dziwne zdjęcie..duch?! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 14:37   #31
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Witaj.
Ja zajmuje się zjawiskami paranormalnymi od dziecka. Również fotografowaniem zjawisk (duchów) z powodzeniem. Fotografia cyfrowa sprawia, że ludzie częściej robią zdj., a tzw. duchy manifestują swoją obecność za pomocą właśnie urządzeń takich jak aparaty, magnetofony czy kamery wideo.

Wybrałaś nieodpowiednią stronę. Pytasz niewydarzonych 13latek o opinię - a co one o tym wiedzą? Widziały film duch i są ekspertami? Tu nie znajdziesz odpowiedzi - ja też Ci jej nie dam - dlatego, że te zdj. są zmniejszone i
niewyraźne. Ty wiesz najlepiej co na nich jest, bo masz zdj. w pełnym formacie i najlepszej jakości. To co widać na wizazu nie jest dobre by oceniać. Więc jakim prawem ktoś to w ogóle ocenia i podważa przypuszczenia autorki postu?!

Powiem Ci tyle - zajmuję się tym profesjonalnie od wielu lat. Najpierw potrzeba wiedzy ścisłej w tej dziedzinie, żeby mówić czy to liście czy nie! Rozmiem, że te liście sie przemieszczają w tej samej pozycji - oczodoły i zachowują perspektywę czyli są bliżej są większe są dalej są mniejsze. Sorry, ale trzeba trochę pomyśleć - to do tych odpowiedzi na post.
W swojej pracy badawczej powiem Ci, że nie widziałam takiego rodzaju twarzy - takieś takie oczy trochę hmm niewiem jak to ująć i tak poświata taka niebieska - wygląda to dość dziwnie. Duchy zazwyczaj wyglądają normalnie - chodzi o twarz. Ja mam takie zdjęcia że twarz jest idealna, widać brwi, dokladnie rysy - mogłabym po twarzy odnaleść tą osobę na normalnych zdj. zrobionych jej za życia. Ale tak jak mówię - nie można dawać takich zdj. w gorszej jakości bo można tylko gdybać.
Rozumiem też Twój wstrząs, bo ja też czytałam o robieniu zdj., ale było fajnie dopóki to ktoś robił, natomiast jak ja pierwszy raz zrobiłam to tak byłam wstrząśnięta, że nie chciałam przebywać sama. Tylko ja miałam innego rodzaju zdj. Jeżeli chcesz - napisz do mnie prywatną wiadomość - podam Ci swój mail - wyślesz mi te zdj w orgnale - chętnie zobaczę co tam widać.

Na internecie jest wiele stron różnych badaczy - zerknij. Największe uniwersytety świata zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych - dlatego też potrzeba wiedzy w temacie, żeby w ogóle wygłaszać swoje niczym nie poparte teorie. Niektórym wydaję się że wystaczy powiedzieć duch czy nie duch - ale to niestety nie tak - jest wielę różnych aspektów, o których te osoby pojęcia nie mają. To nadal odnoście liści - co za głupota.

Na przyszłość pytaj doświadczonych a nie jakieś nastki, które pojęcia o tym nie mają.
no coż..moim zdaniem twój post jest obraźliwy- piszesz o Wizażankach jako niedorobionych nastolatkach sorry, ale taka wykształcona jesteś a nie umiesz kulturalnie dyskutować.... zgłaszam to do moderatora.

Co do zjawisk paranormalnych... ja studiuję filozofię, mam też kognitywistykę (tematy świadomości ,samoświadomości, mózgu) i moim zdaniem fakt,że wierzysz w zjawiska paranormalne a ludzi, którzy w to nie wierzą uznajesz za głupków i niedorobionych świadczy tylko o twojej ciasnocie naukowej i światopoglądowej.
Jeśli jesteś taka wykształcona to napewno czytałaś Kanta a jak nie to radzę poczytać Kanta i Rorty'ego).... może wtedy zrozumiesz,że nie widzimy tego co jest nam dane ale widzimy to co chcemy widzieć i mamy w głowie... i tak, na to też są dowody i eksperymenty.
I może zrozumiesz też fakt,że istnieje wielość światopoglądowa i nie ma czegoś takiego jak światopogląd słuszny/niesłuszny....

