Pryszcze Stop! :d - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-21, 17:34   #1
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56

Pryszcze Stop! :d


Po przeczytaniu kilku(nastu?) postów widzę, że problem pryszczy nie dotyczy tylko mnie Ja znalazłam jednak na nie sposób. U mnie poprawa jest diametralna, buźkę mam czyściutką, a problemy z cerą miałam od jakichś 2 lat. Teraz po pryszczach ani śladu, co prawda wyskakuje czasem kilka pojedynczych, ale w porównaniu z ubiegłymi latami to "pryszcz" Mojej skórze pomogło codzienne mycie mydłem siarkowym (zwilżacie wodą twarz, nakładacie na nią mydełko i masujecie możecie je kupić w drogerii albo zwykłym supermarkecie za ok. 3 zł). Dzięki niemu z czoła zniknęła mi hmm...kasza? Nie wiem jak nazwać te kropeczki . Do pojedynczych wyprysków używam Benzacne 10%, czasem po prostu nakładam go na noc, ale tylko po smarowaniu buźki kremem, bo mydło niesamowicie ściąga skórę
Także jeśli macie problemy z cerą nie wahajcie się tylko kupujcie Wyniesie Was to ok. 13 zł, a efekt będzie zadziwiający Mnie naprawdę ta kuracja pomogła, a drogie kosmetyki mogłam odłożyć daleeeeko w kąt
Pozdrawiam
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 19:51   #2
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Pamiętaj tylko że mydełko siarkowe stosowane na dłuższą metę bardzo wysusza skórę, co powoduje wręcz odwrotny efekt - skóra zaczyna się jeszcze bardziej przetłuszczać, bo broni się przed wysuszaniem poprzez zwiększoną produkcję łosju. Stosowaen z umiarem - działa całkiem nieźle, wypróbowałam A co do benzacne, to zależy jak kto reaguje na nadtlenek benzoilu - u mnie powoduje straszne podrażnienia, musiałam wyrzucić
Powodzenia
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 19:51   #3
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Pryszcze Stop! :d

edit: dubel
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 20:01   #4
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
Pamiętaj tylko że mydełko siarkowe stosowane na dłuższą metę bardzo wysusza skórę, co powoduje wręcz odwrotny efekt - skóra zaczyna się jeszcze bardziej przetłuszczać, bo broni się przed wysuszaniem poprzez zwiększoną produkcję łosju. Stosowaen z umiarem - działa całkiem nieźle, wypróbowałam A co do benzacne, to zależy jak kto reaguje na nadtlenek benzoilu - u mnie powoduje straszne podrażnienia, musiałam wyrzucić
Powodzenia
Ja używam do tego nietłustego kremu i nie widzę, żeby to jakoś ujemnie wpływało na widok cery, ale i tak dzięki za zwrócenie uwagi
A jeśli chodzi o benzacne to na początku stosowania u mnie też widoczne były podrażnienia, odstawiłam na trochę i zaczęłam używać tylko 5% roztworu i dzięki temu wszystko wróciło do normy...z 10% też jest oK
pozdr.
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:22   #5
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Każdem pomaga co innego jeśli Tobie pomaga taka pielęgnacja - najważniejsze Ja mimo mieszanej (w kierunku tłustej) cery nie mogłam znieść codziennego używania mydełka, nawet na plecy więc doradzam tylko ostrożność i baczne obserwowanie reakcji skóry.
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 00:14   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
Każdem pomaga co innego jeśli Tobie pomaga taka pielęgnacja - najważniejsze Ja mimo mieszanej (w kierunku tłustej) cery nie mogłam znieść codziennego używania mydełka, nawet na plecy więc doradzam tylko ostrożność i baczne obserwowanie reakcji skóry.
Takze bylabym za ostroznoscia przy takiej pielegnacji a faktem jest,ze kazda cera inaczej zareaguje-mimo wszystko uwazalabym czasami to moze byc tez tylko pozorna poprawa.
Nadtlenek benzoilu moze nawet podstepnie po czasie zaatakowac-tak bylo w moim przypadku.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 10:45   #7
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Nadtlenek benzoilu moze nawet podstepnie po czasie zaatakowac-tak bylo w moim przypadku.
Co masz na myśli
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 11:14   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80
Co masz na myśli

