Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 14:13   #451
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;26697577]Która z firm mineralnych ma bazę pod cienie? Tzn prócz Coastal Scents. W Lumiere czy Silk Naturals nie widzę, jest tylko taka do mieszania z cieniem, by powstal eyeliner (SN). Szukam czegoś naturalnego, miałam do czynienia z Joko i ArtDeco i niestety podrażniają mi oczy w jakiś sposób. Nie chcę wydawać kaski na Lumene z obawy, że zrobi to samo. Eyelinera też się chyba pozbędę i zainwestuję w jakiś z naturalnym składem (z Silka spotkałam się z pozytywnymi recenzjami). Tusze nie robią mi czegoś takiego, a tu[/QUOTE]
Może samemu zrobić? Na glicerynie się chyba jakiś primer pod cienie robi. Znalazłam jeszcze coś takiego na kolorówce (klik!).
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:16   #452
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

meow ma bazę pod cienie, bardzo fajna wg mnie
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:49   #453
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

ja mam baze i-prime (chyba tak sie nazywa, nie chce mi sie patrzec ) MEOW.. nie mam porownania bo to moja 1 baza, ale jest srednia, tzn cienie sie trzymja dlugo, ale kolory nie sa tak soczyste jak klade po prostu na MIX Cathy (gliceryna woda)..

Ale ostatnio cieniami sie nie maluje, wiec klade baze aby po prostu fajnie oko wygladalo jednolicie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:51   #454
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Widzę, że cera sporo przeszła. Nie masz dużo do krycia, jedynie może być problem z warzeniem się podkładu, bo z tego co widzę masz tłustą cerę, choć to może być efekt po jakimś kremie. Szukaj neutralnych kolorów- bez wybijających się tonów.
Lucy może Cię zapchać, ale to nie jest reguła. Polecam firmę, ale ich podkłady są takie, że albo się je kocha, albo nienawidzi. Z kolorem też będzie ciężko, więc na razie bym sobie odpuściła.
Lumiere możesz spróbować.
Mam przeczucie, że Adorned with Grace byłby strzałem w dziesiątkę, ale to tylko moja sugestia
dziękuję czyli jakie odcienie mam wypróbować? czy te minerały nie są takie suche?
skórę mam mieszaną nie waży się nic ale szybko się błyszczy

jaki primer do tego ? co na wykończenie? i jaką bazę zieloną do tego najlepiej dodać? miałam z EDM mint ale jest za suchy i taki sobie ogólnie szaleństwa nie ma
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:06   #455
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Wojowniczko - ja bym na twoim miejscu również sprawdziła co z nerkami lub wątrobą bo zółta, ciemna lub mocno sina skóra pod oczami wskazuje na problemy własnie z nerkami lub wąrtobą. A hormony przebadaj koniecznie bo to nie jest wynik złego leczenia trądziku... jeśli hormony bedą ok, sprawdz koniecznie nerki.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:15   #456
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję czyli jakie odcienie mam wypróbować? czy te minerały nie są takie suche?
skórę mam mieszaną nie waży się nic ale szybko się błyszczy

jaki primer do tego ? co na wykończenie? i jaką bazę zieloną do tego najlepiej dodać? miałam z EDM mint ale jest za suchy i taki sobie ogólnie szaleństwa nie ma
Na szyi jesteś delikatnie żółta, ale przeważają u Ciebie tony neutralne, zwłaszcza do widać na skroni i dekolcie. Bardzo podobny kolor skóry do mojej, ale wydaje mi się, że moja jest ciutkę bardziej oliwkową.
Myślę, że powinnaś szukać najjaśniejszych, ale warto wziąć próbkę np. w dwóch poziomach. Prosiłabym o inne dziewczyny, żeby się wypowiedziały na temat poziomu, który by pasował.

