Czym zastąpić cukier (do herbaty)?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 04:45   #1
maruda_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20

Czym zastąpić cukier (do herbaty)??


No właśnie czym? Słodziki odpadają, próbowałam, ale mój organizm nie toleruje aspartamu i tym podobnych substancji słodzących.. Jest mi po nich po prostu nie dobrze. Jakieś pomysły??
Aha, i jeszcze jedno: czy można zastąpić wodę niegazowaną na gazowaną??
pozdrawiam
maruda_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 05:22   #2
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Może fruktoza albo miód? A musisz słodzić? czasami po prostu wystarczy się odzywczaić,herbata bez cukru ma zupełnie inną jakość
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 07:04   #3
moniku69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 66
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

a mnie zawsze to zastanawiało - po co w ogóle przestać używać (w przypadku herbaty/kawy)? każdy człowiek potrzebuje jakiejś dziennej dawki cukru, jak posłodzisz sobie dwie herbatki dziennie, nic się strasznego nie stanie przecież...
gdy byłam na diecie - słodziłam, teraz nadal słodzę, a schudłam bez problemów.
moniku69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 08:54   #4
koniarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 282
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

proponuję miód - jest zdrowszy. A najlepiej w ogóle przestań słodzić - ja tak się przyzwyczaiłam i od paru lat w ogóle nie słodzę , teraz słodzona herbata nawet mi nie smakuje...
koniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 11:00   #5
maruda_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez aklina Pokaż wiadomość
Może fruktoza albo miód? A musisz słodzić? czasami po prostu wystarczy się odzywczaić,herbata bez cukru ma zupełnie inną jakość

No niestety muszę.. Próbowałam bez cukru, potem z małą ilością cukru i jakoś nie daje rady..
A jeszcze jedno: jeśli poslodzę sobie zieloną albo czerwoną herbatę to czy to osłabi jej działanie?
maruda_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 11:29   #6
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

sprobuj owocowych albo aromatyzowanych bez cukru. brzoskwiniowa daje rade, ja sie na niej odzwyczajalam wieki temu
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 11:52   #7
opal99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 48
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Masz 3 opcje tak naprawdę ^^
1. Przełamać się do słodzika, wtedy masz słodkie prawie bezkarnie
2. Słodzić tuczącymi substancjami czyli cukier, miod czy też fruktoza, wszystko to idzie niestety w sadełko.
3. Pić wszystko gorzkie
opal99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 12:26   #8
hala1987
Przyczajenie
 
Avatar hala1987
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez maruda_82 Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno: jeśli poslodzę sobie zieloną albo czerwoną herbatę to czy to osłabi jej działanie?
Nie powinno się słodzić zielonej,czerwonej ani białej herbaty, cukier osłabia jej działanie. Ogólne cukier sprawia że komórki skóry szybciej się starzeją a zielona i biała herbata to "źródło mlodości"...mieszanie jednego z drugim jest bezsensu.
__________________
Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...
hala1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 12:54   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez maruda_82 Pokaż wiadomość
No właśnie czym? Słodziki odpadają, próbowałam, ale mój organizm nie toleruje aspartamu i tym podobnych substancji słodzących.. Jest mi po nich po prostu nie dobrze. Jakieś pomysły??
Aha, i jeszcze jedno: czy można zastąpić wodę niegazowaną na gazowaną??
pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez maruda_82 Pokaż wiadomość
No niestety muszę.. Próbowałam bez cukru, potem z małą ilością cukru i jakoś nie daje rady..
A jeszcze jedno: jeśli poslodzę sobie zieloną albo czerwoną herbatę to czy to osłabi jej działanie?
Wiesz, to moze byc kwestia przywyczajenia - ja kiedys mocno slodzilem i kawe i herbate i nie wyobrazalem sobie tych napojow bez cukru, teraz wole zdecydowanie bez cukru - wrecz powiedzialbym, ze cukier zabija smak kawy/herbaty.

Jesli juz musisz, to sprobuj miodu, najzdrowsza alternatywa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:53   #10
Gabusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 169
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Miałam podobny problem. Piłam czarna herbatę z trzema łyżeczkami cukru i cytryną. Nie pijam kawy, dlatego często piłam po 3-4 herbaty dziennie. Mam sporą nadwagę, dlatego zdecydowałam się na picie czerwonej, zielonej i białej herbaty, których nie muszę słodzić. Początkowo było trudno ale to kwestia przyzwyczajenia.
Gabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:07   #11
maruda_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez hala1987 Pokaż wiadomość
Nie powinno się słodzić zielonej,czerwonej ani białej herbaty, cukier osłabia jej działanie. Ogólne cukier sprawia że komórki skóry szybciej się starzeją a zielona i biała herbata to "źródło mlodości"...mieszanie jednego z drugim jest bezsensu.

