Reklamacja sukienki, czy mam szanse? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-22, 12:16   #1
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840

Reklamacja sukienki, czy mam szanse?


Witam. Mam pewien problem i proszę o pomoc. Sytuacja przedstawia się tak: Tydzień temu kupiłam sukienkę na studniówkę, w cenie 410 zł. Fason jej bardzo mi się podoba, urzekła mnie już zza sklepowej witryny, ciężko taki wogóle gdzieś znaleźć. Nie do końca odpowiadał mi jednak jej kolor i WYRAŹNIE zapytałam pani ekspedientki czy nie byłoby możliwości uszycia bądź sprowadzenia takiej sukienki w innym kolorze. Pani ekspedientka odpowiedziała mi jednak, że jest to jedyna sukienka, kupują sukienki wogóle pojedynczo, żeby się nie powtarzały i inne takie banały, jakie mówi się, gdy chce się coś sprzedać. Kupiłam ją, dlatego właśnie, że była to ponoć jedyna taka sukienka, chociaż jak mówię jej kolor nie do końca mi się podobał. Jakież było moje zdziwienie, gdy spacerując dziś zobaczyłam na witrynie tegoż sklepu sukienkę identyczną, ale... w innym kolorze! Czuję się teraz oszukana.... Rozumiem, że ekspedientka zachwala towar w swoim sklepie, tym bardziej że nie jest to coś taniego, ale ta pani mnie przecież ewidentnie wprowadziła w błąd! Gdyby powiedziała mi, że za tydzień mogą mieć inny kolor tej sukienki napewno bym na nią poczekała.
Czy mam szansę na pozytywne rozpatrzenie reklamacji, którą zamierzam jutro zgłosić? Czy jest to rzeczywiście wprowadzenie w błąd?
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:22   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Reklamacja sukienki, czy mam szanse?

1) reklamacje to się zgłasza jkak towar jest niezgodny z opisem - a sukienka rozumiem jest w stanie idealnym bez wad wiec do zadnej reklamcji podstaw nie masz

2) idź tam normalnie z tą kiecką i zapytaj czy Ci wymienią

3) swoją drogą nie polecam się unosić i kłocić bo w sklepoach sytuacja różnie wyglada i nikomu nie udowodnisz złej woli. Może dwa tygodnie temu była ta sukienka tylko w tym jednym kolorze i nie było szansy sprwadzić innej a po 1,5 tygodnia trafiła się w inny kolorze. Nie masz dowodów na to, że cię ktoś specjalnie wprowadził w błąd i nie możesz ot tak sobie nic wymagać. Musiałabyś kogoś za rączkę złapać ( np. płacisz przy kasie za sukienkę niby jedyną a pani na mankinie jednocześnie wiesza druga w innym kolorze - to mogłabyś mieć pretensje).


wszystko zależy od dobrej woli sklepu
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:27   #3
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Reklamacja sukienki, czy mam szanse?

jesli powie ci ze to niemozliwe zawsze mozesz powiedziec ze oczywiscie rozumiesz, to nie jej wina, wiec chcialabys w zwiazkuz tym porozmawiac z kierownikiem sklepu, moze on ci cos poradzi

upieraj sie, nawet jesli nie bedzie chciala ci dac namiarow - ma obowiazek

i jak mowi eyo badz mila chociazbys chciala babie oczy wydrapac
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:27   #4
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Reklamacja sukienki, czy mam szanse?

iść i się przekonać, inaczej nie da razy

ja bym Ci wymieniła tym bardziej, że w wielu sklepach przyjmują zwroty, jak ciuch nie noszony i z metką

oczywiście masz paragon?
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:14   #5
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Reklamacja sukienki, czy mam szanse?

Mam oczywiście paragon, sukienka ma mętkę, ubierałam ją tylko w sklepie i byłam bardzo zadowolona... aż do dzisiaj.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:25   #6
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Reklamacja sukienki, czy mam szanse?

do reklamacji nie masz podstaw, najwyżej możesz próbować zwrócić
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.