Adorned with Grace- Peace 2.5
Pixie- 0 Breena, może 0 Calista
Meow- 0 Ocicat
Blushe- French Vanilla
Lumiere- Fair Neutral (w każdej formule kolor jest nieco inny)
W Lucy zapewne Pale Olive, pewnie ze Snow White. Kolory się dopasowują, ale może się okazać, że mają zbyt wybijające się tony.

Wnioskuje ze zdjęcia, to są tylko moje sugestie. Może się okazać, że w rzeczywistości jesteś bardziej oliwkowa i np. w Pixie będziesz potrzebowała Ayperi. Są jeszcze inne firmy, ale te uważam za godne uwagi. Obcowałam ze wszystkimi, prócz Pixie.

Pixie ma w ofercie zielony korektor ma bazie olei. Obawiam się, że mógłby się zapchać. Radzę szukać korektorów sypkich ze składnikiem, który nadaje cremowość (np. puder jedwabny, steraynian magnesu, azotek boru). Mam zielony korektor z Blushe, który nawet sobie chwalę , ale punktowo. Myślę, że może się okazać za ciężki na większe obszary.

O primerze i pudrze wykończeniowym ciężko mi napisać, bo nie kupuję ich od firm. Wolę zrobić sama . Polecane jako primer jest puder perłowy, można go z czymś zmieszać. W wykończeniówce np. krzemionka lub puder bambusowy (to praktycznie to samo), odpowiednikiem tego produktu też może być puder ryżowy. Trzeba poczytać
Jako primer spodobał mi się green tea z Sweet Scents, hide a pore tejże firmy posłużyłby tak samo. Ale mnie po tym wysypuje

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-05-04 o 21:30
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:47   #457
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;26697577]Która z firm mineralnych ma bazę pod cienie? Tzn prócz Coastal Scents. W Lumiere czy Silk Naturals nie widzę, jest tylko taka do mieszania z cieniem, by powstal eyeliner (SN). Szukam czegoś naturalnego, miałam do czynienia z Joko i ArtDeco i niestety podrażniają mi oczy w jakiś sposób. Nie chcę wydawać kaski na Lumene z obawy, że zrobi to samo. Eyelinera też się chyba pozbędę i zainwestuję w jakiś z naturalnym składem (z Silka spotkałam się z pozytywnymi recenzjami). Tusze nie robią mi czegoś takiego, a tu[/QUOTE]

sporo firm ma:
  • Detrivore cosmetics - rózne opinie
  • Earthen Glow Minerals - firmy nie ma ale na wymiankowym jest

  • Heavenlynaturalbeauty
  • Pure Luxe
  • meow -ja juz pisano.
kiedyś jeszcze na Aromaleigh była bardzo polecana.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 22:53   #458
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Wojowniczko - ja bym na twoim miejscu również sprawdziła co z nerkami lub wątrobą bo zółta, ciemna lub mocno sina skóra pod oczami wskazuje na problemy własnie z nerkami lub wąrtobą. A hormony przebadaj koniecznie bo to nie jest wynik złego leczenia trądziku... jeśli hormony bedą ok, sprawdz koniecznie nerki.
wątroba podobno ok ale jeszcze lepiej faktycznie sprawdzić , z nerkami coś tam mam ale nic strasznego się nie dzieje , wybiorę się do lekarza 1 kontaktu może da jakieś skierowanie na badania
ale z tymi hormonami to faktycznie warto by było aż się boję ...

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Na szyi jesteś delikatnie żółta, ale przeważają u Ciebie tony neutralne, zwłaszcza do widać na skroni i dekolcie. Bardzo podobny kolor skóry do mojej, ale wydaje mi się, że moja jest ciutkę bardziej oliwkową.
Myślę, że powinnaś szukać najjaśniejszych, ale warto wziąć próbkę np. w dwóch poziomach. Prosiłabym o inne dziewczyny, żeby się wypowiedziały na temat poziomu, który by pasował.