Kurcze, no to chyba słodzenie sobie odpuszczę.. Może to faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Zawsze rezygnowałam do dwóch-trzech razach a przecież od razu nic nie ma.. Niestety
A jeszcze jedno, bo pytałam jeszcze o wodę mineralną: ma jakieś wielkie znaczenie przy odchudzaniu jeśli będę pić gazowaną?
maruda_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-22, 18:51   #12
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez maruda_82 Pokaż wiadomość
Kurcze, no to chyba słodzenie sobie odpuszczę.. Może to faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Zawsze rezygnowałam do dwóch-trzech razach a przecież od razu nic nie ma.. Niestety
A jeszcze jedno, bo pytałam jeszcze o wodę mineralną: ma jakieś wielkie znaczenie przy odchudzaniu jeśli będę pić gazowaną?
Nic się nie martw, ja kiedyś słodziłam 4 łyżeczki, teraz tylko zielona bez cukru oczywiście i kawa - też kiedyś słodzona dziś delektuje się nią bez dodawania cukru. :3
A co do wody - nie, to nie ma znaczenia, ta gazowana ma po prostu bąbelki
__________________


plecaczkiem: 7250 km

Edytowane przez zjedzmniebejbe
Czas edycji: 2010-03-22 o 18:53
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:16   #13
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cukier calkowicie zmienia smak herbaty... Ja do zielonej normalnej przyzwyczajalam sie dwa tygodnie pijac ja codziennie bez cukru, teraz ja uwielbiam a probowalas roznych herbat smakowych? jest tak duzy wybor, ze napewno znajdziesz jakas, ktorej nie bedziesz musiala slodzic!
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 09:52   #14
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez hala1987 Pokaż wiadomość
Nie powinno się słodzić zielonej,czerwonej ani białej herbaty, cukier osłabia jej działanie. Ogólne cukier sprawia że komórki skóry szybciej się starzeją a zielona i biała herbata to "źródło mlodości"...mieszanie jednego z drugim jest bezsensu.
Przepraszam za OT ale....



Czy mnie oczy nie mylą? Czy to Halcysko?
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp





Edytowane przez gabka9
Czas edycji: 2010-03-23 o 16:29
gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 13:10   #15
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Może cukier trzcinowy/brązowy??Ewentulanie łyżeczka miodu lub konfitury...?W herbaciarniach mają też specjalne syropy (ale nie czytałam skladu, wiec nie wiem czy zamiana byłaby korzystna).Jedna z Wizażanek wspomniała o herbatach smakowych-może wanilia z truskawką powstrzyma chętkę na dosłodzenie?

Niestety czerwonej, zielonej i białej nie słodz w ogóle, bo traci to sens. Dobroczynne składniki wówczas nie działają!!!

Ja nie słodze już od dawna nieczego (ok.8 lat?)Trudne były pierwsze 2 tygonie, teraz nie wyobrażam sobie jak można słodzić.Nie jestem w stanie wypić posłodzonej herbaty

Możesz spokojnie zamienić wodę z niegazowanej na gazowanej. Dla diety nie ma to wiekszego znaczenia.Fakt-Twój brzuszek bedzie wyglądał gorzej niż koleżanki pijącej niegazowaną (wzdęcia !), możesz też odczuwać większy głód.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:27   #16
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Czym zastąpić cukier (do herbaty)??

Cytat:
Napisane przez maruda_82 Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno, bo pytałam jeszcze o wodę mineralną: ma jakieś wielkie znaczenie przy odchudzaniu jeśli będę pić gazowaną?
Z tego co wiem, to jeżeli nie masz problemów z żołądkiem (np. wrzodów) to możesz pić taką wodą, jaka bardziej Ci smakuje

A co do słodzenia- też kiedyś nie wyobrażałam sobie wypicia gorzkiej herbaty....w tym momencie słodzę tylko kawę (miodem, fruktozą albo cukrem trzcinowym), czarnej herbaty raczej nie piję, bo bez cukru mniej mi smakuje, ale dam radę wypić spokojnie. A co do zielonej/czerwonej/białej- nie jestem w stanie już tego posłodzić TYLKO GORZKA! Hektolitrami dziennie
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.