OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 17:02   #61
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja też, ja też chcę się zapisać i śledzić ten wspaniały wątek. Jeszcze nie eksperymentowałam, ale jak tylko zakupię olejki to zacznę
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:38   #62
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Poczytuję ten wątek i mam co raz większą ochotę spróbować,ale oleju żadnego nie mam,mam rycynowy,ale nie mam z czym zmieszać.Można z oliwką HIPP,tam chyba tylko naturalne oleje są?
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:39   #63
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

nooo - ten watek to dla mnie - jestem maniaczka takich eksperymentów - w wolnej chwili poczytam.
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 18:03   #64
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
ja też, ja też chcę się zapisać i śledzić ten wspaniały wątek. Jeszcze nie eksperymentowałam, ale jak tylko zakupię olejki to zacznę
Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
nooo - ten watek to dla mnie - jestem maniaczka takich eksperymentów - w wolnej chwili poczytam.
Zapraszamy, zapraszamy
Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Poczytuję ten wątek i mam co raz większą ochotę spróbować,ale oleju żadnego nie mam,mam rycynowy,ale nie mam z czym zmieszać.Można z oliwką HIPP,tam chyba tylko naturalne oleje są?
Możesz mieszać z oliwką Hipp nawet wymieniłam ją w pierwszym poście jako możliwą "bazę"
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 18:50   #65
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czy mogę po OCM zmyć dokłądnie resztki oleju żelem babydream albo plynem micealarnym biodermy? czy to bez sensu?
A po co robić demakijaż po bardzo dokładnym demakijażu?
Ten olej o dziwo dość dokładnie się zmywa z twarzy. Trzeba tylko kilka razy przetrzeć buzie tym gorącym ręcznikiem. A reszta się wchłania.

A jednak robię demakijaż przed (własnoręcznie robionym olejkiem), a OMC stosuję dodatkowo, aby oczyścić pory... (ale jeszcze nie wiem czy to działa)
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:28   #66
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja również stosuję tą metodę od tygodnia i jestem z niej zadowolona. Skóra jest dobrze oczyszczona i taka gładziutka. Używam do tego celu mieszanki różnych olejów (winogronowy, sezamowy, z ryżu i rycynowy) a wczoraj przetestowałam olej krokoszowy z rycynowym.
Myślicie, że dobrze kombinuję, czy też przesadzam z tymi mieszankami?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:39   #67
toplaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dopisuję się

Dziewczyny, jesteście genialne
Zastosowałam OCM już 2 razy i już za pierwszym widziałam efekty, które były wręcz powalające Pory wyraźnie oczyszczone - jeszcze mi trochę zaskórników zostało, ale poznikały podskórne, czyli zamknięte zaskórniki. Twarz jest wyraźnie gładsza, dobrze oczyszczona, zniknęły jak ręką odjął suche skórki (efekt stosowania Atredermu 2 razy w tygodniu)
Moja twarz wygląda lepiej niż kiedykolwiek i nawet TŻ to zauważył.

Ja robię OCM na mieszance oleju rycynowego (chciałam dokładnego oczywszczenia i dałam 50%), kilkunastu kropel oleju tamanu (strasznie gęsty i nie chciało mi się go więcej wyciskać z butelki) i oliwki dla dzieci Babydream. Pomimo ze nie polecacie tej oliwki, nic innego nie miałam, ale wkrótce przyjdzie do mnie macerat brzozowy z Mazideł. Olej rycynowy kupiłam za 18 zł 100 ml w aptece, ale to taki specjalny dla celów kosmetycznych, a nie dla przeczyszczenia. Może i przepłaciłam, ale nie mieli innego u mnie w aptece. Działa super, ale następnym razem kupię chyba tańszy.

Oleje nakładam 2 razy - po drugim nałożeniu wchodzę pod prysznic. Ścieram ściereczką z mikrofibry, którą namaczam w gorącej wodzie z kranu. Nie chce mi się bawić w gotowanie wody.