Adorned with Grace- Peace 2.5
Pixie- 0 Breena, może 0 Calista
Meow- 0 Ocicat
Blushe- French Vanilla
Lumiere- Fair Neutral (w każdej formule kolor jest nieco inny)
W Lucy zapewne Pale Olive, pewnie ze Snow White. Kolory się dopasowują, ale może się okazać, że mają zbyt wybijające się tony.

Wnioskuje ze zdjęcia, to są tylko moje sugestie. Może się okazać, że w rzeczywistości jesteś bardziej oliwkowa i np. w Pixie będziesz potrzebowała Ayperi. Są jeszcze inne firmy, ale te uważam za godne uwagi. Obcowałam ze wszystkimi, prócz Pixie.

Pixie ma w ofercie zielony korektor ma bazie olei. Obawiam się, że mógłby się zapchać. Radzę szukać korektorów sypkich ze składnikiem, który nadaje cremowość (np. puder jedwabny, steraynian magnesu, azotek boru). Mam zielony korektor z Blushe, który nawet sobie chwalę , ale punktowo. Myślę, że może się okazać za ciężki na większe obszary.

O primerze i pudrze wykończeniowym ciężko mi napisać, bo nie kupuję ich od firm. Wolę zrobić sama . Polecane jako primer jest puder perłowy, można go z czymś zmieszać. W wykończeniówce np. krzemionka lub puder bambusowy (to praktycznie to samo), odpowiednikiem tego produktu też może być puder ryżowy. Trzeba poczytać
Jako primer spodobał mi się green tea z Sweet Scents, hide a pore tejże firmy posłużyłby tak samo. Ale mnie po tym wysypuje
faktycznie jestem lekko żółta na szyi ale pozostałe miejsce idealnie opisałaś , nie jestem bardziej oliwkowa
czy w ogóle taki korektor kremowy istnieje? wypisałaś składniki rozumiem że nie ma całościowo takiego produktu tylko trzeba zmieszać?

dziękuję za propozycje tylko jeszcze nie ogarniam tych formuł pełno ich

puder perłowy i bambusowy rozumiem że z biochemii urody? dziękuję za wszelką pomoc

to green tea mam strasznie suche i zero zmniejszenia zaczerwienienia :/


ach i miałam próbkę Blusche- French Vanilla formuła full matte foundation, za jasny wyglądałam jak trupek typowy a po drugie suchy nie zgrywał się zupełnie :/ i odcinał

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-05-05 o 13:27
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:38   #459
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
faktycznie jestem lekko żółta na szyi ale pozostałe miejsce idealnie opisałaś , nie jestem bardziej oliwkowa
czy w ogóle taki korektor kremowy istnieje? wypisałaś składniki rozumiem że nie ma całościowo takiego produktu tylko trzeba zmieszać?

dziękuję za propozycje tylko jeszcze nie ogarniam tych formuł pełno ich

puder perłowy i bambusowy rozumiem że z biochemii urody? dziękuję za wszelką pomoc

to green tea mam strasznie suche i zero zmniejszenia zaczerwienienia :/


ach i miałam próbkę Blusche- French Vanilla formuła full matte foundation, za jasny wyglądałam jak trupek typowy a po drugie suchy nie zgrywał się zupełnie :/ i odcinał
Nie trzeba mieszać, wystarczy zobaczyć skład. Oczywiście jego kremowość zależy od stężenia wykorzystanych składników, o którym nie wiemy. Możemy szacować ile go jest patrząc na miejsce danego składnika w składzie. Można samemu zrobić korektor.
Osobiście wolę kupić. Dla siebie robię tylko kosmetyk, jeśli nie trzeba dodawać pigmentu . Czyli w moim przypadku primer, puder wykończeniowy, który nie nadaje koloru.

Perłowy i bambusowy jest na biochemii. Jeśli chcesz używać owe pudry samodzielnie to polecam mało nakładać, bo mogą wysuszać . Jednakże to nie jest reguła.