o relatywiźmie kulturowym/światopoglądowym/społecznym też możesz poczytać wtedy zrozumiesz,że nie ma czegoś takiego jak dowód na istnienie zjawisk paranormalnych czy dowód na istnienie czegokolwiek....
i żeby nie był, nie uważam Cię za głupka tak jak Ty nas. Po prostu zachowujesz się jakbyś pozjadała wszystkie rozumy a jesteś dobra tylko w swojej dziedzinie... czasami trzeba podejść z pokorą do tego czym się zajmujesz i spojrzeć na to z punktu widzenia innych
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:16   #32
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Do założycielki wątku - kurde, masz dziewczyno wyobraźnię, bo ja patrzę na te zdjęcia 5 minut i z lupą szukam tego, o czym ty tutaj piszesz.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:34   #33
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Duchów nie ma! To bliki!!!
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:14   #34
MissMurder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Mówcie co chcecie, ale ja naprawdę coś tam widzę.
Ale ja zawsze miałam bujną wyobraźnię, i czasami wole mojej wyobraźni nie wierzyć.
Szczególnie na drugim zdjęciu - z tyłu widzę jakąś postać (głowe i oczy), która wytwarza jakby strumień światła i w efekcie powstaje taka niebieska twarz pod pachą Anet.
dobra, wiem, głupoty gadam pewnie, ale naprawdę czegoś takiego się tam dopatrzyłam
MissMurder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:22   #35
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
no coż..moim zdaniem twój post jest obraźliwy- piszesz o Wizażankach jako niedorobionych nastolatkach sorry, ale taka wykształcona jesteś a nie umiesz kulturalnie dyskutować.... zgłaszam to do moderatora.

Co do zjawisk paranormalnych... ja studiuję filozofię, mam też kognitywistykę (tematy świadomości ,samoświadomości, mózgu) i moim zdaniem fakt,że wierzysz w zjawiska paranormalne a ludzi, którzy w to nie wierzą uznajesz za głupków i niedorobionych świadczy tylko o twojej ciasnocie naukowej i światopoglądowej.
Jeśli jesteś taka wykształcona to napewno czytałaś Kanta a jak nie to radzę poczytać Kanta i Rorty'ego).... może wtedy zrozumiesz,że nie widzimy tego co jest nam dane ale widzimy to co chcemy widzieć i mamy w głowie... i tak, na to też są dowody i eksperymenty.
I może zrozumiesz też fakt,że istnieje wielość światopoglądowa i nie ma czegoś takiego jak światopogląd słuszny/niesłuszny....

o relatywiźmie kulturowym/światopoglądowym/społecznym też możesz poczytać wtedy zrozumiesz,że nie ma czegoś takiego jak dowód na istnienie zjawisk paranormalnych czy dowód na istnienie czegokolwiek....
i żeby nie był, nie uważam Cię za głupka tak jak Ty nas. Po prostu zachowujesz się jakbyś pozjadała wszystkie rozumy a jesteś dobra tylko w swojej dziedzinie... czasami trzeba podejść z pokorą do tego czym się zajmujesz i spojrzeć na to z punktu widzenia innych
Wrzucasz mi słowa, których nie powiedziałam. Poza tym mój post był dedykowany do autorki tekstu o osobach, które odpowiedziały byle dopiec autorce. Ale jak widać - uderz w stół... itd. i to właśnie była dyskusja. Autorka pytała o opinię, uważam że jeżeli chce się dowiedzieć czegoś konkretnego to powinna pytać na stronach tematycznych, a ta strona taka nie jest. A jeżeli ktoś kogoś obraził to Ty zarzucając mi jakąś ciasnotę umysłu itp.
Nie wkładaj mi słów, których nie powiedziałam czyli czytaj ze zrozumieniem.Uważam sprawę za zamkniętą. Jakim prawem wygłaszasz takie opinie o mnie nie znając mnie "Po prostu zachowujesz się jakbyś pozjadała wszystkie rozumy a jesteś dobra tylko w swojej dziedzinie..." Również zgłosiłam to do moderatora. Nie będziesz mnie obrażała bezkarnie.

Edytowane przez KaKa F
Czas edycji: 2009-01-02 o 17:06
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:25   #36
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

no jak sie uprze to zobaczy ale tak samo mozna jako duchy odberac cienie nie swiatla no i kto powiedzial ze duchom swieca oczy a nie nosy czy uszy to i ta niby twarz jest plaska, nie ma innych zarysow twarzy oprocz owalu i 2 plamek na srodku
sama ogolnie wierze w takie rzeczy ale tutaj nic za bardzo nie widac
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 16:59   #37
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Niestety moim zdaniem twoje duchy to wynik jakości zdjęć, słabego oświetlenia, szumów i marnego sprzętu...;
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 18:04   #38
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
Tak. Niska jakość soczewek i marne lub brak warstw przeciwodblaskowych


nie każdy chodzi z extra wypasionym nikonem D50


Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Do założycielki wątku - kurde, masz dziewczyno wyobraźnię, bo ja patrzę na te zdjęcia 5 minut i z lupą szukam tego, o czym ty tutaj piszesz.
kurde,
a może by tak je powiększyć?