Efekt jest super i zamierzam stosować nadal, tym bardziej, że wcale nie zajmuje dużo więcej czasu niż zwykłe oczyszczanie i demakijaż
toplaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 19:41   #68
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, jakie konkretnie widzicie efekty?
Ja narazie cieszę sie z tego, że nie wyskakują mi nowe niespodzianki, buzia jest nawilżona i nie przetluszcza ssię już tak szybko (zawsze to było dla mnie ogromnym problemem....)
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:55   #69
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie konkretnie widzicie efekty?
Ja narazie cieszę sie z tego, że nie wyskakują mi nowe niespodzianki, buzia jest nawilżona i nie przetluszcza ssię już tak szybko (zawsze to było dla mnie ogromnym problemem....)
Ja mam ważenie że zaskórniaki są mniej widoczne, jeden który był zamknięty zupełnie zniknął, też mniej się przetłuszczam jeśli wyskoczą mi jakieś krostki (zdarza się - zwłaszcza jeśli nie użyłam ocm a w międzyczasie zaliczyłam jakąś imprezę) to ocm mi jakby te krosty odtyka i "wyciąga" wszystkie brudy więc goją się samoistnie bez żadnych kremów, maści, itp
Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Ja również stosuję tą metodę od tygodnia i jestem z niej zadowolona. Skóra jest dobrze oczyszczona i taka gładziutka. Używam do tego celu mieszanki różnych olejów (winogronowy, sezamowy, z ryżu i rycynowy) a wczoraj przetestowałam olej krokoszowy z rycynowym.
Myślicie, że dobrze kombinuję, czy też przesadzam z tymi mieszankami?
A kombinuj do woli w końcu na tym polega biochemia ważne tylko zeby był rycynowy a resztę możesz dostosowywać do swoich potrzeb
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:32   #70
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Widzę że wątek na m się szybko rozwija

Ogólnie się zastanawiam po co wymyślono te wszystkie sztuczydła :żele,pianki,toniki na alkoholu itd itd skoro ta metoda na pewno jest od, że tak powiem momentu kiedy ludzie się myć zaczęli.

Mam wrażenie że ludzkość zamiast iść na przód to się cofa. Rzeczy które są wytworem współczesności często bardziej szkodą niż pomagają. A my skaczemy z radości kiedy wracamy do czegoś co jest naturalne i znane od wieków. Czasem mi się wydaje że skończy się tak jak w komedii "Idiocracy" i pola uprawne będziemy podlewać napojem energetycznym i dziwić się czemu nic nie rośnie

Taki mały offtopik ale jednak coś ma na rzeczy
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 06:48   #71
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy ktos jeszcze mógłby powiedziec, jak sie ma sprawa ocm-filtry?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 08:47   #72
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Widzę że wątek na m się szybko rozwija

Ogólnie się zastanawiam po co wymyślono te wszystkie sztuczydła :żele,pianki,toniki na alkoholu itd itd skoro ta metoda na pewno jest od, że tak powiem momentu kiedy ludzie się myć zaczęli.

Mam wrażenie że ludzkość zamiast iść na przód to się cofa. Rzeczy które są wytworem współczesności często bardziej szkodą niż pomagają. A my skaczemy z radości kiedy wracamy do czegoś co jest naturalne i znane od wieków. Czasem mi się wydaje że skończy się tak jak w komedii "Idiocracy" i pola uprawne będziemy podlewać napojem energetycznym i dziwić się czemu nic nie rośnie

Taki mały offtopik ale jednak coś ma na rzeczy
Dlaczego? Zeby ktos mogl zarobic na tym
Pamietam kiedys mielismy zajecia z angielskiego o lorealu ktory wchodzil na rynek chinski. Babka od angola powiedziala: a po co? przeciez chinskie, naturalne kosmetyki sa doskonale. Ale skosnookie panie chca sie bardzo do europejek upodabniac wiec kupuja...marketning..te sprawy
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 09:24   #73
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Pewnie moje pytania beda dosc glupie ale chce sie upewnic
1. Czy moge do ocm uzyc oleju z pachnotki z zsk?
2. Jaka proporcja bedzie najlepsza na poczatek dla cery tlustej ale wrazliwej, mocno zanieczyszczonej?
3. Co po ocm? Stosujecie jakis krem czy cos na noc czy zostawia sie po wszystkim twarz w spokoju?
4. Co rano? Tez ocm?
5. Czy sa jakies zadowolone z ocm wizazanki z cera nieco naczynkowa?

Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedzi
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:11   #74
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Czy ktos jeszcze mógłby powiedziec, jak sie ma sprawa ocm-filtry?
Ja filtry zmywam tylko olejkiem, a już przy OCM to bajka Najpierw moczę twarz, nakładam trochę olejku i spłukuję pierwszą warstwe. Następnie nakładam znów olejek i masuję. Na to ciepła ściereczka. Chwilę trzymam, wycieram delikatnie, a na koniec przemywam twarz chłodną wodą i jest cacy

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Pewnie moje pytania beda dosc glupie ale chce sie upewnic
1. Czy moge do ocm uzyc oleju z pachnotki z zsk?
2. Jaka proporcja bedzie najlepsza na poczatek dla cery tlustej ale wrazliwej, mocno zanieczyszczonej?
3. Co po ocm? Stosujecie jakis krem czy cos na noc czy zostawia sie po wszystkim twarz w spokoju?
4. Co rano? Tez ocm?
5. Czy sa jakies zadowolone z ocm wizazanki z cera nieco naczynkowa?

Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedzi
1. Używam właśnie pachnotki zmieszanej z olejem słonecznikowym i emulgatorem. Bardzo sobie chwalę

2. Ja przecieram twarz tylko hydrolatem kocankowym

3. Woda termalna Chyba, że czujesz potrzebę dokładniejszego umycia to może sam olejek, ale już nie OCM?

4. Mam skłonności do naczynek. Na razie brak popękanych, ale są rozszerzone na policzkach. Po OCM nie widzę zmian na gorsze, ale używam ciepłego ręcznika nie gorącego i trzymam raczej krótko, bo szybko stygnie.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:15   #75
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Pewnie moje pytania beda dosc glupie ale chce sie upewnic
1. Czy moge do ocm uzyc oleju z pachnotki z zsk?
tak tylko oczywiście dodaj do niego rycyny
Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
2. Jaka proporcja bedzie najlepsza na poczatek dla cery tlustej ale wrazliwej, mocno zanieczyszczonej?
20 -30 % rycyny
Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
3. Co po ocm? Stosujecie jakis krem czy cos na noc czy zostawia sie po wszystkim twarz w spokoju?
Ja używam jeszcze potem jakiegoś kremidła/oleju, jak nie używałam to rano było mi za sucho na buźce, ale to trzeba przetestować na własnej skórze bo niektórzy nie potrzebują jeszcze kremikowania po OCM
Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
4. Co rano? Tez ocm?
ocm na rano nie jest polecana, ja przemywam tylko twarz tonikiem i na to filtr rano twarz nadal jest czysta, wystarczy tylko zetrzeć ewentualne farfocle z poduszki i tonik się do tego sprawdza
Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
5. Czy sa jakies zadowolone z ocm wizazanki z cera nieco naczynkowa?
Ja mam nieco naczynową cerę, ale tylko na nosie i mam lekko widoczne żyły na policzkach, ale na razie nic się z nimi nie dzieje
Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Dlaczego? Zeby ktos mogl zarobic na tym
Pamietam kiedys mielismy zajecia z angielskiego o lorealu ktory wchodzil na rynek chinski. Babka od angola powiedziala: a po co? przeciez chinskie, naturalne kosmetyki sa doskonale. Ale skosnookie panie chca sie bardzo do europejek upodabniac wiec kupuja...marketning..te sprawy
No to napewno... w dzisiejszych czasach to reklama napędza wszystko każdy kit i badziewie można ludziom wcisnąć jeśli ma ładne opakowanie dlatego ja jestem zwolenniczką kosmetyków albo naturalnych albo aptecznych (zwłaszcza tych nierozreklamowanych)...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:26   #76
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez toplaska Pokaż wiadomość
Dopisuję się

Oleje nakładam 2 razy - po drugim nałożeniu wchodzę pod prysznic. Ścieram ściereczką z mikrofibry, którą namaczam w gorącej wodzie z kranu. Nie chce mi się bawić w gotowanie wody.

Efekt jest super i zamierzam stosować nadal, tym bardziej, że wcale nie zajmuje dużo więcej czasu niż zwykłe oczyszczanie i demakijaż
zgadzam sie z Tobą całkowicie też używam wody z kranu i OCM wydaje mi się nawet szybsze niż "porządny" demakijaż kilkoma różnymi produktami, które wymagają kolejnych kilku do użycia po nich plus jeszcze coś tam na koniec

the light ... jak to mówią marketing dźwignią handlu ... niestety my nadal często gęsto dajmy się na to nabrać jak Indianie na świecidełka i dobrowolnie robimy sobie kuku

karolamaria 89 masz zupełną rację cieszymy się jak dzieci bo wydaje nam się, że coś odkryłyśmy, szkoda tylko, że dla niektórych jest to trochę za późno i potem całymi latami muszą leczyć cerę z tego co zrobiły z nią koncerny kosmetyczne....