Green Tea choć jest zielony, nie znaczy, że będzie miał zasosowanie jak korektor. Ten kolor to nie pigmenty, a naturalna barwa ekstraktu z zielonej herbaty.

French Vanilla za jasny? Nie wiem jak z Adorned with Grace, ale w innych firmach zerówki mogą okazać się za jasne.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 16:49   #460
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzięki dziewczyny, póki co dorwałam bazę EGM na tym wymiankowym.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 01:35   #461
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieszać, wystarczy zobaczyć skład. Oczywiście jego kremowość zależy od stężenia wykorzystanych składników, o którym nie wiemy. Możemy szacować ile go jest patrząc na miejsce danego składnika w składzie. Można samemu zrobić korektor.
Osobiście wolę kupić. Dla siebie robię tylko kosmetyk, jeśli nie trzeba dodawać pigmentu . Czyli w moim przypadku primer, puder wykończeniowy, który nie nadaje koloru.

Perłowy i bambusowy jest na biochemii. Jeśli chcesz używać owe pudry samodzielnie to polecam mało nakładać, bo mogą wysuszać . Jednakże to nie jest reguła.

Green Tea choć jest zielony, nie znaczy, że będzie miał zasosowanie jak korektor. Ten kolor to nie pigmenty, a naturalna barwa ekstraktu z zielonej herbaty.

French Vanilla za jasny? Nie wiem jak z Adorned with Grace, ale w innych firmach zerówki mogą okazać się za jasne.

a czy są jakieś choćby lekko kremowe zielone korektory prócz tego Pixi? znalazłam jeszcze z Luminere

perłowy i bambusowy chcę używać z owym pudrem mineralnym same nie bo nic by nie przykryły :/ niestety

French Vanilla niestety za jasny :/ jestem jasna ale w nim wyglądałam zbyt jasno, tak nienaturalnie, poza tym jak nie pomalowałam się na szyi się odcinała tym lekko żółtym tonem co na zdjęciach wyglądało tragicznie - biała twarz szyja żółtawa zastanawiam się czy nie powinnam w brązy jasne celować ... już sama nie wiem przepraszam że tak zamęczam :/

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-05-06 o 01:48
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 07:32   #462
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
a czy są jakieś choćby lekko kremowe zielone korektory prócz tego Pixi? znalazłam jeszcze z Luminere

perłowy i bambusowy chcę używać z owym pudrem mineralnym same nie bo nic by nie przykryły :/ niestety

French Vanilla niestety za jasny :/ jestem jasna ale w nim wyglądałam zbyt jasno, tak nienaturalnie, poza tym jak nie pomalowałam się na szyi się odcinała tym lekko żółtym tonem co na zdjęciach wyglądało tragicznie - biała twarz szyja żółtawa zastanawiam się czy nie powinnam w brązy jasne celować ... już sama nie wiem przepraszam że tak zamęczam :/
Nie męczysz
Lumiere ma kremowe, ale to nie są korygujące. Zielony mają tylko sypki, chyba, że weszło coś nowego do oferty. Silk Naturals ma zielony korektor na bazie masła awokado.
"Solo" miałam na myśli, że 100% danego produktu nakładane. Wiem, że z podkładem, ale chodziło mi o np. 80% pudru perłowego, 20% pudru jedwabnego.
Co w takim razie szukaj jasnych brudnych żółci.
Czyli jeszcze
Adorned with Grace- Faith, (Love, Hope)... Możliwe, że dopiero mix okaże się dopasowany.
Pixie- Ayperi, Tinkerbell
Meow- Abyssinian, Korat
Lumiere- Golden, możliwe, że mix z Neutralem

