenie
 
Avatar margalida
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Hejki,


Jakie badania mam zrobić i do jakich lekarzy mam się udać w poszukiwaniu przyczyn mojego trądziku?
Polecam Ci badania u alergologa i wizytę u dobrego dietetyka. U mnie na przykład swego czasu wyszło,że mam nietolerancję na gluten i po odstawieniu produktów, które go zawierają stan skóry i moje ogólne samopoczucie uległo zdecydowanej poprawie.
Gdybyś chciała poznac jakieś szczegóły - śmiało pisz.
Trzymam kciuki!
margalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 12:45   #4222
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez little leaf Pokaż wiadomość
Hej
(...) Nie mogę się powstrzymać od dłubania ! Po prostu te grudki, które miałam gdzieś schowane nagle zaczęły się pokazywać. No i chyba musiałby mnie ktoś związać ;/
Trzymajcie się!

mam to samo ! (20 dzień) pełno małych podskórnych grudek. Na szczęście z odległości osoby stojącej koło mnie ich nie widać tak bardzo. Do tego pojawiła się duża suchość skóry pod kącikami ust i pod nosem.

Czy retinoidy wpływają na cykl? Myślałam, że mi się już w miarę wyregulował a tu...okres ponad tydzień wcześniej.
Ale muszę dodać, że przed okresem nie pojawił się ani jeden większy wyprysk
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 17:22   #4223
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Karlajn Pokaż wiadomość
No właśnie ja też mam przepisane na 2 miesiące dawkę jedynie 10 mg dziennie a później jak badania będą ok ma mi zwiększyć.
Tylko wiecie co czytam liczne fora internetowe, wypowiedzi osób które są w trakcie kuracji i po i zauważyłam, że trądzik często wraca Mam takiego stracha że nie macie pojęcia. To jest w końcu kupa kasy i liczne skutki uboczne. Przetrwałabym to wszystko zwłaszcza, że znalazłam takie świetne forum gdybym miała pewność, że to cholerstwo nie wróci. Nie wiem co mam robić. Badania zrobiłam, acnenormin już wykupiony, ale boję się zaryzykować. No bo jeśli to faktycznie trądzik hormonalny, zapalenie migdałków, alergia lub jakiś pasożyt to acne nie pomoże prawda?Nie wiem co ma robić ech;/ W poniedziałek idę jeszcze do internisty aby ocenił czy moje wyniki badań są wystarczająco dobre no i może doradzi mi coś..
No tak, rzeczywiście wątpliwości są uzasadnione. Mi za pierwszym razem retinoidy pomogły "na chwilę". Za drugim razem efekt się utrzymuje, ale teraz zmieniłam dietę, pozbywam się grzybów i regularnie pasożytów (nawet tak asekuracyjnie), wspieram całość suplementacją, więc to na pewno nie tylko ich zasługa.

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Mangha jeśli mogę spytać to jak wykryli Ci tą grzybice? kto wpadł na taką diagnozę?
Pierwszy raz grzybicę zdiagnozowała mi pani, która zajmuje się medycyną Ajurwedyjską. Miałam wątpliwości co do takiej "diagnozy", wtedy jeszcze miałam małe pojęcie o tym i olałam jej porady.
Za drugim razem trafiłam na kobietę, która również zajmuje się medycyną niekonwencjonalną, tylko na mnie spojrzała i już miałam diagnozę. Jak już za drugim razem ktoś mi powiedział to samo, to stwierdziłam że coś w tym musi być i poszłam się przebadać. No wyszło szydło z worka.....

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Masz racje od kiedy zaczełam odżywiać sie z głową stan mojej cery znacznie się poprawił.
Tak tak, dieta to podstawa

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Hejki,

Kolejna wizyta u Pani Dermatolog.
Znów to samo że nie jest zadowolona z efektów które są znikome
Czeka mnie ostatni (9 miesiąc) terapii. Dodatkowo zapisała mi davercin na moje "wulkany".

