Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 14:48   #511
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Nieco lepsza dla zmysłu węchu jest maść sudocream - ma ona białą, gęstą konsystencję oraz antyseptyczne działanie. Po niej również ranki szybciej się goją, maść dobrze łagodzi odpażenia - nawet te od butów oraz dobrze natłuszcza skórę - dzieki temu naskórek sie nie łuszczy I co najważniejsze preparat nie powoduje alergii
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:15   #512
kwiatuszek030990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

a czy wogole mam szanse zeby to mi sie wygoilo do slubu albo zeby to jakos przyzwoicie wygladalo, a zaznaczam ze te ranki mnie strasznie swedza , staram sie nie nosic obuwia takiego by mi ich nie obcieralo???(slub za 2 tyg.)a mam to juz 4 dni;(
kwiatuszek030990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:37   #513
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

To zawsze zależy przedewszystkim od twojego ciała. Różne osoby inaczej się leczą. Pozostaje Ci tylko czekać i nie nadwyrężać chorych miejsc. Nie przesadzaj tylko zabardzo z pielęgnacją, czasem to też może zaszkodzić. Poprostu daj ciałku się zrgenerować, cudu nie sprawisz niestety.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:41   #514
ania198936
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Od kilku miesięcy mam odcisk na stopie (pod najmniejszym palcem). Stosowałam ABE, plastry i jakąś maść i nie pomogło. Poszłam do lekarza i dał mi skierowanie do chirurga na usunięcie odcisku. Trochę się boję tego zabiegu. Moze któraś z Was miała juz z tym styczność i wie ile mniej wiecej trwa to usuwanie?
ania198936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 17:49   #515
madzia309
Raczkowanie
 
Avatar madzia309
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miejscowosc koło Kielc
Wiadomości: 41
Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

10 Km na bieżni - efekt - czerwony odcisk.

Okolo 20 min po siłowni patrze a tu odcisk

Bolec nie boli - czy to cos powaznego - czy to wymaga konsultacji lekarza ?

O jutrzejszym treningu oczwisice mowy nie ma. Pragne jeszcze dodac ze to byl trzeci dzien pod rząd biegania.

http://img510.imageshack.us/img510/7/dsc00553s.jpg
madzia309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 23:36   #516
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

jakiś taki dziwny jest - > żywo czerwony wybrać się do lekarza i zapytać.

a i widzę modzelki ci się porobiły te o żółtym kolorze -> delikatnie pumeksem zetrzeć bądź omegą jak masz i zastosować preparaty złuszczające i zmiękczające.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 23:38   #517
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

a masz dobre buty do cwiczen? ja mialam podobny problem od zlych butow :/
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 00:06   #518
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

Jak na moje oko to, to jest odparzenie. Boli Cię jak dotkniesz? Jest takie gorące?
Miałam takie coś w ilości 4, po dwa na stópkę To było w wakacje, więc zostało mi wtedy chodzenie tylko w japoneczkach. Bolało cholernie, goiło się bardzo wolno - około 3 tygodni, może dłużej. Ale ja tego niczym nie smarowałam, bo szczerze to bałam się. Ale może Ty spróbujesz jakimiś maściami na podrażnienia, tylko nie wysuszającymi.
Pozdrawiam ;*
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 02:17   #519
madzia309
Raczkowanie
 
Avatar madzia309
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miejscowosc koło Kielc
Wiadomości: 41
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

Nie butow specjalnych nie mam - zwykle adidasy.

To jak dotykam to nie boli- jak chodze tez nie bardzo. Jak przyciskam to jakby krew sie przelewala - mysle ze jakby przebic to to te kilka kropel wyleci ? co myslicie ?
madzia309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 11:54   #520
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

To nie jest normalny odcisk który można przebić. Tym bardziej,że nie widać tam żadnego płynu.
Moim zdaniem to odparzenie, chociaż też dziwne,skoro nie odczuwasz bólu.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 00:56   #521
madzia309
Raczkowanie
 
Avatar madzia309
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miejscowosc koło Kielc
Wiadomości: 41
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

Zrobilam to kilka dni temu, przebilam leciutko - wycinelam kilka kropelek i wygladalo jak odcink ... teraz juz sie ladnie goic zaczyna.

Bolec nie bolalo i nie boli .