Cytat:
Napisane przez Kathrinesss Pokaż wiadomość
Niestety moim zdaniem twoje duchy to wynik jakości zdjęć, słabego oświetlenia, szumów i marnego sprzętu...;
z pewnoscią jest to za słaby sprzęt jesli chodzi o dopatrywanie się w nim szczegółów




Edt: żałuję, że założyłam tego posta w ogóle, bo zawsze znajdzie się ktos kto znajdzie jakis nonsens, będzie się nasmiewał albo znajdzie sens postu w czyichs zainteresowaniach tudzież czytanych książkach

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-01-02 o 18:17
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:18   #39
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość

nie każdy chodzi z extra wypasionym nikonem D50
To zależy od obiektywu... i zdarza się każdemu.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 18:27   #40
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

kochani bardzo proszę o zwracanie uwagi na to jak się wyrażamy o innych i o nie kłócenie się. proszę jeszcze raz poczytać regulamin forum.
Późnym wieczorem jak wrócę do domu to poczytam wątek i postanowię co zrobić

edit: niestety wlepiłam punkty karne.

---

Do autorki wątku:
Co do zdjęć. Zauważ ze za Tobą po prawej stronie jest lampa. Gdy robi się zdjęcia pod światło/słońce to często zdarzają się tego typu niespodzianki. Spróbuj kiedyś w czasie dnia zrobić zdjęcie słońcu, zobaczysz potem że wyjdzie kilka innych odbitych światełek w różnych miejscach. To samo dzieje się z lampami, ja już tak miałam kilkakrotnie. Gdyby za Tobą nie było tej lampy to wtedy można byłoby się zastanawiać co to jest
__________________

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2009-01-02 o 21:36
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 08:58   #41
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Edt: żałuję, że założyłam tego posta w ogóle, bo zawsze znajdzie się ktos kto znajdzie jakis nonsens, będzie się nasmiewał albo znajdzie sens postu w czyichs zainteresowaniach tudzież czytanych książkach[/quote]


Kochana, dokładnie to chciałam Ci powiedzieć w swoim poście. Nie martw się tym
Proponuję zamknąć ten wątek.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 09:36   #42
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość




kurde,
a może by tak je powiększyć?
kurde,
a może napisałam, że z lupą siedzę?

Każdy widzi to, co CHCE zobaczyć.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:07   #43
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez vanesia1 Pokaż wiadomość
Kaka F, a co myślisz o tym?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=268552&page =6 (post nr.154)
Ja bym powiedziała ze to brudny obiektyw - tez mam zdjęcia z podobnymi 'zjawami" które się nie pojawiały na zdjeciach po przetarciu obiektywu.

(moja odpowiedź nie znaczy że nie wierzę w duchy i różne zjawiska paranormalne)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-01-03 o 15:11
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 15:53   #44
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

To, ze to zdjecie robione jest telefonem dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu, ze widzisz to co chcesz widziec.

Osoba siedzaca w temacie Nokia i software wlasnie sie posikala ze smiechu i powiedziala
'to wina softu, zostaja albo niebieskie plamki albo paski, kupa ludzi ma teraz z tym problem'

Ale cos mi mowi, ze i tak nie uwierzysz.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:15   #45
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Hosenka, dzięki za opinię

Kaka F, niestety mam tylko jedno jedyne zdjęcie, bo w trakcie robienia zdjęć nie przeglądałam ich na bieżąco
Zapewniam, że obiektyw nie był brudny bo bardzo dbam o sprzęt.
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 21:23   #46
significant
Rozeznanie
 
Avatar significant
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Vice City.
Wiadomości: 500
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Trochę się naszukałam, zanim znalazłam owego ducha.
To raczej sprawka wyobraźni przy doszukiwaniu się kształtów, niż zjawisk paranormalnych. Chill out.
significant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:37   #47
House__baby
Zadomowienie
 
Avatar House__baby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 159
GG do House__baby Send a message via Skype™ to House__baby
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Ja tam widziałam od razu to o czym pisze autorka. To się zdarza, wiem po sobie. Kwestia wiary....
House__baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 18:47   #48
agusa23
Raczkowanie
 
Avatar agusa23
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: dziwne zdjęcie..duch?!

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość

Do autorki wątku:
Co do zdjęć. Zauważ ze za Tobą po prawej stronie jest lampa. Gdy robi się zdjęcia pod światło/słońce to często zdarzają się tego typu niespodzianki. Spróbuj kiedyś w czasie dnia zrobić zdjęcie słońcu, zobaczysz potem że wyjdzie kilka innych odbitych światełek w różnych miejscach. To samo dzieje się z lampami, ja już tak miałam kilkakrotnie. Gdyby za Tobą nie było tej lampy to wtedy można byłoby się zastanawiać co to jest
Zgadzam się z olik04. To odblask od lampy. Poza tym zwróć uwagę, że na całym zdjęciu są różne kropeczki (śnieg?). Fotki są poprostu kiepskiej jakości. Czaszka to wg. mnie liście.
__________________
Mój Blog :
http://wyskoczyospodpazurka.blogspot.com/


Zapraszam!





agusa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.