Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-23, 23:38   #511
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja dodaję do całości mieszanki olejek eteryczny naturalny, w ilości do kilku kropel na 200 ml buteleczkę. Nie podrażnia to, a dodaje fajnego zapachu, polecam. Ludzie robią także na bazie hydrolatów, ale tego nie stosowałam
Z jakiej firmy masz ten olejek?
Czy te olejki są ok? http://www.aptekagemini.pl/search?st...h%5Bdetail%5D= bo cena bardzo przyjemna.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Podrożały mydła w Pszczelej .... Nie sprawdzałam wszystkich, ale np banan-kokos kosztuje 15 zł a kosztowało 12 zł tak samo brzoskwiniowe

I nie będzie już akcji z darmową dostawą co miesiąc, ostatnia prawdopodobnie w listopadzie
Skończyły się dobre czasy. Jak zresztą w każdej firmie która zyskuje popularność.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 08:54   #512
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53194806]
- czy ja dobrze widzę, że opakowanie oryginalne jest plastikowe?
Takiego dokładnie szukam po moich ostatnich przygodach ze szklaną buteleczką
To jest dokładnie roztwór tej soli http://biblia.phorum.pl/viewtopic.ph...10cbefe723e59c- ponoć najczystsze zasoby magnezu na świecie i wg mnie nadaje się jako deo lub podkład pod deo, oprócz oczywiście funkcji zasadniczej, czyli dostarczania jonów magnezu, bo chyba z takim zamysłem go nabyłaś [/QUOTE]
O dzięki W końcu zacznę z przekonaniem używać tego magnezu

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Miałaś tylko wersję męską dezodorantu Tom's of maine, czy też damską ? Masz może jakieś porównanie między nimi ?
Używałam tylko damskiej wersji. Męską ma mój facet, ale stoi na półce jeszcze nie zaczęta.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Siarczan magnezu działa łagodniej, chlorek był dla mnie zbyt agresywny (pieczenie, podrażnienie skóry pod pachami). Poza tym chlorku nie powinny używać osoby z dolegliwościami tarczycy. Przy takich schorzeniach unikamy jonów bromu, fluoru, jak i chloru. Jest to bezpieczniejsze dla zdrowia "tarczycowców". Jeśli nie masz problemów z tarczycą spokojnie stosuj chlor, do kąpieli, jak i pod pachy, czy na stopy przed snem.

Ja dodaję do całości mieszanki olejek eteryczny naturalny, w ilości do kilku kropel na 200 ml buteleczkę. Nie podrażnia to, a dodaje fajnego zapachu, polecam. Ludzie robią także na bazie hydrolatów, ale tego nie stosowałam

PS. Dziewczynki pytanie o mydło w kostce Alterra, jak już w temacie jesteśmy od wczoraj Widzę promocję na Alterrę w Rossie, co warte to mydełko, nigdy nie miałam, może pora spróbować? Dawajcie znać proszę.
Ja używam mydeł Alterra do rąk w łazience. Kupuję wg zapachu - głównie sandalwood. Czasami też biorę to nieutralne niebieskie soft. Inne zapachowe mi za bardzo nie pasują.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Robię już roczny raport i buble mnie kosztowały tylko 200 zł. to naprawę dobry wynik
O! Może ja też powinnam zrobić taki raport i podsumować moje kosmetyczne buble
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 10:03   #513
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zawsze do usług
A co jeszcze z nowości było oprócz serum do rzęs??
No to daj znać za jakiś czas, co to za mydło, mam nadzieję, że nie skiepścili
.
Z nowosci to jeszcze kur do rzes ale z pedzelkiem jak w linerze, do tego wymienili podklady i bb creme na nowe produkty. sa nowe korektory sloiczkowe w kremie. Jeden ma wszystkie trzy odcienie i sa tez pojedyncze wersje, ale czy to to samo to nie wiem, bo z tych pojedynczych jeszcze testerow nie bylo.
Tak rozmyslam co jeszcze ...
Zajrzyj na FB, sa zdjecia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 10:30   #514
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Tak cichutko powiem że to przez Twojego bloga Dziekuję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 10:59   #515
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja także kupiłam siarczan ze Stanlabu siedmiowodny Robię z przepisu z Akademii Witalności. Tyle, że trochę zmniejszyłam dawkę siarczanu, bo w przepisowej ilości pozostawia po wyschnięciu białe smugi (w odróżnieniu od chlorku, który z kolei potrafi podrażnić). Daję około 80 g ( odmierzam 50 cm3, jako że 1 cm3 siarczanu magnezu waży 1,68 grama). Odmierzam 200 ml wody, zagotowuję, przestudzam, rozpuszczam siarczan mieszając słomką plastikową i przelewam do butelki. Zaprawiam olejkiem. Gotowe