Pozdrowionka
madzia309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 08:16   #522
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Czerwony odcisk na pięcie (FOTO)

Moze to po prostu bylo odparzenie.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 13:50   #523
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Brzydkie stopy

Podbijam wątek

Mam podobny problem, z tym, że nie tylko ze stopami, ale z całym ciałem. Jak gdzieś miałam poważniejszego strupka, oparzyłam się, otarłam czy właśnie na stopie miałam odcisk- kilka lat mi znika takie przebarwienie. Mam kilka poodciskowych brązowych plam na stopach- co z nimi zrobić? Czy jakaś maść na blizny zda egzamin, żeby to rozjaśnić?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:49   #524
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że zrobiło ci się odparzenie i ci skóra odeszła. Teraz masz wgłębienie na i mm czerwone? Ja swego czasu doprawiłam się podobnie glanami. Nowy zakup, a ja się na pierwsze wyjście wyprawiłam na dzień do Krakowa. Oj nie miałam pięt w zasadzie ^^. Ja się leczyłam maścią Tormentiol i zajęło to miesiąc z tym, że obdarte było do krwi. Co najważniejsze nie zrobiły mi się blizny. Maść polecam, szybciej się po niej wszelkie ranki goją. Znieczula i odkaża. W prawdzie jest wyjątkowo brudząca i zapach nie każdemu może odpowiadać, ale powinna pomóc.
troszke odswieze watek. Mam podobne otarcia czy oparzenia jak wyzej opisane. Zrobily mi sie jakies dwa tygodnie temu po zakupie nowych trampek (zwyczajne). Nie wiem jak one sa skonstruowane w kazdym razie cos z tylu mnie choilernie obcieralo i skonczylo sie na tym, ze zszedl mi naskorek i teraz skora sie za bardzo goic nie chce zaklejalam to plastrami Urgo czy jakos takie w plastikowym pudeleczku... smieszna maz na ranie tworza i nawte niezle sie goilo. Problem w tym, ze na ta pore roku mam w sumie tylko te tramposze, zimowki mi sie zniszczyly, a reszta do baleriny i buty wiosenno-letnie. Wiec bede ciagle draznic ta rane... nie wiem co zrobic zeby szybciej sie to goilo
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:42   #525
miha28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

Cześć dziewczyny
Od chodzenia w niewygodnych butach ze zwężanymi czóbkami zrobiły mi się odciski na środkowym i serdecznym palcu nóg. Odciski mają kształt bąbelków na wieżchniej stronie palców, jednakże nie są one wypełnione wodą tylko mają postać zgrubiałej skóry. Na serdecznym palcu mam 2- jeden nad drugim. Jeden jest miękki, drugi twardy. Wiecie może czy jest to w ogóle do usunięcia?
miha28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:52   #526
Marcin1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Odcisk

Witam. Otóż od jakoś około miesiąca mam odcisk na palcu u stopu. Ostatnio zakupiłem w aptece jakąś maść, lecz nie wiem czemu, ale po niej zrobił mi się na palcu dużo większy obszar takiej jakby przesuszonej skóry. Czy ktoś może mi coś poradzić?

Dzisiaj również próbowałem plastry, ale po nałożeniu po około 10 minutach strasznie mnie zaczęło piec.


Tutaj zdjęcie odcisku, jeżeli to jest w ogóle odcisk :/
http://img17.imageshack.us/img17/1636/foto0273g.jpg
Marcin1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:23   #527
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: Odcisk

idź lepiej do lekarza z tym albo nasmaruj mascią na odciski, naklej na to plaster i nos jak najdluzej, najlepiej 3 dni W między czasie nakładaj nową warstwę maści i na to znówuż plaster
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 15:14   #528
Anna80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: Odcisk

Hej. No, powiem Ci, że szczerze współczuję tego na paluszku... zdjecie nie jest wyraźne ale jak dla mnie to jakby odparzenie (bąbel) a nie odcisk, bo odchodzi Ci skóra a nie ma tam rdzenia jak to jest w przypadku odcisków. Polecam wizytę u dermatologa bo miejsce wystąpienia zmiany jest dokuczliwe a lekarz szybko coś zaradzi i na 100% nie powinien tego rozcinać, bo może sie wdać zakażenie. Jeśli masz w okolicy gabinet podologiczny to udaj sie tam pozdrawiam
PS. Nie smaruj tego maścią na odciski w żadnym wypadku, bo tylko pogorszysz sobie stan. Takie maści mają działanie "wyżerające" że tak to nazwę...
__________________
Anna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:42   #529
postulantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Brzydkie stopy