W takim razie Lucy Pale Olive powinno pasować
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:36   #463
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie męczysz
Lumiere ma kremowe, ale to nie są korygujące. Zielony mają tylko sypki, chyba, że weszło coś nowego do oferty. Silk Naturals ma zielony korektor na bazie masła awokado.
"Solo" miałam na myśli, że 100% danego produktu nakładane. Wiem, że z podkładem, ale chodziło mi o np. 80% pudru perłowego, 20% pudru jedwabnego.
Co w takim razie szukaj jasnych brudnych żółci.
Czyli jeszcze
Adorned with Grace- Faith, (Love, Hope)... Możliwe, że dopiero mix okaże się dopasowany.
Pixie- Ayperi, Tinkerbell
Meow- Abyssinian, Korat
Lumiere- Golden, możliwe, że mix z Neutralem

W takim razie Lucy Pale Olive powinno pasować
ach czyli muszę te dwa składniki pomieszać - nie wiedziałam
wiesz ja się boje tych żółtych żeby nie wyglądać znowu a la żółtaczka :/ tradycyjne podkłady celowały w brąz naprawdę powinnam w te żółte? iść? i jeszcze jaka jest różnica pomiędzy tymi goldenami a olivkowymi odcieniami?

dziękuję za wszelkie rady


przejrzałam wstępnie Pixi wyszło mi do zamówienia 11 próbek trochę dużo
wybrałam Brenna 0 i 1
Calista 0 i 1
Ailive 0 i 1
Aubrey 0 i 1
Trixie 0 i 1
Ayperi 1

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-05-07 o 21:07
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 23:33   #464
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, czy w Polsce dostanę kosmetyki laury mercier?
Podkład laura mercier mineralny ma tak dobre opinie, że postanowiłam go spóbować, ale nie widziałam nigdy kosmetyków LM w Polsce, więc może Wy wiecie, czy są dostępne w jakichś drogeriach?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:03   #465
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witajcie,

dawno mnie tu nie było... Przybyła masa tematów, a moje ulubione EDM nie wysyła do polski

Czy mogłybyście skierować mnie do tematu, w którym mogłabym znaleźć porównanie podkładów i znaleźć odpowiedź na pytanie: czym mogę zastąpić moje sweet almond o-glow
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 19:49   #466
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
ach czyli muszę te dwa składniki pomieszać - nie wiedziałam
wiesz ja się boje tych żółtych żeby nie wyglądać znowu a la żółtaczka :/ tradycyjne podkłady celowały w brąz naprawdę powinnam w te żółte? iść? i jeszcze jaka jest różnica pomiędzy tymi goldenami a olivkowymi odcieniami?

dziękuję za wszelkie rady


przejrzałam wstępnie Pixi wyszło mi do zamówienia 11 próbek trochę dużo
wybrałam Brenna 0 i 1
Calista 0 i 1
Ailive 0 i 1
Aubrey 0 i 1
Trixie 0 i 1
Ayperi 1
Typowych żółtków nie bierz, tylko takie oliwkowe, neutralno- żółte. Jeśli są kolory oliwkowe, ale bez żółtych tonów, czyli takie szare neutrale, to można wziąć jeszcze żółtka i zmieszać. Dużo firm oferuje custom mixy, czyli np. można wziąć pół na pół szaraka z żółcią
Chętnie będę Ci radzić, ale to już na PW, jeśli będziesz miała wątpliwości do konkretnych kolorów. Z tego co widzę, szukasz kolorów, które dla mnie są najbardziej dopasowane. W tym, że chyba jestem nieco bledsza.

Jeśli bardzo chcesz mało wydać na próbki, to radzę wziąć tylko na poziomie 1, bo jeśli będą za jasne albo za ciemne to zawsze można wziąć pełen wymiar o ton ciemniejszy lub jaśniejszy.
Breena - jeśli okaże się za bardzo oliwkowa, jako biga można wziąć Calista
Ayperi - jeśli okaże się za mało oliwkowa, jako biga można wziąć Tinkerbell

To jest moja propozycja najbardziej minimalistyczna.
P.S. Odnośnie tego, co podkreśliłam. Zależy jakiej firmie. Np. Golden w Lumiere, to ciepły odzień, a w Meow Abyssinian to taka chłodna, delikatna żółć.