PS. Co do dawki to ja psikam wedle uznania. Zawsze po przyjściu do domu i prysznicu psikam pachy oraz przed snem ponawiam dawkę, dodatkowo psikając też stopy. Wkładam skarpety i spać

Dziękuję za przepis
Też kupiłam siarczan ze stanlabu (po tym jak sprawdziłam ceny soli epsom i ich gramaturę w aptekach) i do tej pory używałam go tylko do kąpieli stóp. Ale właśnie przed chwilą ukręciłam oliwkę, na razie na 100 ml wody bo tylko taką miałam butelkę. Dodałam olejek rozmarynowy.
Przyszło moje serum i mydełko z florame, ale na razie musi poczekać na swoją kolej aż wykończę to co mam otwarte.


Co do pszczelej, to niestety powtarza się historia z lawendową farmą. Na szczęście podaż na rynku mydeł naturalnych jest coraz większa więc każdy ma wybór.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 12:28   #516
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Przyszla moja paczka z mineralkami od Andrea Biedermann

Po doglebnych testach linera dioptas kupilam pelnowymiarowy i wzielam jeszcze probki dwoch cieni, oberzynowego linery ,brazera i pudru matujacego( ten ostatni kiedys mialam i milo wspominalam, ale cena odstraszyla :-( )

Jak zwykle jestem zachwycona. Pelnowymierowy produkt uzywa sie swietnie ( mam juz liner levine)

na gebie wyporbowalam tez brazer. Tym razem wzialam odcien alra, jako ze to ma byc pasujacy odcien do podkladu, ktory od niej mi pasuje i zupelnie inna bajka. Dawno temu zamowilam probke , tego pierwszego poala i wygladalam jak wymorusana. Te brazery sa dosc ciemne, ale jednak jak widac odcien ma znaczenie. Nakladalam skunksem i sobie krzywdy nie zrobilam. Teraz mam zagwostke, bo podoba mi sie ichni roz mooka, ktory jest jasniejszy i uwazam ze nie tylko jako roz, ale i jako brazer do wyszczuplania by sie nadal. Ale i ten alra ok wyglada, a po co mi dwa odcienie w brazie tylko jeden jasniejszy a drugi ciemniejszy?
Nie bede panikowac, potestuje brazer i dopiero zdecyduje

Z cieni wzielam szaroniebieski peturi i niebieskozielony apatao. ten zielonkawy juz wyporbowany na loku jak to u AB, kolor zszarzaly, bardzo naturalny, nalozony delikatnie wyglada delikatnie i naturalnie. Uwielbiam jej cienie za matowe odcienie i bardzo naturalne, nic krzykliwego, a jej linery sa swietne tez jako cienie roztarte przy rzesach, ladny dymek sie robi
Czekam jak pokoncza albo choc beda na wykonczeniu okreslone kolory cieni moich mineralkow, bo chcialabym je zastapic prasowanymi cieniami Andrei niestety troche to jeszcze potrwa. Pocieszam sie, ze choc linery mam takie jak chcialam, czyli prawie czarne, wygladaja na wyplowialam czern zlamana odpowiednim odcieniem czyli w moim przypadku granat i zielen plus teraz ta oberzyna ( jutro testuje ten liner na oku )