(Pani doktor uznała że obojetnie co by się nie działo więcej mi już tabl. nie zapisze, i jestem jedyna pacjentka która tak słabo zareagowała na lek. Zapytala także jak się czuje, na co powiedziałam ze jak mam się czuc po 10 latach walki z tym paskudztwem a ostatnia deska ratunku-retonoidy nie pomogła)
Przyznam się że sie popłakałam zaraz po wyjściu z gabinetu. Wiązałam z ta terapia wiele nadziei.
Teraz mnie czeka szukanie po omacku przyczyn trądziku. Choć nawet nie wiem od czego zacząć..i nie wiem co mam robić..

Jakie badania mam zrobić i do jakich lekarzy mam się udać w poszukiwaniu przyczyn mojego trądziku?
Migdałki mam zdrowe mimo braku wiary mojej dermatolog. Powtórzyć badanie?
Regularnie chodze do ginekologa (chciała mi zapisać diane-35)
Ide też do dentysty i mam zamiar wybrać się do ednokrynologa w celu zbadania tarczycy. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy..

proszę odpiszcie na ten post..
Nie wiem dlaczego mój organizm tak słabo zareagowal na retonoidy..
Czy skazana jestem do końca życia męczyć się.. ehh

Mam nadzieję że u Was jest dużo lepiej.
Pozdrawia i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
Myślę że tutaj warto by poszukać przyczyny. Trzeba by przeprowadzić analizę, jak się odżywiasz na jakie alergeny jesteś narażona, czy jest możliwe że masz pasożyty itd. Ja walczyłam z paskudztwem 15 lat. Da się tego pozbyć, nie załamuj się. Jeśli potrzebujesz pomocy to pisz na priv.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 11:55   #4224
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
W pierwszej kolejności pójdę do alergologa. u mnie w rodzinie dużo osób cierpi na jakąś alergie np moja Mama na roztocza kurz itp.
Wiec może bedzie to dobra droga?

I fakt pomocy potrzebuje, chyba głównie psychicznej. Jestem pod opieką pani psycholog której podejście można określić zdaniem jakie do mnie ostatnio powiedziała (dot. mojej twarzy) "wyglądasz jakbyś przeszła ospę, faktycznie dużo masz tego" ehh..

Chciałabym jeszcze zapytać Was o jedno. Moim głównym problemem są pojawiające się guzy z ropą. Słyszałam kiedyś że jest metoda gdzie pobiera się taki wymaz tej ropnej wydzieliny i szykuje sie "szczepionke" (?) którą następnie się wstrzykuje do organizmu. Wiecie coś o tym?
Wiem że stosuje się to na bardzo rozległy trądzik ale może fakt że moj tradzik jest tak uporczywy mam szanse na coś takiego? Jaki lekarz może to zrobić lub gdzie skierować?
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 12:20   #4225
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
W pierwszej kolejności pójdę do alergologa. u mnie w rodzinie dużo osób cierpi na jakąś alergie np moja Mama na roztocza kurz itp.
Wiec może bedzie to dobra droga?

I fakt pomocy potrzebuje, chyba głównie psychicznej. Jestem pod opieką pani psycholog której podejście można określić zdaniem jakie do mnie ostatnio powiedziała (dot. mojej twarzy) "wyglądasz jakbyś przeszła ospę, faktycznie dużo masz tego" ehh..