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-05-08 o 19:52
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:41   #467
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Witajcie,

dawno mnie tu nie było... Przybyła masa tematów, a moje ulubione EDM nie wysyła do polski

Czy mogłybyście skierować mnie do tematu, w którym mogłabym znaleźć porównanie podkładów i znaleźć odpowiedź na pytanie: czym mogę zastąpić moje sweet almond o-glow
przeszukaj watek EDM,
dziewczyny podpowiadały zbiezne kolory,
nie wiem czy akurat tego odcienia.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:54   #468
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Typowych żółtków nie bierz, tylko takie oliwkowe, neutralno- żółte. Jeśli są kolory oliwkowe, ale bez żółtych tonów, czyli takie szare neutrale, to można wziąć jeszcze żółtka i zmieszać. Dużo firm oferuje custom mixy, czyli np. można wziąć pół na pół szaraka z żółcią
Chętnie będę Ci radzić, ale to już na PW, jeśli będziesz miała wątpliwości do konkretnych kolorów. Z tego co widzę, szukasz kolorów, które dla mnie są najbardziej dopasowane. W tym, że chyba jestem nieco bledsza.

Jeśli bardzo chcesz mało wydać na próbki, to radzę wziąć tylko na poziomie 1, bo jeśli będą za jasne albo za ciemne to zawsze można wziąć pełen wymiar o ton ciemniejszy lub jaśniejszy.
Breena - jeśli okaże się za bardzo oliwkowa, jako biga można wziąć Calista
Ayperi - jeśli okaże się za mało oliwkowa, jako biga można wziąć Tinkerbell

To jest moja propozycja najbardziej minimalistyczna.
P.S. Odnośnie tego, co podkreśliłam. Zależy jakiej firmie. Np. Golden w Lumiere, to ciepły odzień, a w Meow Abyssinian to taka chłodna, delikatna żółć.

hej

http://www.lookfantastic.com/beauty/...rly-light.html aktualnie mam ten odcień przesyłam w załączniku foto w tym podkładzie (malowałam się na szybko stąd tak niezbyt) i proszę doradź albo taki sam w pixi i w lumiere na początek lub jeśli mi nie pasuje to jakiś inny z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201105084536 w BM.jpg (87,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105084521 w BM.jpg (130,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105084518 w BM.jpg (108,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105084527 w BM.jpg (104,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201104244475.jpg (118,3 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-05-10 o 11:14
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:23   #469
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
hej

http://www.lookfantastic.com/beauty/...rly-light.html aktualnie mam ten odcień przesyłam w załączniku foto w tym podkładzie (malowałam się na szybko stąd tak niezbyt) i proszę doradź albo taki sam w pixi i w lumiere na początek lub jeśli mi nie pasuje to jakiś inny z góry dziękuję za pomoc
W Pixie to takie, które wybrałaś- beże . Przygaszone i chłodne.
W Lumiere Neutral (to taki przygaszony beż), możesz też spróbować Beige.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:33   #470
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nie wiecie gdzie kupić minerały firmy laura mercier?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:36   #471
milva37
Raczkowanie
 