no to tyle z natury na dzisiaj

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-10-24 o 12:30
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 13:16   #517
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cześć dziewczyny
Widzę, że oliwka magnezowa zyskuje popularność. Ja od dłuższego czasu robię na soli Epsom i już po krótkim czasie przeszły mi wszelkie drgania i skurcze. Dodatkowy plus za działanie dezodorujące.
Teraz niecierpliwie czekam na deo Miessence z sodą na drugim miejscu w składzie http://www.beautifullyorganic.co.uk/...nt-p-1214.html.

Zrobiłam pierwsze zamówienie na mydła w Pszczelej Dolince, które kompletnie urzekły mnie swoim wyglądem i zapachem, nawet tż, który nigdy nie zwraca uwagi na kosmetyki, poddał się ich urokowi, a teraz czytam, że firma zmienia się jak wiele innych...
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 13:23   #518
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02253.jpg (126,8 KB, 37 załadowań)
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 13:48   #519
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Z jakiej firmy masz ten olejek?
Czy te olejki są ok? http://www.aptekagemini.pl/search?st...h%5Bdetail%5D= bo cena bardzo przyjemna.



Skończyły się dobre czasy. Jak zresztą w każdej firmie która zyskuje popularność.
Jeśli jest napis: olejek eteryczny naturalny (a tam widnieje) - to jak najbardziej Czasami są olejki eteryczne zapachowe, które z naturalnymi nie mają nic wspólnego. Ja ukręciłam z olejku Dr Beta, bo akurat miałam na stanie, ale to bez różnicy

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm
Śliczności
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 13:49   #520
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Widzę, że oliwka magnezowa zyskuje popularność. Ja od dłuższego czasu robię na soli Epsom i już po krótkim czasie przeszły mi wszelkie drgania i skurcze. Dodatkowy plus za działanie dezodorujące.
Teraz niecierpliwie czekam na deo Miessence z sodą na drugim miejscu w składzie http://www.beautifullyorganic.co.uk/...nt-p-1214.html.

Zrobiłam pierwsze zamówienie na mydła w Pszczelej Dolince, które kompletnie urzekły mnie swoim wyglądem i zapachem, nawet tż, który nigdy nie zwraca uwagi na kosmetyki, poddał się ich urokowi, a teraz czytam, że firma zmienia się jak wiele innych...
Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm

Ja muszę wreszcie zapoznać się z tymi mydłami, bo tak wszyscy chwalą, a ja jeszcze nic stamtąd nie miałam
Jedynie moje zapasy mnie przed tym powstrzymują, ale teraz przynajmniej będę miała pretekst, by je powiększyć
Polecasz szczególnie któreś z mydełek?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-24 o 13:51
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 14:49   #521
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm

Jakie sliczności

edit: Nie wiem ile prawdy jest w opowieściach o szkodliwości talku. Zobacz sobie

http://sliwkirobaczywki.blogspot.com...a-na-talk.html

Podpinam się pod pytanie susabee

Edytowane przez An Ka
Czas edycji: 2015-10-24 o 14:54
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 15:03   #522
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Czasami są olejki eteryczne zapachowe, które z naturalnymi nie mają nic wspólnego.
to zle pisze, powinno pisac olejek perfumowany

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Jakie sliczności

edit: Nie wiem ile prawdy jest w opowieściach o szkodliwości talku. Zobacz sobie

http://sliwkirobaczywki.blogspot.com...a-na-talk.html

Podpinam się pod pytanie susabee
Talk moze byc szkodliwy jak sie go wdycha i dlatego pudrujac dziecko zasypka( czy tez nas samych), nie robimy chmury z pudru tylko odrobinka na reke i wcieramy w skore.
Ja osobiscie polecam make ziemniaczana, wedlug mnie lepiej goi podraznienia i nie robia sie zacierki jak to czasami po zasypkach sie potrafi zrobic