Chciałabym jeszcze zapytać Was o jedno. Moim głównym problemem są pojawiające się guzy z ropą. Słyszałam kiedyś że jest metoda gdzie pobiera się taki wymaz tej ropnej wydzieliny i szykuje sie "szczepionke" (?) którą następnie się wstrzykuje do organizmu. Wiecie coś o tym?
Wiem że stosuje się to na bardzo rozległy trądzik ale może fakt że moj tradzik jest tak uporczywy mam szanse na coś takiego? Jaki lekarz może to zrobić lub gdzie skierować?
To jest autoszczepionka. Mój TŻ to przeszedł. Wiem, że jeździł do Poznania parokrotnie i wiem, że przy pierwszej szczepionce dostał wstrząsu. Miał chyba 15 lat, nie znałam Go wtedy, więc Ci nie powiem jak dokładnie było, nie pamiętam nazwiska tej lekarki, która to robiła. W tej chwili nie ma trądziku tylko od czasu do czasu coś mu wyskoczy, ma trochę zaskórników i tyle, więc pomogło mu. Teraz TŻ jest w pracy, ale jak chcesz wiedzieć jak dokładnie się to odbyło to Go poproszę, żeby dokładnie opisał
P.S. Ja bym się chyba nie zdecydowała na coś takiego, według mnie to może bardzo namieszać w organiźmie, poczytaj trochę o autoszczepionkach. Wiem, łatwo mi mówić, bo mi izotek pomógł, ale nawet gdybym miała pogorszenie to na coś takiego się nie zgodzę. Ja sama wyglądam jak po ospie, bo jednak skórę mam uszkodzoną, prawdopodobnie na całe życie, mam podziurkowane policzki i o ile czerwone plamki schodzą to dziurki się uwidaczniają.
Wszystkie psycholożki, jakie do tej pory spotkałam są dziwne, zamiast pomagać, dołują. Pracowałam też z kilkoma przez parę miesięcy i wiem z relacji ludzi, że jakość terapii jest średnia. Mój brat przechodzi teraz terapię u psycholog, nawet z nią rozmawiałam i powiem Ci, że taka sama jak wszystkie. Nie mówi nic, czego sama bym nie wiedziała i nie powiedziała. Oczywiście jestem jak najbardziej za korzystaniem z pomocy specjalisty, tylko żeby jeszcze trafić na takiego, któremu zależy.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 14:01   #4226
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanko czy Twój psycholog leczyła Cię lekami czy może jakąs terapią? Byłam kiedyś u psychologa, wygadałam się on stwierdził przewlekłą depresje i przepisał tabl po których byłam taka pobudzona,że chodziłam po ścianach,nawet kiedy brałam mniejszą dawkę,odstawiłam te tabl w ch....e i wiecej tam nie poszłam. Czy twój stan psychiczny pogorszył sie podczas terapii retinoidami?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:03   #4227
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
To jest autoszczepionka. Mój TŻ to przeszedł. Wiem, że jeździł do Poznania parokrotnie i wiem, że przy pierwszej szczepionce dostał wstrząsu. Miał chyba 15 lat, nie znałam Go wtedy, więc Ci nie powiem jak dokładnie było, nie pamiętam nazwiska tej lekarki, która to robiła. W tej chwili nie ma trądziku tylko od czasu do czasu coś mu wyskoczy, ma trochę zaskórników i tyle, więc pomogło mu. Teraz TŻ jest w pracy, ale jak chcesz wiedzieć jak dokładnie się to odbyło to Go poproszę, żeby dokładnie opisał
P.S. Ja bym się chyba nie zdecydowała na coś takiego, według mnie to może bardzo namieszać w organiźmie, poczytaj trochę o autoszczepionkach. Wiem, łatwo mi mówić, bo mi izotek pomógł, ale nawet gdybym miała pogorszenie to na coś takiego się nie zgodzę. Ja sama wyglądam jak po ospie, bo jednak skórę mam uszkodzoną, prawdopodobnie na całe życie, mam podziurkowane policzki i o ile czerwone plamki schodzą to dziurki się uwidaczniają.
Wszystkie psycholożki, jakie do tej pory spotkałam są dziwne, zamiast pomagać, dołują. Pracowałam też z kilkoma przez parę miesięcy i wiem z relacji ludzi, że jakość terapii jest średnia. Mój brat przechodzi teraz terapię u psycholog, nawet z nią rozmawiałam i powiem Ci, że taka sama jak wszystkie. Nie mówi nic, czego sama bym nie wiedziała i nie powiedziała. Oczywiście jestem jak najbardziej za korzystaniem z pomocy specjalisty, tylko żeby jeszcze trafić na takiego, któremu zależy.

Jesli możesz to zapytaj się, może coś tam jeszcze pamięta
Troszkę poczytam na temat może sie czegoś dowiem..
Wiem że to dość duża ingerencja w organizm ale jeśli "trułam" się retonoidami i brałam je mimo krwotoku z nosa, bólu w kościach.. notorycznej migrenie w nadziei że się wyleczę to autoszczepionka nie wygląda tak strasznie.. ehh ale najpierw alergolog i endokrynolog