Jeżeli macie odciski z korzeniami, to warto zainwestować w płyn do usuwania odcisków i zgrubiałej skóry ' ACERIN '. Chyba można go kupic bez recepty. ;-)
postulantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 18:16   #530
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Unhappy Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Proszę pomóżcie mi ! mam problem z sinymi placami na piętach po odciskach. Problem zaczal sie trzy lata temu gdy poszlam na studniowke w niewygodnych butach a nie mialam zadnych rajstop. Po kilku dniach pojawily sie odciski na pietach. Meczylam sie z nimi chyba dwa lata az wkoncu je usunelam, ale teraz w tych miejscach mam sine plamy i piety wygladaj jakby byly brudne. Jestem totalnie zrezygnowana bo bardzo lubie odkryte buciki a teraz jak je nosic...z takimi pietami stosowalam rozne kremy zluszczajace, zmiekczajace, peelingi, kremy na grzybice, cepan bo pomyslalam ze moze mi wybieli te miejsca, moczylam nogi w wodzie z sola, robila kuracje z cytryny...i nic moze troszke lepiej wygladaja ale i tak widac gdy jest zimno robia sie sine gdy jest cieplo znow sa czerwone...widzialam ze niektorzy tez mieli taki problem...ale czy ktos to wyleczyl....? prosze o pomoc...moze ktos zna jakies specyfiki ktore doprowadza moje piety do zdrowego wygladu pozdrawiam wszystkich ...
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 20:10   #531
Anna P.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 15
Modzele pod stopami

Pod jedną stopą zrobiły mi się modzele- twarde zgrubienia, które bardzo bolą podczas chodzenia. Byłam u dermatologa i zamroził mi te zgrubienia ciekłym azotem, ale chyba są one dość grube z korzeniami, bo skóra zeszła, a boli nadal przy chodzeniu. Proszę o radę jak pozbyć się tego świństwa.
Anna P. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 11:16   #532
haneczka34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

A ja mam takie szerokie odciski na całej szerokości stopy. Z przodu tak jakby rozciaga się taką poduszką a i są też na pięcie. Nie są bolesne ale nigdy nie znikają do końca jak się skropbie. Lepiej trzeć pumeksem ale mowie - do konca nie moge tego usunac. Jest to problem bo wyglada okropnie tza zolte pięty.
haneczka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 10:33   #533
jeanette13
Raczkowanie
 
Avatar jeanette13
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 98
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hej dziewczyny!
Ja tez mam okropny problem z odciskiem. zawsze dbalam o stopki, codziennie krem itp ale wystarczylo raz zle dobrac buty i juz odcisk sie zrobil
Mecze sie z nim juz ladnych kilka miesiecy. Probowalam zamrazac, wycinac. Teraz smaruje plynem Acerin. Po codziennym moczeniu i smarowaniu probuje usunac odcisk ale schodzi tylko czesc, a te czarne korzenie nie chca wyjsc! HELP? A tych korzeni to juz 6 naliczylam, siedza gleboko i strasznie bola przy ucisku! Juz nie wiem jak to zrobic.
A najgorsze jest to ze mieszkam w Anglii i nawet bylam z tym u lekarza ktory powiedzial ze odcisku absolutnie nie wolno ruszac ani wycinac. moge miec to nawet przez 2 lata i moze bolec ale ruszac nie wolno! Glupi jakis chyba bo wiem ze w Polsce mozna to usunac chirurgicznie - a tutaj nie chca mi pomoc
Ah, pomecze sie jeszcze z tym acerinem - z tego co piszecie to powinna sie smarowac i smarowac az samo wyjdzie - chociaz jakos czarno to widze zeby te wszystkie glebokie korzenie same wyszly...
co mi mozecie doradzic?

Edytowane przez jeanette13
Czas edycji: 2010-06-07 o 10:34
jeanette13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:34   #534
freyaori
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Brzydkie stopy

Jak przekonać chłopaka by nosił japonki lub sandały ?? Mój chlopak twierdzi ,ze ma fatalne stopy . Że ma krzywe palce i inne tego typu problemy . ja z kolei twierdze ,zę jak na faceta to ma całkiem zadbane stopy i nie ma co je ukrywać w nieprzewiewnych adidasach . Co myślicie ?? jak go przekonać ? Ewentualnie czy macie jakies porady by naprostować mu te palce ?? ja rozumie by to baba miała kompleksy ,ale gość?? radzcie mi tu moje drogie . w załaczniku jego fotka , którą teoretycznie obiecałam nikomu nie pokazywać
freyaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:35   #535
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez jeanette13 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Ja tez mam okropny problem z odciskiem. zawsze dbalam o stopki, codziennie krem itp ale wystarczylo raz zle dobrac buty i juz odcisk sie zrobil
Mecze sie z nim juz ladnych kilka miesiecy. Probowalam zamrazac, wycinac. Teraz smaruje plynem Acerin. Po codziennym moczeniu i smarowaniu probuje usunac odcisk ale schodzi tylko czesc, a te czarne korzenie nie chca wyjsc! HELP? A tych korzeni to juz 6 naliczylam, siedza gleboko i strasznie bola przy ucisku! Juz nie wiem jak to zrobic.
A najgorsze jest to ze mieszkam w Anglii i nawet bylam z tym u lekarza ktory powiedzial ze odcisku absolutnie nie wolno ruszac ani wycinac. moge miec to nawet przez 2 lata i moze bolec ale ruszac nie wolno! Glupi jakis chyba bo wiem ze w Polsce mozna to usunac chirurgicznie - a tutaj nie chca mi pomoc
Ah, pomecze sie jeszcze z tym acerinem - z tego co piszecie to powinna sie smarowac i smarowac az samo wyjdzie - chociaz jakos czarno to widze zeby te wszystkie glebokie korzenie same wyszly...
co mi mozecie doradzic?
hej Kochana! ja tez mialam odciski tylko ze bez korzeni ale tez sie z nimi meczylam chyba 2 lata;/ uzywalam duofilmu tylko trzeba pamietac zeby nie zrywac tego dac odciskom troche sie namoczyc i smarowac regularnie...bylam kilka razy u dermatologa i powiedziala mi wkoncu pani doktor ze stopy to jest taka czesc ciala ze naprawde trzeba cierpliwosci nawet czasami kilku lat by je wyleczyc bo one wciaz sa narazone na odciski bakterie brud itp ;/ takze nie zalamuj sie ja juz walcze ze swoimi 3 lata jak usunelam odciski to znow mi zostaly sine placki i wygladaja jakby byly brude ;/ ale coz bede walczyc dalej ;/ pozdrawiam
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 10:22   #536
jeanette13
Raczkowanie
 