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-10-24 o 15:06
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:13   #523
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Używałam tylko damskiej wersji. Męską ma mój facet, ale stoi na półce jeszcze nie zaczęta.
Którą z damskiej wersji używasz:
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
Czy ten męski deo ma zdecydowany męski zapach, czy zapach może być traktowany jako unisex i czy zapach jest długotrwały ? Pytam, bo przy mojej nadpotliwości wolałabym chyba wypróbować tą męska wersję, może będzie mocniejsza w działaniu Co do męskiej Alterry, którą teraz stosuję, to zapach jest taki uniwersalny i szybko wyparowuje
Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
Co do pszczelej, to niestety powtarza się historia z lawendową farmą. Na szczęście podaż na rynku mydeł naturalnych jest coraz większa więc każdy ma wybór.
No niestety, ja zawlekałam już dwa miesiące z zamówieniem, a teraz żałuję, że wcześniej nie wzięłam czegoś na przetestowanie
Choć z drugiej strony rozumiem postępowanie właścicielki Pszczelej Dolinki. Cóż akcja promocyjna miała na celi wypromowanie sklepu, co się udało. Dzięki darmowej dostawie sporo osób miało okazję przetestować wyroby Pszczelej, a wiadomo że większość zamówień realizowanych było właśnie na dniach darmowej dostawy, co sprawiało że zyski były mniejsze.


Byłam wczoraj w Rossmanie i z Alterry kupiłam jedynie odżywkę do włosów. Patrzyłam na serum z granatem, ale ono jest do skóry suchej, więc nie dla mnie. Szkoda, że w polskich Rossmanach są produkty Alterry tylko do suchej skóry.
Szukałam też serum Bielendy z wit C, ale w osiedlowym Rossmanie nie było żadnego serum tej marki.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:15   #524
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Moni ja juz nie w temacie bo chłopaki duże i zasypek nie stosowałam. Dziekuje za wyjaśnienie. Myslałam ze głównie chodzi o proszek a nie o wdychanie
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:22   #525
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53219274]
Ja muszę wreszcie zapoznać się z tymi mydłami, bo tak wszyscy chwalą, a ja jeszcze nic stamtąd nie miałam
Jedynie moje zapasy mnie przed tym powstrzymują, ale teraz przynajmniej będę miała pretekst, by je powiększyć
Polecasz szczególnie któreś z mydełek?[/QUOTE]

Kokos i banan.
Konwaliowe też jest fajne http://www.pszczeladolinka.pl/sklep-...-nagietek.html
Natomiast wiśnia mnie nie zachwyciła: http://www.pszczeladolinka.pl/sklep-...akao-shea.html

No i nie warto zamawiać na zapas bo mydła się zsychają i tworzy się niefajny biały nalot.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:25   #526
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Którą z damskiej wersji używasz:
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
Czy ten męski deo ma zdecydowany męski zapach, czy zapach może być traktowany jako unisex i czy zapach jest długotrwały ? Pytam, bo przy mojej nadpotliwości wolałabym chyba wypróbować tą męska wersję, może będzie mocniejsza w działaniu Co do męskiej Alterry, którą teraz stosuję, to zapach jest taki uniwersalny i szybko wyparowuje

No niestety, ja zawlekałam już dwa miesiące z zamówieniem, a teraz żałuję, że wcześniej nie wzięłam czegoś na przetestowanie
Choć z drugiej strony rozumiem postępowanie właścicielki Pszczelej Dolinki. Cóż akcja promocyjna miała na celi wypromowanie sklepu, co się udało. Dzięki darmowej dostawie sporo osób miało okazję przetestować wyroby Pszczelej, a wiadomo że większość zamówień realizowanych było właśnie na dniach darmowej dostawy, co sprawiało że zyski były mniejsze.