Avatar milva37
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 154
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

dziewczyny! Mam pytanie. Starałam się znaleźć odpowiedź gdzieś na forum, ale nic nie znalazłam. Wiem, że podkład mineralny zawiera naturalny filtr UV, ale czy zawiera go wystarczająco dużo, żeby można było nie stosować kremu z filtrem? Moja twarz nie chce współpracować z filtrami. Sam makijaż mineralny wygląda pięknie i naturalnie (i ukrywa większość moich problemów), podczas gdy ten sam makijaż nałożony na filtr wygląda dramatycznie, warzy się, ściera i w ogóle dramat Więc sobie pomyślałam, że może sam podkład wystarczy?
__________________
wymiana kosmetyczna -> KLIK
milva37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:18   #472
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez milva37 Pokaż wiadomość
dziewczyny! Mam pytanie. Starałam się znaleźć odpowiedź gdzieś na forum, ale nic nie znalazłam. Wiem, że podkład mineralny zawiera naturalny filtr UV, ale czy zawiera go wystarczająco dużo, żeby można było nie stosować kremu z filtrem? Moja twarz nie chce współpracować z filtrami. Sam makijaż mineralny wygląda pięknie i naturalnie (i ukrywa większość moich problemów), podczas gdy ten sam makijaż nałożony na filtr wygląda dramatycznie, warzy się, ściera i w ogóle dramat Więc sobie pomyślałam, że może sam podkład wystarczy?
Z tego co wiem, podkłady mineralne mają max. spf 20, ale zależy w jakiej ilości jest nałożony.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 14:08   #473
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez milva37 Pokaż wiadomość
dziewczyny! Mam pytanie. Starałam się znaleźć odpowiedź gdzieś na forum, ale nic nie znalazłam. Wiem, że podkład mineralny zawiera naturalny filtr UV, ale czy zawiera go wystarczająco dużo, żeby można było nie stosować kremu z filtrem? Moja twarz nie chce współpracować z filtrami. Sam makijaż mineralny wygląda pięknie i naturalnie (i ukrywa większość moich problemów), podczas gdy ten sam makijaż nałożony na filtr wygląda dramatycznie, warzy się, ściera i w ogóle dramat Więc sobie pomyślałam, że może sam podkład wystarczy?
Spróbuj wybierać kremy z filtrem mineralnym a nie chemicznym (maja je na pewno kosmetyki dla niemowląt np. Ziajka), bo sam podkład+puder mineralny daje tylko filtr w przybliżeniu SPF5

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, podkłady mineralne mają max. spf 20, ale zależy w jakiej ilości jest nałożony.
Taki filtr daje tylko "czysta" biel tytanowa
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 21:58   #474
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Coś niesamowitego
http://www.youtube.com/watch?v=mGU8d...&feature=share

Wiem że jest długie ale na prawdę warto oglądnąć!
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 00:37   #475
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Coś niesamowitego
http://www.youtube.com/watch?v=mGU8d...&feature=share

Wiem że jest długie ale na prawdę warto oglądnąć!

świetneee
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 09:07   #476
milva37
Raczkowanie
 
Avatar milva37
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 154
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

dzięki za odpowiedź eh... no to idę szukać filtra :/
__________________
wymiana kosmetyczna -> KLIK
milva37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 18:53   #477
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Coś niesamowitego
http://www.youtube.com/watch?v=mGU8d...&feature=share

Wiem że jest długie ale na prawdę warto oglądnąć!
Bo student potrafi!

Gdybym o tym wiedziała, to bym pojechała! Is, zachęcam Cię do informowania na forum o takich wydarzeniach
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 19:55   #478
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Przypomnę za rok (i wyciągnę na kawe!)
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 20:49   #479
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez tova1 Pokaż wiadomość
Spróbuj wybierać kremy z filtrem mineralnym a nie chemicznym (maja je na pewno kosmetyki dla niemowląt np. Ziajka), bo sam podkład+puder mineralny daje tylko filtr w przybliżeniu SPF5

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------



Taki filtr daje tylko "czysta" biel tytanowa
Ziajka jest filtrem , której barierę uv stanowią głównie filtry chemiczne, a do filtrów mineralnych należy jeszcze tlenek cynku.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:37   #480
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Przypomnę za rok (i wyciągnę na kawe!)
Trzymam za słowo
A propos kawy... Macie jakieś ciekawe palarnie kawy, gdzie można kupić lub wypić na miejscu?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.