hemofobia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-05, 20:39   #1
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262

hemofobia


Cześć dziewczyny, mam ogromny problem hemofobię. Generalnie do tego czasu nie była ona dla mnie uciążliwa, jednak teraz na studiach mam kilka przedmiotów, gdzie sporo mówi się o krwi Boję się krwi, baa panicznie się boję, mam dreszcze na samo słowo ''krew'' nie mówiąc już o widoku - wtedy mdleję. Nawet o pobieraniu krwi nie ma mowy . Najgorsze przede mną - kwalifikowana pierwsza pomoc, na pewno nie obejdzie się bez szczegółów o ranach, krwotokach itp. Nie daj Boże jakiś filmik z wypadku. Nie mam pojęcia jak to przetrwać, nie chodzić na zajęcia ale to są ćwiczenia ... rzucić studia? pomóżcie
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:50   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: hemofobia

pomozcie Jej dziewczyny, bo mi bidulka umiera na zajeciach
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:52   #3
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: hemofobia

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam ogromny problem hemofobię. Generalnie do tego czasu nie była ona dla mnie uciążliwa, jednak teraz na studiach mam kilka przedmiotów, gdzie sporo mówi się o krwi Boję się krwi, baa panicznie się boję, mam dreszcze na samo słowo ''krew'' nie mówiąc już o widoku - wtedy mdleję. Nawet o pobieraniu krwi nie ma mowy . Najgorsze przede mną - kwalifikowana pierwsza pomoc, na pewno nie obejdzie się bez szczegółów o ranach, krwotokach itp. Nie daj Boże jakiś filmik z wypadku. Nie mam pojęcia jak to przetrwać, nie chodzić na zajęcia ale to są ćwiczenia ... rzucić studia? pomóżcie

Skoro wiedziałaś o hemofobii to dlaczego wybrałaś studia gdzie jest styczność z krwią????

Nie wiem jak Ci pomóc bo nie wiem czy da się to opanować. Tylko trochę nierozsądnie chyba wybrałaś studia wiedząc o takiej przypadłości.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:01   #4
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: hemofobia

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Skoro wiedziałaś o hemofobii to dlaczego wybrałaś studia gdzie jest styczność z krwią????

Nie wiem jak Ci pomóc bo nie wiem czy da się to opanować. Tylko trochę nierozsądnie chyba wybrałaś studia wiedząc o takiej przypadłości.
Ta fobia ujawniła się w liceum, ale dopiero ostatnio jakoś się nasiliła. Jestem na kierunku : zdrowie publiczne ze specjalnością kosmetologia, nie miałam pojęcia, że tam będzie tylee o krwi
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:23   #5
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: hemofobia

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Ta fobia ujawniła się w liceum, ale dopiero ostatnio jakoś się nasiliła. Jestem na kierunku : zdrowie publiczne ze specjalnością kosmetologia, nie miałam pojęcia, że tam będzie tylee o krwi

Bez złośliwości, ale dlatego właśnie trzeba się zapoznać z siatką studiów.

Ostatnio czytałam wątek dziewczyny, która się dziwiła, że na kosmetologii jest chemia bo ona myślała, że to makijaż i tyle....

Pomyśl czy jesteś w stanie opanować tą fobię. Skonsultuj się może z psychologiem i podejmij decyzję czy potrafisz to opanować czy lepiej rzucić studia.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:28   #6
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: hemofobia

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Bez złośliwości, ale dlatego właśnie trzeba się zapoznać z siatką studiów.

Ostatnio czytałam wątek dziewczyny, która się dziwiła, że na kosmetologii jest chemia bo ona myślała, że to makijaż i tyle....

Pomyśl czy jesteś w stanie opanować tą fobię. Skonsultuj się może z psychologiem i podejmij decyzję czy potrafisz to opanować czy lepiej rzucić studia.
w pełnie się zgadzam.

sam kierunek "zdrowie publiczne" niesie za sobą teoretyczny czy też później praktyczny kontakt z krwią. Hemofobia i studiowanie na tym kierunku to dla mnie jakiś...paradoks? to tak jakby pacyfista wstąpił do al-kaidy.
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:37   #7
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: hemofobia

Dziewczyny ale ja prosiłam o pomoc...
wcześniej nie miałam aż takiego lęku przed krwią, to się dzieje teraz, na studiach. A kosmetologia mi się podoba, gdybym chciała malować, czy nakładać maseczki to poszłabym na zwykłe studium policealne, kosmetyczne. Ja chcę czegoś więcej. Przed rozpoczęciem tych studiów sprawdzałam wykaz przedmiotów i nie było tam mowy o jakiejś kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tylko np: alergologia z immunologią, toksykologia - generalnie dużo chemii a nie krwi ;/. Reasumując, zakładając ten wątek miałam na celu pozyskanie informacji na temat tego jak sobie z tym radzić, jak leczyć. Nie wiem może ktoś to ma, ktoś z tego wyszedł albo chociaż zna osobę która to przezwyciężyła...
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 23:30   #8
Misiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 403
Dot.: hemofobia

A może jakieś spotkania z psychologiem? Z tego co wiem, fobie się leczy...
Nie warto rzucać studiów z powodu lęku. Musisz go przezwyciężyć!

