Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 13:40   #1
Sirith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 72

Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty


Witam,
Parę dni temu miałam robione USG jamy brzusznej i przy okazji okazało się, że w zatoce douglasa mam niewielką ilość płynu. Lekarz przeprowadzający badanie automatycznie stwierdził, że to charakterystycze dla drugiej fazy cyklu, po owulacji. Jednak jest to dla mnie dziwne, gdyż od 5 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne zatem o owulacji nie ma tu chyba mowy. Nie wiem, czy mam się czym niepokoić? Czy tabletki nie trzymają cyklu? Dało mi to do myślenia, gdyż w każdym "tabletkowym cyklu" miałam plamienia lub bolał mnie brzuch jak na okres, tydzień przed wystąpieniem krwawienia z odstawienia, miałam też typowe objawy pms-u - humory, pryszcze etc., dokładnie jak po owulacji... (?)
Sirith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:25   #2
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty

a dlaczego odrazu na usg nie powiedzialas ze bierzesz tabletki anty wtedy moze bys sie czegos dowiedziala... Zawsze tez mozesz sie skonsultowac z ginekologiem . Dziwne ze lekarz wogole ci o tym wspominal , tez mialam kilka razy robione usg i nigdy nie wspominal ze ma jakis plyn lub nie i ze jest to dopowiednie dla ktoregos dnia cyklu. W jakim celu mialas robione to usg?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 07:52   #3
Sirith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 72
Dot.: Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty

Powiedziałam, że zażywam tabletki i lekarz tego nie skomentował jakoś szczególnie, spytał kiedy byłam u ginekologa i jak usłyszał, że 3 tyg temu to urwał temat. No ale mnie to zastanowiło. A usg jamy brzusznej miałam robione w związku z bólami żołądka i innymi dolegliwościami nie związanymi ze sprawami ginekologicznymi.
Sirith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 16:54   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty

A który to był dzień cyklu tzn przyjmowania tabletek i jakie tabletki?Ile je bierzesz, robiłaś próby wątrobowe?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 17:52   #5
Sirith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 72
Dot.: Płyn w zatoce douglasa a zażywanie tabletek anty

No właśnie rozpoczynałam ostatni, trzeci tydzień tabletek, czyli tak jakby by sie zgadzało czasowo. Zażywam Novynette od 5 miesięcy (jeszcze gdyż od następnego miesiąca zmieniam na Madinette - te plamienia srodcykliczne i trądzik występujący okresowo za każdym razem mnie znięchęciły do nich). Proby watrobowe robiłam, przed rozpoczęciem zażywania, (były ok) oraz tydzien temu i wyszły nawet lepsze niż za pierwszym razem. Cóż, nie będę się chyba przejmować ani wpędzać w obsesję co do skuteczności działania tabletek ...
Sirith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.