Byłam wczoraj w Rossmanie i z Alterry kupiłam jedynie odżywkę do włosów. Patrzyłam na serum z granatem, ale ono jest do skóry suchej, więc nie dla mnie. Szkoda, że w polskich Rossmanach są produkty Alterry tylko do suchej skóry.
Szukałam też serum Bielendy z wit C, ale w osiedlowym Rossmanie nie było żadnego serum tej marki.
Wczoraj rozmawiałam z panią Joasią i tłumaczyła, że założyła sobie rok na rozkręcenie się, niższe ceny, darmowa dostawa, często dokładała. Mówiła też, że ceny olejów i maseł od dostawcy podrożały, a nie chce zmieniać bo te ma sprawdzone.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:26   #527
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
K
No niestety, ja zawlekałam już dwa miesiące z zamówieniem, a teraz żałuję, że wcześniej nie wzięłam czegoś na przetestowanie
Choć z drugiej strony rozumiem postępowanie właścicielki Pszczelej Dolinki. Cóż akcja promocyjna miała na celi wypromowanie sklepu, co się udało. Dzięki darmowej dostawie sporo osób miało okazję przetestować wyroby Pszczelej, a wiadomo że większość zamówień realizowanych było właśnie na dniach darmowej dostawy, co sprawiało że zyski były mniejsze.
To z jednej strony ale podwyżka jest spora no i brak darmowej dostawy to trochę za dużo na raz. Ciekawe czy wprowadzą darmową/niższą dostawę od jakiejś tam kwoty. No i ile zaśpiewają sobie za mydła do włosów.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:33   #528
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Znacie? https://www.facebook.com/poleczkazmydlami?fref=ts

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
To z jednej strony ale podwyżka jest spora no i brak darmowej dostawy to trochę za dużo na raz. Ciekawe czy wprowadzą darmową/niższą dostawę od jakiejś tam kwoty. No i ile zaśpiewają sobie za mydła do włosów.
Tak, ma być + tańsza dostawa przez paczkomaty
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 15:42   #529
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość

Śliczności
Dziękuję

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53219274]
Ja muszę wreszcie zapoznać się z tymi mydłami, bo tak wszyscy chwalą, a ja jeszcze nic stamtąd nie miałam
Jedynie moje zapasy mnie przed tym powstrzymują, ale teraz przynajmniej będę miała pretekst, by je powiększyć
Polecasz szczególnie któreś z mydełek?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Jakie sliczności

edit: Nie wiem ile prawdy jest w opowieściach o szkodliwości talku. Zobacz sobie



Podpinam się pod pytanie susabee
Dzięki
Potwierdzam zachwyty nad mydełkiem bananowo - kokosowym.
W drugiej kolejności miodowo - cynamonowe (jeśli lubicie takie świąteczne, jabłecznikowe zapachy).
Cytrynowa pietruszka urzeka świeżością.
Wiśnia fajna, ale nie powala (znów za Koszatką )
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 15:53   #530
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
ale na razie mam stop na mydła.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Dobra dobra, lepiej się przyznaj ile wydałaś na wszystkie kosmetyki U mnie, z tego co liczę, to buble nie przekroczyły 100zł, ale też nie szalałam w tym roku zbytnio, raczej tańsze rzeczy kupowałam.
ale wiele kosmetyków ma termin koniec 2016 albo 2017, więc spokojnie nie muszę kupować nic nawet w przyszłym roku poza szamponami

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

O! Może ja też powinnam zrobić taki raport i podsumować moje kosmetyczne buble
zrób, zrób

w tk maxx są kosmetyki z eco cert od canaan. fajne ceny i kiedyś miałam od nich kosmetyki. były rewelacyjne (te z serii z eco cert). ceny np. krem do rąk 125 ml za 19,99 zł.
Jest też marka z Francji http://www.baijacollections.com/
wszystko wygląda cudnie, ale ceny nie są niskie, np. krem do ciała 212 ml za 54,99 zł.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2015-10-24 o 16:00
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 16:01   #531
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Moni ja juz nie w temacie bo chłopaki duże i zasypek nie stosowałam. Dziekuje za wyjaśnienie. Myslałam ze głównie chodzi o proszek a nie o wdychanie
Ano sa jakies doniesienia jak na tej stronce, ale badan osoba nie podaje, wiec ja paniki nie sieje wdychanie nie jest dobre, nawet przy zwyklej mace piekarz nabawi sie choroby pluc itp. Poki nie znam konkretnych badan, a tylko ktos pisze, ze w badaniach wyszlo i zrodla nie podaje, to jak dla mnie humbuk