Avatar jeanette13
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 98
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Dzieki Rata! kochana jestes!
bo u mnie to wlasnie z cierpliwoscia jest najgorzej. Ja to posmaruje i najlepiej na drugi dzien juz sprawdzam czy to schodzi Bo jak smaruje kilka dni pod rzad to juz mi sie takie duze i odstajace robi ze strasznie boli przy chodzeniu. a moze by to tak pumeksem troszke z wierzchu??
No niestety trzeba sie pomeczyc. sprobuje teraz regularnie moczyc i smarowac az moze samo troche odejdzie. Najgorsze jest to ze to w takim miejscu ze ciagle boli - bez wzgledu na to jak postawicz stope
A tu lato idzie a stopki nie do pokazywania
no nic - musimy sie przemeczyc. Ale jak piszesz ze az 2 lata sie z tym meczysz to powiem szczerze ze troszke mnie to przeraza. Ja bym chciala juz sie pozbyc tego cholerstwa
Pozdrawiam!
jeanette13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:19   #537
olc
Raczkowanie
 
Avatar olc
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: południe...
Wiadomości: 312
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Czuję, że na stopie robi mi się odcisk.. albo inne podskórne zgrubienie.. ale dopiero się robi więc chciałam coś szybko zarazić, żeby TO zdusić w zarodku... znacie jakieś sprawdzone sposoby?
olc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 11:53   #538
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny, zrobiło mi sie na stopach coś takiego jak na zdjęciach Nie wiem co to może byc a co za tym idzie jak to zwalczyc najpierw byl jeden na pięcie ale obecnie mam to po obu stronach pięt i koło duzych palcow możecie mi powiedziec coż to może być?? zdjęcia 1 i 2 są zrobione po wymoczeniu stóp i delikatnym straciu tego tarką, wtedy jest najbardziej widoczne. Na suchych stopach wygląda to tak jak na zdjęciach 3 i 4 Muszę jeszcze powiedziec ze po kapieli wygląda to tragicznie a niedługo wyjeżdzam na wakacje nad wodę Aż mi wstyd to pkazyw bo zawsze miałam ladne stópki - najwidoczniej przsadzilam z pielegnacją Podejrzewam, że sobie to zrobiłam bo niepotrzebnie tarłam te w zasadzie delikatne miejsca tarką Proszę Was o pomoc
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:27   #539
Anna80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Hej, wydaje mi się że przedobrzyłaś... Daj odpocząć stopom i nie trzyj już tą tarką. Smaruj stopy Gehwolem np Lipidro (ma dużo mocznika, nawilży i złagodzi) chyba starłaś sobie do warstwy rozrodczej naskórka... Pewnie bolało... Współczuję.Ja sobie raz starłam na dużym palcu (Omegą i tarką...) , bo mi się robią modzele potem miałam białe plamy, ale przestałam na jakiś czas szorować i jest ok
__________________
Anna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 10:05   #540
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

ja od długich lat chodze tylko na obcasach i zrobiły mi sie modzele na stopach i na duzym palcu po stronie wewnetrznej, czyli tam, gdzie sa najczesciej odciski. Przyznam, nie walczyłam z tym wcale
i ostatnio zaczeło mnie bolec przy dłuzszych spacerach. pumeks, tarka-nic. I...moj TZ ma bardzo sucha skóre. Dostał od dermatolog maśc na recepte ( ona jest robiona na zamówiene) z mocznikiem, masło shea, olej macadarnia oraz hialuronian sodu. Zaczalam smarowac, owijac folie stopy i tak 2 razy dziennie. Pozniej tarłam tarka. I po miesiacu problem zanikł
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.