To,ze po dluzszym stosowaniu dostalam podraznienia i to bardzo silnego,a wydawalo sie,ze nic takiego sie nie zapowiada-i od tej pory nie siegam juz po Benzacne,zreszta zmienilam pielegnacje i coraz bardziej jestem zadowolona z efektow,z tym ze ja nigdy nie mialam powaznych problemow z tradzikiem czy pryszczami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:20   #9
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Ale ja myslałam, ze Benzacne stosuje się tylko punktowo.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:22   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80
Ale ja myslałam, ze Benzacne stosuje się tylko punktowo.

Owszem,stosowalam punktowo ale pozniej mialam duze platy podraznionej skory,wygladalo to jak poparzenie,dlugo sie goilo i zostawilo po sobie przebarwienie,ktore dlugo nie chcialo zniknac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 13:47   #11
Lemon_without_sugar
Raczkowanie
 
Avatar Lemon_without_sugar
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 56
Dot.: Pryszcze Stop! :d

Kurde, to ja nawet o tym nie wiedzialam Używam już chyba 5 albo 6 opakowania i tylko na początku było źle, później oK i aż do teraz.
Hexxana mogłabyś napisać jakie to były objawy?? Mam jasną karnację i teraz się boję trochę heh
__________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."

Ś.p Ks. Jan Twardowski
Lemon_without_sugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 21:29   #12
misia_1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Pryszcze Stop! :d

Twój pomysł na pozbycie się pryszczy jest ciekawy i zgadzam się z tobą nie które tabletki i mascie są drogie , a zwłaszcza te , które zawsze wypisywała mi pani dermatolog ... czasami cena przekraczała 200 zł , a leki starczały na trzy tygodnie ... Pisząc to mam nadzieje , że pomogę wszystkim tym co mają ten problem , czyli notorycznie powstające pryszcze na twarzy . Otóż moja walka z pryszczami trwa już 5 lat ... chodziłam co trzy tygodnie do dermatologa i no cóż leki co prawda hamowały rozwój pryszczy , ale nie na długo ... Co jakiś czas lekarka zmieniała mi leki , niestety po niektórych lekach miałam co raz większy problem z pryszczami . Zrozpaczona tym wsztystkim zaczęłam eksperymentować z najróżniejszymi żelami i peelingami do twarzy jednak przez leki które przepisywała mi lekarka ( leki leczyły tylko objawy , a nie przyczynę ) i własne eksperymenty pogorszyłam sprawę i pryszczy miałam coraz więcej .Popełniałam wiele błędów jednak odnalazłam mój własny złoty środek i stosuje już go ponad 5 tygodni i już wiem , że można pokonać pryszcze tanim sposobem ! Już po kilku dniach zobaczyłam poprawę ! Pryszczy coraz mniej , skóra matowa dobrze nawilżona , gładka w dotyku , cera nabiera promiennego wyglądu ! Obecnie pozbyłam się już 3/4 pryszczy i tak jak już napisałam moja cera jest odpowiednio nawilżona, gładka, matowa bez zaczerwień !A teraz przedstawię wam co mi pomogło otóż po pierwsze ograniczyłam słodycze jak i mięso (dop. bez tego , ani rusz) po drugie zaczęłam myć buzię mydełkiem z Bambino 3 razy dziennie myję twarz ( koszt około 2 zł) i raz dziennie ( dop. najlepiej wieczorem ) nakładam na całą twarz maść cynkową "Aflofarm" ( koszt . 3 zł)rozsmarowując ją żeby twarz miała lekki odcień bieli pozostawiam tak twarz do samego rana , dlatego nakładam ją przed snem Popołudniu natomiast gdy coś robię np . biegam , czy opalam się używam chusteczek oczyszczających . Podsumowując : Wciągu 5 tygodni pozbyła się tak 3/4 pryszczy i uzyskałam cerę matową , gładką , odpowiednio nawilżoną i promienną . I z każdym dniem jest coraz lepiej ! Jak tak dalej pójdzie to już za może 2 miesiące pozbędę się całkowicie pryszczy ! Mam nadzieję , że pisząc to pomogę komuś
misia_1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.