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
No i nie warto zamawiać na zapas bo mydła się zsychają i tworzy się niefajny biały nalot.
a to nic nie szkodzi. takie wyschniete mydlo tak szybko sie nie wymydla jak swieze. poza tym mamy pewnosc ze bedzie lagodne, ze calkiem faza zmydlania dobiegla konca ja wlasnie wole mydla zamowic i niech troche poleza.
Poza tym trzeba jeszcze patrzec w co jest zapakowane mydlo. Jak w celafon to ok, bo oddycha, jak w zwykla folie i nie ma dziurek to juz gorzej :-(

edit.
tak z nieekologicznej bajki.
zgrzeszylam sneakersami
przyszedl list z baur.de ze mamy guthaben i popatrzylam co ja bym tam mogla przygarnac, a ze moje stare sneakersy troche juz cisna( chyba mi stopa urosla) i maja juz dobre 12 lat, choc sie nadal kupy trzymaja, to kliknelam na te w rozowym zlocie

https://www.baur.de/keds-champion-le...cleNo=20825786

mam nadzieje, ze ich 41 ( tak mi wyliczylo po dlugosci stopy), bedzie na mnie dobre. Do tego jeszcze 10 euro gutschein plus ten guthaben ktore przy placeniu mam odciegnac to buty beda jak za grosze
PS: uwielbiam rozowe zloto mam zegarek Fossil w tym kolorze. Branzoletke z Tchibo i jedna z H&M plus pierscionki z prawdziwego zlota w tym kolorze. chetnie przyjme inne cudenka w kolorze rozowego zlota

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-10-24 o 16:15
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 16:22   #532
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Znacie? [URL]]

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------


Tak, ma być + tańsza dostawa przez paczkomaty
Znów coś wynalazłaś?

No to już trochę lepiej. Fajnie by było jakby od czasu do czasu rzucili jeszcze jakimś kodem zniżkowym.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Potwierdzam zachwyty nad mydełkiem bananowo - kokosowym.
W drugiej kolejności miodowo - cynamonowe (jeśli lubicie takie świąteczne, jabłecznikowe zapachy).
Cytrynowa pietruszka urzeka świeżością.
Wiśnia fajna, ale nie powala (znów za Koszatką )
Przypomniałaś mi o cytrynowej pietruszce. Na temat tego mydła ciężko mi się wypowiedzieć bo raz dostałam mydełko które pachniało cytrynowo a jak zamówiłam kolejne to dominowała pietruszka i to w bardzo niefajny sposób.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a to nic nie szkodzi. takie wyschniete mydlo tak szybko sie nie wymydla jak swieze. poza tym mamy pewnosc ze bedzie lagodne, ze calkiem faza zmydlania dobiegla konca ja wlasnie wole mydla zamowic i niech troche poleza.
Poza tym trzeba jeszcze patrzec w co jest zapakowane mydlo. Jak w celafon to ok, bo oddycha, jak w zwykla folie i nie ma dziurek to juz gorzej :-(
Akurat to mydło nie było wcale zapakowane. I sobie leżało luzem w przewiewnym pudełku. Czy coś się zmieniło w jego właściwościach to jeszcze nie wiem bo jakoś nie mam ochoty zaczynać takiego nieładnego. Zdenerwowałam się bo kupiłam na prezent, wyjazd mi się przesunął o 4 miesiące i musiałam kupić coś innego bo te mydła nie wyglądały już apetycznie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 16:59   #533
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
O! Może ja też powinnam zrobić taki raport i podsumować moje kosmetyczne buble
Zrob koniecznie chetnie dowiem sie, co omijac szerokim lukiem