Podlizna jeśli było to pytanie do mnie to odpowiem tak:
widuje sie z moja Pania psycholog raz w miesiacu ( co jest moim zdaniem za rzadko) i zadnych tabletek mi nie przepisała, choc prosiłam o jakies nasenne bo mam trudności z zasypianiem..ehh nie jest tez to żadna intensywna terapia czy cuś..
I tak podczas brania retonoidów moj stan się pogorszył. Byłam i jestem bardziej rozdrażniona, częściej smutna, bez cierpliwości i chęci do działania.
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 20:55   #4228
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny zdarzyło wam się zapomnieć wziąć tabletkę ? bo u mnie w aptece muszę zamawiać lek bo nie mają go zawsze i zapomniałam tego zrobić i dzisiaj nie wzięłam tabletki bo dopiero jutro będą w aptece
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:14   #4229
kometa90
Raczkowanie
 
Avatar kometa90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć wszytskim!Biorę Akne od początku kwietnia bez większych efektów ubocznych. Mój trądzik nie był straszny, tylko mam skórę ze skłonnością do bliznowacenia i zostają mi dziury czy wyciskam, drapie czy nie robię nic. Ostatnio zaczęłam intensywnie ćwiczyć i w związku z tym moje pytanie czy ćwiczycie tak jak przed kuracją czy na jej czas się wstrzymujecie całkowicie?
__________________
31.10.2011r.-walka o odtłuszczone ciało
dbam o włosy-olejuje, pije drożdże

kometa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:33   #4230
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
Jesli możesz to zapytaj się, może coś tam jeszcze pamięta
Troszkę poczytam na temat może sie czegoś dowiem..
Wiem że to dość duża ingerencja w organizm ale jeśli "trułam" się retonoidami i brałam je mimo krwotoku z nosa, bólu w kościach.. notorycznej migrenie w nadziei że się wyleczę to autoszczepionka nie wygląda tak strasznie.. ehh ale najpierw alergolog i endokrynolog

Podlizna jeśli było to pytanie do mnie to odpowiem tak:
widuje sie z moja Pania psycholog raz w miesiacu ( co jest moim zdaniem za rzadko) i zadnych tabletek mi nie przepisała, choc prosiłam o jakies nasenne bo mam trudności z zasypianiem..ehh nie jest tez to żadna intensywna terapia czy cuś..
I tak podczas brania retonoidów moj stan się pogorszył. Byłam i jestem bardziej rozdrażniona, częściej smutna, bez cierpliwości i chęci do działania.
To tak. Mój TŻ był w tym Poznaniu 3 razy dokładnie. Lekarka nazywa się Lilianna Jeż (?) - pewny nie jest. Podczas pierwszej wizyty ocenia stan i pobiera wymaz, podczas drugiej informuje, co z badań wynika i co ona proponuje, jeśli jest to szczepionka, to trzeba się pofatygować 3 raz, żeby gotową szczepionkę odebrać. I co najlepsze, ona tej szczepionki nie podaje. Nie musisz mieć skierowania na wizytę u tej lekarki, bo wszystko jest prywatne (niestety TŻ nie jaka to była kwota, bo płacili rodzice). Jednak musisz mieć skierowanie do gabinetu zabiegowego od lekarza, który zgodzi się takie skierowanie wydać, na wykonanie szczepionki. To możesz zrobić u siebie w mieście, ale najlepiej jest wcześniej znaleźć sobie lekarza, który się na to zgodzi, wiem, że mój TŻ miał problem z jednym lekarzem, bo był absolutnie temu przeciwny. Jeśli chodzi o ten wstrząs to rzeczywiście dosyć poważnie było, bo po szczepionce niby wszystko ok, taki trochę zamroczony był, ale po dotarciu do domu trzeba było karetkę wzywać, miał gorączkę i silne drgawki.
Ja wiem, że retinoidy to ingerencja i mają mnóstwo skutków ubocznych, sama przez to przeszłam, ale mimo wszystko autoszczepionka dla mnie jest zbyt niebezpieczna dla życia.

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Dziewczyny zdarzyło wam się zapomnieć wziąć tabletkę ? bo u mnie w aptece muszę zamawiać lek bo nie mają go zawsze i zapomniałam tego zrobić i dzisiaj nie wzięłam tabletki bo dopiero jutro będą w aptece
Nic Ci nie będzie, jak zapomniałaś jednej tabletki, to działa na takiej zasadzie, że się kumuluje, więc nie ma szans, żeby to stężenie nagle spadło w ciągu jednego dnia.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.