moja babcia /88 lat/ będąc w szpitalu notorycznie była pytana przez panie doktor i pielęgniarki co robi, że ma taką piękną cerę... hihihi /faktycznie / a ona w życiu żadnych kremów nie używała tylko po każdym myciu /mieszkała na wsi/przemywała twarz mlekiem... proste i w jej wypadku baaaardzo skuteczne

moja skóra kocha natomiast OMC i olejki

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-12 o 10:32
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:37   #77
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ghost19 i viki1988, dzieki za szybka odpowiedz na moje pytania
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:43   #78
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
tak tylko oczywiście dodaj do niego rycyny
No to napewno... w dzisiejszych czasach to reklama napędza wszystko każdy kit i badziewie można ludziom wcisnąć jeśli ma ładne opakowanie dlatego ja jestem zwolenniczką kosmetyków albo naturalnych albo aptecznych (zwłaszcza tych nierozreklamowanych)...
czytałam kiedyś bardzo ciekawy artykuł na temat produktów/kosmetyków aptecznych i o zgrozo okazuje się, że sposób dystrybucji jak wiemy zależy wyłącznie od firmy... natomiast nasze prawo nie ma specjalnych obostrzeń jeśli chodzi o wymagania dotyczące kosmetyków sprzedawanych w aptekach...
czyli kosmetyki apteczne równie dobrze mogą być gorszej jakości niż drogeryjne czy biedronkowe..... często producenci decydują się na dystrybucję apteczną, bo nam konsumentom kojarzą się one z produktami lepszej jakości ....w końcu są sprzedawane w aptekach przez farmaceutów czyli ludzi teoretycznie kompetentnych z lekami na receptę itd
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:11   #79
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
czytałam kiedyś bardzo ciekawy artykuł na temat produktów/kosmetyków aptecznych i o zgrozo okazuje się, że sposób dystrybucji jak wiemy zależy wyłącznie od firmy... natomiast nasze prawo nie ma specjalnych obostrzeń jeśli chodzi o wymagania dotyczące kosmetyków sprzedawanych w aptekach...
czyli kosmetyki apteczne równie dobrze mogą być gorszej jakości niż drogeryjne czy biedronkowe..... często producenci decydują się na dystrybucję apteczną, bo nam konsumentom kojarzą się one z produktami lepszej jakości ....w końcu są sprzedawane w aptekach przez farmaceutów czyli ludzi teoretycznie kompetentnych z lekami na receptę itd
na prawdę? a dasz linka do tego artykułu? wydaje mi się że nawet jeśli nie ma żadnych regulacji ustawowych w tym temacie to apteki same dbają o jakośc kosmetyków w nich sprzedawanych...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 11:18   #80
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
na prawdę? a dasz linka do tego artykułu? wydaje mi się że nawet jeśli nie ma żadnych regulacji ustawowych w tym temacie to apteki same dbają o jakośc kosmetyków w nich sprzedawanych...
niestety nie mam linka bo to jakieś pół roku temu wyczytałam pamiętam, że byłam w szoku i zaczęłam sceptycznie podchodzić do kosmetyków aptecznych które wcześniej uważałam za pewniaki... czy apteki dbają??? hmmm. ... niestety myślę, że przede wszystkim o własny zysk jak każda firma .... sprzedają to na co jest popyt plus na czym mają dobra marżę ...

tu znalazłam poradnik dla aptekarzy/jak wciskać nam drogie kosmetyki/ hihihi podoba mi się kilka ostatnich zdań... mówi dużo o naszej naiwności... http://www.nazdrowie.pl/artykul/kosm...z-gornej-polki


o tu piszą o regulacjach prawnych;
http://wiadomoscikosmetyczne.pl/content/view/2396/

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-12 o 11:28
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 11:43   #81
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
przy OCM generalnie nie powinno się detergentów używać, a po nim to już w ogóle bez sensu... Twoja skóra tego nie potrzebuje

Ghost19, możesz używać oleju z emulgatorem ważne żeby nie było detergentu
Ale tylko podczas wykonywania OCM? Na drugi dzień rano mogę żelem lub płynem micelarnym umyć twarz? Bo kurczę jakoś bez tego sie nie widzę Mam trądzikową i zanieczyszczona cerę

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-06-12 o 11:52
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 12:03   #82
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
niestety nie mam linka bo to jakieś pół roku temu wyczytałam pamiętam, że byłam w szoku i zaczęłam sceptycznie podchodzić do kosmetyków aptecznych które wcześniej uważałam za pewniaki... czy apteki dbają??? hmmm. ... niestety myślę, że przede wszystkim o własny zysk jak każda firma .... sprzedają to na co jest popyt plus na czym mają dobra marżę ...

tu znalazłam poradnik dla aptekarzy/jak wciskać nam drogie kosmetyki/ hihihi podoba mi się kilka ostatnich zdań... mówi dużo o naszej naiwności... http://www.nazdrowie.pl/artykul/kosm...z-gornej-polki


o tu piszą o regulacjach prawnych;
http://wiadomoscikosmetyczne.pl/content/view/2396/
No faktycznie, obczytałam ten artykuł i ustawę... problem polega na tym że nawet kosmetyki sprzedawane w aptekach podlegają ustawie o kosmetykach a nie o farmaceutykach... ale przypał dobrze ze w aptekach chociaż sprzedawane filtry są stabilne ]
Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ale tylko podczas wykonywania OCM? Na drugi dzień rano mogę żelem lub płynem micelarnym umyć twarz? Bo kurczę jakoś bez tego sie nie widzę Mam trądzikową i zanieczyszczona cerę
A czemu Cie tak bardzo do tych detergentów ciągnie?