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Kupowalas juz w tym sklepie ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 18:46   #534
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Tak trochę z innej beczki.chciałam popytać jakie macie doświadczenie z firmą phenome.Ja dzisiaj niezle rano się zdenerwowałam .Mam baze ,z tej firmy ,która ma łagodzić ale można niby nałożyć krem na nią.Mimo ,że miałam dzisiaj rano czas aby odczekać i pózniej na bazę nałożyć krem ( ta sama firma) Okropnie to wyszło ,zaczeło się rolować.....Tak poza tym ,to ich pisanie w składzie " 1% surowce inne niż naturalne,jeśli jest taka potrzeba",jakoś mi się też przestaje podobać i zaczyna mi podejrzanie wyglądać.Poza tym ceny też nie spore.
Mam podobne zdanie- ten 1% składników jest dla mnie zagadką, która niekoniecznie może okazać się miłą niespodzianką
Tak było w przypadku maseczki do cery wrażliwej (różana bodajże), która, przy drugim opakowaniu powaliła mnie mocnym, chemicznym zapachem, w niczym nie przypominającym tego z pierwszego opakowania, które zużyłam z wielką przyjemnością i naprawdę widziałam działanie- doskonale koiła skórę w sezonie grzewczym (dziewczyny mające ten sam problem na pewno wiedzą, o czym mówię- różnica temperatur pomiędzy ogrzanym pomieszczeniem i minusową temperaturą na dworze powoduje u wrażliwców rumień, który fantastycznie ta maska neutralizowała), dlatego zdecydowałam się na ponowny jej zakup. A tu zonk, chociaż data ważności jeszcze rok z okładem, to pachniała jak jakiś podrzędny środek dezynfekcyjny i musiałam ją zwrócić. Od tej pory nie miałam odwagi niczego od nich kupić, chociaż robiłam podchody do paru rzeczy, ale zrezygnowałam, nie mając pewności, czy otrzymam pełnowartościowy produkt. Teraz już za nimi nie tęsknię- rynek oferuje w tej (lub nawet dużo niższej) cenie mnóstwo innych produktów z pełnym składem INCI- można przebierać do woli
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 19:01   #535
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wczoraj rozmawiałam z panią Joasią i tłumaczyła, że założyła sobie rok na rozkręcenie się, niższe ceny, darmowa dostawa, często dokładała. Mówiła też, że ceny olejów i maseł od dostawcy podrożały, a nie chce zmieniać bo te ma sprawdzone.
No właśnie, ale ceny i tak przyjazne i podejście do klienta bardzo fajne więc ja na pewno co jakiś czas zrobię tam zakupy
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-24, 22:36   #536
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w Rossmanie i z Alterry kupiłam jedynie odżywkę do włosów. Patrzyłam na serum z granatem, ale ono jest do skóry suchej, więc nie dla mnie. Szkoda, że w polskich Rossmanach są produkty Alterry tylko do suchej skóry.
Szukałam też serum Bielendy z wit C, ale w osiedlowym Rossmanie nie było żadnego serum tej marki.
No właśnie pokazały się produkty do cery tłustej z kwasem salicylowym
http://www.rossmann.de/produkte/Alte...#1673290147-31
http://www.rossmann.de/produkte/Alte...615304250.html, ale serum z granatem chyba nie jest typowym produktem do cery suchej, bo Kusum chyba pisała, że ma skład podobny do serum Weledy z granatem, a to nie zapycha i nie wypryszcza- ale wiadomo- trzeba sprawdzić na swojej skórze; myślę jednak, że jest dosyć lekkie- ja używam, mam mieszaną i jeszcze mnie nie wypryszczyło w strefie T.
Co do serum z wit. C, to w Rossie jest z firmy Ava o całkiem dobrym składzie.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-25 o 00:12
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 08:39   #537
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm
Ale mu tam dobrze i mama takimi pysznościami smaruje