Może wypożycz sobie jakiś "Straszny Film", tam mimo że są jakieś krwawe sceny (chyba), to jest wesoło, może się trochę oswoisz... A jak nie, to tylko psychoterapia.
__________________
Jesteśmy razem
od 10 czerwca 2005 r.

Szczęśliwe Małżeństwo
od 8 maja 2010 r.



Jak wskazówki jednego zegara- mają sens tylko wtedy,
gdy dwie!




Misiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 08:33   #9
Linkier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 90
Dot.: hemofobia

Nie wiem, może jestem w błędzie, ale wydaje mi sie, że ćwiczenia z pierwszej pomocy są na każdym kierunku, tak samo jak BHP więc nawet gdyby wybrała co innego, pierwszą pomoc musiałaby zaliczyć...

Po pomoc najlepiej udaj się do psychologa. To jest chyba najlepsze wyjście, bo rady osób, które tylko intuicyjnie chcialyby Ci coś podpowiedzieć/pomóc raczej na niewiele się zdadzą. Co specjalista to specjalista w końcu. No chyba, że mamy na forum jakiegos prawdziwego psychologa, to bardzo prosimy go o fachową poradę
Linkier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:08   #10
spineeeczka
Raczkowanie
 
Avatar spineeeczka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 68
Question Dot.: hemofobia

To masz przechlapane.

Na stronie głównej masz pytania do psychologa
__________________
Nocą wszystko jest płomienne: gwiazdy, myśli i łzy.......

Edytowane przez spineeeczka
Czas edycji: 2010-03-06 o 16:17
spineeeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:45   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: hemofobia

Cytat:
Napisane przez kruszynka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale ja prosiłam o pomoc...
wcześniej nie miałam aż takiego lęku przed krwią, to się dzieje teraz, na studiach. A kosmetologia mi się podoba, gdybym chciała malować, czy nakładać maseczki to poszłabym na zwykłe studium policealne, kosmetyczne. Ja chcę czegoś więcej. Przed rozpoczęciem tych studiów sprawdzałam wykaz przedmiotów i nie było tam mowy o jakiejś kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tylko np: alergologia z immunologią, toksykologia - generalnie dużo chemii a nie krwi ;/. Reasumując, zakładając ten wątek miałam na celu pozyskanie informacji na temat tego jak sobie z tym radzić, jak leczyć. Nie wiem może ktoś to ma, ktoś z tego wyszedł albo chociaż zna osobę która to przezwyciężyła...
Na kierunkach medycznych zawsze jest kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna.
Ale nie martw się- nie robi tam się sztucznej krwi itp., filmików też z reguły nie ma Duży nacisk kładzie się na resuscytację, opatrunki, a chyba nie będziesz się bała bandaża? Nie wiem jak na kosmetologii, ale na fizjoterapii często też są zajęcia z deskami ortopedycznymi itp.

Wiesz, co mówią ratownicy medyczni? "Ratowniku, nie podniecaj się na widok krwi". I taka prawda, wyluzuj trochę. To tylko trochę elementów morfotycznych krwi i osocze

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2010-03-06 o 17:47
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 11:13   #12
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: hemofobia

Dzięki dziewczyny będę z tym walczyć, zacznę od oswajania się z widokiem krwi.
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:01   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: hemofobia

znalazlam na necie kilka zdjec z krwia...
przygotuj sie na jutro - bede Cie oswajac
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 15:42   #14
Z4koch4na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tam gdzie kłamstwo staje się prawdą ;)
Wiadomości: 134
GG do Z4koch4na
Dot.: hemofobia

Mam podobny problem ; D
Chodzę dopiero do gimnazjum, ale fobia jest silna.
Odkąd pamiętam bałam się widoku krwi, nawet kiedy mówi się o krwi
mdleję. Niedobrze mi nawet gdy o tym piszę, nie raz próbowałam to zwalczyć.
Już w podstawówce na lekcjach techniki, przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej mdlałam pod ławką.
Niestety teraz na biologii mam o tym lekcje, jakoś się trzymam.
Niestety i na technice i na biologii nauczyciele nie zwracają uwagi na to, że jest mi nie dobrze, koledzy z klasy się ze mnie śmieją . Wszyscy myślą, że sobie wyolbrzymiam i ciągle słyszę 'nie przesadzaj', dużo ludzi nabija się ze mnie i specjalnie mi dokucza. Wiem jak to jest i szczerze Ci współczuję
__________________
Bilet do szczęścia proszę, nie nie ulgowy .
Z4koch4na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.