edit: spróbuj choć raz zrobić tak jak tu piszemy, gwarantuję ze cera będzie czysta i detergenty nie będą potrzebne
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-06-12 o 12:05
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 12:21   #83
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ale tylko podczas wykonywania OCM? Na drugi dzień rano mogę żelem lub płynem micelarnym umyć twarz? Bo kurczę jakoś bez tego sie nie widzę Mam trądzikową i zanieczyszczona cerę
spróbuj ją rano nie myc detergentami niepotrzebnie tylko ją wodą termalną potraktować przez kilka dni i zobacz co sie stanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
problem polega na tym że nawet kosmetyki sprzedawane w aptekach podlegają ustawie o kosmetykach a nie o farmaceutykach...
dokładnie o to mi chodzi a tak być nie powinno!!!!! bo to jakby celowe wprowadzanie w błąd, do tego jeszcze zagrywki merchandisingowe i nie dość że jesteśmy spłukane to budzimy się z twarzą jak o pomstę wołającą

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-13 o 11:51
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 12:54   #84
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No faktycznie, obczytałam ten artykuł i ustawę... problem polega na tym że nawet kosmetyki sprzedawane w aptekach podlegają ustawie o kosmetykach a nie o farmaceutykach... ale przypał dobrze ze w aptekach chociaż sprzedawane filtry są stabilne ]
A czemu Cie tak bardzo do tych detergentów ciągnie?

edit: spróbuj choć raz zrobić tak jak tu piszemy, gwarantuję ze cera będzie czysta i detergenty nie będą potrzebne
Czyli rano mogę użyć do oczyszczenia ewentualnie toniku lub hydrolatu i potem normalnie jakis krem?

A gdy będę miała dzień bez OCM to później rano też bez detergentów?

Mam tez taki problem, że czasem pół dnia chodzę bez makijażu i cera zaczyna sie świecić i przetłuszczac a np. na wieczor chce nalozyc makijaz to wtedy tez oczyscic ja hydrolatem np.?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:08   #85
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kupilam olej rycynowy ale na buteleczce napisane jest ze to "Oleum Ricini" a na zsk olej rycynowy to "Ricinus Communis", a jak jest z waszymi olejami? bo nie wiem czy mam tego uzywac, no i jezcze ta malo zachecajaca informacja o tym ze to srodek na zaparcia... poprostu nie wiem czy kupilam to co trzeba
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:16   #86
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czyli rano mogę użyć do oczyszczenia ewentualnie toniku lub hydrolatu i potem normalnie jakis krem?

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
A gdy będę miała dzień bez OCM to później rano też bez detergentów?
rano bez, wieczorem, jeśli masz makijaż, to możesz zmyć jakimś żelem, ale jeśli nie mas zto moze się okazać że wystarczy przemycie samą wodą/hydrolatem
Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Mam tez taki problem, że czasem pół dnia chodzę bez makijażu i cera zaczyna sie świecić i przetłuszczac a np. na wieczor chce nalozyc makijaz to wtedy tez oczyscic ja hydrolatem np.?

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Kupilam olej rycynowy ale na buteleczce napisane jest ze to "Oleum Ricini" a na zsk olej rycynowy to "Ricinus Communis", a jak jest z waszymi olejami? bo nie wiem czy mam tego uzywac, no i jezcze ta malo zachecajaca informacja o tym ze to srodek na zaparcia... poprostu nie wiem czy kupilam to co trzeba
tak, kupiłaś to co trzeba ;D
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:19   #87
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

uff dzieki za odpowiedz, musialam sie upewnic
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:24   #88
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość


rano bez, wieczorem, jeśli masz makijaż, to możesz zmyć jakimś żelem, ale jeśli nie mas zto moze się okazać że wystarczy przemycie samą wodą/hydrolatem



tak, kupiłaś to co trzeba ;D
a płynem micelarnym?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:00   #89
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
a płynem micelarnym?
też natomisat przed/po OCM nie użyać detergentów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:18   #90
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

takie krotkie pytanie: olej rycynowy - jakikolwiek z apteki??
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny

Edytowane przez Kinaa1
Czas edycji: 2010-06-12 o 15:26
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.