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Którą z damskiej wersji używasz:
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
- http://biovea.net/pl/product_detail....W-SZTYFCIE-64g
Czy ten męski deo ma zdecydowany męski zapach, czy zapach może być traktowany jako unisex i czy zapach jest długotrwały ? Pytam, bo przy mojej nadpotliwości wolałabym chyba wypróbować tą męska wersję, może będzie mocniejsza w działaniu Co do męskiej Alterry, którą teraz stosuję, to zapach jest taki uniwersalny i szybko wyparowuje
Ja mam w sztyfcie, ale nie zielony, tylko niebieski:
http://trzydziesci6.blogspot.com/201...acja-ciaa.html
Nie używałam męskiego, więc nie wiem, jaki ma zapach. Ale ja bym się nie przejmowała zapachem, tylko działaniem.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Zrob koniecznie chetnie dowiem sie, co omijac szerokim lukiem
No to zabieram się za kompletowanie listy tego, czego nie lubię. Mam już nawet pierwszy egzemplarz
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 08:58   #538
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Różne moje koleżanki wiedzą, że ja się interesuję pielęgnacją, więc co jakiś czas jestem proszona o porady... I nie mam oporów polecać bądź odradzać rzeczy, których sama nigdy nie używałam. Robię to w dobrej wierze i opieram się na różnych przesłankach, oczywiście głównie na analizie składu, ale także na Waszych opiniach...
Analogicznie, nigdy nie byłam na biegunie, ale gdyby mnie kto pytał, gdzie ma jechać na ekstremalnie lodową wyprawę, to bym mu poradziła
Sorry, że tak późno, ale niekiedy czytam watek od tyłu i coś mi umyka, dlatego tak często edytuję posty, ale staram się odpowiedzieć każdemu , i zapytam wobec tego, tak z czystej ciekawości- to który Biegun byś mu poradziła- Północny czy Południowy, bo jednak trochę się różnią od siebie?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 09:36   #539
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A może pochwalicie się, co nosicie na co dzień w torebce?
Oto moje eko kosmetyki, które mam przy sobie:
1) błyszczyk Pat&Rub
2) błyszczyk Felicea
3) pomadka Tata Harper
4) żel do mycia rąk bez mydła clean well
5) mokre chusteczki w tabletkach green sprouts
Opis na blogu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg torebka.jpg (106,9 KB, 30 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 10:36   #540
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
I kilka kosmetyków dla Małego, który chyba wcale nie jest już taki mały, bo obwód mojego brzucha to teraz trochę ponad 100 cm
Daj znać, czy sówki nie zawiodły I trzymaj się tam, trzymamy kciuki

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w Rossmanie i z Alterry kupiłam jedynie odżywkę do włosów. Patrzyłam na serum z granatem, ale ono jest do skóry suchej, więc nie dla mnie.
Serum Alterry warto wypróbować, opisy producenta to niekiedy tylko sugestia, rekomendacja, ale najważniejszy jest skład INCI. Często, nawet bardzo często kosmetyki do cer tłustych zawierają substancje, które powinny być zakazane do takiej cery, i to wysoko w składach są, często stanowią bazę produktu, a to serum paradoksalnie ich nie zawiera, albo zawiera niewielką ilość.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A może pochwalicie się, co nosicie na co dzień w torebce?
Oto moje eko kosmetyki, które mam przy sobie:
1) błyszczyk Pat&Rub
2) błyszczyk Felicea
3) pomadka Tata Harper
4) żel do mycia rąk bez mydła clean well
5) mokre chusteczki w tabletkach green sprouts
Opis na blogu
Ja na co dzień noszę chusteczki higieniczne, szczotkę do włosów, błyszczyk, pomadkę ochronną, chusteczki nawilżane, lusterko, puder. W zimie dokładam krem do rąk.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-25 o 10:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.